Demers de bun simt

  • Autor subiect DeletedUser9837
  • Data de început

DeletedUser9837

Am sa rog moderatorii sa lase acest topic deschis...pentru a mai afla cate ceva din parerile celor ce si-au pierdut noptile pe la pc...jucand acest joc

Situatia este simpla:

Intrucat in ultima noastra perioada tribala interesul incepe sa scada...sa se diminueze contributia playerilor de calitate,am sa solicit pe acest forum(fara a folosi ticketingul) cateva opinii si cateva sugestii echipei de admini.

Daca voi fi banat pentru aceasta interventie,acest cont si acest ip nu va mai accesa niciodata triburile.ro.

De ce?...pentru ca mi se pare ca as fi din nou supus unui abuz,si ar fi ultimul pe care l-as mai putea tolera...


Asadar sa intru in miezul problemei:

Tinand cont ca multi playeri de valoare isi inchid conturile...cred ca a venit momentul sa ne intrebam de ce...

Ei bine...multi dintre cei care au facut jmecherii de-a lungul timpului(si aici etalez "jmecheriile" nepermise),inca au conturi...in ciuda ticketelor depuse.iar unii dintre "jmenari" sunt parte a echipei de admini

Daca faci parte dintr-un trib care detine cativa admini...ai multe sanse sa te joci "altfel"...daca esti atacat de un player,care are sitter...poti vorbi cu colegii de trib(cei care au mai multe butonase decat tine) si acel sitter va fi banat :) ,indiferent daca a incalcat sau nu regulile...va fi banat si numai proprietarul poate depune contestatie :))...sau sa intrebi cu ce te ataca :)))

Sau...ii rogi sa te baneze o perioada...fara pierderi...sa nu risti cat timp iti faci concediul sa fii atacat...

Daca insa esti intr-un trib inamic ...ai un sitter...ataci cu el,fara a incalca vreo regula...ti se baneaza sitterul si ti se raspunde "folosesti mai multe conturi"...Iti faci ticket...te reclami ca multiaccount...soliciti numele celui care ti-a banat sitterul si????...NIMIC!

Sunt si alte zeci de lucruri dubioase care s-au intamplat de-a lungul timpului...nu le expun eu...las pe altii sa o faca...

Asadar,eu va propun 3 chestiuni de bun simt de bun simt:

1. Un sistem de ticketing numai contra adminilor...loc unde sa se depuna reclamatiile(pentru ca atunci cand asupra mea s-a comis un abuz sa nu mai fiu nevoit sa privesc musamalizarea acestuia)

2. Sa faceti public regulamentul intern de pesepse...

3. Adminii de rang inalt:p(cei ce isi pot da singurei functii pe o lume...fie si pentru 5 minute) sa nu mai aibe acces la joc,ca playeri....caci ei primesc ceva banuti ...nefiind muncitori altruisti

Am sa denumesc si eu acest thread...demers de bun simt...ca acest titlu,des mediatizat,...poate va suna si domniilor voastre in cap ca unii playeri au ajuns la lehamite doar datorita abuzurilor ce s-au facut in detrimentul lor sau a oamenilor cu care au colaborat

Si aici nu ma plang...doar trag un semnal de alarma ca este momentul ca voi,sa va faceti curatenie in echipa...

In incheiere,am sa va spun un singur lucru: Trebuie sa ne respectati...suntem cei care va facem afacerea sa mearga...suntem cei care va platim salariile....sau va platim intrunirile de la Sinaia...suntem cei care accesam acest site de atatea ori incat,statisticile accesarilor va indreptatesc sa semnati contracte de publicitate pe banuti frumosi...


Rog si alti playeri sa isi spuna parerea daca cele 3 puncte solicitate de mine sunt oportune sau nu...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

Nu ai avea de ce sa fi banat , mi se pare de bun simt ce ai scris , fara atacuri si alte incalcari ale regulamentului .
Sunt de acord cu tine aproape in totalitate !
 

marakesh

member
Scor reacție
0
referitor la punctul 3 nu primesc banuti. primesc doar cont premium. asta e singura rasplata a muncii lor. si adminii pe care ii cunosc isi permit sa isi cumpere singuri cont premium.
 

DeletedUser9837

referitor la punctul 3 nu primesc banuti. primesc doar cont premium. asta e singura rasplata a muncii lor. si adminii pe care ii cunosc isi permit sa isi cumpere singuri cont premium.



Unii au doar premium :)) altii sunt insa platiti ;)


Sunt curios daca dupa intrunirea lor de la Sinaia(platita) s-au gandit vreo secunda ca...usor usor...isi indeparteaza oamenii care de-a lungul timpului au fost sarea si piperul jocului...daca si-au pus problema ca odata sictiriti playerii buni vor renunta definitiv la acest joc:) si ca unii admini au contribuit cu varf si indesat la aceste decizii...sau ca ei sunt pusi acolo sa faca ordine/curatenie in ograda altora...insa a lor lasa de dorit....si exemplele sunt multiple
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9103

1. Nu s-a comis abuz asupra ta.

2. Lista pedepselor nu se face publica. Cu ce te ajuta daca joci corect? :)

3. Toate tichetele de suport sunt prelucrate de voluntari.
 

DeletedUser9837

1. Nu s-a comis abuz asupra ta.

2. Lista pedepselor nu se face publica. Cu ce te ajuta daca joci corect? :)

3. Toate tichetele de suport sunt prelucrate de voluntari.



1. Chiar tu mi-ai raspuns musamalizant la un abuz comis aspra mea(sau a sitterului ce il aveam)

Iar pe mine m-am reclamat singur caci,un admin mi-a trimis citez:" Motivul pentru excluderea ta: Am observat ca folositi mai multe conturi pe acelaşi computer, fara a respecta regulile jocului. Aveţi voie să jucaţi numai cu un cont!" Si mi-am depus sigur ticket acuzandu-ma de multiaccount...:d Tu mi-ai deschis ticketul :) ...insa nu m-ai bannat pentru ca Stiu regulile si nu le-am incalcat,insa colegul tau care mi-a banat sitterul a facut-o...

2. Apare undeva in lista voastra(pe care o am postata pe forumul intern al tribului CK - pentru a evita ca voi sa ne puteti bana abuziv ..) vreo sanctiune asupra adminilor ce comit abuzuri?...Nu...


3. Imi scapa voluntariatul si esenta lui la demersul meu de a ne crea un loc unde sa pot sa te reclam ca incerci sa imi tii ascunsa o sanctiune primita de la colegul tau(Abuziva)

Ti-am scris asta tocmai ca mi-ai raspuns ca asupra mea Nu s-a creat un abuz

Prin urmare... Tu poti comite un abuz asupra mea,iar eu nici macar nu am unde sa te reclam pentru asta.......Aici intervine demersul meu...iar daca incerc sa fac public un abuz ma aleg cu bann pe extern...Nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15142

am o idee sa trimitem mesaje la fiecare jucator de pe fiecare lume sa isi creasca satele fara a ataca! fara atacuri!
 

DeletedUser9837

am o idee sa trimitem mesaje la fiecare jucator de pe fiecare lume sa isi creasca satele fara a ataca! fara atacuri!

Este o idee...ca sa ajungem la rezultate trebuie sa fim respectati...Si noi si ei facem parte din Lumea triburilor...Si noi si ei suntem importanti si trebuie sa existam pe acest joc...Insa eu unul...nu cred ca mai merge asa....eu doar investesc(timp si banuti)....altul sa stea sa imi ridiculizeze efortul...
 

DeletedUser9103

Pentru reclamati si "abuzuri" te rog sa trimiti un e-mail aici.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu stiu cum se face ca desi joc de 2 ani,desi m-am certat de multe ori cu adminii,nu am fost banat niciodata:confused:...oare pt ca joc corect:confused:
ia incercati si voi sa jucati comform regulamentului,cine stie,poate o sa fiti surprinsi si o sa va placa:)
 

DeletedUser

Sunt de acord cu ceea ce doreste Karma905 sa faca si cred ca la punctul 2. se referea la metodologia prin care se aplica regulamentul si greutatea pedepsei.

Am inceput sa joc de un an si ceva si pe tot acest parcurs am intampinat tot felul de povesti despre admini. Oare chiar nimic sa nu fie adevarat, ci doar o pura inventie?Ma indoiesc ,doar sunt oameni!(o scuza tot mai des intalnita pe la noi in tara ...)
 

DeletedUser9103

Ca fapt divers. Daca joci corect nu poate sa-ti faca nimeni nimica.

Iar regulamentul nu-i facut pentru ca nu aveau ce face in ziua respectiva si s-au apucat de scris.

Cand v-ati inregistrat va intrebat daca sunteti de acord cu regulamentul jocului. Daca bifati ca nu sunteti de acord, nu puteati sa va creati contul. Insa ati acceptat, atunci respectatil.
 

DeletedUser9837

@ aikon


Ce reclamatii vezi tu sa fi facut eu aici???

Crezi ca acest topic este unul care isi are loc la intrebari????

Sau vrei sa ne arati suveranitatea moderatorului?????



@ Vasy888

Eu m-am reclamat singur...Tu ai deschis ticketul...Ai gasit ceva infractiuni comise de mine?

cam asta este elocvent
 

DeletedUser

De ce?...pentru ca mi se pare ca as fi din nou supus unui abuz,si ar fi ultimul pe care l-as mai putea tolera...
Ei bine...multi dintre cei care au facut jmecherii de-a lungul timpului(si aici etalez "jmecheriile" nepermise),inca au conturi...in ciuda ticketelor depuse.iar unii dintre "jmenari" sunt parte a echipei de admini

Daca faci parte dintr-un trib care detine cativa admini...ai multe sanse sa te joci "altfel"...daca esti atacat de un player,care are sitter...poti vorbi cu colegii de trib(cei care au mai multe butonase decat tine) si acel sitter va fi banat :) ,indiferent daca a incalcat sau nu regulile...va fi banat si numai proprietarul poate depune contestatie :))...sau sa intrebi cu ce te ataca :)))

Sau...ii rogi sa te baneze o perioada...fara pierderi...sa nu risti cat timp iti faci concediul sa fii atacat...

Daca insa esti intr-un trib inamic ...ai un sitter...ataci cu el,fara a incalca vreo regula...ti se baneaza sitterul si ti se raspunde "folosesti mai multe conturi"...Iti faci ticket...te reclami ca multiaccount...soliciti numele celui care ti-a banat sitterul si????...NIMIC!

Sunt si alte zeci de lucruri dubioase care s-au intamplat de-a lungul timpului...nu le expun eu...las pe altii sa o faca...

Sincer asta mi se pare o reclamatie sau un repros sau cum vrei tu sa-i spui. Eu personal cred ca acest topic nu isi are locul nicaieri dar ca sa nu spui ca facem un abuz o sa dam posibilitatea tuturor sa raspunda la intrebarile tale in aceasta sectiune deoarece la Politica si Propaganda Lumea 13 chiar ca nu are ce cauta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9837

sau o sugestie....sau lipsa voastra de respect...


Dar na...cum tu ai 3 butoane in plus...iti confera o pozitie de admirat...si usor usor o sa ramaneti doar cu fanii butoanelor...De ce?...Ca playerul de rand e luat la misto sau daca are ceva de comentat sau sugerat i se inchide gura:rolleyes:

Problema era una de respect si pentru restul,caci,playeri vor ajunge la stadiul de disparitie :)

Astept bannul ala :) ca deja vad ca s-a ingramadit "staful" in reply-uri care mai de care mai adiacente...Cititul pe sarite la sugestiile de bun simt va caracterizeaza ;):rolleyes:

Iar pe L13 cred ca isi are rostul...sa stiu daca ma mai apuc sa joc sau nu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Fie cum zici tu dar nu stiu de unde ai auzit tu ca adminii sunt platiti pentru munca lor? Sau poate ai dori sa-mi definesti si mie termenul admini de rang inalt cei care spui tu sunt platiti de cineva sa-si faca treaba, eventual daca ai si ceva dovezi in acest sens, nu de alta dar eu nu am cunoscut si nu cunosc nici in prezent pe cineva care sa fi primit o remuneratie pentru munca depusa in favoarea acestui joc. Si ca ultim fapt vreau sa-ti spun ca Un Moderator nu este acelasi lucru cu un Admin. Un Moderator are grija doar de ceea ce se intampla pe acest forum fara a avea cum zici tu "butoane" pe joc.
 

DeletedUser

karma....
Nu e bine pe ro? ai la dispozitie o multime de alte servere.
Net(engleza),chineza, spaniola, portugheza,turca .....
 

DeletedUser9837

Pai eu cred ca ai ceva in plus fata de mine...ma poti sterge/edita...ma poti bana imi poti muta protestul la topicul intrebari:))

Cat despre ce am auzit eu legat de banuti...e alta treaba...Zi-mi ce facem cu ce am patit eu cand un admin mi-a inchis sitterul motivand ce am postat mai devreme si anume sunt multiaccount si cand m-am reclamat singurel nu am fost banat...si...desigur ca la solicitarea mea de a afla numele celui care mi-a banat sitterul colegul tau a fost extrem de evaziv:D..

Explica-mi si mie cum pot eu raporta un admin ce mi-a inchis contul daca nu imi apare numele lui...si...evident eu nefiind tituarul contului...Ei daca citeai atent ce am scris ai fi vazut ce sugeram eu...Daca vrei sa ma aduci la nivelul de a scrie a scrie totul explicit ca apoi sa ai justificare pentru banul pe extern
ar trebui sa nu te obosesti prea tare
 
Sus