Despre fair-play - NewAge

  • Autor subiect Antananaric
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Nu doresc sa intru in polemica cu nimeni. Scriu acest mesaj doar pentru ca asa consider ca se cuvine si ii las pe altii sa judece.

Insa cred ca cei din triburile care se lupta pentru hegemonia L1 - RY, CIRC sau SOF ar trebui sa ia aminte atunci cand hotarasc ceva cu privire la relatia cu NewAge...nu de alta dar membrii acestui trib si-au aratat inca o data caracterul murdar.

Asa cum se stie actualul trib este de fapt rezultat in urma fuziunii vechiului NewAge cu United si Legio.

Precizez faptul ca inainte de fuziune tribul RoD avea PNA atat cu vechiul NewAge cat si cu Legio, in timp ce cu United ne gaseam in stare de neutralitate.

In urma fuziunii am lansat o intrebare legitima diplomatului noului trib, asa cum se vede mai jos:

Antananaric în data de 28.03. la ora 13:04
Salut

As dori sa stiu care este pozitia noului trib vizavi de [ally]RoD[/ally]

Intre noi si vechiul NewAge si cu Legio exista un PNA, in schimb cu UNITED nu aveam niciun fel de relatie diplomatica.

Multumesc,

cataxu în data de 28.03. la ora 13:25
Buna!

voi pune acest mesaj in consiliul tribal dupa care vin cu decizia finala.

O zi buna!


Evident ca nu am primit niciun rapsuns

In schimb redau mai jos diplomatia NewAge:

Aliaţi
AE
SOF
NewAg1
CIRC
RY

Pact de neatacare (PNA)
NWO
AKI
Legio
TAG

Duşmani
RoD



Iata cat de corect joaca...trec un trib la dusmani insa nu fac publica declaratia de razboi...

Inca o data cei din satra Planeticai dau dovada de cat de perversi sunt
 

DeletedUser

Nu te hazarda in declaratii...ca simplu membru iti spun ca ceea ce ai spus tu nu este adevarat,nimeni n-a trecut tribul RoD la dusmani,pentru ca era deja trecut si era declarat de multa vreme,fata de UNITED...chiar daca a fost aceasta fuziune razboiul a ramas sau nu e asa? :) acum chiar din ce ai trecut tu mai sus,mai bine asteapta decizia conducerii noului trib format,oricum nu cred ca va fi alta....tu te legi de un PNA avut cu Legio si New Age :) dar razboiul cu UNITED, mai bine le-ai pune in balanta si dupa aia sa sari in sus , dik la el "caracter murdar" :)))
 

DeletedUser

Aveti razboi cu UNITED de multa vreme. A fost declarat cu mult timp in urma si a ramas asa pentru ca nu s-a mai discutat pana acum despre diplomatie. Pe noi nu ne-a contactat nimeni si deci nu aveam de unde sa stim ca la voi in trib cineva a modificat diplomatia dupa bunul plac si ne-a trecut la neutri. Asadar, gandeste-te bine inainte sa acuzi alte triburi ca joaca murdar. Mai mult decat atat, prin declaratiile de mai sus ai diminuat sansele ca votul consiliului sa fie in favoarea incheierii razboiului dintre UNITED New Age si Rod. Si apropo de jocuri murdare, ma vad nevoit sa-ti reamintesc cum faceati mai demult recrutari in masa din tribul nostru desi eram aliati. E drept ca pe atunci voi erati mari si tari si noua nu ne dadea nimeni vreo sansa sa supravietuim pe harta L1. Dar oricum va multumim pentru ca prin acele recrutari ne-ati scapat de lasi si de jucatori fara caracter.
 

DeletedUser

Nu te hazarda in declaratii...ca simplu membru iti spun ca ceea ce ai spus tu nu este adevarat,nimeni n-a trecut tribul RoD la dusmani,pentru ca era deja trecut si era declarat de multa vreme,fata de UNITED...chiar daca a fost aceasta fuziune razboiul a ramas sau nu e asa? :) acum chiar din ce ai trecut tu mai sus,mai bine asteapta decizia conducerii noului trib format,oricum nu cred ca va fi alta....tu te legi de un PNA avut cu Legio si New Age :) dar razboiul cu UNITED, mai bine le-ai pune in balanta si dupa aia sa sari in sus , dik la el "caracter murdar" :)))

Din cate stiam eu United s-a mutat in NewAge, ceea ce inseamna ca RoD a fost trecut la dusmani si "nu era acolo de mult" :).
 

DeletedUser2247

Daca se astepta decizia......chiar era o sansa,acum insa ma cam indoiesc.
Oricum pe bune de ai inteleg pe cei din Rod inclusiv pe maretul Antana.Concret.....eu nu prea ai vad pe harta(ne ocupasem de mult..iar ce era e acum prin RY).
P.S.gabi23......eu am impresia ca e cam "invers" ;).
 

DeletedUser

Din cate stiam eu United s-a mutat in NewAge, ceea ce inseamna ca RoD a fost trecut la dusmani si "nu era acolo de mult" :).


Aici gresesti gabi23... a fost exact invers.Fostul New Age inca exista..sub denumirea de NewAg...Ptr ca fostul United era mai numeros decat NewAge, s-a hotarat ca cei din NEWAGE sa treaca in United..apoi am modificat numele noului trib in United New Age si am schimbat prescurtarea din United in NEWAGE.
Ca sa lamuresc si ptr Antananaric , eu am pus ROD la dusmani in fostul trib United, deci ROD figura la dusmani de foarta multa vreme..Eu nu imi aduc aminte sa fi discutat in ultimul an nimic..deci nu-mi spune despre fair-play diplomatic sau mai stiu eu ce.
 

DeletedUser8678

Adevarul este ca New Age nici macar nu are granita cu ROD, asa ca nu vad ce rost au discutiile astea ... sau va place sa dati atacuri de la distanta mare, tip puyut ... scuze puyut, te-am bagat in discutia asta, insa nu am gasit alt exemplu pe moment ...:p
 

DeletedUser13059

newage , viitorul L1 ... cel mai bun trib format si cu sanse mari la castigarea lumii , bafta si in curand sper sa se intample marea mutare
 

DeletedUser13059

nu sti tu ce si cum ... si nu ii de spus asa ceva pe extern :p
 

DeletedUser

eu cred ca scopul tau e acela de "carcotas" sau mai bine zis asa direct "bagator in seama" :))
daca tot te bagi in seama si scoti cate o "galusca" atunci spune tot,daca nu incearca sa te abtii...sau intentia ta e aceea de a induce pe altii in eroare sau sa fie pusi pe ganduri?
 

DeletedUser13059

am discutat cu oameni care sunt cu mai mult in NewAge decat cu numele , acum intelegi ? asa ca nu are importanta daca sti tu sau nu si nici nu vei sti nimic pana la momentul potrivit cand o sa primesti raspunsu la intrebare fara sa iti raspund
 

DeletedUser2247

Adevarul este ca New Age nici macar nu are granita cu ROD, asa ca nu vad ce rost au discutiile astea ... sau va place sa dati atacuri de la distanta mare, tip puyut ... scuze puyut, te-am bagat in discutia asta, insa nu am gasit alt exemplu pe moment ...:p

Exceptand faza cu puyut din text,consider pana acum cel mai OK expus aceast comentariu.
Cred ca Antana ar face bine asi plange dezamagirile din real life.....si pe Ingerasa prin alte locuri nu pe aici ca pare ridicol :(.
 

DeletedUser12762

Imi pare rau sa o spun dar Anta sa dus usor cu pluta...
Pai domnul meu Anta, uite ce tiam spus eu tie la mesajul pe care mi lai trimis:


Antananaric în data de 28.03. la ora 13:04
Salut

As dori sa situ care este pozitia noului trib vizavi de [ally]RoD[/ally]

Intre noi si vechiul NewAge si cu Legio exista un PNA, in schimb cu UNITED nu aveam niciun fel de relatie diplomatica.

Multumesc,

cataxu în data de 28.03. la ora 13:25
Buna!

voi pune acest mesaj in consiliul tribal dupa care vin cu decizia finala.

O zi buna!

Ca sati deschid putin ochii, nici in ziua de azi nu prea tia bagat in seama mesajul tau consiliul tribului...si de aceea nu prea stiam ce sati spun...Cu toate ca aveai sansa sa astepti putin pentru ca sati dau un raspuns...si acel raspuns era sa fie probabil pozitiv pentru voi daca nu te conportai asa de josnic esind pe extern...

erau probleme mult mai inportante de a le rezolva decit acel PNA sau Dusmani...zic asta pe motiv ca nu exista acea granita in care perdeati ceva imens...

Referitor la ultima fraza pe care ai spuso tu si ai interpretato cum ai vrut mia lasat gust acru ca mai existi pe harta...:

Iata cat de corect joaca...trec un trib la dusmani insa nu fac publica declaratia de razboi...

Inca o data cei din satra Planeticai dau dovada de cat de perversi sunt


Pai sa stii ca Planetahok si satra lui cum spui tu ,,,nu va trecut deloc la dussmani sau aliati...deja erati acolo la diplomatia fostului United pe care am si pastrato....si modificarile veneau pe rind....

Dar tu esti mare domn pe harta la care trebuie sai dau raspuns cind vrea si sa fie asa cum vrea...
Asa ca stai tu cu numele tau acolo pina te mai tine si RY intre ei si nu te baga in seama...jucator
maret ce se trezeste sa acuze...mie mi se pare ca tu ai uitat si cum se numeste jocul asta...:D
 

DeletedUser12762

ti-am zis ca nu sti nimic ;)

Raul ma faci cel mai fericit om cind spui ca tu le stii pe toate:))))

Sincer eu ca intemeietor si restul intemeietorilor din alte triburi nu stim nimic...dar inportant este ca tu le stii pe toate si ceea ce zici se va face:D:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus