-Dark- vs. CLG

  • Autor subiect DeletedUser19994
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser13834

Numele tribului: Hannibal Ad Portas
Prescurtare: -HAP-
Număr de membri: 44
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 4.046.728
Punctaj total: 4.047.163
Punctaj mediu: 91.980
Rang: 51


Numele tribului: IRIS
Prescurtare: IRIS
Număr de membri: 15
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 13.228.008
Punctaj total: 13.228.008
Punctaj mediu: 881.867
Rang: 32

ce pot face 2 triburi din astea vs maretului -dark-?
 

DeletedUser

Numele tribului: Hannibal Ad Portas
Prescurtare: -HAP-
Număr de membri: 44
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 4.046.728
Punctaj total: 4.047.163
Punctaj mediu: 91.980
Rang: 51


Numele tribului: IRIS
Prescurtare: IRIS
Număr de membri: 15
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 13.228.008
Punctaj total: 13.228.008
Punctaj mediu: 881.867
Rang: 32

ce pot face 2 triburi din astea vs maretului -dark-?

uiti ca si HAP si IRIS sunt triburi care au la baza fosti jucatori -dark-...ei stiu bine si cum jucam si ce slabiciuni avem!
Vad ca esti "senior member" asta ar insemna ca ai ceva experienta in joc...spune-mi te rog, conteaza numai numarul de sate si forta bruta sau mai conteaza si experienta si accesul la informatii?
In plus, te rog sa imi spui si mie, cate cazuri in care jucatori dintr-un trib nu au atacat dusmanul pe motiv ca au prieteni acolo cunosti?
 

DeletedUser

wildnature
Puncte: 1.216.568
Rang: 275
Inamici învinşi: 9.513.400 (228.)
Trib: -HAP-


BiaBlue
Puncte: 2.019.711
Rang: 76
Inamici învinşi: 6.108.828 (511.)
Trib: IRIS

MVP Andrey
Puncte: 1.244.607
Rang: 262
Inamici învinşi: 4.824.275 (722.)
Trib: IRIS

cossacks666
Puncte: 1.160.214
Rang: 296
Inamici învinşi: 1.797.079 (2264.)
Trib: IRIS

rebefe
Puncte: 1.099.349
Rang: 328
Inamici învinşi: 4.918.747 (711.)
Trib: IRIS

simohayha
Puncte: 1.086.720
Rang: 332
Inamici învinşi: 4.227.434 (855.)
Trib: IRIS

Phoenix@Lucifer*666
Puncte: 1.018.367
Rang: 373
Inamici învinşi: 2.701.938 (1485.)
Trib: IRIS

SeByTzAA
Puncte: 893.506
Rang: 451
Inamici învinşi: 2.255.834 (1800.)
Trib: IRIS

goldcoffee
Puncte: 849.691
Rang: 493
Inamici învinşi: 3.354.926 (1165.)
Trib: IRIS


Eu cred ca se totalizeaza ceva sate...in plus, ei ocupa o zona destul de compacta si se adauga la razboaiele deja purtate de noi!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Imi poate si mie explica cineva unde pierde dark-ul sate pe banda rulanta ???
pe L7

Tineti minte ca nu ne batem doar cu CLG, avem un razboi cu TDL, unul cu Narf, unul cu Hap, altul cu IRIS, si cam astea ar fii, deci fiti bucurosi, ca va luam pe rand, numai ca ... rabdare fratilor, rabdare :)
promiti?

Cat despre narf si ironia sortii gen oare asta sa fie sfarsitul dark, pai zile tu xtc62 ... cate fuziuni ai facut pana acum ca sa ramai totusin inca in top25 si cati playeri au fost macelariti din narf ??? inclusiv haita nebuna ??? a si ca sa nu mai vorbim de multiconturi, cum spuneai ca e ruda catabc cu tine ??? nu de alta dar nu intelesesem prea bine :)

ia zi tu cate fuziuni ati facut? Narful nu a facut nici o fuziune. Am facut intradevar recrutari, era necesar sa umplem golurile lasate de jucatorii care s-au lasat de L7. Dar ati trecut prin atatea fuziuni incat e greu sa faci diferenta.
Iar despre playerii"macelariti"- da intradevar au fost macelariti in conditiile in care voi care erati aliati ne-ati atacat. Bravo...asta se cunoaste asa ca nu are rost sa mai insistam pe marginea subiectului.

Deci in final, un razboi daca ar fii curat cu dark ar fii mult mai distractiv, cu toate astea dark-ul nu pica si are zeci de spioni in el, narful joaca la dublu avand conturi in dark si totusi ... noi nu prea ne clintim :)


si daca nu pica darkul se datoreaza tocmai spionilor....iti dai seama ca daca nu ar exista darkul ar ramane saracii spioni pe drumuri asa ca depun eforturi uriase sa prelungeasca agonia Darkului.....

si clg, parca erati smecheri frate la inceput :)

Interesant punct de vedere. Uite ce a iesit din posturile tale. Io am facut versurile tu pune linia melodica de pe sidiu' ala preferat cu " chef de chef si smekeri de smekeri"

"Smecheri frate ie dusmanii
Ca ie multi si are banii
Dar ieu ie mai barosan
Ca am rate la mertzan
Io ie smeker de valoare
Ca sa toti dusmanii moare
Ca fluidy nimeni nu ie
Iel cu mausu bate cuie"

uitativa pe harta innobilarilor avansata si mai dativa cu parerea putin, a si sa nu uit, utativa si voi catai granita aveti fata de noi, deci masivitatea voastra pana acum trebuia sa ne spulbere, dar vad ca strategii nostrii mari din triburi renumite ... o dau pe ocolite cu opiniile pe aici, lord, eventual mai explicale baietilor cum sta matematica si geografia in jocul asta ca mie cam asa mi te exprimarai, plus ca surpriza ta numarul 1 in fuziune gen TDL, nu prea a mers, pacat :D asta e ultimul meu post aici, ne mai auzim la final.
Io nu stiu ce e aia strategie, geografie si matematica ca am lipsit la cursurile respective. Dar din cate observ miscarile darkului nici tu nu prea ai fost prezent. Io is curios ce numesti tu strategie? Ca singura strategie(ca tu banuiesc ca o incadrezi la strategie) este atacarea aliatilor. Si apropo de strategie: miscarile pe cre le-ai facut pana acuma nu au fost prea bune din punct de vedere strategic. Ai tu acolo in Dark oameni care au o gandire strategica mai buna dar din fericire pt dusmanii tai( sa moara toti dusmanii tai) nu ii bagi in seama. Io demult banuiesc ca tu esti unul din spionii Narfului...din pacate inca nu am dovezi si daca as avea iti dai seama ca nu te-as da de gol. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

stahanov, dark a trecut prin doua fuziuni!
mai intai au fost gotii si FL, in urma fuziunii s-a creat tribul fake, apoi s-a format dark din tribul fake si fostul EL
voi ati fuzionat cu tribul HIVE cu care eram in razboi pentru ca au fuzionat cu GEMINA cu care eram in razboi pentru ca ne doream zona...si pentru ca jocul se numeste tribal wars si trebuia sa ne razboim cu cineva...nu erau aliati traditionali asa ca...
Dar ce ati facut voi a fost sa ne blocati expansiunea printr-o fuziune fara rost...acum trebuie sa dam in voi pentru ca ati luat jucatori care ne stateau in coaste...
Si ce ati facut mai departe au fost, intr-adevar niste recrutari...masive, consistente, dar numai recrutari (sa nu uit si tentativele repetate de a intoarce aliatii impotriva noastra; discutiile cu TNR, sprijinul de la ei, sau discutiile cu clg, FR, TSL, si lista cred ca mai poate continua...asta e razboiul, nu ai ce sa ii faci)
si nu inteleg ce atata galagie? am pierdut si noi niste sate, am si castigat...per total insa, nu stiu cine a pierdut mai mult!
noi, sau cei cu care ne razboim?

EDIT: Sa nu uit...fuziunea dintre gotii si FL nu a fost una propriuzisa! Au intrat doar o parte din goti in tribul fake!
 

DeletedUser

stahanov, dark a trecut prin doua fuziuni!
mai intai au fost gotii si FL, in urma fuziunii s-a creat tribul fake, apoi s-a format dark din tribul fake si fostul EL
voi ati fuzionat cu tribul HIVE cu care eram in razboi pentru ca au fuzionat cu GEMINA cu care eram in razboi pentru ca ne doream zona...si pentru ca jocul se numeste tribal wars si trebuia sa ne razboim cu cineva...nu erau aliati traditionali asa ca...
Dar ce ati facut voi a fost sa ne blocati expansiunea printr-o fuziune fara rost...acum trebuie sa dam in voi pentru ca ati luat jucatori care ne stateau in coaste...
Si ce ati facut mai departe au fost, intr-adevar niste recrutari...masive, consistente, dar numai recrutari (sa nu uit si tentativele repetate de a intoarce aliatii impotriva noastra; discutiile cu TNR, sprijinul de la ei, sau discutiile cu clg, FR, TSL, si lista cred ca mai poate continua...asta e razboiul, nu ai ce sa ii faci)
si nu inteleg ce atata galagie? am pierdut si noi niste sate, am si castigat...per total insa, nu stiu cine a pierdut mai mult!
noi, sau cei cu care ne razboim?

EDIT: Sa nu uit...fuziunea dintre gotii si FL nu a fost una propriuzisa! Au intrat doar o parte din goti in tribul fake!

In sfarsit un discurs mai realist. Da, jocul se numeste tribal wars. Nu am nimica impotriva razboaielor si atacurilor ci impotriva felului in care ati procedat. Pe termen scurt ati castigat niste sate pe termen lung ati pierdut ceva mai mult si nu ma refer la punctuletele alea colorate de pe harta la care le zzice sate. Dar io am si uitat povestea asta, doar sunt si altele mai interesante. Ceea ce e important de retinut e ca voi faceti galagie si aratati cu degetul nedreptatile care vi se fac voua...dar nu uitati(si asta am povestit cu fluidy in particular dar se pare ca nu a priceput aluzia) ca voi ati creeat niste precedente care se vor rasfrange permanent asupra relatiilor cu triburile din jur. Cel putin atata timp cat veti mai exista pe L7.
In privinta aliatilor care s-au intors impotriva voastra nu a fost nevoie de nici o asa zisa conspiratie NARF!( nu stiu ce e cu voi dar orice vi se intampla acuzati fortele oculte Narfe...parca as fi intr-un sefeu dinala nereusit cu ozeneuri din plastic si cu agenti efbiai cu ochelari negri si microfon in cap)....meritul revine in totalitate Darkului si modului defectuos in care conducerea Dark si-a gestionat relatiile diplomatice.
 

DeletedUser13834

uiti ca si HAP si IRIS sunt triburi care au la baza fosti jucatori -dark-...ei stiu bine si cum jucam si ce slabiciuni avem!
Vad ca esti "senior member" asta ar insemna ca ai ceva experienta in joc...spune-mi te rog, conteaza numai numarul de sate si forta bruta sau mai conteaza si experienta si accesul la informatii?
In plus, te rog sa imi spui si mie, cate cazuri in care jucatori dintr-un trib nu au atacat dusmanul pe motiv ca au prieteni acolo cunosti?

bine ca o iau pe partea cealalta, R.A. a rezistat vs knight atata timp dar acum vine diferenta: knight sunt niste papa lapte si repet, voi sunteti maretul -dark- :)

normal ca sunt razboaie usoare. daca din tribuletele alea 2 mici te ataca 2 oameni cu 10 sate nu ti se pare logic sa fie mai usor de suportat decat sa te atace 30 de oameni de pe 10 sate? sau ma rog...cum te-or ataca.

si sincer in toate posturile voastre subliniati ca sunteti "-dark-" de parca voi ati inventat jocul. pai daca tot e asa nu mai faceti ca niste pisici in calduri degeaba.
 

DeletedUser

normal ca sunt razboaie usoare. daca din tribuletele alea 2 mici te ataca 2 oameni cu 10 sate nu ti se pare logic sa fie mai usor de suportat decat sa te atace 30 de oameni de pe 10 sate? sau ma rog...cum te-or ataca.

Lol!!!!
Ai dreptate! Nu cred ca as putea suporta sa fiu atacat de 30 de oameni de pe 10 sate =)) :D
 

DeletedUser

stahanoave, in alea 2 zile de alianta ti-am luat toti jucatorii la atacat ??? :))

p.s. mai pune odata sidiul ala si asculta-te singur, vad ca talent ai destul, vocea ... nu e bai exista efecte din import ala america ;)

p.s. 2 voi fii primul tau fan crede-ma, dar nu am bani asa ca te downloadez de pe net :)
 

DeletedUser13834

o sa tin minte cand mai fac precizari sa le fac cu ipoteza si concluzie sa inteleaga tot mosneagul
 

DeletedUser

Text personal
Am ajuns atat de important incat imi apar clone pe triburile.

Fluidy4ReaI

din tribul:

-dark.

cei din CLG au ajuns atat de jos incat adopta masuri extreme de scapare de sub acest razboi cu noi, sprijinul la ei se trimite in cantitati minuscule ... cate 500 lancii spade ... cate 200 lancii spade, rareori unu care sa trimita o ferma full si aia doar pe un sat ca pe restul tot resturi trimite:
Din aurora ... Forumului CLG, hai sa trimitem sprijin a scris:
CLG - StiiCeva în data de 16.02. la ora 19:34 Citat Din acest moment nu mai avem diplomatie cu -dark- , asta inseamna ca ii putem ataca. Noi nu prea ajugem la ei dar cei din clg au nevoie de suport.

Obligatoriu pentru toata lumea sa trimita 1-3 sate defenesive , in functie de nr de sate pe oricare din satele lui tudy in love care sunt cu pui mic. Exemplu: :* Pui mic :* 01 (756|519) K57
CLG - jely în data de 16.02. la ora 19:43 Citat am trimis pe primele 5 sate alelui ajung in 32 h !bafta
CLG~A - ImpacT16 în data de 16.02. la ora 19:56 Citat dc so rupt alianta?
CLG - IceX în data de 16.02. la ora 20:40 Citat Am trimis pe 6, 7, 8, 9 si 10
CLG~A - MSteel în data de 16.02. la ora 20:48 Citat am trimis pe primele 20 de sate "pui mic" cate 250 sulite, 250 sabii, 250 arcasi.
CLG - StiiCeva în data de 16.02. la ora 21:42 Citat Pentru ca dark ne-o coceau de mult. Si ca de obicei s-au intins mai mult decat le era paturica. Acum profitam de ocazie sa ne asiguram viitorul.
CLG~A - Nym Tonks în data de 16.02. la ora 22:31 Citat Si eu am trimis cate 500 arcasi, 500 spade, 500 sulite pe 01, 38, 39, 40.
CLG - pintilei în data de 17.02. la ora 00:42 Citat si eu prin mijlocut celor din dark, inseamna ca am treaba:D, uite asa cresc in puncte:)
Prelucrarea pintilei în data de 17.02. la ora 00:42

CLG~A - Turbine în data de 17.02. la ora 08:34 Citat am trimis cate 200 din fiecare pe toate satele pui mic :D
CLG - vioara în data de 17.02. la ora 08:50 Citat am trims pe satele 6,7,8,9 cate 2000 din fiecare
r3n3g4d3 în data de 17.02. la ora 09:30 Citat SprijinPoruncã
Þel(direcþie): :* Pui mic :* 39 (746|525) K57
Jucãtor: tudy in love
Duratã: 30:43:27
Sosire: mâine la ora 16:12


2000 lancieri 5000 spadasini 1250 arcasi
atat am...in rest am doar cateva sute pe celelalte sate...*** ating 1000 la cva...mai trimit...
CLG~A - augustin14 în data de 26.02. la ora 22:44 Citat fratilor haideti sa ne strangem 2 3....si sa atacam pe cate un sat pe cei din dark....dar sa dam pe mai multi...*** vreti sa facem treaba
CLG~A - seby boss în data de 26.02. la ora 23:46 Citat am trimis si eu cate 10mii lanci 10 spade si 7000 arc..
Prelucrarea seby boss în data de 26.02. la ora 23:47

CLG~A - Kotys în data de 26.02. la ora 23:47 Citat unde?

asta se regaseste la profilul meu. va fii inca un cont blocat in CLG :)
 

DeletedUser

bla bla bla

1. Este vorba de forumul academiei.
2. Toti jucatorii acestui joc au trimis la un moment dat sprijin chiar 200 de lancieri si nu vad care e rusinea.
3. Tribul mama nu sta in 200 de lanci pe care le vad diversi colaboratori ai vostri la noi pe forum. Sprijinul este trimis organizat, atunci cand este trimis, jucatorii buni dau un exemplu acolo, pentru ca toata lumea sa stie ce inseamna sprijin si cum se trimite (doar este academie, nu se compara cu maretul dark)
4. In afara de diversiuni d-astea, de toate felurile, cineva din dark cu adevarat fairplay exista? E doar un joc dragilor. Incercati sa nu mai lesinati cand faceti cate-o descoperire magellanica intr-un trib de 6 mil. de puncte (la momentul ala)

respect
pentru cine merita.
 

DeletedUser

Eu vroiam sa mentionez acolo cum ca impresionantul trib CLG a ajuns sa ceara sprijin pentru imerialul lor conducator si mre innobilator prin forta Tudy in love tocmai de la academia lor de 6 milioane de puncte ... drept urmare ... mentiunea mea era clara ... ati ajuns prea jos daca cereti sprijin unor incepatori pe harta, sau unor jucatori carora in loc sa le acordati sansa sa se ridice ii opriti luandule trupele pentru propriile voastre interese.

Nu dark a declarat razboi, voi ati declarat, trebuia sa ne marsavaluiti pana acum, dar se pare ca nu se intampla lucrul asta.

Ca sa iti raspund si la punctul 4, intreaba-l pe celalalt mare conducator lord anghemon ... cati spioni are in dark, asa ca daca nu cunosti situatia, nu imi da mie peste nas ca nu faci decat sa te lovesti tot de al tau.
 

DeletedUser

Tocmai ce s-a precizat mai devreme. Sprijinul este trimis de cei mai buni dintre noi pentru a da un exemplu celor mici. Crezi ca tudy sta in 200 de spade de la ei? Eu nu l-am auzit vreodata pe tudy sa ceara sprijin in academie.
N-ai lamurit nimic.
E una sa ai spioni in CLG si alta sa ai spioni in academie.
Tribul asta, asa cum e acum, bun sau rau, e opera lui tudy. Eu ma indoiesc ca multi se pot lauda cu asa ceva.
Discutiile mele pe forumu' asta se incheie aici.
Nu-mi plac vorbele, sunt menite sa controleze, sa defaimeze... totul ajunge o mizerie.
Voi faceti din jocul asta o mizerie.
Eu doar joc.
 

DeletedUser

Tocmai ce s-a precizat mai devreme. Sprijinul este trimis de cei mai buni dintre noi pentru a da un exemplu celor mici. Crezi ca tudy sta in 200 de spade de la ei? Eu nu l-am auzit vreodata pe tudy sa ceara sprijin in academie.
N-ai lamurit nimic.
E una sa ai spioni in CLG si alta sa ai spioni in academie.
Tribul asta, asa cum e acum, bun sau rau, e opera lui tudy. Eu ma indoiesc ca multi se pot lauda cu asa ceva.
Discutiile mele pe forumu' asta se incheie aici.
Nu-mi plac vorbele, sunt menite sa controleze, sa defaimeze... totul ajunge o mizerie.
Voi faceti din jocul asta o mizerie.
Eu doar joc.

in 1* rand :am sa te las sa aduci si tu un spion la noi in academie ;)
in al 2*lea : daca jocul asta a ajuns o mizerie de ce te mai tavalesti in el?
in al 3*lea :daca tot nu iti plac vorbele, tu de ce le rostesti fara nici o noima?
popcorn.gif
 

DeletedUser

1...poate nu ne intereseaza...sau poate deja il ai..;)
2...rastalmacesti cuvinte....si de fapt nu spui nimic
3...hm...cine vorbeste...
si, dragilor, nu va faceti iluzii prea mari..stiu cine va este spionul...:))) si va spune ceea ce-l lasam noi sa vada.....curand..am sa va demonstrez asta..
spor la copiat...
 

DeletedUser

Bla-bla-bla!
Vorbeste gura fara tine!
Opera lui tudy al vostru este distrugerea celei mai vechi aliante pe care o aveati!
Dar ce sa stii tu, acolit al marelui inobilator intern?
O sa vedeti in cel mult 30 de zile pe cine va bazati!
Inca ceva, istetule: cine v-a creat pe voi, mai stii? Cine v-a fost intemeietor si cine v-a ridicat?
Iti zic eu? Un om care nu ar fi injiunghiat pe la spate singurul aliat alaturi de care ati distrus doua triburi inca de la inceputurile lumii 7!
Mai stii alianta cu gotii? Sau erai prin alte triburi pe vremea ei? Tribul wr si academia lor le mai stii?
Vorbesti in plus...ne vom intalni pe harta intr-un final si ai sa dai stergere cont ca un adevarat..."lup palid care miauna mult" :)) (vezi ultimele postari din topicul razboiului cu TDL)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1...poate nu ne intereseaza...sau poate deja il ai..;)
2...rastalmacesti cuvinte....si de fapt nu spui nimic
3...hm...cine vorbeste...
si, dragilor, nu va faceti iluzii prea mari..stiu cine va este spionul...:))) si va spune ceea ce-l lasam noi sa vada.....curand..am sa va demonstrez asta..
spor la copiat...

Asta a fost un post ... doar asa ca sa te aflii in treaba si tu din cate am observat :))

Side 1:
Tribes: -dark-
Players:

Side 2:
Tribes: CLG CLG~A
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 9,125
Tabăra 2: 13,427
Diferență: 4,302

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 288
Tabăra 2: 277
Diferență: 11

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 77,150,681
Tabăra 2: 76,234,730
Diferență: 915,951

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,757,435
Tabăra 2: 2,822,844
Diferență: 65,409

image.php


_____________________________________________

Side 1:
Tribes: -dark-
Players:

Side 2:
Tribes: CLG CLG~A
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,034
Tabăra 2: 825
Diferență: 209

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 82
Tabăra 2: 62
Diferență: 20

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 8,356,867
Tabăra 2: 4,915,755
Diferență: 3,441,112

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 788,349
Tabăra 2: 635,380
Diferență: 152,969

image.php

________________________________________________________

Side 1:
Tribes: -dark-
Players:

Side 2:
Tribes: CLG CLG~A
Players:

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 129
Tabăra 2: 123
Diferență: 6

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 21
Tabăra 2: 13
Diferență: 8

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,013,982
Tabăra 2: 799,407
Diferență: 214,575

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 198,267
Tabăra 2: 134,717
Diferență: 63,550

image.php

_______________________________________________

Parca ati spus ca ne'ati terminat, ne'ati rupt in 2, pierdem teren ... suntem praffffff etc etc etc si alte remarci dinastea pe care le mai stiti voi printre care si pictura.

Se pare ca se intampla si la voi la fel cum sa intamplat cu cei din TDL, la inceput am pierdut teren si ulterior ... pierdeti voi :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus