dezamagire DVN / Alt Ctrl Del

DeletedUser

Am inceput joculetzul asta pentru ca mi s-a parut interesanta ideea. Prima dezamagire: viteza cu care se deruleaza. Sincer, tb sa ai foarte mult timp liber sau sa poti sa stai toata ziua in fata comp ca sa fii pe faza si sa nu pierzi timpul.
Apoi, am avut "stralucita idee" de a ma inscrie intr-un trib. Din cate stiam eu, ideea de a fi intr-o comunitate inseamna, printre altele si sprijin. Cand am intrebat asa-zisul lider al tribului (personaje care au impresia ca au pus coada la pruna si au inventat mersul pe jos) de ce ma ataca toti, asta in ideea ca poate imi va da un sfat util, sau poate (utopica idee) ajutor. Raspunsul a fost "pune mana si creste". Pai, fratele meu, daca tu ai timp s-o freci toata ziua in fata comp, atunci macar avertizeaza-i pe fraierii care cred ca nimeni nu s-a nascut invatat si cu tribul de mii de puncte, sa stea pe fundul lor sau sa-si caute alt trib.
 

DeletedUser

pai nu le prea place sa sara pt cineva mic. nici mie nu mi-ar place sa imi moara trupele intr-un sat mic care este atacat. poate sa trimit ceva resurse sa il ajut sa creasca...dar cum ai spus ca acel trib nu te-a ajutat deloc inseamna ca au o problema in trib si ca pt ei conteaza numai sa fie intr-un trib mare care face parte ditr-o familie mare. dar macar puteau sa te ajute cu niste raspunsuri sau ceva.
 

DeletedUser

eu nu inteleg asta...faci parte dintr-un trib si cand vezi ca te ataca cineva si ceri sprijin sa nu te ajute...chiar sa-ti mai zica si:"pune mana si cresti"..e ceva de genu:"frate esti singur":mad: .a face parte dintr-un trib inseamna sprijin din partea celor care iti sunt colegi(si cand zic sprijin nu ma refer doar in cazul unui atac...sprijin in orice).eu cand am fost rugata sa trimit sprijin am trimis pana intr-o limita...nu pot lasa nici satul meu descoperit...dar macar 100 l sau spade pot sa rup,nu?:confused: dar asta e parerea mea si poate e proasta.

poate ca triburile sunt create doar sa fie mai multe persoane adunate la un loc sa nu se plic si sa vb pe forum...nu?:confused: :p
 

DeletedUser

pai nu le prea place sa sara pt cineva mic. nici mie nu mi-ar place sa imi moara trupele intr-un sat mic care este atacat. poate sa trimit ceva resurse sa il ajut sa creasca...dar cum ai spus ca acel trib nu te-a ajutat deloc inseamna ca au o problema in trib si ca pt ei conteaza numai sa fie intr-un trib mare care face parte ditr-o familie mare. dar macar puteau sa te ajute cu niste raspunsuri sau ceva.

Merci... credeam ca doar eu gandesc asa...
Aaaa... si stiti ce e mai dragutz acuma? Ma ataca membrii fostului meu trib. Saraca de mine, eu am vreo 500 si ceva de puncte (stiu penibil, dar cum ziceam, viteza e de kk, iar eu n-am timp sa stau toata ziua cu nasucul in comp), iar ala care ma ataca are vreo 4000. Man, pick one of your own size...
 

DeletedUser

sau poate ca este prea inapoiat sau prea bleg sa se puna cu unul de rangul lui in piept...
 

DeletedUser

sau poate ca este prea inapoiat sau prea bleg sa se puna cu unul de rangul lui in piept...

Asa ziceam si eu. Chestia e ca, cel putin mie, de ex cand joc Heroes, imi place sa-mi las adversarii sa creasca... e mai interesant. Altfel e ca si cum s-ar bate un dog german cu un pechinez. Whatever, nu stiu de ce am stupida idee ca ar mai fi multa lume care sa gandeasca asa. Mai bine ma mazilesc toti astia cu mii de puncte pe mine. De abia reusesc sa-mi refac zidul, ca iar apare cate unul... Macar acu a fost week-end si am avut ceva mai multa vreme... parca vad maine, dupa ce vin de la job, ca iar tb sa incep. :D
 

DeletedUser301

Merci... credeam ca doar eu gandesc asa...
Aaaa... si stiti ce e mai dragutz acuma? Ma ataca membrii fostului meu trib. Saraca de mine, eu am vreo 500 si ceva de puncte (stiu penibil, dar cum ziceam, viteza e de kk, iar eu n-am timp sa stau toata ziua cu nasucul in comp), iar ala care ma ataca are vreo 4000. Man, pick one of your own size...



joaca pe tribalwasr.net.........pe speed........ :))))):D
 

DeletedUser

OK....stai asa.!

Ceea ce au facut cei din fostul tau trib a fost o marshavie, puteau sa te sustina cu ceva la nevoie.....Mai este in schimb un aspect (si nu-l mentionez ca o referire la tine, ci doar de dragul discutiei)

Foarte multi playeri inteleg sa joace triburile in felul urmator:
intra intr-un trib (oarecare) si la o zi/doua incep sa posteze pe forum: ajutor, sunt atacat, ma asupreste cutarik si cutarik. Acum desigur ca multi dintre colegi, cei mai apropiati trimit tropa tropa ostenii sa alerge prin soare sau ploaie, pentru a oferi sprijin. Acelasi lucru se intampla si cu negustorii, care saracii, incarcati peste masura trudesc din greu la caratul resurselor catre playerul istet.
Trec 2-3 zile, o saptamana si ai o pb. incerci sa-l apelezi pe respectivul in speranta ca este aproape si te poate ajuta rpd. Cand dai search pe jucator, descoperi ca: 1. nu este dispus sa te ajute;2. gaseste n scuze tampite;3. nu mai face parte din tribul tau, a incasat si a luat-o din loc.

Aceasta mica povestioara am patit-o personal si atunci m-am jurat ca verific de 15 ori si trimit cat mai putin.
La-m urmarit pe jagul respectiv prin 6-7 triburi si nici acum n-am pus mana calumea pe el, dar nu-i timpul trecut.

Iert prostia, dar nu uit jignirea.

:mad:
 

DeletedUser

Merci... credeam ca doar eu gandesc asa...
Aaaa... si stiti ce e mai dragutz acuma? Ma ataca membrii fostului meu trib. Saraca de mine, eu am vreo 500 si ceva de puncte (stiu penibil, dar cum ziceam, viteza e de kk, iar eu n-am timp sa stau toata ziua cu nasucul in comp), iar ala care ma ataca are vreo 4000. Man, pick one of your own size...


intrebare: daca am 4ooo pcte, ce obtin daca atac pe altul de 4ooo pcte?
raspuns: onoare. experienta si toate trupele de atac au dat coltu ...

intrebare: daca am 4ooo pct, ce obtin daca atac pe altul de 5oo pct?
raspuns: resurse ar fi raspunsul valabil in 90% din cazuri

deci, tribank, tu ce ai ataca in locul lui? sincer acuma ...
 

DeletedUser

intrebare: daca am 4ooo pcte, ce obtin daca atac pe altul de 4ooo pcte?
raspuns: onoare. experienta si toate trupele de atac au dat coltu ...

intrebare: daca am 4ooo pct, ce obtin daca atac pe altul de 5oo pct?
raspuns: resurse ar fi raspunsul valabil in 90% din cazuri

deci, tribank, tu ce ai ataca in locul lui? sincer acuma ...

Prietene daca ataci pe unul de 4000 de puncte in timp ce tu ai 4000 de puncte poti sa il cuceresti:D.
 
Sus