Die. vs. LeNe

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Lamuriri

Sa incepem cu inceputul:

Ultimele 20 de loginuri

Data IP Jucător de vacanţă
29.03.08 03:01
20.03.08 05:42

Ptr.cine exista nelamuriri rog sa se adreseze unui admin ptr.a daca corespunde cu realitatea activitatii mele pe L3.

Si acum povestea:
Imi pare rau dar de multe ori viata ne pregateste surprize ,iar uneori nu sunt tocmai placute.Situatia a stat asa: joia trecuta(20.03.2008) nu aveam nici un atac semnificativ pe mine.A fost prima zi de relativa liniste ptr.mine dupa o foarte mare perioada in care ziua incepea si se termina cu zeci de atacuri pe mine.Nu a fost o problema pina atunci.Vineri(pina la pranz) in afara de cateva spionaje nu am avut nimic deosebit.
Doar ca un eveniment in viata reala m-a pus in situatia in care de vineri nu m-am mai gandit la triburi,la sitter..
Sambata am fost anuntat de colegi pe telefon de situatia ca pierdeam sate dar atunci asta era ultima mea preocupare.Cand am putut intra era mult prea tarziu.
Desi colegii mei au trimis sprijin,nefind eu online nu au putut salva satele.
Pe aceaasta cale le multumesc ptr.eforturile lor.

Este adevarat ca Die sunt un trib puternic dar haideti sa vedem ce s-a intamplat pina in data de 20.03.2008,cate sate am pierdut si cate am luat.
Si asta in conditiile in care eram atacat zilnic si nu am cerut sprijin la trib.
Sa incep sa-mi amimtesc cum 15-20 jucatori Die si-au rupt doar intr-o singura dimineata 100 atacuri reale ? Topul aparatorilor mi-a aratat ca au pierdut in cateva ore 1.800.000 soldati.Si fara sa pierd satul in cauza.Era vorba de Cimitirul vesel


Si acum sa va raspund la multi care au comentat:

JigSaw: desi am un respect ptr.tine ca jucator,am 2 intrebari:
-de ce nu ai facut topicul asta atat timp cat colegii tai si-au rupt armate fara efect in satele mele?
Chiar nu ti-ai pus intrebarea ce s-a intamplat daca pina atunci efectul atacurilor Die era aproape zero,iar atunci a aparut dezastrul din aceea zi?
-ai vazut tu sau colegii tai mutari de trupe in sate?


Rosito @ amice pina in acea sambata Tu nu mi-ai luat mie nici un sat desi ai atacat destul.
Asa ca scuteste-ma cu comentarile de prost gust.
Si sa nu incepem sa reincepem cu toate discutiile dintre mine si voi,sau situatia contului Jerseel .
Si inainte de a raspunde vorbeste cu SelenaX mai ales(ca sa nu spui o perla mai mare ca tine)

tzepes @ nu ma asteptam de la tine dar nu ma mira deoarece nu-i prima oara cand comentezi fara sa stii adevarul .
Vrei sa-mi amintesc ce jucator ai fost in L1 ?

SirEmiL @ cred ca raspunsul diplomatei Die spune suficient despre tine ca jucator.Daca nu stii iti recomand pag.2 de la topic :

Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. Die. That`s The Message For Our Enemy ;)

Mda, nu stiu cine esti, te-ai trezit vorbind... spamul sa traiasca :)


infectedbydevils @ sunt de acord ca-i usor sa iei 86 de sate intr-o zi cand ataca multi jucatori pe un jucator inactiv.De ce nu te uiti cate sate am pierdut pina atunci/perioada de timp cat am fost atacat ,dar activ

FreeSoul @ tribul a trimis sprijin dar in situatia care a fost nu aveau cum sa-mi apare satele

In final:
Rosito,Sir Emil,tzepes : alegeti-va o lume ,incepem toti in acelasi continent si o facem frumos : voi 3 contra mea.:D

sau varianta a 2-a :

Rosito+Sir Emil+tzepes+JigSaw = eu + diosa

Momentan nu o sa intru prea des pe forum dar imi puteti lasa mesaj privat unde si cand incepem.

PS.nu-mi caut scuze sau motive,dar am o intrebare:daca ati avea voi in viata reala o situatie de genul asta si s-ar apuca uni sa se laude cu marea realizare ca i-au luat 86 intr-o zi cum v-ati simti? Stiind ca pina atunci nu a-ti reusit aproape nimic cu atacurile voastre.

Asa ca va doresc multa bafta si spor la cuceriri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

E doar un joc , o lume virtuala , mereu lumea reala va bate pe cea virtuale , aici in lumea virtuala de cele mai multe ori incercam sa construim o lume cum ne-am dori-o , din pacate de multe ori nu ne iasa , e clar ca daca ai avut o problema nu ai putut sa rezisti mai ales ca nu ai lasat sitter , aici intervine de asemenea DESTINUL.
Totusi nu cred ca e necesar sa minimalizam actiunea care se pare ca a fost pusa la cale si nici sa spunem ca nu si-au dat interesul , la fel nu putem preconiza ce s-ar fi intamplat daca tu erai ON si vedeai atacurile .Este exact acelasi lucru pe care il putem spune si despre Marea Unirea infaptuita de Mihai Viteazul , nu putem spune daca ar fi rezistat ea , unde am fi ajuns noi .Sunt doar supozitii si mereu regrete tardive .

PS: asa a fost sa fie. Multa bafta tuturor ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nasol, eu le-am zis sa astepte pana esti online dar nu m-au ascultat :mad:
 

DeletedUser5927

Frate Black
"infectedbydevils @ sunt de acord ca-i usor sa iei 86 de sate intr-o zi cand ataca multi jucatori pe un jucator inactiv.De ce nu te uiti cate sate am pierdut pina atunci/perioada de timp cat am fost atacat ,dar activ"

dar cum a fost cand tu si alti 3 mari jucatori din Leon,respectiv Diosa,gabictro,nadine si inca un mascarici pe care nu-l mai retin,a-ti atacat la ora 01.00.00 pe jesreel la care eram sitter,atacurile au durat de la ora 01.00.00 pana la 11.30.00,in toatal 300 atacuri din care peste 230 reale,cu greu a-ti reusit sa luati 3 sate,in noaptea urmatoare,in jur de ora 03.00.00 a-ti atacat din nou,total aiurea si fara rezultate,
scorul?peste 60 nobili morti si peste 200 atacuri zdrobite,nu vorbi ca Die. a atacat un sat de-al tau in care ai bagat 100k aparare,mare scofala
Nu ma face sa cred ca toate satele tale si ale "complicilor" tai le-ati luat la ore mici cand omul in mod normal ar trebui sa doarma,cu asta nu te poti lauda ca ai cucerit sate,le-ai furat,v-am aratat,atat noaptea cat si ziua ca va este imposibil sa-mi luati vreun sat,nu aveti atata minte,iar daca veniti noaptea,greseala,sa gasit un insomniac mai mare decat voi,dar care nu fura sate
In sfarsit,m-am tinut de cuvant cand am zis ca va sterg de pe harta,si asta doar pentru ca a-ti avut nesimtirea sa atacati miseleste.Pe tine Diosa,o sa te transform in lady in red,esti cel mai slab jucator de pe triburile si cu nasul mult prea sus decat i-ti permite conditia
spor la treaba pe alte lumi sau in alta parte de harta,aici sunt eu si nu aveti loc
cate sate v-am luat?:)) nici nu mai stiu:)
Succes


Sa incepem cu inceputul:

Ultimele 20 de loginuri

Data IP Jucător de vacanţă
29.03.08 03:01
20.03.08 05:42

asta nu arata decat ca ai vazut atacurile care trebuiau sa ajunga la 08.05.00 si ai fugit,ai pus sitter,stiai ca-ti este imposibil sa faci ceva
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cat despre faza cu eu cu rosito , tzepes contra tine si a diosei .. oricand .. nu vreau sa zic ca sunt un jucator extraordinar dar nici nu ma dau in spate de la o provocare mai ales ca vine de la un jucator ca tine pt care nu am decat respect deci.. urmatoarea lume care se va deschide .. daca o sa tii minte.. sa ne zici si noua in ce zi sa intram si ce zona sa alegem . Astept cu drag acest asa zis " razboi " :)
 

DeletedUser523

@black leon- imi pare rau sa vad ca esti suparat pe mine mai ales ca eu te respect pt. ce ai facut pe L1si asta o sti si tu insa aici suntem pe L3,este un alt joc iar daca pe L1 am fost in acelasi trib nu vad care e problema ca aici s-a intamplat sa fim in triburi diferite si inamice.Nu stiu ce ti sa parut deplasat la comentariile mele insa eu am procedat absolut normal si am prezentat situatia alaturi de colegii mei.Este o intreaga si lunga discutie despre modul in care ti-ai piedut satele pana la urma insa conteaza ca le-ai pierdut, asa cum am putut noi, un trib mic si slab, ti le-am luat, ca ai fost sau nu on e doar problema ta si tot respectul pt ca te-ai ocupat de problemele din ViataReala in detrimentul celor de aici deoarece asa e si normal acesta fiind doar un joc ce nu are legatura cu VR.Noi, din cate stiu eu, nu am spus deloc ca ai fi un jucator slab si prin cele expuse aici nu am vrut sa atragem atentia asupra ta ci mai degraba asupra noastra.In fine, cat despre propunerea ta de a face un 2-4 eu sunt de acord sa facem un 1 vs 1 pe orice lume, oricand si oriunde vrei tu!
 

DeletedUser

Draga nenea Black Leon atacurile mele asupra satelor tale nu au avut niciodata scopul de a te lasa fara ele ( ci pur si simplu de a face paguba, aceasi tactica ca si in cazul fostului trib Sibiu ) exista o mica / mare diferenta intre cum vede fiecare acest joc ... in plus SelenaX poate sa confirme ca nu doar o data ma rugat sa nu te atac tocmai din cauza relatiei pe care ai avuto cu Jesreel.

Satul care nu a fost cucerit dupa X atacuri din partea noastra ... o greseal din cauza includerii in ecuatia a jucatorilor aflati la distante mai mari de 10 ore.

Eu mi-am dovedit ce aveam de dovedit in zona ta ....

Cat despre viata reala si alte motive pe care le cauti pentru caderea ta, atata timp cat - vorba lui infectedbydevils - voi atacati 3 - 4 jucatori ( foarte buni dupa cum singur o spui ) la ore la care altii in VIATA REALA dorm, dovedeste cat de buni sunteti.

Succes in viata.
 

DeletedUser

Frate Black
"infectedbydevils @ sunt de acord ca-i usor sa iei 86 de sate intr-o zi cand ataca multi jucatori pe un jucator inactiv.De ce nu te uiti cate sate am pierdut pina atunci/perioada de timp cat am fost atacat ,dar activ"

dar cum a fost cand tu si alti 3 mari jucatori din Leon,respectiv Diosa,gabictro,nadine si inca un mascarici pe care nu-l mai retin,a-ti atacat la ora 01.00.00 pe jesreel la care eram sitter,atacurile au durat de la ora 01.00.00 pana la 11.30.00,in toatal 300 atacuri din care peste 230 reale,cu greu a-ti reusit sa luati 3 sate,in noaptea urmatoare,in jur de ora 03.00.00 a-ti atacat din nou,total aiurea si fara rezultate,
scorul?peste 60 nobili morti si peste 200 atacuri zdrobite,nu vorbi ca Die. a atacat un sat de-al tau in care ai bagat 100k aparare,mare scofala
Nu ma face sa cred ca toate satele tale si ale "complicilor" tai le-ati luat la ore mici cand omul in mod normal ar trebui sa doarma,cu asta nu te poti lauda ca ai cucerit sate,le-ai furat,v-am aratat,atat noaptea cat si ziua ca va este imposibil sa-mi luati vreun sat,nu aveti atata minte,iar daca veniti noaptea,greseala,sa gasit un insomniac mai mare decat voi,dar care nu fura sate
In sfarsit,m-am tinut de cuvant cand am zis ca va sterg de pe harta,si asta doar pentru ca a-ti avut nesimtirea sa atacati miseleste.Pe tine Diosa,o sa te transform in lady in red,esti cel mai slab jucator de pe triburile si cu nasul mult prea sus decat i-ti permite conditia
spor la treaba pe alte lumi sau in alta parte de harta,aici sunt eu si nu aveti loc
cate sate v-am luat?:)) nici nu mai stiu:)
Succes


Sa incepem cu inceputul:

Ultimele 20 de loginuri

Data IP Jucător de vacanţă
29.03.08 03:01
20.03.08 05:42

asta nu arata decat ca ai vazut atacurile care trebuiau sa ajunga la 08.05.00 si ai fugit,ai pus sitter,stiai ca-ti este imposibil sa faci ceva

Ma bucur ca te-ai bagat in seama asa iti raspund cu placere:D
Deci daca te uitati cum am pierdut primele sate ai fi vazut urmatoarea data si ora :22nd March 2008 - 06:03:23 ,adica la 48 ore de la ultimare logare a mea.Dupa tine au fost trimise atacurile cu 48 ore inainte? Esti de-a dreptul amuzant.
in toatal 300 atacuri din care peste 230 reale,cu greu a-ti reusit sa luati 3 sate,in noaptea urmatoare,in jur de ora 03.00.00 a-ti atacat din nou,total aiurea si fara rezultate,
Doar daca pui si la socoteala spionajele si fakeurile,ca altfel nu aveam de unde atatea sate de atac luati impreuna cei care atacam.:p
Si daca veni vorba de ore mici: tu cum ai reusit sa-mi iei sat la ora 6 ?
Din ce vad eu ti-am luat sat si la ora 06:51:33 dar si la 09:10:29.Se pare ca atacurile au fost cu rezultat.

Referitor la satul in care v-ati pierdut mult prea multe trupe:nu a fost singurul atacat atunci.
Vrei sa discutam despre contul unde erai sitter ?
Despre faptul ca cu cateva zile inainte colegii mei au spionat satele lui Jesreel,multe erau goale ca aveau trupe trimise sprijin,eu il opresc pe Nadine sa atace,mai mult SelenaX imi da mesaj ca este sitter la Jersel si ca in cateva zile se intoarce adevaratul proprietar (care mi-a fost aliat personal) si pina atunci sa nu atacam ca sa stabilesca Jesreel ce va face cu contul.
Ca apoi sa intri tu sitter si sa ma ataci ? Si mi-ai luat 2 sate exact in dimineata cand a fost atacat si Cimitirul vesel(sau Die) atunci.
Vorbeste cu SelenaX si o sa-ti confirme situatia.
Deci cine vorbeste de furat sate?
Dar ca sa revenim:daca te considerai jucator atat de bun,un jucator care ma poate scoate de pe harta de ce nu ai propus sa o facem 1/1 ?
Pina una alta atat timp cat am fost activ eu ti-am luat tie sate.

Ptr.Rosito : repet:nu caut scuze ptr.ca am pierdut satele.
Singurul lucru care ma deranjat a fost modul in care s-a discutat pe forum,mai ales de unele persoane.
Si ca sa nu uit JigSaw ma putea vedea cand sunt online.Asa ca poate confirma daca in zile in cauza eu am fost online sau am avut sitter.
Altul care vorbeste de atacuri noaptea dar care uita ca primele sate mi-au fost luate la intre orele 22nd March 2008 - 06:03:05 si 22nd March 2008 - 06:15:42. Pierderi peste 50 sate.
Si majoritatea noilor proprietari erau vecini.Deci hai sa vorbim de alti dar noi facem la fel.
 

DeletedUser

Si ca sa nu uit JigSaw ma putea vedea cand sunt online.Asa ca poate confirma daca in zile in cauza eu am fost online sau am avut sitter.

Lungim prea mult discutia. Planul era facut cu 1 saptamana inainte de atacuri si ziua era stiuta. Faptul ca tu nu ai fost online a fost o coincidenta si lucrul asta nu micsoreaza meritele celor care au participat la atac si au luat satele intr'un timp relativ scurt.

Iar acum sincer vorbind, daca erai online puteai diminua pierderile, dar mutarea ta din zona respectiva era o chestie de timp.

P.S. Topicul nu a fost facut ca tu sa pari a fi jucator slab.
 

DeletedUser5927

mai prietene,daca tu crezi ca pentru 3 sate merita sa pierzi peste 60 nobili si sute de atacuri,pentru a fie recuperate ulterior cu cate un sat de atac pe fiecare...nush ce sa,poate ai tu o strategie mai speciala de joc zic.schimbati nickul in "BlackHiena" ,se potriveste mai bine
pa
 

DeletedUser

Side 1: Die.

Side 2: LeNe

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 214
Tabăra 2: 46
Diferență: 168

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 48
Tabăra 2: 0
Diferență: 48

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 2,174,941
Tabăra 2: 299,721
Diferență: 1,875,220

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 524,386
Tabăra 2: 0
Diferență: 524,386

image.php
 

DeletedUser4380

LeNe
image.php
:D:D

Liderul
image.php

Am vazut ceva sate de-a lui pe la UV-LA :D

Ce cadere
icon14.gif
 

DeletedUser523

21 LeNe 11.120.891 12.324.162 104 118.502 1339 9.204
23167 Black Leon LeNe 116 1 116

Comentariile sunt de prisos!
 

DeletedUser1924

Die. isi respecta renumele de trib 'serios' si incalca incontinuu aliante...pacat ca o sa am 30k grea cand le ajung nobilii :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus