Depinde de noi!

  • Autor subiect DeletedUser10929
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10929

Totul incepe cu un jucator de pe lumea clasica, ce are numele de joc: jwst, iar pentru prieteni el este: Lucian Constantin!

Gandul nostru de a-l ajuta a inceput astfel:

Pentru cei care nu au stiut colegul nostru [player]jwst[/player] a avut o forma de leucemie galopanta, diagnosticata cu putin peste un an in urma si a suferit 3 operatii de transplant de maduva osoasa, toate 3 fiind respinse de organismul lui.

De ieri, [player]Jwst[/player] este tinut in viata de aparate. Aseara a fost in moarte clinica 2 minute.
Se afla in coma profunda si nu se stie daca isi va mai reveni.
Va rog in numele umanitatii si a prieteniei legate intre noi sa ne rugam cu totii pentru el si familia lui.

Lucian, suntem alaturi de tine.

Dar, acum, are o noua sansa, o sansa pe care o putem si noi determina sa se aproprie de un sfarsit bun:

Se pare ca rugaciunile noastre au fost auzite, ieri [player]jwst[/player] a deschis ochii pt cateva secunde. Poate nu pare mult, dar in conditiile date, medicii au considerat-o o adevarata minune. Tot ei au spus, in urma analizelor si testelor, ca daca este operat in maximum 3 saptamani, [player]jwst[/player] are o sansa la viata. Nu sunt medic, si nu pot sa dau toate detaliile medicale, insa operatia poate consta in indepartarea splinei (care pare a fi responsabila de propagarea cancerului) si in transplant de maduva osoara. Multe depind de evolutia lui jwst si de testele frecvente care i se fac.
Din pacate operatia costa, familia are 47000 euro, dar ii mai trebuie inca pe atat. Acum facem un apel la cei care au posibilitati financiare sa-l ajute pe [player]jwst[/player] sa-si primeasca aceasta sansa la viata. Va reamintim ca este a 4a operatie, primele 3 au esuat, dar medicii par a fi optimisti vis-a-vis de aceasta a 4 a operatie.

Numarul de cont la care puteti trimite ajutorul este RO65INGB0000999901170919, deschis la banca ING, pe numele Lucian Constantin.

Orice ajutor, oricat de mic(chiar si 10-20 de lei), se aduna la tot ceea ce reusim sa adunam noi, prietenii, impreuna cu familia lui jwst.
Va rog sa ne rugam in continuare pt el.
Familia va multumeste ca tinem aproape. Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toti !
Va vom tine la curent,

Prietenii.

*rog adminii sa aibe bunavointa de a nu sterge aceasta tema, multumesc.
 

DeletedUser

voi verifica acest cont si informatiile furnizate si voi vira bani in cont daca se dovedeste a fi un caz real.
personal ma cam indoiesc ca dupa 3 transplanturi de maduva(care de fapt sunt un fel de transfuzii)respinse de organism al patrulea va avea succes,sau extirparea splinei va rezolva problema.
sa speram ca in cazul lui miracolul se va produce...
:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Si mai este undeva postat ceva in legatura cu acest caz, sau numai la noi pe triburile ?
Nu de alta, dar eu am suspiciunile mele, fara suparare.
 

DeletedUser10929

nu e nici o problema, e normal sa fii suspicios, mai ales in astfel de cazuri. dovada ca spun adevarul nu e alta decat cuvantul meu si a multor altora de pe lumea clasica care stiu de acest caz.
Noi, cel care il cunoastem, incercam sa facem tot ce putem, prin orice mijloace, iar urmatorul nostru pas este sa anuntam in mass-media locala, a fiecaruia.

tot ce pot spune este ca fiecare va face dupa cum considera, dar eu unul, nu as indraznii sa infrunt mania lui Dumnezeu, glumind sau inseland cu astfel de lucruri.
 

DeletedUser

Iti multumesc huzy. Ca de obicei ne putem baza pe tine. Doamne-ajuta! Suntem in pragul unei sarbatori importante si macar acum (ar trebui mereu) sa fim ceva mai umani si mai sensibili la asemenea probleme. Intamplator STIU ca e adevarat
din nefericire), personal ajung maine la banca si voi incerca sa depun atat cat imi pot permite. Mult, putin Dumnezeu e mare si ne rugam non-stop pt sanatatea lui. Indiferent cat de putine sunt sansele pe care le are e un copil de 19 ani TREBUIE sa incercam sa-i oferim aceasta sansa la viata. Multi dintre noi platim cont premium. Am putea incerca sa depunem o suma cat de mica, bani care odata depusi nu ne vor aduce profit dar care pot ajuta si pot salva o viata. Nu ne garanteaza nimeni ca odata suma stransa operatia va fi si reusita. Dar cred din toate puterile ca e o sansa pe care nu avem voie sa nu o oferim (cei care putem).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus