de ce s-a inchis lumea 3 inaintea lumii 7 ?

  • Autor subiect DeletedUser15222
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser15222

am si eu o mare dilema .. insa as dorii un raspuns pertinent daca se poate .. si sa nu stearga acest topic .. daca nu se poate .. admit sa-l stergeti .. dar veti primi ceea ce vi se cuvine ..

deci sa revin la intrebarea anterioara .. si as dorii daca se poate ceva explicatii ..
o scurta analiza :
lumea 3
loc trib nr de sate puncte
1 Scitii 169.439 1.901.234.362
2 T.D.K. 30.129 316.439.187
3 :)) 6.143 65.005.500

lumea 7
1 Diablo 228.620 2.402.571.585
2 Mir 29.713 313.937.013
3 NWT 12.589 129.052.662

din analiza de mai sus reiese clar faptul ca lumea 7 .. ar fi trebuir inchisa prima .. insa .. tinind cont ca pe lumea 3 joaca si au jucat multi playeri care Editat TT .. nu cred ca trebuia sa se face aceste favoritisme .. eu inteleg ca este un joc .. insa ca orice joc are si acesta niste reguli prestabilite .. Editat TT" atunci acest joc .. sincer isi va merita soarta mai devreme sau mai tarziu ..

si totusi ce argumente ati avut de a inchide lumea 3 .. inaintea lumii 7 ... care este de drept indreptatita sa aibe aceasta ONOARE .. ?
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pe lumea 3 s-a dat un mass delete.... aproximativ 80-90 mii de barbare s-au strans :)) Probabil nu mai erau razboaie interesante...
 

DeletedUser15222

eu vorbesc de reguli ..


de ce nu respecta regurile stabilite .. initial ?
in niciun joc regula nu se schimba in timpul jocului .. cred ca era cazul si aici sa se intimple la fel
 

DeletedUser15222

mda ..
vad ca esti vechi pe forum .. si ma gindesc ca si pe joc ..
ca urmare te las sa le descoperi singur ..
 

DeletedUser

Nu, te rog nu ma lasa. Editat TT
Spune-mi te rog frumos tu regulile stabilite.. initial..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19202

lumea 3 nu are rost sa mai discutam insa e clar ca Editat TT (asta apropo de faptul ca decizia se ia pe nu stiu unde prin germania)
din pacate in cazul ei nu a contat situatia de pe harta

cert este ca odata cu acest lucru au creat un alt precedent periculos si au distrus increderea si putinilor care mai credeau ca mai exista reguli care se respecta si se mai joaca corect
sincer ma astept sa inchida si alte lumi care se bucura de influente pe acolo(dar care nu indeplinesc nici macar o conditie de inchidere) gen 13 10 si altele cat de curand iar restul...probabil mai la sfarsit
asta este din pacate

sincer daca faceam atatea prostii intr-un timp atat de scurt (chiar daca e ** doar de un joc) incepeam sa-mi pun niste intrebari dar na
aici totul e posibil
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8266

E simplu ...

Lumea 3

- Număr de jucători: 283

Total sate: 317.349 (1121.37 pro jucător)
Sate jucători: 231.330
Sate de barbari: 86.019

Loc Numele tribului Punctajul celor mai buni 40 jucători
1 Scitii 1.566.621.614
2 T.D.K 323.992.731
3 LS~AX 141.224.741
4 :)) 65.122.781
5 DiViN 24.264.802

Lumea 3

- Număr de jucători: 1.535

Total sate: 299.204 (194.92 pro jucător)
Sate jucători: 292.539
Sate de barbari: 6.665
Sate bonus: 20.611


Loc Numele tribului Punctajul celor mai buni 40 jucători
1 DIABLO 936.467.378
2 MIR 311.582.756
3 EXE 249.758.154
4 NWT 123.922.553
5 GN 56.137.205


Imi e lene sa fac ceva mai detaliat si cu argumente.....uitativa singuri si vedeti de ce Lumea 3 si nu Lumea 7 .... se vede clar fara sa te chinui de ce ... ca era mai aproape de inchidere cu mult.
 

DeletedUser19202

hai ma nu mai ne enerva si tu
in momentul in care s-a postat anuntul situatia nu era deloc chiar asa
tin minte ca erau in trib advers cu scitii vreo 55.000-60.000 de sate (adica mult mai multe decat pe destule lumi inca neinchise nu numai 7)
evident si mult mai multi jucatori
da nu are rost am mai discutat despre asta
nu avem ce face sa se spele pe cap cu deciziile lor absurde si irationale
punct!


aaa si mai e ceva care vad ca nu a spus nimeni da ar trebui sa se stie EXE este academia tribului diablo iar MIR sunt aliati de multa vreme
eu zic ca daca iei si asta in calcul s-ar putea sa nu ti se mai para asa situatia cum ai scris mai sus ;)
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Iti spun eu de ce nu se inchide : vreau sa refacem H.K.-ul si sa rasturnam situatia, si am cerut ragaz adminilor vreo 5 ani de zile pana reusesc :)))

Ha ha ha ! :))
 

DeletedUser19202

pe mine nu ma intereseaza astea foarte bine
problema e ca nu prea e corect ce sa intamplat aia e


ps.ma da toti aveti pile ?:)))) ce naiba mai ma fac
 

DeletedUser8266

hai ma nu mai ne enerva si tu
in momentul in care s-a postat anuntul situatia nu era deloc chiar asa
tin minte ca erau in trib advers cu scitii vreo 55.000-60.000 de sate (adica mult mai multe decat pe destule lumi inca neinchise nu numai 7)
evident si mult mai multi jucatori
da nu are rost am mai discutat despre asta
nu avem ce face sa se spele pe cap cu deciziile lor absurde si irationale
punct!


aaa si mai e ceva care vad ca nu a spus nimeni da ar trebui sa se stie EXE este academia tribului diablo iar MIR sunt aliati de multa vreme
eu zic ca daca iei si asta in calcul s-ar putea sa nu ti se mai para asa situatia cum ai scris mai sus ;)


imposibil , inainte de a da stergere la cont adversari , sciti aveau din vro 300.000 de sate cam 55% adica 160.000 iar celelate 2 triburi cam jumate jumate ...adica cam cate 70.000 fiecare , decizia de a se inchide lumea a 3 a sa luat dupa vro cateva saptamani dupa ce sau sters conturile. deci nici un adversar nu mai avea atatea sate ...nici adunate.

Deci ...situatia asa era si este cum am prezentato eu ....


p.s. uitate din nou la statistica si uitate ca am subliniat sa vezi ca cate conturi mai sunt pe l3 si cate pe L7 ....sa nu mai spun ca diferenta intre voi si sciti e de 600.000.000 de puncte (si raman vro 100.000.000 de puncte daca va adunat si aliati si academiile)....deci au ceva avans e o decizie logica.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Raspunsul la intrebarea initiala nu il veti primii pe forum,adresati-va celor in masura sa va raspunda, folosind sistemul de suport!

Puteti continua cu o analiza a conditiilor de pe fiecare lume in parte,dar la prima aluzie la adresa team-ului voi sterge topicul !

Pt orice reclamatie la adresa celor din Team, va rog sa folositi sistemul de suport!
 

DeletedUser8266

Stiu raspunsul la TT , nu imi trebuie alte tikete , admini noi iti vor raspunde ceva de genu (asa mia raspuns mie) "o lume se inchide cand lumea se plictiseste si se lasa" ...deci cei de pe L3 sau plictisit primi :))) iar admini mai vechi iti vor spune ca nu exista nici o regula..... ei nici nu au dreptul sa inchida o lume, cei din Germania zic daca se inchide sau nu .
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Da bre...aia din Germania, in functie de incasarile din premium de la fiecare server decid daca un server mai este profitabil sau nu. Daca nu mai este atunci se fac demersuri pentru inchiderea lui.

Deci sfat pentru lumea 7 : nu mai cumparati premium, si o sa vedeti ca am dreptate :))
 

DeletedUser

hai ma nu mai ne enerva si tu
in momentul in care s-a postat anuntul situatia nu era deloc chiar asa
tin minte ca erau in trib advers cu scitii vreo 55.000-60.000 de sate (adica mult mai multe decat pe destule lumi inca neinchise nu numai 7)
evident si mult mai multi jucatori
da nu are rost am mai discutat despre asta
nu avem ce face sa se spele pe cap cu deciziile lor absurde si irationale
punct!


aaa si mai e ceva care vad ca nu a spus nimeni da ar trebui sa se stie EXE este academia tribului diablo iar MIR sunt aliati de multa vreme
eu zic ca daca iei si asta in calcul s-ar putea sa nu ti se mai para asa situatia cum ai scris mai sus ;)


eu zic ca esti mustrat omule,e doar un joc;)
 

DeletedUser33089

mai nu stiu ce sa zic pe lumea 3 parca era marea familie AXAN LS-AX ce s-a intamplat cu familia aceia?
de sciti stiam ca erau puternici.. dar chiar si asa nu cred ca erau atat de dezvoltati ca sa se inchida lumea mai repede decat cea de pe 7.
 

DeletedUser

@Romulad

Pai de ce sa nu se primeasca raspunsul si pe forum.. O fi un secret inchiderea unei lumi?
Si apropo, cuvantul prost nu e nici obscen iar cand spun "Sunt prost" nu vad de ce as fi editat (sa nu zic cenzurat ca-s si eu satul de cuvantul ala)...



@Restu alora ce se plang:
Revenind la inchiderea propriu-zisa.. Totusi, imi spune si mie careva daca va rog, care era regulile alea stabilite initial?
 

DeletedUser

mai nu stiu ce sa zic pe lumea 3 parca era marea familie AXAN LS-AX ce s-a intamplat cu familia aceia?
de sciti stiam ca erau puternici.. dar chiar si asa nu cred ca erau atat de dezvoltati ca sa se inchida lumea mai repede decat cea de pe 7.

daca te-ai uita pe lumea 3 nitel nu te-ai mai mira. Acolo si-au dat delete 90% din familia TDIEK-LS-AX si Scitii au ramas sa se lupte cu jumatate de lume 3 plina de barbari. Asa ca e logic sa se inchida lumea 3. Insa daca stam sa ne gandim lumea 7 trebuia totusi sa se inchida in momentul in care grupul de elita HK si-a dat delete caci ce a urmat a fost mai mult sau mai putin un mars spre victorie al DIABLO oprit doar de faptul ca nu erau nobili suficienti. Deci lumea 7 s-a inchis teoretic acum un an si ceva asa ca numai va agitati pe aici.
 

DeletedUser33089

sincer inger sau demon nu m-am mai uitat pe lumea 3 de mult de cand am incheiat cu lumea aceia nu prea m-am mai uitat de evolutia acelei lumi.:D
chiar de curiozitate am sa ma uit sa vad cum arata harta acuma pe lumea 3 :)
dar totusi in mod normal dupa regula care s-a spus ca un trib trebuie sa detina 80% din harta lumi atunci sa va inchide lumea parca asa am inteles.

wow acuma vad si eu harta pai dupa cum vad Harta acuma LS~AX a fost cam demolat de scitii
din cate stiu familia AXAN si LS-AX detineau toata zona de sud a hartii si acuma cum vad sctiti detin o parte din emisfera de nord si una de sud au cam jumate de harta.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus