Diplomatie

DeletedUser

1. Daca un trib trece alt trib la Aliati/PNA/Dusmani, tribul trecut afla?(in afara discutiilor dintre diplomati)
2. Nu se pot face setari ca atacurile catre membrii din trib/alianta/pna sa fie transformate in vizite? Astfel diplomatia ar fi respectata.
 

DeletedUser

sa ma bag si eu in seama ca e duminica si e ziua bagarii in seama :
afla daca le sopteste o pasarica :p cu atatea pasarici binevoitoare pe joc ...

el vrea extinderea setarii si la diplomatie :) dar si introducerea ei pe server deschis deja cu o alta setare
 

DeletedUser

1. .....................................
2. Nu se pot face setari ca atacurile catre membrii din trib/alianta/pna sa fie transformate in vizite? Astfel diplomatia ar fi respectata.

Pai si unde mai e farmecul sa rupi alianta cu unii si sa-i cotonogesti fix la miezul noptii?! Eu unul nu sustin niciodata tampenia asta ,sa ramana setat ca aliatii sau pna-urile nu pot fi atacate.Si chiar de-ar fi asa, cat de simplu e sa va stearga respectivii de la diplomatie si sa va cocoseze ca pe caini.Eu cred ca ti-ai furat-o de la aliati si vrei ca pe viitor sa fi protejat de vreo setare de-asta inutila :D
 

DeletedUser41602

Ar fi si o problema daca ar fi o setare ca asta.Daca tribul Atrece la aliati tribul B si tribul B nu ii trece pe A la aliati ce s-ar intampla?Aia din A nu i-ar putea ataca si cei din B pot sa-i atace?
 

DeletedUser

daca B-ul nu ii are la diplomatie pe cei din A ca cei din B neavandu-i colorati pe harta ii vor ataca la un moment dat .
 

DeletedUser41602

Sunt triburi mici de obicei care trec la alianta alte triburi mari pentru a atrage membri.De aceea ar fi buna o setare ca atunci cand treci la alianta/pna un trib sa fie un fel de cerere catre tribul trecut si ei sa o accepte sau sa o refuze.
 
Sus