Despre film...

DeletedUser16039

inception895943limagine.jpg

Recomand:
Inception
Regia:
Christopher Nolan
Cu:
Ellen Page, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy
Gen film:
Acţiune
SF
Thriller

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) este un hoţ priceput, cel mai bun în domeniul periculoasei arte a extracţiei, adică al furtului de informaţii şi secrete preţioase din subconştientul oamenilor în timp ce aceştia visează, când mintea lor este cel mai vulnerabilă.

Rara abilitate a lui Cobb i-a conferit un statut de profesionist extrem de căutat, de o valoare inestimabilă în complicata lume a spionajului tehnologic, dar l-a făcut în acelaşi timp să piardă tot ceea ce era mai important pentru el şi l-a transformat într-un fugar internaţional. Acum i se oferă o şansă să recapete tot ceea ce a pierdut: o ultimă misiune i-ar putea reda viaţa de dinainte dacă reuşeşte un lucru imposibil, opusul extracţiei de informaţii: implantarea lor în mintea cuiva.

Însă un inamic periculos urmăreşte fiecare mişcare a lui Cobb şi a echipei sale, în scopul de a-i împiedica să-şi ducă la îndeplinire misiunea. Iar Cobb este singurul care ar fi putut anticipa acest lucru.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Seven pounds 2007 daca nu ma insel... unul dintre putinele filme la care m-am uitat si a doua oara :D
 

DeletedUser28580

ca si seriala ma uitam la hallmark in special

crimele din midsomer (le adoram :D )
Jordan (si asta era interesant)

si ca filme,hai sa va recomand si eu un film,doua
The naked gun - from the files of the police squad trailer aici
si The naked gun - the smell of fear http://www.youtube.com/watch?v=O5Y5u0rEyVs&feature=related -trailer :)

alte filme care merita vazute,parerea mea:harry potter 7 prima parte,a doua parte va fi si mai faina,3D in cinematografe,15 iunie parca
meet the spartans , parodie dupa filmul 300 , o remarca am: Genial filmul !
 

DeletedUser

ca si seriala ma uitam la hallmark in special

crimele din midsomer (le adoram :D )
Jordan (si asta era interesant)

si ca filme,hai sa va recomand si eu un film,doua
The naked gun - from the files of the police squad trailer aici
si The naked gun - the smell of fear http://www.youtube.com/watch?v=O5Y5u0rEyVs&feature=related -trailer :)

alte filme care merita vazute,parerea mea:harry potter 7 prima parte,a doua parte va fi si mai faina,3D in cinematografe,15 iunie parca
meet the spartans , parodie dupa filmul 300 , o remarca am: Genial filmul !

Si eu ma uitam foarte mult la Crimele din Midsomer cu Tom Barnaby si Jordan cu Jordan! :) da acuma e Diva Universal
 

DeletedUser523

Urmareste cineva seria Spartacus: blood and sand ? Eu tocmai am inceput vizionand deja 6 episoade si imi place foarte mult!:cool:
 

DeletedUser19074

oz - federal prison. de departe cel mai bun serial din toate timpurile.. :cool:
 

DeletedUser

Da, are(sau avea) cancer.
Dar am citit ca ar incepe totusi sezonul 2 acum in ianuarie, sigur nu stiu nimic.
 

DeletedUser38023

Cola e..
Tigari e..
Chipsuri e..

O recomandare buna nu e? :D
 

DeletedUser


E inspirat dintr-un fapt real. Am citit acu cateva zile pe un site de psihologie, despre acest experiment facut in USA (tara nebunilor) acum cateva zeci de ani. Din ce am vazut in trailer, reactiile subiectilor sunt exagerate, dar abia astept sa vad filmul. :D
Mersi iurka!
 

DeletedUser

a vazut cineva [Prison Break] sau [Stargate] ? sunt seriale amandoua,bestiale :)
 

DeletedUser

îmi poate recomanda cineva un film de dragoste , gen "50 First Dates" , sau "The Notebook" ?? :D

50-first-dates-movie-poster-2004-1020213214.jpg


The-Notebook-the-notebook-437419_1024_768.jpg


tonight is gonna be a long night :D
 
Sus