DIABLO F. vs H.K. F.

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser19081

Foarte bine punctasi dorule ca omu foloseste perfectul simplu .. :p Stiu eu pe cineva de pe la targu jiu , care foloseste perfectul simplu .. CINE OARE ??
Sa fie ala care zisei eu ??
 

DeletedUser34261

nu-mi vine sa cred cat de bine ai ajuns sa te cunosti .. singura problema la tine e ca dupa atata timp petrecut pe joc, tot n-ai invatat sa joci triburile cu adevarat :)

te intreb si eu, cum se face ca esti singurul care posteaza la fiecare 10 minute? :)) no-lifer-SUPREM ce esti :)))))))) vezi ca e finala EL, poate dai si tu drumu la TV .. sau stai, ca tu urmaresti scorul pe livescore :)))))

hahah m-am uitat la meci alcool rafinat ce esti :)) eu speram sa fie cu penalty-uri dar nah, asta e oricum au castigat cei cu care tineam, pacat ca pe lumea 7 nu s-a intamplat la fel.

acum revenind aici la subiect, nu ma inveti tu sa joc ? pot sa postez si la fiecare secunda daca vreau eu, imi interzice cineva asta?
 

DeletedUser29094

Tocmai am observat ca s-a re-creat RG-ul. Se pare ca fratiorii s-au cam certat intre ei si dacrom iar si-a luat ceata de tradatori si s-a carat.
 

DeletedUser

kyo...ai prins glas?
parca mai ieri te milogeai sa nu te trimita colegii mei la iarba verde...ca sa vezi cum invie "mortii" ba din GVL, ba din tsl, tsa, r.a., H.S., RAI, -SW-...Doamne ce multi a trimis HK-ul la margine...pana sa o pateasca si el binenteles :D

Un mare om a zis odata "Scopul scuza mijloacele in dragoste si-n razboi"
In cazul de fata, scopul era supravietuirea.
ce repede uiti ce ai afirmat...:rolleyes:


cei 3 care au format RG-ul initial nu au uitat ca HK i-a sprijinit in razboiul cu JAR...asta spre deosebire de lidera suprema care dupa ce a fost salvata de HK din "ghearele" lui katana a vrut sa-si "injunghie" pe la spate prietenii...

noul RG si-a ales drumul...eu la fel pe al meu...astept doar sa-mi recuperez denumirea tribului...mi-a "furat-o" cata :D

ps
nu ma mai plictisi cu mesaje pe privat...daca ai ceva de spus zi aici :cool:
 

DeletedUser29094

Pai am zis ca spam-ul in exces nu-si are rostul.
De-acord, nu mi-am uitat cuvintele. "Scopul scuza mijloacele in dragoste si-n razboi". Dar, lasa-ma sa detaliez putin.
Ei au facut asta, sub pretextul ca vezi doamne sunteti frati, prieteni buni, etc, etc, etc. Am si eu un frate, chiar de sange. Si ne rupem si la triburile si la alte jocuri online. Nu ne certam ca fraierii, nu ne suparam. Si ai zice c-ar trebui.. are 15, eu 17.
Care-i cioaca!? Va suparati asa rau!? Era amuzant, in opinia mea. Dar sa zicem c-a fost pt. supravietuira. Sigmann, stii bine ca daca era de supravietuire si dacrom ramanea impreuna cu ceilalti in GVL, voi nu apucati razboiul cu DIABLO. Opinia mea, cel putin, n-ai ce-i face. Aminteste-ti cat v-a luat sa ne curatati calumea de pe harta, pe cei ramasi. Nu contest ca ati avut si aveti jucatori buni, am simtit asta si pe pielea mea, dar n-am cerut indurare. Cand am stiut ca nu mai am ce cauta, n-am dat stergere cont, am lasat contul in dorul lelii.
In orice caz, razboiul a fost castigat de catre GVL inca din momentul in care RG-ul a fost creat.
Cat despre mesajul privat, da, te-am intrebat daca esti interesat de un inceput pe L20. In ciuda razboaielor, polemicilor, etc, n-am zis ca nu ai fi un jucator bun.
( te rog, nu te comporta ca alte exemple de oameni, spunandu-mi ca o dau la intoarsa si ca te pup in *** cu ultima fraza )
 

DeletedUser

facem off topic...aici e despre cum o incasam de la Diablo :p

nu sunt suparat pe tine, dar nu incepe cu prostii...RG a avut initial 3 oameni...statea GVL in aia 3?

dupa ce ati inceput sa-i atacati au plecat o gramada din gvl in RG deoarece nu au considerat corect sa le fie atacati prietenii, etc...gvl in formatie completa nu ar fi invins niciodata HK...nu te mai amagi...

cea fost a fost...gvl, probabil ca de maine si HK, sunt istorie... :(
 

DeletedUser29094

Citeam acum pe forumul lumii 20, la descrieri amuzante despre unu' care pretindea in descrierea de la trib, ca razboiul nu are rost, pacea fiind suprema.
Ce ziceti, nu puneti armele jos si mergem la un gratar!? Ca deh, noi mergand pe principiul "De ce sa cuceresc eu pamant!? Sa-l muncesc!?" avem o tarisoara micuta. Asa si aici. "De ce sa cuceresc sate? Ca sa am ce ridica!?"
Cat despre evadara celor 3.. poate ca nu stateam in ei, dar ar fi contat foarte mult. Plus ca politica GVL de atunci, foarte corecta de altfel ( am vazut-o si pe la voi si pe la alte triburi ), privind iesitul din trib..
Eu sunt curios de altceva.. hai ca razboaiele intre triburi ca razboaiele.. da' stai sa vezi cum o sa fie cand se iau la bataie jucatorii intre ei, dupa ce nu mai sunt alte triburi. Atunci sa vezi distractie, polemici si spam.
 

DeletedUser19081

KiyoshiA - nu stiam ca esti fost/fosta membra gvl .. Hai sa iti zic eu cum vad lucrurile .
Daca accepta carmen ce i-am zis eu , adica in momentul in care hk a lua dw ca voi sa deveniti o a 2 a academie a noastra , lucru acceptat intr-un final si de cretu , care in momentul cand i-am zis ca daca el a luat dw luam si noi glv , altfel facem razboi - nu a avut nimic de comentat - , erati bine merci acum pe harta si voi si probabil tsl , in schimb numai era hk de foarte mult timp . DECIZIA LUI Carmen a avut o importanta deosebita , desi multi nu si-au dat seama , DIABLO a pierdut mult la momentul respectiv . EU AVEAM ALIANTA ATAT CU dw cat si cu gvl . NU AVEAM NICI O INTENTIE sa rup aceste 2 aliante , deoarece , dw - a fost singurul trib pe l7 care ne-a ajutat cu sprijin , iar cu gvl am avut o relatie excelent - cu Carmen - pana in acel moment . A fost greseala ei , sau poate era plictisita de joc , dar atunci a gresit nu numai fata de voi ci si de noi . Cretu cand a auzit ca le declar eu razboi si gvl si avand deja razboi cu tsl nu a avut nimic de comenta .
 

DeletedUser20873

Felicitari tribului Diablo, pentru modul in care au reusit sa duca acest razboi :)
Nu are rost sa comentam, sa dezgropam, sa dam motive. Indiferent de ce , au castigat..si asta e ce conteaza.

@KiyoshiA - nu as fi postat, daca nu as fi vazut ca iar aduci aici, numele meu..daca te streseaza atat de mult ce s-a intamplat, ar trebui totusi sa incerci sa treci peste lucrurile astea, chiar si cu ajutorul unui medic :)
Dupa cum vezi, si un "inamic virtual" profucv , iti explica ce inseamna strategia si unde a gresit Carmen . Carmen, a facut o suma de greseli si fata de mine si fata de alti aliati de atunci ai GVL-ului. Pana acum, 2 aliati ai GVL-ului spun asta..si un fost conducator din el, eu. Nu e de ajuns pentru tine ?
Si iti aduc aminte..se pare ca ai uitat - 3 sau mai multe zile din momentul in care ati inceput sa ne atacati, ne-ati luat satele pe banda rulanta ( cine vroia averi virtuale , atunci ? ) iar dupa zilele astea, cand am inceput sa recuperam, au inceput sa va plece din trib majoritatea jucatorilor :) Greseli, de strategie. Si nu imi mai da tu lectii de morala, cu iesitul din trib, au iesit altii inaintea mea si in loc sa ii atacam, i-am scos de pe listele de inobilari interne ale JAR-ului si HK-ului..dar cred ca am comentat destul subiectul asta. Aici felicitam Diablo si cam atat .
Da, acum am plecat din HK..am si motive personale, dar pe harta inca exista un grup de prieteni, care suntem si pe alte lumi..si care m-au rugat sa refacem RG-ul. Culmea e ca nu eu l-am refacut..dar joc alaturi de prietenii mei, aici, pe alte lumi :) Ai tai ? Joci pe undeva cu ei ? Iesi la un gratar ? Bei o bere ? Asa cum te laudai acum ceva vreme ? Noi DA :)
Si faptul ca sunt in RG, acum, ar trebui sa iti spuna ca ai gresit tu si cei care au sustinut sus si tare ipoteza cu fratele meu..aici e doar un joc si fiecare il joaca asa cum doreste, fara alte implicatii. Pacat ca a fost singurul lucru de care ati stiut sa va luati.
 

DeletedUser9688

ce repede uiti ce ai afirmat...:rolleyes:


cei 3 care au format RG-ul initial nu au uitat ca HK i-a sprijinit in razboiul cu JAR...asta spre deosebire de lidera suprema care dupa ce a fost salvata de HK din "ghearele" lui katana a vrut sa-si "injunghie" pe la spate prietenii...

noul RG si-a ales drumul...eu la fel pe al meu...astept doar sa-mi recuperez denumirea tribului...mi-a "furat-o" cata :D

ps
nu ma mai plictisi cu mesaje pe privat...daca ai ceva de spus zi aici :cool:


george, HK nu a ajutat mai deloc GVL..cel putin nu atat cat merita.. de vreo 3 ori am jucat bambilici cu GVL -- uite alianta, nu e alianta.. tii minte, nu? si toate schimbarile de diplomatie au fost din cauza ideilor liderului, imparatului, supremului, inegalabilului etc. care este (mi-e nu stiu cum sa-i pronunt numele sau nick-ul pe aici)..
De asemenea, ar fi bine sa nu uiti ca katana13 si-a produs 2 autobanari ca sa scape de atacurile GVL-ului, atacuri conduse de acea "lidera suprema" cum o numesti tu. Asta dovedeste ca JAR avea teama de GVL, nu invers.

Si, in plus, poate nu stiai, dar inainte de ultima rupere de alianta HK-GVL, cei din GVL ne-au oferit peste 300 de ferme defensive pentru granita noastra cu TSL, fara sa le cerem nimic.. din propria lor initiativa (intreaba-l pe Dracrom ca el mi-a oferit trupele).. dar n-au mai ajuns tot datorita aceluiasi inemaginabil lider HK ce a cerut razboiul.

In loc sa-i pastram aliati, cineva a preferat sa purtam razboi.

Am avut multe motive de a ma lasa de L7, dar acel razboi cu GVL a fost picatura care a umplut paharul..


P.S. referitor la DHBM, hai in trib si ti-l las, ca eu oricum nu joc :D
 

DeletedUser

george, HK nu a ajutat mai deloc GVL..cel putin nu atat cat merita..

cata glumesti? :D

ce naiba...nu mai stiu cate ferme i-am trimis sprijin lui carmen cand o ataca Katana? am inceput eu sa uit...dar nici chiar asa...

nu te lasa ... DHBM format din noi doi termina Diablo in maxim 2 zile :D
 

DeletedUser9688

dca ai trimis tu niste sprijin asta nu inseamna ca Hkk ajutat GVL-ul.. ai ajutat tu acolo un pic local... era si normal, atata timp cat eram aliati.


si sa nu uitam cat de parsiv a fost tribul HKK cand am transformat alianta in razboi doar de dragul JAR-ului... si apoi am cerut iar alianta cu GVL..

crede-ma, HK-ul s-a purtat oribil cu GVL-ul, care ne-au acordat tot ce am dorit noi, si crede-ma ca ne-au acordat din cauza discutiilor mele cu Carmen, nicidecum de teama noastra..


P.S. sa stii ca am invitat-o in DHBM si pe controversata de pe contul j12785432.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cata nu am fost singurul care a trimis sprijin...a trimis aproape tot k 74 si k73...deci a fost consistent ;)

alianta cu JAR si declararea razb GVL a fost o mare idiotenie..am spus-o atunci o spun si acum...asta e ... multi erau innebuniti dupa katana atunci...:D...le placea poza de la profil....da gata cu spamul...aici discutam despre cum vom distruge Diablo :rolleyes:
 

DeletedUser

Nu mai vorbiti degeaba ca H.K. e cel mai tare asta a fost poate odata dar si TNT ia intrecut asa ca Diablo e cel mai tare si asta se stie
 

DeletedUser

e doar o chestiune de puncte doar atat! *** H.K. nu mai vrea sa dea invitatii si tot se rad de ceilalti si sunt si barbari nu pot face nimik trebuie sa faca cat mai multe aliante cu multe triburi ca sa dobandeasca putere! Nici H.K.A. nu mai exista:))
 

DeletedUser34261

:))))) scuze de off topic dar nu ma pot abtine sa nu rad :)))))) imi plac astia mici care sar in schema direct cu un double sau triple post :))) sunt inegalabili :)))
 

DeletedUser

nu mai rade de el...e intemeietor in tribul M.I.S - Marele Imperiu Silla...mai bine punea M.I.S.A. si sull...:D
 

DeletedUser34261

nu mai rade de el...e intemeietor in tribul M.I.S - Marele Imperiu Silla...mai bine punea M.I.S.A. si sull...:D

mai erau unii.. Marele Imperiu Ratat . sau Retardat, cum le zicea? :)) mai sunt si aia pe harta? ca ultima oara auzisem ca isi dadeau unii stergere pe acolo de dorul meu :)))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus