Death vs Diablo (fost Die.Vs Diablo)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

nu am zis ca die va fi academie ( probabil die ... bla bla bla ) . majoritatea membrilor mai buni au plecat in death de aceea credeam ca va exista o legatura intre die si death ...
 

DeletedUser

nu am zis ca die va fi academie ( probabil die ... bla bla bla ) . majoritatea membrilor mai buni au plecat in death de aceea credeam ca va exista o legatura intre die si death ...

da-mi voie sa spulber misteru nu va exista nici o legatura intre Die. si Death ! si inca trebuie sa mai vina cativa jucatori ;):rolleyes:
 

DeletedUser

morphen , swat si die. pe lumea 3 or colaborat o perioada bunicica ? contra LR. asta a fost demult , nu vad care ar fii motivele sa nu joace impreuna , chiar daca s-au razboit , nu uita aliat a venit sa joace sub numele DIE! , a fost prieten cu noi este in continuare , dony din lr a jucat sub numele DIE , doctorasu la fel , diosa a jucat in Die. ... cu putina vointa si intelegere poti face multe dar dupa cum vezi nu o gasesti la toti

Cu tot respectul ptr tine...altul era planul gandit de ALIAT...finalitatea in schimb era aceasta de acum.
 

DeletedUser

Cu tot respectul ptr tine...altul era planul gandit de ALIAT...finalitatea in schimb era aceasta de acum.

Morphen, da-mi voie sa te contrazic, suntem prieteni buni, multi din Die. nu stiu ca pe L3 ai fost si sub denumirea de Morphen si sub denumirea de Bataushul, oricum pe ambele conturi un jucator mare :) si inca esti trecut la profilul meu chiar daca nu mai existi pe acea lume, dar acum problema a fost alta, si anume au fost tratate gresit si cu usurinta niste probleme legate de strategie, fapt ce a dus la concedierea lui slideshow (un nume care nu spune nimic, dar care pe L7 s-a implicat organizarea tribului mai mult decat toata conducerea la un loc), ceea ce a determinat pe cel putin 90% din trib sa-i ia partea si a doua zi sa treaca in tribul infiintat de el (poate o surpriza chiar si pt el)...nu e vorba de mine si de ALIAT contra Die., se intampla si in realitate sa fii tradat, dar intr-un joc unde multi nici nu ne cunoastem, jucam de aproape 2 ani jocul asta dar nu ne-am intalnit la o bere :)...oricum realitatea este ca nu vom pierde decat maxim un loc sau poate nu datorita acestei alegeri, dar speram ca vom reveni curand pe locul 1 :)

Semnatura nu are nicio legatura cu post-ul.
 

DeletedUser11712

pfff, ce comentarii, ce aberatii, ce declaratii :)))

Eu spun un singur lucru : Die. fara Jig Saw , e ca nunta fara lautari...restul, sunt pure speculatii si povesti de adormit copii
 

DeletedUser

De azi inainte suntem Death , si vrem sa fim Death pana la capatul lumii . Noi suntem defapt tribul Die. pe L7 , nu suntem cei de pe L3 nu suntem cei de pe L5 dar suntem aici sa fim invingatori .
 

DeletedUser18063

Din "Povesti nemuritoare"?!?!?sa stea sa citeasca si sa comenteze copii......
 

DeletedUser7708

Pfff, 3 zile internat în spital şi deja am halucinaţii. Nu mai e Die. pe aici :confused: Death, văd că s-a făcut trib cu numele meu :D
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: DIABLO
Players:

Side 2:
Tribes: Death
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 6,413
Tabăra 2: 1,208
Diferență: 5,205

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 58
Tabăra 2: 80
Diferență: 22

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 54,094,398
Tabăra 2: 11,717,056
Diferență: 42,377,342

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 576,008
Tabăra 2: 819,768
Diferență: 243,760

image.php





Cu toate ca numele topicului nu include unul dintre cele doua triburi aflate in statistica, eu doresc sa postez aceasta statistica aici deoarece cel putin 80 % din jucatorii die, fac parte acum din Death ....

Topicul celor din death este inchis, deci statistica isi are locul aici.


Ce vreau eu sa exprim este ca, cu toate ca statisticile nu mint, sunt unele trucuri si smecherii care se pot face in asa fel incat sa "fentezi" cumva statistica....

Si anume :

2-3 jucatori, care s-au dat raniti, drept privilegiati de conducatorii Die, ne-au cerut invitatie, un om "mai bun" la suflet (nu dau nume) le-a acordat aceea invitatie sfidant legea interna a tribului Diablo, intrucat cei 2-3 jucatori se aflau in mijlocul tribului Die, actual Death....

Satele lor au fost cucerite cu usurinta, ba chiar "cedate" pot spune... in asa fel in cat sa se poata musamaliza o statistica, care in prim plan arata clar cine domina, insa cine n-ar cunoaste "realitatea" ce se ascunde pe server.......:rolleyes:

In orice caz, cei doi jucatori aveau undeva la 30 de sate fiecare in parte... deci ... statistica e apeoape nula de partea celor din death daca ar fi fost acei doi jucatori, jucatori de granita :)
 

DeletedUser15358

Bunica din cuba:toti membri care au fost in DIE. sunt acumd in death,cu exceptia lui suranu,biomekanica si 2 jucatori care erau incuiati.
Tu spui de acei doi jucatori dar,am avut si noi doi jucatori care s-au retras si intrau foarte rar...erau jucatori de granita. :) si ei aveau mult mai mult de 30 de sate :)

Statistica asta nu mai minte,in ea nu am mai luat satele fostilor colegi ce iati recrutat voi.
Side 1:
Tribes: Death
Players:

Side 2:
Tribes: DIABLO
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 59
Tabăra 2: 35
Diferență: 24

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 588,488
Tabăra 2: 351,016
Diferență: 237,472

image.php
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai nu erau chiar incuiati mogul88, din moment ce ne-au cerut invitatii in trib, ma rog, acum nu ma mai priveste deoarece nu mai am legatura cu nici unul din triburile mentionate....
 

DeletedUser15358

Eu ma refeream la alti 2 jucatori incuiati iar pe brazilianu si liviumario noi i-am dat afara si au fugit la voi...tot degeaba oricum,iti dai seama ca nu iam dat de buni afara.
Da tu spuneai ca statistica ii inselatoare ca noi defapt conducem ca am luat satele de la aia 2. Iar eu ti-am pus statistica de saptamana trecuta,cand nu am luat sate de la cei doi...si sa nu uitam diablo a atacat masiv saptamana trecuta si au doar un singur razboi,pe cand noi avem mult mai multe;).


Rog un moderator sa schimbe numele topicului in Death vs Diablo.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Stiu "mogule" (daca-mi permiti), stiu ca diablo deocamdata au un singur razboi, insa adu-ti aminte cand diablo era inconjurat de razboaie, avea front si cu DIe. si cu noobs, si cu TSA, si cu ~Fr~ ... deci atunci chiar nu mai puteai spune acelasi lucru pe care-l spui acum.

Insa vezi tu, ceea ce ai spus mai sus ca s-a si aliat cu toata harta nu e tocmai adevarat, pentru ca din triburile mentionate de mine, in acest post, nu le este nimeni aliat, ba mai mult, din cate stiu TSL si TSA, au re-intrat in razboi ...

Si probabil, s-a aliat si diablo cu 2-3 triburi care au fost, sau inca sunt in razboi cu actualul Death, ceea ce si voi ati facut, cand erati aliati cu noobs, TSL...s.a.m.d

La fel cum si voi probabil pentru a va atinge scopul ati cercetat fel si fel de mijloace, iar scopul ideal in acest joc este sa-ti distrugi dusmanul ...

Iar sincer sa fiu, in momentul de fata, de ambele tabere, scopul scuza mijloacele, am dreptate ?
 

DeletedUser15358

Corect !
Diablo a fost si ramane cel mai periculos adversar pana in momentu de fata.
Ce pot sa zic...fie ca cel mai bun sa castige.

P.S. Alianta cu tsl si noobs e foarte veche,cu mult inainte ca noi sa intram in razboi cu Diablo.
 

DeletedUser

Posibil sa fie foarte veche alianta... nu contest faptul ca voi v-ati aliat inainte ca diablo sa intre in razboi cu cele 3 ...

Dar, da-mi dinou dreptate ca tribul Diablo nu e periculos din cauza numelui in sine, ci mai mult din cauza jucatorilor ce tin granita, intre voi si Diablo, cel putin asa cred eu.
 

DeletedUser

mogul.....eu i-am zis si lui dn2b (caruia i-am explicat clar ca nu am nimic cu el si ca vreau inapoi satele celor din mod pe care eu le-am aparat de-a lungul tipului) ca atacul masiv de care ziceti voi a fost de fapt unul realizat doar de cativa jucatori.cei care au atacat serios au fost vreo 4 oameni in zona de sud si vreo 3 in zona de nord.

si nu au atacat nici cei din fr(cei 3 din nord cu care am **) si nici restu asa cum au promis ca vor face.din cele peste 500 de atacuri mai mult de jumate au fost fakeuri.desi jucatorul dn2b a fost sprijinit de intreg tribul death....intr-o singura zi in satele lui s-au pierdut peste 6.5 milioane de trupe de aparare...noi ne-am oprit in momentul in care jucatorul a zis ca se lasa de joc si ca vrea sa caute pe careva caruia sa ai dea contu..

...desi in momentu ala am fi putut ataca fara sa tinem cont de starea fizica si psihica in care se afla jucatorul am ales sa ne respectam adversarul si sa nu luam sate prin orice mijloace desi forta noastra offensiva a fost redusa cat de cat ca urmare a acestor atacuri....

norocul vostru a fost ca actiunea nu a mai continuat pina duminica seara asa cum era programata si ca ni s-a facut mila ca altfel acuma cred ca rodeai monitoru cind te uitai la statistica.

asa ca incearca sa fi mai retinut ....asta daca esti capabil(dar pina acuma nu ai prea dat dovada ca te duce prea mult capu si ca preferi sa ramai un scandalagiu al forumurilor externe care posteaza oriunde oricind indiferent de subiect sau daca ai ceva de zis).nu toata lumea joaca doar pentru a realiza o statistica.

cred ca tu daca ai o viata amoroasa probabil ca si in acest domeniu folosesti aceste marete statistici.
sunt convins ca in aproximativ 4-5 minute de la acest post vei posta absolut fara nici cea mai mica legatura vizavi de acest subiect si probabil va fi chiar o noua statistica.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus