despre brandul MoD- fara comentarii....

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Hmmmm daca vi se pare usor...si prin brand cititi"descrierea tribului"..ei bine lucrurile nu stau chiar asa.

Un Brand este o forma sofisticata de heraldica transpusa la nivel de corporatie. Este un blazon care cuprinde nu doar un nume, o sigla sau o nuanta de culoare. Un Brand este un simbol viu care are o istorie captivanta, cu proprii eroi si reusite, creati de o anumita cultura.

El se reflecta in nume, renume ,asociere grafica si scriptica, mod de abordare a jocului.

Am facut parte din mai multe triburi la viata mea, nu pot sa spun pe care l-am iubit mai mult..dar fiecare cu personalitatea lui.

In lumea 7 sunt un Mesager al Mortii MoD-titlu teribil daca ar fi un trib slab, nume menit sa induca frica si teroarea si care cere back-up serios sa nu fie luat in deradere.

Strategia de trib: agresivitate, incredere in sine si o doza de nebunie care sa induca frica si respect, jucatori buni si buni prieteni. Ne veti vedea pe scut sau sub scut, niciodata cu capul plecat.

user_image.php

Not even HELL could keep us under chains... And now... We're loose AGAIN!!!


Simtiti fiorul? Intelegeti ce vrea de la voi?E ca inceputul unui film de groaza. Esti curios si vrei sa il vezi, ai auzit cateva recenzii bune, dar simti o frica, nu ai de ce ...e doar un film...dar sentimentele nu asculta de logica, fiorul e acolo si adrenalina incepe sa isi faca loc...intai e asteptarea , nervi...cum poate ala face una ca asta?? cum poate sa fie atat de...naiv sa se pana in situatii atat de vulnerabile??
Sa continui?
......As strica suspansul.

Un alt lucru care descrie un trib sunt jucatorii care il compun. Ei sunt mai importanti decat profilul, poza sau cantecul afisat la descriere.

Despre ei vom vorbi alta data fiindca deja e tarziu si vreau sa am mintea limpede si cat mai obiectiva cand va spun povestile lor, asa cum le stiu eu. (le-am vazut cu ochii mei sau le-am auzit de la altii.) Demult existau barzii sa le cante gloria si onoarea... azi, aici sunt doar eu..o purcelusa, cocheta si isterica, indragita si indragostita de toti dar mai ales de....(asta o sa descoperiti in episodul urmator)


PS. Daca va intrebati ce cauta purcelusa intre mesagerii mortii?..ei bine...ea e hrana de rezerva si va fi inobilata intern cand nu mai au ce inobila extern:D



hmmmm sa inteleg ca e o povestire? pare mai degraba un subiect care ar trebui postat aici Triburi si membri, insa pare'mi'se ca ma insel...:confused:

Nu e vorba de trib..ci de brand - ne facem cunoscuta MARCA MoD -pura propaganda .
Daca iti doresti enorm si ne impartasesti explicit aceasta dorinta arzatoare, putem vorbi si despre programarea neurolingvistica pe care o face fiecare trib prin descrierea sa , prin felul in care diplomatii abordeaza alte triburi, prin cum se prezinta.


ah..chiar inainte de a aparea lumea 7...MOD avea ziar ...



Din cate inteleg, aici se vrea a se construi imaginea de brand a unui trib de pe L7 - MoD. Avantajele unui brand al tribului... nu, nu se masoara in numarul de puncte sau de membri. (Cam nimic nu se masoara cu cele doua masuri, imho). Cred ca sunt cativa maestrii ai P&P-ului pe forum care ti-ar putea raspunde mai bine la intrebarea privind ce obtii dintr-o strategie de PR a tribului, asa ca ii las pe ei daca binevoiesc. Iar cei care au asa ceva... sunt triburile care au o viziune :)

Triburi cu un brand... eu zic ca au existat pe serverele romanesti. In consecinta, eu am rugat-o pe Miss Piggy sa deschida topicul de la sectiunea general pentru ca sunt de parere ca ceilalti jucatori pot invata ceva de la cei care au pus umarul la formarea unor nume de marca, pentru ca mi se pare ca s-ar putea inchega o discutie interesanta pe marginea acestui concept de brand de trib (si ar fi o schimbare binevenita la deja obositoarele postari de dragul postarii) si pentru ca am considerat ca ar fi pacat sa limitam discutia la doar o singura lume. Sunt sigura ca pe fiecare lume exista jucatori care pot contribui la discutia de pe general.

Pana una alta, acest topic este dedicat marcii MoD. De ce au ei strategie de PR, daca au, este nerelevant. Din punct de vedere al formului, eu sper sa vedem ceva propaganda de calitate pe el, asa ca daca nu mai sunt nelamuriri, va rog ca viitoarele postari sa fie de politica si propaganda, pentru cei si din partea celor interesati de aceste subiecte. Multumesc.

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Lume, lume, propaganda abia incepe si va continua in timp. vom face fapte mari si ne vom lauda cu ele, vom face greseli imense si ne vom lauda ca am invatat din ele. Asta este unul dintre motivele pentru care nu continui cu prezentarea celor ce compun tribul... ii vor descrie faptele din aceasta lume

Despre admosfera in MoD:
Deocamdata illidan de domina ca puncte , impune prin stil si eleganta in dezvoltare si joc. Eek! e acelasi conducator pasionat si pasional , iar Hun73r cu un strop de nebunie incearca sa coloreze iar harta ca un micut emo( e indragostit asa ca il iertam ). pk57 ne coloreaza in schimb forumul cu rapoarte si offtopicuri . Eu incerc sa fac cat mai putine greseli :">, in timp ce cuka ne ia pe toti la aparare si-i mandru nevoie mare(versuri ce din coada dau sa sune, deh ...muiere)...mai un "La multi ani", mai un banc sau o poza haioasa....toti asteptam nobilii si pan-atunci botezam paladinii, le ascutim armele si dintii (astia musca unde merg), spunem povesti cu rapoarte de farmare si canturi de imbarbatare cu mesaje de la cei jefuiti .... liniste, poate prea liniste...inca nu am auzit un cuvant rau sau o injuratura...o fi normal intr-o Tabara a Mortii?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce ar fi de spus despre intrarea in MoD...
Nu se fac invitatii fara recomandare de la cel putin 2 membrii, si peste media tribului...si-apoi intrevine vointa divina a conducerii. La galben eliminare fara discutie. si...cam asta e tot ce pot spune acum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Neam de pradatori cei mai multi au preferat atacul apararii si au fost prinsi cu pantalonasii in vine. O bataita in asemena conditii e mai degraba un imbold(zice el, in timp ce eu cred ca o lectie pentru noi toti)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Rang Porecla Punctajul celor mai buni 40 jucători Punctaj total Membri Medie de puncte jucători Sate Medie de puncte sat
1 MoD 618.545 758.874 73 10.396 180 4.216
2 »MaSoN 553.959 1.175.580 185 6.354 338 3.478
3 T-com 517.258 892.706 119 7.502 236 3.783
4 noobs 467.755 604.522 68 8.890 141 4.287



As putea spune ca MoD isi continua odiseea si atat. Insa trebuie sa amintesc pe cei care ne-au parasit fie din pricina jobului, fie pur si simplu nu mai au timp. In acest mod am pierdut 3 mesageri. Le oferim o clipa de gandire si o lacrima doar de noi stiuta, un scrasnet de dinti cand infruntam dusmanul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eek! a spus:
Side 1: MoD

Side 2: .BURN. H@IT@@ MdA ~AMZ~ ~MdA~ TGH TGR *MdA* =mda= BURN.A

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 112
Tabăra 2: 301
Diferență: 189

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 21
Tabăra 2: 1
Diferență: 20

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 287,947
Tabăra 2: 434,507
Diferență: 146,560

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 59,871
Tabăra 2: 1,485
Diferență: 58,386

image.php

Eek! este un sef mereu responsabil si cu ochii pe cifre....
 

DeletedUser3919

Nope, ar trebui sterse ultimele mesaje care sunt offtopic, al treilea este al tau.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

acest topic ar trebui trecut la categoria off topic , si initiatorului acestui topic i-as recomanda sa incerce sa traiasca o viata reala nu doar una virtuala.
P.S. : un barbat ar rezolva problemele :D

sau un psiholog **...:-?:-?...fratilor toata ziua stati p forum *** va certati *** va credeti jedai...luptatori...samurai si nu stiu mai ce...mai nene...e vara...mai iesiti...la un suc...la o pizza...in parc...la munte...la MAREEE...undevaaa...faceti-va o gagica sau gagic (dupa caz )...si mai lasati-o incolo de curte nobila si alte nebuneli...vreti "fight"...duceti-va froate la armata ca au nevoie de luptatori in Irak sau p unde isi mai dau astia lupte...

Daca ai un punct de vedere, legat de aceasta discutie, altul decat "get a life", esti liber sa il expui.
Daca postezi doar de dragul de a comenta, e alegerea ta.
N-ar fi stricat sa citesti precedenta discutie, inainte!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Povestea de astazi este despre un dracusor.
Nuuu, nu va ganditi la unul cu codita si cornite, ci mai degraba la un pusti simpatic de 19 ani pus pe sotii . (noi trebuie sa il iertam pentru ca e de la Marea cea Mare si a facut plaja muuulta...inainte)
si cum incepusem sa va povestesc...dupa ce ne-au declarat razboi toate triburile si academiile Mda.....le-a venit ideea geniala de-a dreptul de a recruta Mesageri... si l-au aflat pe el.
I se promiteau si marea si sarea(dar astea le avea si acasa),astfel incat numai functia de conducere a avut efect (impreuna cu sfatul unui prieten de a lucra dusmanul din interior -asta e alt drac de baiat cu ochii scaparand ).
la ceas de noapte si calauziti de intuneric au nascocit un plan diabolic...sa ceara ajutor din trib..si sa atace apoi in lege, cu spor de noapte si cu tot.Nu stiu de unde (eu cred ca de la lectiile de info din liceu) "Divide et impera " s-a auzit...si a concediat tot tribul si s-a apucat de inobilat intemeietorii.

Mentionez ca il iertam si pentru ca nu ne-a soptit nimic inaite despre planurile sale inaite de a le duce la indeplinire.
 

DeletedUser1627

Mentionez ca il iertam si pentru ca nu ne-a soptit nimic inaite despre planurile sale inaite de a le duce la indeplinire. [/COLOR][/I]

Planurile sale diabolice trebuiau plănuite înainte, câțiva deja "morți" știau treaba, acceptul și i-au oferit moralul de care avea nevoie înainte să înceapă să-i prăduiască pe toți.
Este un joc în care se acceptă orice.

Oameni parșivi? Am încercat să jucăm cinsitit, dar cei parșivi câștigă, nu mai avem nimic de pierdut așadar ne aflăm și noi printre cei care îi veghează pe cei vii, la cea mai mică scădere de puncte, armatele noastre se îndreaptă să îi recruiteze pe cei morți.
Când doi se bat, al treilea câștigă, chiar câștigă tot, și îi ia și pe cei doi care nu se înțelegeau...
Să mă fac mai bine explicat... Două armate gigantice se bat, dintre acestea una reiese învingătoare, cu foarte multe pagube, înainte să se apuce să sărbătorească, mesagerul e în spate cu coasa, omorând tot ce a rămas viu, și preluând controlul...

Și ca o ultimă vorbă, am un sfat pentru voi:​


Remember friend, as you pass by.
As you are now, so once was I.
As I am now, you soon shall be.
So, prepare for death, and follow me.
 

DeletedUser1514

Noryaky a spus:
Trebuie sa ma bucur. De la ora 18:58 pana acum, am rupt cam asa:
Lancieri: 2444
Spade: 2613
Topoare: 1018
Arcasi: 1796
Cavalerie usoara: 147
Cavaleri arcasi: 154
Catapulte: 30
Paladini: 3

In aceste conditii, am pierdut urmatoarele trupe:
Topoare: 3093
Cavalerie usoara: 1014
Berbeci: 117

Si am mai pierdut 2 nobili, ca doar am cucerit ambele sate. :))
Cred ca am facut o afacere buna. :D

Lauda-ma gura ca de-aia iti dau sa mananci! :D
 

DeletedUser

Azi a fost o zi trista prin serviciul de posta al mortii. Prea multa mandrie strica la casa omului. Stiu e dificil , extrem de dificil sa iti dai seama ca ai gresit si sa admiti un alt fel de rationament...sa admiti ca ai fost folosit. Trebuie sa fii de 20-30 ori mai mare decat un om simplu.

Cuvintele sunt cuvinte imi spunea cineva azi ...si totusi ...si totusi sunt instrumente.Ele sunt cele care ne reprezinta aici, ele determina relatiile cu colegii, reactiile lor vis a vis de noi. E una sa spun "sunt atacata la greu" si alta "ma streseaza astia cu fake-uri " ,nu?
Sa facem povestea din lunga scurta...ne-a parasit o colega i s-a spus ca induce panica inutila si-a plecat ca o furtuna de vara.

Ce am invatat inafara de a recunoaste problemele de comunicare evidente?...speram noi o mai buna organizare.Au ramas multi "de ce?" si nimeni nu le raspunde. dar cert e ca socializarea devenit importanta brusc, pentru a evita viitoare erori de comunicare.

In rest viata tribala isi urmeaza cursul obisnuit... luam sate...eek! face statistici si traseaza sarcini.Mai nou avem un etalon... la care sa ne raportam.
seful e grozav, nu-i asa?
 

DeletedUser1627

Îmi pare rău să o spun... Dar nouă nu ne ajunge harta!!!
 

DeletedUser5276

Imi pare rau sa o spun dar Illidan Stormrage sa pus pe luat sate :=)) trebuie sa ma grabesc sa iau si eu :eek: Sper sa nu fim nevoiti sa intram pe alt continent:eek:
 

DeletedUser7039

Eek! a spus:
Îmi pare rău să o spun... Dar nouă nu ne ajunge harta!!!

Si mie imi pare rau sa o spun, dar jocul in sine a fost prost conceput!

Harta ar fi trebuit sa aiba si infern..

p.s. Cunoscatorii de Heroes stiu de ce..:rolleyes:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus