Descopera spionul

  • Autor subiect DeletedUser35749
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser35749

Stim cu totii cat este de neplacut sa ai un spion (cel putin) in trib dar cu totii ne-am confruntat cu aceasta situatie. Desi este mult mai bine sa previi infiltrarea lui printr-o recrutare foarte atenta, nu stii niciodata cine se afla in realitate in spatele conturilor din tribul tau.

Problema este : ce metode cunoasteti pentru a-i desconspira si afla cat mai repede pe spionii din tribul vostru si cum procedati odata cu aflarea lor.
 

DeletedUser4863

Pentru a demasca o conspiratie in primul rand trebuie sa il atragi tu , sa vezi de ce este capabil sa-ti faca in caz de neplaceri.
Aceste lucruri se fac cu ajutorul persoanelor de incredere cu care comunici.
Intinzi capcane , este cel mai frumos lucru pentru o demascare .
Daca nu esti tu cu 5 secunde mai destept s-ar putea sa iesi invins.aceste lucruri se vor face cu inaintarea in joc ca sa ti cunosti oameni.
In principiu esti tradat des de persoanele care au granite , daca nu ai comunicare cu granita s-ar putea sa te arzi in scurt timp si la revedere trib.
 

DeletedUser

O metoda foarte simpla, dai un mesaj la fiecare jucator dintro anumita grupa, sa para ca o circulara si la anumite cuvinte pui un singur "i" sau doi de "i". Pui o virgula eronata, nu pui o virgula..fiecare mesaj sa aiva ceva diferit de la player la player, iar cand marele leader advers iasa cu copy paste ai prins spionu.
Spioni de obicei sunt cei care vin din interes in trib, care nu au o alta alternativa, sau jucatori din granita care sunt lasi si se tem la cateva atacuri, daca un player din granita nu are probleme sa fie mereu atacat si restu sunt acela e un spion clar.


Oricum am eu o solutie pentru fiecare spion, intodeauna informatii false, cateodata este bine sa lasi un spion, vi cu un atac asa frumos bine pus la punct pe forum, dusmanul se pregateste si totusi cu 24h inainte sa se lanseze atacurile acolo intra doar fake-uri si oamenii de incredere ataca alta zona.

Si mai sunt 2-3 modalitati usoare de a depista un spion, insa nu dau din casa ca apoi vor fi prinsi spioni mei=))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus