Dezbatere Politica

  • Autor subiect DeletedUser35377
  • Data de început

DeletedUser

1.Fascist...De ce?

2.Comunist....De ce?

3.Capitalist....De ce?

Legionarism de ce n-ati pus ? :D

1. Nici atat ! De ce :
Nu sunt de acord cu ideea cultului personalitatii.
Nu consider eugenismul benefic la nivelul unui popor ( aplicat individual poate fi benefic ), dar este de-a dreptul infiorator pentru oamenii cu handicap sau suferind de boli grave.
etc ..

2. Stim cu totii prea bine, unii au simtit pe pielea lor ce inseamna comunismul, nu vreau sa intru in detalii aici.
In Memorialul Durerii este prezentat prea bine modelul comunist aplicat in tara noastra.

3. Capitalismul e cel mai ok insa intotdeauna exista un dar, poate etc ...
E ok pentru ca esti liber sa faci aproape orice-ti doresti ( mai mult sau mai putin ), nu este intalnita la scala mare discriminarea etc
Nu-mi place sistemul capitalist aplicat in tara noastra dar si-n alte state ale Europei pentru ca-n opinia mea distruge spiritul nationalist.
Capitalismul este f.bun intr-o tara precum S.U.A care n-are o istorie prea bogata. ( istoria lor incepe foarte tarziu, iar izvoarele de la Columb pana astazi )
In Romania trebuie s-o recunoastem, 'democratia este o forma de comunism gretos iar balanta justitiei un cantar mincinos' - Cheloo.

In opinia mea cea mai buna forma de guvernare pentru tara noastra in momentul de fata ar fi doctrina legionara, implicit Noua Dreapta intr-o alianta cu TpT. ( Totul pentru Tara ).
 

DeletedUser

Vietnamezule!!! N-am stiut pana acum ca simpatizezi cu legionarii!? Doar am presupus :D
 
Sus