Deces jucator.

  • Autor subiect DeletedUser45557
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser45557

As vrea sa cititi cu atentie aceasta dicutie, dupa care sa sa spun si eu doua, trei vorbe in legatura cu aceste mesaje!

andutu1994 2015-09-01 21:01:30
Un coleg de-al nostru a plecat dintre noi din pacate in urma unui accident. Multe persoane sunt distruse si multi dorim sa renuntam. Se poate instaura o pace pt o durata si un mesaj global de condoleante si de inccrajare a prietenilor?

Multumesc anticipat!
https://www.triburile.ro/redir.php?...=d2L5fi8sf2lGEDPqOFA5D18ZpFhPTSmnmfJKJLBrBPc=
andutu1994 2015-09-01 21:03:17
http://m.antena3.ro/actualitate/loc...pital-suferise-un-accident-stupid-310435.html



rakanishu 2015-09-01 23:05:49
Salut andutu1994,

Ne pare sincer rau de colegul dvs si in acelasi timp jucator pe aceste servere, dar nu putem instaura pace pentru acest motiv, una la mana ca s-ar crea un precedent si pentru orice eveniment nefericit am fi nevoiti sa facem pace.
Tot timpul am incercat sa insuflam jucatorilor ca limita dintre viata reala si cea virtuala trebuie sa existe si sa fie bine definita, tocmai de aceea nu vom crea un eveniment din asta si nici nu vom face public asa ceva ( din punct de vedere oficial ), daca dvs ca jucatori doriti sa o faceti, forumul extern si/sau alte cai de comunicare va stau la dispozitie.


Echipa Triburile Romania
http://www.triburile.ro


Domnule rakanishu, as vrea sa comentez public cuvintele dumneavoastra, chiar daca o sa strang pareri pro si contra. O sa spun scurt, cine nu e implicat, nu e afectat, dar o mare parte din jucatori il cunosc chiar personal pe cel care a plecat dintre noi si toti suntem distrusi. De ce? Pentru ca am pierdut un prieten foarte drag, un frate sau chiar un iubit. Ati spus ca se va crea un precedent din asta, ei bine as vrea sa va contrazic putin, deoarece comunitatea din care face parte este oarecum restransa si cazurile in care un jucator de triburile moare sunt echivalente cu romanii care castiga la loto, asa ca ar trebui sa va ganditi putin si sa incercati sa respectati putin fiecare jucator. Daca respectivul ar fi trait si am fi facut o campanie de strangere bani sau donare de sange ce s-ar fi spus, ca suntem niste excroci care cer bani! Ei bine, sunteti pus in fata unui deces al unui jucator de-al dumneavoastra, jucator care in mare parte tin timpul sau era online pe joc, un jucator care cu cateva minute inainte sa moara poate trimitea la farmat simtindu-se bine pe jocul unde dvs. faceti regulile.

Nu am putut sa ma abtin sa nu postez asemenea lucru, fapt pentru care o sa imi pun in cap multe persoane, dar nu ma mai intereseaza. Asadar, parerea mea este ca ar trebui sa respectati putin jucatorii si sa incercati sa apropiati jucatorii unii de altii, pentru ca pe zi ce trece devin din ce in ce mai putini si nu ca mor cu sutele cum ati insinuat dvs. ci pentru faptul ca acest mediu nu le mai ofera nimic.

Odihneste-te in pace dragul nostru prieten! Vei ramane vesnic in inimile noastre, campionule!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Cu siguranta nici noua nu ne face placere, si cred ca nimanui, sa auzim ca un om a trecut in nefiinta la o varsta frageda, dar, nu putem acum sa aducem modificari jocului, fie ca intelegeti fie ca nu.

O sa spun doar un lucru simplu, acum ceva timp cineva ( nu dau nume, dar se stiu ei cine ) a venit ( tot pe forum ) cu o veste asemanatoare, precum x a trecut in nefiinta datorita unui accident de motocicleta ( cine doreste poate cauta in forum, va gasi sigur ), apoi dupa 2 zile sa vina altii si sa spuna ca de fapt a fost o gluma si bla bla. Si cazuri de genul asta au mai fost destul de multe, unele glume dovedite, altele probabil reale.
Eu, noi, nu vom sta niciodata sa facem politie pentru a verifica veridicitatea unor informatii venite de la diversi, nu este in sfera noastra de responsabilitati, nu spun ca situatia de mai sus nu ar fi reala, departe de mine asta.
Aveti forumul pentru a va manifesta durerea/compasiunea, e ceva normal, dar NU cereti masuri ce afecteaza un server intreg, jocul este joc si realul este real, asta este ideea in mare.

O sa va dau un mic exemplu : acum aproximativ o luna, unul dintre designerii INNO ( cu un mare aport la jocurile pe care le jucam ) a trecut in nefiinta, totul s-a comemorat intern intre cei cunoscuti si atat.

Repet pentru ultima oara : NU vom crea un eveniment ingame ( mai pe scurt pace si/sau anunt in joc ) legat de asta, forumul este suficient si daca jucatorii lumii doresc sa isi arate respectul si sa tina 1-2 zile de doliu ( pace, sa nu atace, etc ) este alegerea lor, nu le putem impune noi asta.

Topic inchis, sper ca m-am facut inteles si nu voi fi nevoit sa recurg la sanctiuni.

Multumesc.

PS. As fi putut sanctiona direct cu ban si pe joc si pe forum, atat pe cel care a deschis subiectul cat si pe cel care a facut ticketul postat mai sus ( regulile probabil le cunoasteti ), dar prefer sa las tema vizibila ( sa nu o sterg, cum ar fi fost regulamentar ) pentru a lamuri problema si poate si pe eventualele din viitor.
Singurele perioade de pace, sunt cele cu care deja sunteti obisnuiti : Craciun si revelion.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus