Discuţii cu privire la interviuri. Ce părere aveţi ?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Pe alte L40 au fost interviurile cum au fost, macar n-au fost bagate persoane de 300p la inaintare.

Voi v-ati ghidat dupa cantitate ci nu calitate, tin sa cred ca era mai bine daca erau probabil doar 3-4 interviuri in total de la jucatori care au facut ceva pe L41(si prin asta nu ma refer la farmarea barbarilor si innobilarea lor.)

Ne-am ghidat dupa propunerile voastre, ale celor ce jucati pe aceasta lume. Legat de cei cu punctaje mici.... opiniile sunt extrem de diferite din cate vad. Imi amintesc ca cineva, la un moment, chiar pe forum, ne-a/m-a criticat ca nu "vrem" sa luam la jucatori noi sau care nu sunt in top sau care abia au luat contact cu jocul si il descopera..s.a.m.d. E imposibil, din orice punct de vedere am privi lucrurile, sa ii multumim pe toti.

Oricum, dupa cum a spus o persoana mai sus, unul din obiective a fost imbunatatirea activatii pe forum si din punctul meu de vedere, intr-o oarecare masura, acesta a fost indeplinit. Comparativ cu alte lumi de joc, chiar si cu cea mai recenta (L42), forumurile lumilor 40 si 41, la nivelul carora a fost aplicat proiectul, erau (de fapt, inca mai sunt) mult mai active.
 

DeletedUser40968

:)) Vai... nu te-a nominalizat nimeni pe TINE????? De asta plangi pe aici de doua zile?
:)))) Propunem interviu cu Steluta, veterana triburilor.

in sfarsit s-a gasit cineva care sa se gandeasca si la mine!:))....ptr tine imi voi lua singura interviu, maestre!:D
 

DeletedUser46530

Ne-am ghidat dupa propunerile voastre, ale celor ce jucati pe aceasta lume. Legat de cei cu punctaje mici.... opiniile sunt extrem de diferite din cate vad. Imi amintesc ca cineva, la un moment, chiar pe forum, ne-a/m-a criticat ca nu "vrem" sa luam la jucatori noi sau care nu sunt in top sau care abia au luat contact cu jocul si il descopera..s.a.m.d. E imposibil, din orice punct de vedere am privi lucrurile, sa ii multumim pe toti.

Oricum, dupa cum a spus o persoana mai sus, unul din obiective a fost imbunatatirea activatii pe forum si din punctul meu de vedere, intr-o oarecare masura, acesta a fost indeplinit. Comparativ cu alte lumi de joc, chiar si cu cea mai recenta (L42), forumurile lumilor 40 si 41, la nivelul carora a fost aplicat proiectul, erau (de fapt, inca mai sunt) mult mai active.


Problema cu jucatori nesemnificativi pe o lume sau noi pe joc e ca in interviurile lor n-o sa fie nimic legat de L41, si probabil nu multi vor sa auda despre ce ar avea ei de povestit legat de alte jocuri sau viata reala din moment ce nu au ce ne zice despre activitatea lor tribala.

Sunt curios insa de oamenii care au cerut interviuri cu jucatorii din categoria de mai sus, ce i-a determinat sa faca acest lucru?
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Lipsa de activitate pe 42 nu se datoreaza interviurilor.Nu sunt scandalagii,trebuie sa fii putin masochist sa joci cu setarea aia cu 2 sec ,am incercat pe 39 ,nu as mai repeta o asemenea experienta niciodata.Daca va uitati e la fel si pe 39 ,cred ca m-am lasat in primavara si de atunci sunt 2 pagini la discutii libere ,nici un razboi .Nimic.Pe 42 jumatate din nr jucatorilor au intrat sa vanda resurse,nu prea au motive sa posteze pe extern
 

DeletedUser33777

In afara faptului ca raspunsurile celor mai multi jucatori sunt evident subiective, unii mai mint si intentionat. As dori sa ii intrebati pe cei intervievati daca au jucat tot timpul corect, si aici nu ma refer la faptpul de a respecta diplomatia, ci la conturile de suport, multi-conturile :)
 

DeletedUser45230

Ca tot suntem la rubrica "Interviu cu un vampir", as dori sa il intreb si eu pe domnul Quzor, un veritabil Brad Pit al triburilor, cum a reusit sa duca Ibidemul pe culmile gloriei. Presupun ca ai nevoie de o mana de fier, o minte stralucita si o rabdare iesita din comuna pentru a obtine succesul ca lider al unui trib maret indiferent de lumea pe care activezi. Daca nu cer prea mult si daca imi poti acorda cateva minute din timpul tau pretios, as dori sa imi explici si mie care este cheia succesului tau.

P.S Nu este nici o problema daca nu doresti sa faci publice cunostintele tale de lider veritabil, te inteleg perfect. ;)
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Ai intarziat :) Dupa cum arata contul pe care l-a preluat rank 12 si acum e pe 43 s-ar parea ca cel invocat de tine "has left the building"
 

DeletedUser44123

Cred ca e tare greu sa suferi. "Pe mine nu m-a bagat nimeni in seama, dar de ce? "

Cand te amesteci cu taratele te manance porcii. Guit Guit... sau Guita Guita :rolleyes:
 

DeletedUser45230

Nu stiu de ce aceasta situatie imi lasa o impresie de ...deja-vu. Acest personaj se pare ca joaca acelasi rol de fiecare data.
Q, poti sa-ti schimbi numele de n ori, "parfumul" tau incontestabil te va trada de fiecare data.
 

DeletedUser44695

Adi nu fii rau ... accepta faptul ca ibidem este un trib cum nu sa mai vazut pe .ro !
 

DeletedUser45230

Tocmai de aceea il rugam pe Quzor sa imi ofere cateva sfaturi in legatura cu strategia sa inconfundabila in exemplara conducere si organizare a unui trib.
 

DeletedUser38023

Quzor, schimba descrierea, salveaza tribul! :eek:

LE:
Quzor este pur si simplu un jucator si un lider prea bun ca sa nu ne acorde si un al doilea interviu..
In al doilea interviu, pe care sigur ni-l va acorda din dorinta de afirmare, puneti-i intrebarea:
Quzor, crezi ca daca schimbai descrierea tribului mai des, tribul tau Ibideu ar fi castigat razboiul cu R.S?

Trebuie sa stiu raspunsul asta, trebuie! Ma seaca.... :D
 
Ultima editare de un moderator:

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Apropo de interviuri

Sunt doar interviuri, fiţi serioşi. Iniţiativa e drăguţă, ideea e de a ne cunoaşte mai bine şi, poate, de a citi şi alţii mai mici (ca vârstă de joc sau ca buh dus prin lumi) ce năzbâtii gândesc şi fac monştrii sacri ai jocului.


Eu mi-am dat seama cum gandesti ,domnule monstru sacru:

” as lua sat..sa cresc si eu...de unde sa iau..ia sa vad unu mai inactiv..uite ilici ala..il concediez si iau satele alea mari..da poate nu reusesc si le inhata altu..intai le rezerv si dupaia ..asa fac..teapa ce le dau ,hihihihi”


RUSIDAVA (491|412) K44 9040 ilici69 Onra în data de 11.12. la ora 17:05 Nu există comentarii Centrarea hărţii
RUSIDAVA (492|408) K44 9137 ilici69 Onra în data de 11.12. la ora 17:05Nu există comentarii Centrarea hărţii

Data Eveniment
dec 09
17:09 ilici69 a fost concediat de către Onra.

Frumos!!!!
 

DeletedUser43570

de ce va mira?onra pe toate lumile pe care a jucat si nu a reusit a dat vina pe lume ca ea slaba si pe jucatori ca-s inactivi.el pe toti ii vede ca pe niste furnicute, atat de arogant si de "maiestuos" se crede incat mai are putin si vrea sa ii dam si buna ziua pe forum, de ce nu sa facem si o plecaciune.
prea bun domne, prea ca la tara
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Altul concediat sa fie inobilat de conducere

dec 09
23:47 Pythagoras a fost concediat de către LegionNegro.

14.10.27 Alexandria (461|467) K44 9034 Pythagoras iezerul2 mâine la ora 22:45 Nu există comentarii Centrarea hărţii
14.09.03 Atena..A (457|468) K44 11466 Pythagoras obi*wan mâine la ora 22:50 Nu există comentarii Centrarea hărţii
14.10.03 Babilon (453|473) K44 11301 Pythagoras maniaksnakey mâine la ora 22:52 Nu există comentarii Centrarea hărţii
14.10.07 Sparta (456|477) K44 11124 Pythagoras maniaksnakey mâine la ora 22:52 Nu există comentarii Centrarea hărţii
14.10.19 Roma (454|472) K44 9765 Pythagoras Trubadurul mâine la ora 22:57 Nu există comentarii Centrarea hărţii
14.12.03 Troia (460|469) K44 3823 Pythagoras Lord Bonecrusher mâine la ora 23:08 Nu există comentarii Centrarea hărţii
14.10.20 Ierusalim (457|470) K44 9961 Pythagoras baD rullz mâine la ora 23:48 Nu există comentarii Centrarea hărţii
14.11.12 Milet.A (454|484) K44 8889 Pythagoras baD rullz mâine la ora 23:49 Nu există comentarii Centrarea hărţii
14.12.03 Efes (454|481) K44 3682 Pythagoras [Medibi] grasspower mâine la ora 23:53 Nu există comentarii Centrarea hărţii
14.12.03 Tesalonic (450|477) K44 3437 Pythagoras florin1982 mâine la ora 23:55 Nu există comentarii Centrarea hărţii
14.10.25 Sodoma.A (447|483) K44 10448 Pythagoras [.V.] Lord Stifler în data de 12.12. la ora 23:31 Nu există comentarii Centrarea hărţii
14.10.31 Gomora (453|475) K44 9676 Pythagoras [.V.] Lord Stifler în data de 12.12. la ora 23:37



Voi chiar nu aveti rusine?Aveti semnaturi cu joc ,nu bataie de joc si dati afara oameni sa ii innobileze conducerea ibidem

motive inchipuite ca la numaibinefac ,doar sa poata lua sate obi wan.Nu inteleg cum nu va stau satele alea in gat ,sa va bateti joc de colegii vostri.Stiam ca nu jucati mare lucru ,dar in halul asta nu am crezut ca veti ajunge
 

DeletedUser44130

Pentru mine Ibidem este bataie de joc, nu joc. Dupa concediere lui numabinefac, pe motiv ca nu-i dadea mangotarei o situatie de trupe, desi tocmai se atacase si era normal sa nu avem trupe, a bagat-o pe aia ca nu raspundea la mesaje si ca era inactiv, desi eu vorbeam cu el zilnic. Desi ne-am ajutat mereu, el cica era inactiv. Cand am venit cu grupul ala si am extins zona spre margine, era super, acum incet cu incet, nu le mai ajung laudele..
Barbare...cica sa nu luam barbare , cand noi eram la 40 de ore de granita, si am cerut sa fim mutati pe granita si ne-au mutat afara din trib.

Dupa , cand i-am zis mango-ului ca e noob, si ca nu mi-e teama de punctele ei verzi in plus, ce sa vezi, ce credeti? S-a ofilit si m-a concediat, dupa a urmat un organizat penibil, pentru ca au crezut ca daca am fost concediati suntem si noobi ca respectivi...mai domnilor, unde sunt promisiunile la inceput de lume?
Unde va este taria de a a juca corect cap-coada?
Desi stiu ca incercati voi sa bagati scuze de ce nu castigati razboaiele si o lume, eu va dau un motiv pentru care nu castigati: Harta vorbeste.
Asa ca, ne vedem pe harta
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus