Curte Nobila bug Taleri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

De curand s-a rezolvat asanumitul bug din curtea nobila, care iti permitea sa bati taleri si daca nivelul cladirilor era mai mic decat cel stabilit pentru creerea nobililor. Astazi am recitit la ajutor_conditile de batere a talerilor, neexistand o astfel de rubrica topicul ajutor am tras o concluzie de la rubrica Antreneaza nobil, care zice:
Antrenează generaţii nobile
Pentru a construi o generaţie nobilă, trebuie mai întâi să îndeplineşti condiţiile, care constau în Clădirea principală nivelul 20, Fierărie nivelul 20 şi Târg nivelul 10. Apoi, aveţi nevoie de resurse şi de spaţiu în fermă.
Numărul de generaţii nobile care pot fi create depinde de numărul de taleri de aur pe care îi deţii. Talerii pot fi bătuţi în interiorul Curţii Nobile. Prima generaţie de nobili costă doar un taler, al doilea doi taleri, al treilea trei taleri, s.a.m.d. Talerii nu se pot pierde, chiar dacă se pierde o generaţie de nobili sau chiar un sat. Ei sunt stocaţi la nivel global şi nu trebuie transferaţi între sate, pentru a-i păstra.
Talerii de aur doar creează condiţiile pentru antrenarea generaţiilor nobile. Pentru a recruta un nobil tot trebuie să dispuneţi de resursele necesare.

Nu se specifica nici unde faptul ca trebuie sa menti nivelul cladirilor pentru a bate taleri . Deci prin urmare se pare ca s-a rezolvat un bug inexistent dand nastere la un bug.

Sper ca am fost destul de explicit
PS. Probabil pentru cei care au 10 ~ 20 de sate nu i-a deranjat masura, dar cand trebuie sa refaci sute de sate ......
 

DeletedUser184

conform ultimului update al jocului:
- Bugfix: Nu mai pot fi batuti taleri daca conditiile Curtii Nobilie nu sunt indeplinite. Spre exemplu, daca Fieraria nu este la nivel 20 nu va fi posibila baterea talerilor.

pentru a bate taleri este nevoie de curtea nobila-->pentru a avea curtea nobila sunt necesare anumite conditii (principala 20, fierarie 20, targ 10).

daca una din acele conditii nu sunt indeplinite este normal sa nu functioneze curtea nobila.

topic inchis
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus