DIABLO F. vs Ramasitele H.K.

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser29094

Daca pentru dusmani capitulare tribului HK a fost neasteptata cum crezi ca a fost in HK cand din senin cretu ne trimite circulara ca sterge contul si apoi rand pe rand zeci de membri parasesc tribul si se duc in DIablo TNT RG sau ce triburi au mai aparut acum?

Ceva normal si perfect de asteptat.
 

DeletedUser25671

Daca pentru dusmani capitulare tribului HK a fost neasteptata cum crezi ca a fost in HK cand din senin cretu ne trimite circulara ca sterge contul si apoi rand pe rand zeci de membri parasesc tribul si se duc in DIablo TNT RG sau ce triburi au mai aparut acum?

frate HK nu statea intr-un singur om,h,k aveau atatia jucatori de valoare care ar fi putut conduce legiunile fara probleme si sa ii ia locul lui cretu...

Singurul trib care ar putea sa ne faca concurenta , ar fii SCITII de pe l3 , dar cu toatea astea , ei au inceput lumea mult mai devreme , nu au avut atatea razboie castigate , dinamica lumii 3 nu a fost aceeasi , iar intr-un final toti jucatorii de triburi care au inceput l1 , l2 l3 , l4 l5 l6 , clasica , asteptau o lume cu viteza 2 , deci se subaintelege ca aici s-a adunat spuma .. Tind sa cred , fara lipsa de modestie (sau cu) faptul ca ce am realizat NOI , nu a realizat NIMENI pana acum pe triburile.ro .

Scitii nu sunt singuri care v-ar putea sa va faca concurenta,mai sunt triburi precum Spam family(L9),Master family(L4) B-Sea(L15),IMMO family(L10),Magic family(L5),TNO family(L8) dar in cantitati mai mici ;))
 

DeletedUser19081

irbaboon
Senior Member



Adaugă data: 09.06.2009
Locaţie: Braila #19 Astăzi, 18:49:46 Sus
Din partea familiei H.K. chiar nu ma asteptam la o capitulare atat de rapida pana si razboiul dintre Familia Diablo si Fam. Viking/Heaven a durat mai mult decat acesta iar aceste urmari se datoreaza proastei politice diplomatice duse de Hard Killers(si anume declararea de razboi familiei Diablo).
ala a fost razboii ... cel putin cel cu vinking , pentru ca mai tarziu cand s-a frmat heaven zalast a mast toate trupele in zona k34 .. cu vikingul A FOST GREU , si datorita faptului ca jucator ca zuesone nu a fost , nu va mai fii vreodata pe acest joc ..
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
voiam sa zic mai devreme , dar ma abtinui ... acum numai pot ...
Singurul trib care ar putea sa ne faca concurenta , ar fii SCITII de pe l3 , dar cu toatea astea , ei au inceput lumea mult mai devreme , nu au avut atatea razboie castigate , dinamica lumii 3 nu a fost aceeasi , iar intr-un final toti jucatorii de triburi care au inceput l1 , l2 l3 , l4 l5 l6 , clasica , asteptau o lume cu viteza 2 , deci se subaintelege ca aici s-a adunat spuma .. Tind sa cred , fara lipsa de modestie (sau cu) faptul ca ce am realizat NOI , nu a realizat NIMENI pana acum pe triburile.ro .
PS. gaby ..soarece de birou cum (poate) ma consideri tu , cred ca am realizat IMPREUNA CU COLEGII ceva ce nimeni nu a realizat in triburile.ro pana acum .. Nu trebuie sa iti spun ca ma dau banii afara din casa sau sunt somer sau nu am ce manca , aici vorbim despre joc SI AICI ALATURI DE ECHIPA MEA AM DOVEDIT CEVA . - SUNTEM CEI MAI BUNI .

Scitii ar fi doar un exemplu .

Si nu contest ce ati realizat voi, bravo voua si felicitari, insa e vorba doar de lumea 7, comparativ cu alte triburi care joaca pe mai multe lumi si sunt intotdeauna in top.
Stau si ma intreb daca ar fi fost invers situatia, si H.K. sa zicem ca ar fi fost la putere si voi la pamant, ati fi recunoscut ca H.K. e cel mai bun trib de pe .ro? Sincer sa fiu nici eu nu as fi zis asta :D
 

DeletedUser19081

Stau si ma intreb daca ar fi fost invers situatia, si H.K. sa zicem ca ar fi fost la putere si voi la pamant, ati fi recunoscut ca H.K. e cel mai bun trib de pe .ro?
Ce (poate) nu stii tu e faptul ca atunci cand a inceput razboiul-ASA CUM A INCEPUT- h.k. avea peste 5000 de sate peste iar hka. vreo 3000 peste DDB . Daca luam in considerare si satele pe care le-au luat MISELESTE , ai vedea ca diferenta de sate era neta in favoarea lor . ITI SPUN UN SINGUR lucru , DE CAND CONDUC DIABLO este unul (daca nu cel mai) dintre cele mai usoare razboie castigate .. TINDE SA BATA cel mai usor raboi castigat vreodata intre Anglia si Zanzibar , castigat in 38 de minute :p :)))) DE RASUL LUMII ATI FOST :))) .. RUSINE RUSINE RUSINE !!!! :))
TACI in galeata ta acolo numai scoate nasul ... aici e topic doar pentru a primii aplauze :))
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Ce (poate) nu stii tu e faptul ca atunci cand a inceput razboiul-ASA CUM A INCEPUT- h.k. avea peste 5000 de sate peste iar hka. vreo 3000 peste DDB . Daca luam in considerare si satele pe care le-au luat MISELESTE , ai vedea ca diferenta de sate era neta in favoarea lor . ITI SPUN UN SINGUR lucru , DE CAND CONDUC DIABLO este unul (daca nu cel mai) dintre cele mai usoare razboie castigate .. TINDE SA BATA cel mai usor raboi castigat vreodata intre Anglia si Zanzibar , castigat in 38 de minute :p :)))) DE RASUL LUMII ATI FOST :))) .. RUSINE RUSINE RUSINE !!!! :))
TACI in galeata ta acolo numai scoate nasul ... aici e topic doar pentru a primii aplauze :))

Hai ca incepi sa iti iei nasul la purtare si nu imi place :)) AI grija si nu te culca pe o ureche, cine stie ce surprize iti pregatesc tribuletele alea nou formate...desi nu le dau mari sperante.. dar nu ii subestima :))

O sa te aplaud in curand , odata cu retrogradarea :D stii tu :))
 

DeletedUser19081

mai nea gheorghe .. sau cum te cheama .. ar trebuii sa iti dai seama ca ai fost , esti si vei ramane un NO-NAME in acest joc . Pana sa imi iau eu nasul la purtare .. eeeeeheee .. tu esti un 0 ( a se citii ZERO) .Imi zici ca tu nu ai dat stergere datorita atacurilor , dar la fiecare replica in secunda 2 tu trebuie sa postezi ceva .. ASTA NU DA DOVADA de inactivitate ci de - INCOMPENTentA .. AI FUGIT DE ATACURI si acum nu faci nimic decat sa ii pupi in partea dorsala pe cei care ar fii trebuit sa te sprijine , dar nu au mai putut datorita atacurilor . TACETI DIN GURA CU facultatile , cu serviciile , cu mai stiu eu ce motive . ATI FOST VARZA UN RAHAT (de ala dulce-ca sa nu fiu banat) DE TRIB ...CEI MAI SLAB TRIB taci acolo .. ** lu cata .. JOC DE GLEZNE - NOOBule .. :))
 

DeletedUser29094

Eu tot nu inteleg de ce nu puteti vorbi calumea. Adica.. la urma urmei, este un joc. Fiecare cu opinia lui. DIABLO a reusit intr-adevar, printre cele mai frumoase victorii de pe server-ul romanesc si poate intra in lupta pt. cel mai bun trib de pe .ro, dar sa nu uitam ca exista si concurenta, in opinia mea, destul de competenta. Ar fi frumos sa se faca o lume speciala, numai pt. triburile care ar intra in aceasta lupta. Sa vedem care pe care.
 

DeletedUser19931

ala a fost razboii ... cel putin cel cu vinking , pentru ca mai tarziu cand s-a frmat heaven zalast a mast toate trupele in zona k34 .. cu vikingul A FOST GREU , si datorita faptului ca jucator ca zuesone nu a fost , nu va mai fii vreodata pe acest joc ..

Vikingul a fost spart datorita unora care nu au acceptat ca sunt condusi de o fata si datorita faptului ca ma saturasem de cate 20 - 25 de sittere ale unora care le aparam satele ( contul meu era varza , nu aveam timp nici atacuri sa dau ) si respectivi nici macar un multumesc nu stiau sa scrie .

Iti multumesc ca imi recunosti valoarea ca jucator cat timp am jucat pe zeusone cu toate ca acolo aveai cei mai activi jucatori , daca zeus nu dadea stergere razboiul Diablo-Viking mai dura mult .

As putea spune ca va felicit ptr victoria cu H.K. dar voi nu ati invins H.K. , liderul lor a fost cel care ia invins
 

DeletedUser27891

mai nea gheorghe .. sau cum te cheama .. ar trebuii sa iti dai seama ca ai fost , esti si vei ramane un NO-NAME in acest joc . Pana sa imi iau eu nasul la purtare .. eeeeeheee .. tu esti un 0 ( a se citii ZERO) .Imi zici ca tu nu ai dat stergere datorita atacurilor , dar la fiecare replica in secunda 2 tu trebuie sa postezi ceva .. ASTA NU DA DOVADA de inactivitate ci de - INCOMPENTentA .. AI FUGIT DE ATACURI si acum nu faci nimic decat sa ii pupi in partea dorsala pe cei care ar fii trebuit sa te sprijine , dar nu au mai putut datorita atacurilor . TACETI DIN GURA CU facultatile , cu serviciile , cu mai stiu eu ce motive . ATI FOST VARZA UN RAHAT (de ala dulce-ca sa nu fiu banat) DE TRIB ...CEI MAI SLAB TRIB taci acolo .. ** lu cata .. JOC DE GLEZNE - NOOBule .. :))

offff... ce va mai place sa va dati tari in gura..parca sunteti femei la telefon... (profule, chiar crezi ca mai doare pe cineva in partea dorsala de jignirile tale???)
este adevarat...DIABLO a fost mult mai unit decat H.K. si cu mai multi jucatori activi... bravo lor...
acesti "jucator activi" din TNT sunt de fapt 10 maxim 15 insi care au fiecare cate 5-6-7 conturi... :)))
chiar au mai intrat si pe conturi care nu aveau stapan, au modificat parolele si le-au bagat la ei in trib...
daca asta se poate numi trib activ, eu sunt batman (a nu se citi "blatman") :D:D:D
 

DeletedUser19081

nu stiu cu ce te-am jicnit pe tine personal .. DOAR AM ZIS CA ATI FOST VARZA SLABI RAU .. habar nu aveti voi ce razboi am avut noi cu tfo sau cu viking .. pai pe voi va batea si flame daca sa chinuiau :)) SLABI RAU :)) asta e adevarul ..
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
mai nea gheorghe .. sau cum te cheama .. ar trebuii sa iti dai seama ca ai fost , esti si vei ramane un NO-NAME in acest joc . Pana sa imi iau eu nasul la purtare .. eeeeeheee .. tu esti un 0 ( a se citii ZERO) .Imi zici ca tu nu ai dat stergere datorita atacurilor , dar la fiecare replica in secunda 2 tu trebuie sa postezi ceva .. ASTA NU DA DOVADA de inactivitate ci de - INCOMPENTentA .. AI FUGIT DE ATACURI si acum nu faci nimic decat sa ii pupi in partea dorsala pe cei care ar fii trebuit sa te sprijine , dar nu au mai putut datorita atacurilor . TACETI DIN GURA CU facultatile , cu serviciile , cu mai stiu eu ce motive . ATI FOST VARZA UN RAHAT (de ala dulce-ca sa nu fiu banat) DE TRIB ...CEI MAI SLAB TRIB taci acolo .. ** lu cata .. JOC DE GLEZNE - NOOBule .. :))

Ce sa-i ceri taranului , auzi la el am fugit eu de atacuri , care am tinut de unu singur vreo 2 continente in granita cu MIR in sah pentru ca erau prea buni baietii de acolo ca sa imi ia mie sate , si pe al treilea continent ii faceam praf impreuna cu inca 2-3 colegi ( vezi cazul danyel35- ala si-a dat stergere din cauza atacurilor nu eu ;) ) .

Pe cine pup eu ma in partea dorsala? Am facut multe cat timp am jucat pe lumea 7, bune si rele dar niciodata n-am pupat pe nimeni, sau n-am lins unde am scuipat .

Legat de sprijin, hai sa-ti mai zic o chestie mai omuletule ca nu vreau sa te jignesc , intreaba si tu pe cine a mai ramas pe acolo din H.K. si vezi cat sprijin aveam , si cat puteam sa mai am daca ma deranjam sa dau niste mesaje cu niste sate in bb-codes pe care sa mi le sprijine, dar n-am vrut pentru ca nu era necesar .
Dar inca odata, ma repet, ce sa stie taranul ....E treaba mea ce fac in viata personala, atata timp cat eu am una si tu nu . E treaba mea ca postez la 2 secunde dupa tine, nu vezi ca nu ai de ce sa te mai legi si o dai in penibil?

Si ca incheiere nu ma intereseaza parerea ta de taran ( si cand spun taran nu ma refer la faptul ca locuiesti pe la tara sau la oras, nu imi pasa asta ) despre mine, cat am fost pe harta si am jucat am fost respectat si de prieteni si de "dusmani" , dusmani care multi dintre ei imi erau asa zisi "prieteni".

Zero n-am fost niciodata , probabil asa ai visat tu in putinele minute pe care le petreci dormind , poti intreba pe oricine care ma cunoaste ca jucator si iti va confirma acest lucru.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
aici s-ar putea sa fiu de acord cu tine, vezi tu mie mi-a placut intotdeauna sa fac pe 007 , si nah, mai aruncam cate un ochi prin fiecare tribulet care ma interesa.... mi-a placut sa fiu la curent cu tot ce misca si sa am "latest news" de fiecare data ( latest news in traducere : stiri de ultima ora) .
 

DeletedUser

E complet aiurea si chiar un pic de lipsa de fairplay daca aruncam cu noroi intr-un trib precum a fost HK! Sau a celui care l-a creat si l-a condus pana unde l-a condus! A fost, s-a dus, despre morti este bine sa pomenesti de bine! Comentarii se pot face multe. Cert este ca, intr-un fel, HK a fost sarea si piperul acestei lumi (in a doua sa jumatate). Cert este ca este aberant sa spui ca l-ar fi invins si x si y trib care mai este sau care nu mai este! Pana sa moara, HK a ucis pe multi! Si-a creat inamici care acum sunt mercenari pe la diferite "case mari", si, care, au contribuit decisiv la infrangerea lui! Este aproape sigur ca HK nu a fost "demolat" ci s-a "daramat" din cauza marimii si lipsei de coeziune, precum o cladire cu prea putini piloni. Aceeasi situatie este probabil instalata si la Diabolo, din moment ce a simtit nevoia de mercenari. Cert este ca fara HK va fi mai putin interesant si in aceasta privinta inteleg frustrarea unor jucatori buni ca profucv. Conducatori de trib ca el si fosta sefa de la vikingi, ar trebui sa stie ca The Stranger a fost un mare conducator si a creat din nimic un trib care la apogeu avea peste jumatate din harta. Nu e putin lucru! A muncit enorm si ei stiu asta! Ca orice om a mai si gresit, dar asta nu are relevanta! Deloc!
Profucv mai face o afirmatie cel putin ciudata! "Atac miselesc!". Presupun ca se refera la momentul de inceput al razboiului (razbelului de fapt) DIABOLO-HK! Si se refera unilateral la actiunile HK pe care le catalogheaza drept mishelie! La prima vedere, pare intradevar asa, oare nu uita cumva si lungul sir de fapte "nobile" ale Diabolo care l-au impins pe The Stranger la acest gest? Pot sa enumar cateva, dar nu am s-o fac! Il rog pe profucv (care mai este si oltean de al meu) sa aiba in vedere proverbul cu paiul, barna si ochiul si sa retraga acuatiile, sa inceteze criticile si comparatiile, sa accepte laudele (binemeritate dealtfel), sa cucereasca harta toata si sa-si faca tribul numarul 1 pe toate serverele! Multumesc anticipat! :D

P.S. Pentru a preintampina acuzatiile de "ass kiss" si pentru a scuti administratia forumului de stersaturi, va comunic aici ca eu am fost membru HK si nu mi-e rusine sau teama sa recunosc asta! imi asum toate cele ce decurg din acest titlu de membru, m-a alitit HK din placere si dorinta de performanta nu de teama sau de nevoie, nu am nici un interes sa dau bine pe langa careva, nu am ponegrit numele tribului HK si nici nu voi face asta vreodata! La fel cum nu am ponegrit si nici de acum incolo nu o voi face cu alte triburi, desi pe unele persoane le-am luat in ras si rau am facut. imi pare rau! imi cer iertare!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19081

Pot sa enumar cateva, dar nu am s-o fac! Il rog pe profucv (care mai este si oltean de al meu) sa aiba in vedere proverbul cu paiul, barna si ochiul
a vazut ca nu esti rau intentionat , dar din pacate nu stii multe adevaruri .. Eu iti dau 3-4 MOTIVE CLARE PENTRU CARE stranger trebuia sa nu scoata ochii din pamant in fata , tu daca imi dai 1 - dar care sa fie plauzibil , imi scot palaria in fata ta .
1 - Acum 1 an si jumate cand s-a format familia all4 one - diablo;viking;dark si fr , stranger zicea ca o sa intre si el in familie in momentul in care o sa renuntam la o academie de-a noastra (fostul SW) , jucatori pe care desii erau academia noastra avea acceptul (tacit) al meu si al lui amx20 - fost intemeietor diablo sa ii atace . Pe parcurs i-am cedat toti acei jucatori au intrat in h.k. si AU FOST INNOBILATI INTERN ;
2 - In razboiul nostru cu ~TFO~ mi-a zis ca are nevoier de 3 jucatori de acolo (mentionez ca ii bateam pe tfo) : yety si inca 2 . Desi tfo erau in razboi cu noi i-am permis sa ii recruteze .
3 - Razboiul cu jar - M-am rugat de el 3 saptamani sa le declarati si voi razboi - TOT imi gasea motive ca nu poate ca o fii , ca o patii ...In momentul cand a dat jar stergere TINE CONT DE ASTA , EU I-AM zis lui keithos (desi voi NU participaserati la razboi) ca puteti sa luati satele din k73 si k74 . (deci am cedat sate din 2 continente) .
4 Avind intelegerea facuta - mergind pe buna credinta eu avind in momentul acela vreo 300 de sate de atac am curatat SINGUR vreo 200 de sate de barbari in k63 - CINE CREZI CA A LUAT 50 dintre acestea ?? yety - SATE CURATATE DE MINE PERSONAL - ca prin minune in perioada aia stranger nu mi-a raspuns la nici un mesaj - stia ca ala face prostii si le facea cu acceptul lui - de aici a inceput si cearta intre keithoss si stranger (daca nu incepuse mai de mult) pentru ca omu isi daduse cuvantul , satele au ramas la voi , intre timp s-au mai bagat si altii pe sate din continentul 63 .
5 Iti dau numele a 3 jucatori :mama smeilor , fteam , iolly , care au primit sprijin de la DIABLO , daca tu imi dai al unuia de la DIABLO care a primit sprijin de la h.k . ....
6 TOT TIMPUL TRIBUL DIABLO a dorit forum comun de rezervari , voi NU - desi erati aliati .
7 In momentul in care s-a barbarizat TSL , am stat 5 ore de ** cu maretul conducator si i-am spus clar : ori facem forum , ori ne lasati noua satele din k45 (300 de sate) , iar voi puteti lua toate satele fostilor tsl - 20000 de sate .. I sa parut ENORM ce am cerut eu :))) uitase omul ce manevre facuse el cand a dat jar stergere :)
8 Daca un trib e aliat cu un alt trib , niciodata unul dintre aceste 2 triburi NU POATE SA II IMPUNA celuilalt trib sa innobileze un jucator ( Cum a gasit conducatorul vostru de cuviinta sa imi ceara mie pe Lord-k ) .
9 De nu stiu cate ori cei din DDB - academia noastra au avut conflicte cu hk sau hka - pe sate de barbari , NICIODATA nu s-au rezolvat favorabil , DDB , la un moment dat colegul si prietenul meu COSACKSS , zicindu-mi ca voi va bateti joc si de DIABLO SI DE DDB . Eu am tot incercat sa il temperez , sa ii explic ca pana la urma nu 1 sat conteaza , dar cate un sat , la 2-3 zile .. se stransesera destule ..
IN INCHEIERE astept cu nerabdare sa imi zici ce motive ar putea invoca hk , fostilor lor aliati DIABLO . Cu ce v-am nemultumit noi pe voi ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

big ox se agita degeaba pe aici
stranger s-a crezut cel mai tare din parcare si nu e asa :)
toata lumea vorbeste despre corectitudine, dar toti fac magarii mai mici sau mai mari :(
doar ca le place sa acuze tot timpul pe ceilalti :)
si sincer pe jocul asta am vazut de toate doar corectitudine NU !
 

DeletedUser

a vazut ca nu esti rau intentionat , dar din pacate nu stii multe adevaruri .. Eu iti dau 3-4 MOTIVE CLARE PENTRU CARE stranger trebuia sa nu scoata ochii din pamant in fata , tu daca imi dai 1 - dar care sa fie plauzibil , imi scot palaria in fata ta .

:eek: dar nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva! E ca si cum ar incerca oul sa educe gaina! :D Dupa cum am mai spus, sunt un jucator jalnic si am "performante" greu de egalat, si pe unele le stiti si voi in DIABOLO, aia cu sprijinul propriu uitat dupa un nobil ghinionist .... nu se poate ca nicu21 sa nu fi povestit!!! Si cate altele! :cool:
Scopul efortului meu in forum este convertirea sentimentului asta pacatos de ura in amuzament! La ce bun ura si ranchiuna? Cui foloseste? Fiecare a facut ce a crezut ca e bine pentru el si pentru grupul lui! Atat!
Niciodata nu m-as fi intors in forumul asta si in joc daca nu ash fi avut neplacuta surpriza sa intalnesc vechi inamici de aici in alt joc interactiv, eu sa spun "buna, ce mai faci" si drept raspuns sa-mi iau 2 spionaje si un trasnet! :confused: bashca o teorie-polologhie de toata frumusetea, din care cuvintele tradare, lasitate, micime de caracter si altele nu au lipsit deloc! Tie ti se pare normal?
In ce priveste palaria scoasa, nu fratioare! nu sunt nici popa nici femeie! De la tine o strangere de mana ar fi mai mult decat destul! Si ar fi si un bun inceput ..... vere! :rolleyes:
 

DeletedUser20252

Nene,tu tot vorbesti,faci polemica pe aici dar esti total pe langa subiect.

Omu ti-a zis sa ii dai niste exemple cum ca DIABLO ar defavoriza pe cei din H.K. in timpul aliantei si tu ne spui cat de jalnic esti ca jucator.Da asta stim si noi,nu trebuie sa o zici tu,dar noi asteptam din partea voastra acele motive pentru care voi nu ati mai putut rezista si ne-ati declarat razboi.

Atat eu cat si andi,presupun,ca am fi apriciat un gram de sinceritate la voi si sa spuneti asa:frate am ramas noi pe harta ca triburi de top,hai sa ne batem sa vedem care sunt mai buni.Dar nu,voi ati venit la noi cu diferite aberatii cum ca voi nu mai puteati rezista cum noi ne bateam joc de voi,cand de fapt era invers.

Ati avut o conducere fara sange in instalatii,care nu au fost in stare sa spuna la om verde in fata ce si cum si ati luat-o tot timpul numai pe ocolite,de asta ati si ajuns unde ati ajuns in momentul de fata.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus