Deschiderea rapoartelor in taburi

  • Autor subiect DeletedUser35131
  • Data de început

DeletedUser

se poate modifica ca sa deschida rapoartele in file noi? e mai usor de navigat intre file decat intre taburi, cel putin asta este parerea mea :)
 

DeletedUser

mai precis?

de exemplu eu folosesc Chrome-ul iar pentru a trece de la o fila la alta folosesc CTRL + PageUp respectiv PageDown iar pentru a inchide o fila CTRL+W
 

DeletedUser

la chrome m-ai bagat in ceata , n-ai zis de la inceput ca asta ai :( nu-l suport . la opera/mozilla navigarea intre taburi se face folosind 2 taste ( 1 si 2 ) . foarte posibil sa mearga altfel si la chrome cu setarile potrivite , nu-ti pot spune pt ca nu-l folosesc .
 

DeletedUser

se poate modifica ca sa deschida rapoartele in file noi? e mai usor de navigat intre file decat intre taburi, cel putin asta este parerea mea :)

e mai uşor de navigat intre taburi
Dar pot face şi asta
La unele browsere se poate seta acţiunea de deschidere în taburi, fila noua, în background etc
 

DeletedUser

Oare este posibil ca daca ai o lista cu 10 sate de exemplu cu ajutorul unui script sa deschizi cate un tab sau fila noua pentru fiecare sat?
 

DeletedUser

dap, de asta stiam, il am si il folosesc,

ideea era sa poti deschide dintr-o lista aflata la notite : de pe twstats alegi satele si le bagi la notite iar de acolo daca s-ar putea sa fie un script care sa deschida in taburi satele din acea lista
 

DeletedUser

Pentru asta ai Ctrl+click sau daca chiar vrei "tehnologizat" :D ca ai multe sau ti-e lene vezi addonuri pentru fiecare browser in parte.(goagal te ajuta :) la keyword-ul "open multiple link")

Mozilla Firefox are Multi Links.
 

DeletedUser

la 10-15 sate merge

dar daca ai o lista de 50 de sate ce faci?

iar cu tehnologizarea nu merge deoarece in acea lista sate chiar daca sunt trecute cu bbcodes nu sunt recunoscute de chrome sau firefox ca si link-uri
 

DeletedUser

Multi Links daca sunt "linkuri" le deschide iar bb-codes sunt linkuri in esenta lor :D (chiar daca tu le vezi/scrii altfel ele "traduse" in pagina sunt linkuri http, fa un mouse over si vezi adresa reala) am testat si merg si satele din notite... il folosesc de mult. (frumos configurabil cu tasta dedicata si selectie in dreptunghi tras cu mouseul) Mergi pe mana mea si incearca , sunt macar la fel de mare trantor ca tine :D

La fel ar trebui sa functioneze si in alte browsere addonurile similare, de Chrome stiu ca are dar cum nu am avut nevoie nu am cautat/instalat.

De la 40 in sus linkuri deschise dintr-un foc browserul incepe sa caraie ca te vede ca si virus de popup asa ca alege mai putine si deschizi in doua runde 50 sate :)
 
Sus