Despre seriale

  • Autor subiect DeletedUser2821
  • Data de început

DeletedUser2821

Am vazut ca exista topic despre filme si am zis " de ce nu ? " si despre seriale... :)

E cineva pasionat ? Eu unul am MULT mai multe " ore " privite la seriale decat filme , mi-e mai usor , ca nu trebuie mereu sa caut ceva nou ca in cazul filmelor .. + ca filmele din ultima vreme sunt slabe din punctul meu de vedere.

Ce ati vazut ? Care v-au placut cel mai mult ? Care nu v-au placut deloc ?

Propun un topic de " dezbatere " si discutii .

Astept sa vad Burn Notice-ul ultimul episod aparut ieri ca am inteles ca e meserias ...
 

DeletedUser

Doar Prison Break si Supernatural m-au impresionat, seriale mai bune ca astea nu am vazut...
 

DeletedUser

Astept sezonul 5 din Californication :) , momentan ma uit la House m-am apucat de curand sunt la sezonul 1 , si in paralel sunt la zi cu How i met your mother
 

DeletedUser28967

Vampier diares,Big bang teory,Falmilia bandi,Secretul Mariei,Csacskangyal,CIS miami,Chuck norris politist texan,Dexter,cam astea ar fi in general serialele care mi-au placut dealungul viieti mele...
 

DeletedUser

Foarte bun topicul, michelle :)

Am vazut foarte multe seriale, din ele imi mai amintesc:

- Baywatch
- Farmece
- Povestea fara sfarsit
- CSI crime si investigatii
- Zoro
- Star Trek Enterprise
- Unitatea Speciala 2
- Draga, am micsorat copiii
- Justitie militara
- Ingerul Intunecat

Cele mai multe mi-au marcat copilaria si adolescenta, seriale pe care nu le voi uita niciodata.
Mai sunt si altele, din care-mi amintesc numai scene, dar carora le-am uitat numele...poate reusim sa le descoperim... :D
 

DeletedUser

seria CSI , Unitatea speciala , Ingerul intunecat . in special seriale de pe AXN
 

DeletedUser2821

Eu am vazut cam asa , ordine aleatorie :

1.Lie to me
2.Supernatural
3.Grey's Anatomy
4.Prison Break
5.24 ( asta e cel mai bun vazut , cred )
5.Burn Notice
6.Criminal MInds
7.CSI NY
8.V
9.House MD
10.Lost
11.Spartacus
12.Fringe
13.Merlin
14.Breakout Kings
15.Walking Dead
16.Oz - partial , ca m-am plictisit la un moment dat.
17.Levrege
18.Covert Affair ( slabut... nu am vazut decat primul sezon momentan )

Astea care le-am trecut aici cu exceptia lui CSI NY , la care m-am plictisit la un moment dat din cauza actiunii repetitive , le-am vazut integral... Seriale care nu mi-au placut si am vazut cate putin , dar sunt celebre : DEXTER si HEROES . S-ar putea sa fi sarit ceva...

iar un top 3 care mi-au placut cel mai mult , 24 , lie to me si prison break cred ca asta ar fi , evident si restul au fost destul de pe gustul meu ca altfel nu le-as fi terminat...

Momentan nu a mai aparut nimic care sa imi placa din cate am vazut , dar am " update-urile " clasice de vazut in fiecare saptamana , supernatural , dr house , greys anatomy, criminal minds ( mult mai bun ca csi apropo ) , burn notice( a reinceput ) si fringe... astept sa reinceapa si leverage...

Ce parere aveti de Human Target si Strike Back ? A vazut cineva ?
 

DeletedUser

o sa-ti fac o lista mai tarziu... da' daca te plictisesti, poti incerca White Collar...
 

DeletedUser36071

24 mi se pare si mie de asemenea cel mai bun ... de asemenea si Burn Notice sau Lie to me :p
 

DeletedUser2821

o sa-ti fac o lista mai tarziu... da' daca te plictisesti, poti incerca White Collar...

Momentan nu a timp sa ma plictisesc din pacate :)) Nici nu am apucat sa vad " update-urile " :p

Lie to me e misto tare , pacat ca l-au anulat :(
 

DeletedUser

am gasit de curand ''Reaper''.
e interesant rau :D si multe din cele enumerate deja: House MD, Californicatton, Criminal Minds, ingerul intunecat, Joey,Supernatural, ma mai uit la dr who..
cam atat. Ce gen e acel ''24''? Poate incerc si eu :)
 

DeletedUser2821

24 e actiune/drama ca sa zic asa, dupa mine cel mai bestial, are actiune care evolueaza nu e repetitiva, daca ai vazut Prison Break, seamana ca stil, tot asa cu multe situatii care te tin in suspans, etc . Dupa mine e mai bun decat Prison Break . Si cu toate ca are 8 serii , o sa il vezi foarte repede :)) Oricum nu mi se pare ca e " lungit " ca lost-ul de exemplu doar pentru bani .
 

DeletedUser17029

Ce am vazut eu pana acum:
Toate seriile SG. Pacat ca au suspendat, pe timp nelimitat, filmarile la SG-U, de abia astept sa il reia!
The Mentalist - prea frumos, fara comentarii. Din punctul meu de vedere e peste Lie to me.
Lie to me - s-a terminat prea prematur, ar mai fi mers minim un sezon
House M.D - cand am vazut primul episod am zis ce-i porcaria asta, dar acum de abia astept sa apara urmatorul episod
Heroes - si de acesta imi pare rau ca au fost suspendate filmarile, dar macar i-au oferit un final cat de cat digerabil!
V - a ramas si asta in pom si pomul in aer(criza asta) :mad:
Primeval - mi-a placut cum a inceput, dar spre final a devenit o banalitate, nu-mi pare rau ca s-a terminat
Fringe - no comment. John Noble(Walter) ridica tot serialul.
Naruto - sper sa se ia in considerare :eek:
Sanctuary - M-am apucat sa-l urmaresc din cauza Amandei Tapping(a jucat in SG-1 si in cateva episoade din SG-Atlantis). Nu mi-a placut sfarsitul sezonului 3, prea lungeau desfasurarea actiunii, dar sezonul 4 a inceput destul de interesant!
Acum imi pierd timpul, pana apar episodele noi, cu:
Numb3rs - e ceva nou, pentru mine, cum au putut sa integreze matematica in rezolarea cazurilor in acest serial.
Flashpoint - am vazut doar 3 episoade, prea banal. Spun prea banal ca m-am uitat doar inainte sa adorm si nicioadata n-am vazut un episod cap-coada! Oricum ii acord o sansa!
The walking dead - pentru cine nu are stomacul rezistent nu-l recomand. In afara unor scene horror nu prea ma atrage cu nimic, actiunea prea se repeta de la un episod la altul! Ar fi fost interesant daca nu ar fi fost aruncat in aer acel centru de gestionare al bolilor(nu mai retin denumirea lui exacta)
Human target - actiune amestecata cu putin umor
 

DeletedUser

[YOUTUBE]wESBsVeIfPs&feature[/YOUTUBE]
m-a innebunit, cred ca mi-l amintesc in proportie de 90%
 

DeletedUser2821

Cristi24 - si mie Walter din Fringe mi se pare absolut bestial ca actor.. si ca personaj deasemenea.
Am sa ma uit si la Numb3rs sa vad cum e ca pare interesant din succinta descriere facuta de tine...
 

DeletedUser17029

Cristi24 - si mie Walter din Fringe mi se pare absolut bestial ca actor.. si ca personaj deasemenea.
Am sa ma uit si la Numb3rs sa vad cum e ca pare interesant din succinta descriere facuta de tine...

I-au dat un rol, de fapt nu e un rol este naratorul din "Dark Matters: Twisted But True" care si acesta i se potriveste ca o manusa! :)
Nu am vazut decat un episod pentru ca nu am gasit pe nicaieri subtitrare si ma pierd pe parcusr!....:(
 

DeletedUser

Ce am vazut eu pana acum:
Toate seriile SG. Pacat ca au suspendat, pe timp nelimitat, filmarile la SG-U, de abia astept sa il reia!
The Mentalist - prea frumos, fara comentarii. Din punctul meu de vedere e peste Lie to me.
Lie to me - s-a terminat prea prematur, ar mai fi mers minim un sezon
House M.D - cand am vazut primul episod am zis ce-i porcaria asta, dar acum de abia astept sa apara urmatorul episod
Heroes - si de acesta imi pare rau ca au fost suspendate filmarile, dar macar i-au oferit un final cat de cat digerabil!
V - a ramas si asta in pom si pomul in aer(criza asta) :mad:
Primeval - mi-a placut cum a inceput, dar spre final a devenit o banalitate, nu-mi pare rau ca s-a terminat
Fringe - no comment. John Noble(Walter) ridica tot serialul.
Naruto - sper sa se ia in considerare :eek:
Sanctuary - M-am apucat sa-l urmaresc din cauza Amandei Tapping(a jucat in SG-1 si in cateva episoade din SG-Atlantis). Nu mi-a placut sfarsitul sezonului 3, prea lungeau desfasurarea actiunii, dar sezonul 4 a inceput destul de interesant!
Acum imi pierd timpul, pana apar episodele noi, cu:
Numb3rs - e ceva nou, pentru mine, cum au putut sa integreze matematica in rezolarea cazurilor in acest serial.
Flashpoint - am vazut doar 3 episoade, prea banal. Spun prea banal ca m-am uitat doar inainte sa adorm si nicioadata n-am vazut un episod cap-coada! Oricum ii acord o sansa!
The walking dead - pentru cine nu are stomacul rezistent nu-l recomand. In afara unor scene horror nu prea ma atrage cu nimic, actiunea prea se repeta de la un episod la altul! Ar fi fost interesant daca nu ar fi fost aruncat in aer acel centru de gestionare al bolilor(nu mai retin denumirea lui exacta)
Human target - actiune amestecata cu putin umor

Facem topic separat pentru Animeuri :D
 

DeletedUser28967

accelasi glume sunt doar in capul tau,glumele difera,nu cred ca exista gluma spusa de 2 ori in accelasi serial,poate doar la episodu"amintiva ce am facut in serialul asta"
 

DeletedUser

Uau... intresting, tocmai voi, geniile lui peste v-ati pus sa comentati seriale.
Cinefili multi in romania asta, bate-o vantule....
 

DeletedUser17029

Uau... intresting, tocmai voi, geniile lui peste v-ati pus sa comentati seriale.
Cinefili multi in romania asta, bate-o vantule....

Odata ce m-am uitat la un film/serial nu cred ca ma retine nimic sa-mi dau cu parerea!
Ai ceva de spus la subiect?! Sau esti bun numai de flame?
 
Sus