Discuţii libere

DeletedUser

si ce stiri tre sa postam aici?

ieri am atacat pe unu si mia murit jumate din trupe....e bine?:D
 

DeletedUser

mai karmanos , eu cred ca ai avut o copilarie nefericita pana sa descoperi tainele net-ului ... discutiile sunt intre oameni , intre oameni reali , dintr-o viata reala , dintr-un mediu real ..... sunt pur si simplu discutii si atat , nu au legatura cu jocul , cu razboiul, cu analfabetismul sau lispa de educatie a unora ... sunt pur si simplu discutii in care incerci sa iti descarci sufletul si sa gasesti un bun interlocutor
daca ai fi avut suficienta rabdare si ai fi urmarit tutorialul de la inceput observai ca pana si admini s-au gandit ( :) ) ca acest joc este unul de socializare , de creare de noi prietenii , etc, etc .......
asa ca asta e rolul topicului mai karmanos !!!!!!!!!!!!!!! :)

si ca sa incep eu ......lumea 10 mi se pare mult mai activa decat lumile in care am mai jucat ...... se prefigureaza clar un conflict intre est-vest si apoi nord-sud ..... dar ce rost are sa urmam caracteristicile lumii 3 , dragi colegi ????
hai sa facem pe lumea asta ceva deosebit ....sa ne atacam intre noi nu se poate ca vegheaza la butoane maestrul Dave :)........ mi-a trecut asa o pasarica prin creier ..... hai sa mutam zonele , hai sa dam o sansa celui din est in vest celui din sud in nord si tot asa ...... animam lumea ( mutam 2 playeri din fiecare zona cu cate 10 sate ... le dam ragaz 3 saptamani .. si apoi ne apucam de treaba ) ....... ce ziceti si cine se baga ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Documentele trebuie să fie sub formă de descriere
Informaţiile trebuie să fie de tip: război, alianţă, PNA, anunţ, desfiinţare!
Descrierea trebuie să fie scrută!


Quote:
Text original Exemple:
Război: Tribul X declară război tribului Y
PNA: Tribul X semnează un pact de neatacare cu tribul Y
Anunţ: Tribul X avertizează că va fi în război cu orice trib acceptă membri din tribul Y
Dizolvare: Tribul X s-a dizolvat
Fuziune: Triburile X şi Y au fuzionat!


Aceast topic nu este o metodă de propagandă, ci un istoric cu ştirile de pe Lumea 16! Cine dă odată o ştire greşită, a doua oară nu va mai putea da informaţii


deci ce zici tu acolo e o porcarie
aici discutam aliantele,razboaiele si alte .....
 

DeletedUser

pai discutati atunci :)
propunerea mea venea tocmai ca un raspuns la atatea topicuri de razboi, aliante, familii ,etc ...... dar voi discutati despre ce vreti voi .........karmanos , esti un pic mai mititel asa ... o sa inveti cu timpul ca in viata nu prea se mai merge dupa tipare prestabilite si ca spiritul de initiativa este mult mai apreciat decat respectarea unor sabloane ......:)
 

DeletedUser26290

interesant

si mie mi se pare o idee interesanta...sa discutam si alceva decat razboie, atacuri, aliante, paladini si alte de genu asta, personal voi propune la mine in trib o astfel de tema la forum, discutii despre orice.
In acest joc daca nu socializezi cu oamenii eu zic ca il joci degeaba, pierzi timpul aiurea...
 

DeletedUser21260

Ideea micutei sirene mi se pare geniala.... chair daca nu am participat la alte discutii... leam citit mai pe toate... si mi sa acrit de certuri, conflicte, etc.
Propun ca fiecare sau cine doreste sa vina cu subiecte si sa le analizam, comentam, discutam...:D
Ca sa vin si cu un subiect zic eu interesant...deoarece sunt din zona... propun: "Litoralul Romanesc"... miar placea sa stiu ce parere avetzi despre acest "minunat loc" :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26290

ce am deranjeaza cel mai tare este mizeria si gunoiul din statiu, daca lumea ar fi mai civilizata si nar umple o plaja cu mucuri de tigata si seminte sau pahare de bere, atunci asi alege romania ca sami petrec concediul...
 

DeletedUser26290

propun sai innobilam pe toti care in 2 ani de zile nu se conformeaza si devin mai civilizati :))
 

DeletedUser

propun sai innobilam pe toti care in 2 ani de zile nu se conformeaza si devin mai civilizati :))



si vei face tu recesamantul celor care nu se vor conforma??
whip2.gif
 

DeletedUser21260

il ajut eu :)) infiintzam "politia plajii" :D :)) sa prindem "za bad guyz" :))
 

DeletedUser26290

problema tine de cultura populatie daca ei atata stiu atata fac, eu unu asi impune amenzi uriase pt mizarie facuta intrun spatiu public...
 

DeletedUser

problema tine de cultura populatie daca ei atata stiu atata fac, eu unu asi impune amenzi uriase pt mizarie facuta intrun spatiu public...


nu neaparat de cultura ci mai mult de tipicul roamnului sadea de a fi mai smecher decat prevede legea , de a face ceea ce nu trebuie pentru ca in subconstientul lui se crede un mare macho ........asta e ceea ce noi ca si natie ar trebui sa starpim .... ma uit si ma crucesc .... din nefericire acum cateva zile mi-a fost dat sa ma duc la un chef idiot ( daca stiam ,stateam dracu acasa ) aruncau astia cu milioanele in lautari de te durea mintea .... la un moment dat il iau pe gazda la un loc mai retras ..... " mai florine , tu esti sarac de nici purici nu sar pe tine , cu ce mata ( si aici am fost delicat , altfel m-am exprimat:D) platesti tu astea ??????
"baaaaaaaaaaaa, mi se rupe ... fac ce vreau si ma simt bine "
ASTA E MENTALITATEA ROMANULUI ... TRAIESTE CLIPA SI ATAT !!!!!!
noi ne legam de gunoaie ???? uitati-va cu cata fericire pe fata arunca un jeg din asta un chistoc pe fata , uitati-va cata fericire emana cand arunca o cutie de bere pe langa cosul de gunoi ............... mama ei de tara !!!!!!!!!


TU SPUI DE AMENZI .... EU LUCREZ CU ELE , LA INCASAREA LOR ...... STI CUM LI SE FALFAIE UNORA DE AMENZILE PRIMITE STIIND CA IN 3 ANI SE CLASEAZA ?????????
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7039

Pot redenumi acest topic Discutii Libere?

Ar fi indicat , pentru ca stiri nu va da nimeni din casa :)


@Micuta Sirena:

Nu e rau nici sa traiesti clipa :) Sunt oameni care nu au nicio apasare .. care se bucura din plin la fiecare tigara , la feicare bere bauta , la fiecare sat cucerit :) din plin! bine, eu nu pot :D pentru ca nu gandesc numai la prezent, ci si la viitor ceea ce ma ingrijoreaza :) mi-ar fi placut sa am grijile pe care le aveau oamenii de acum 200 de ani (e o lunga teorie:p)

Dar, ma uit la o buna parte din romanii nostri care pleaca in straintatea, muncesc de ii ia dracu, dorm pe unde apuca si cand se intorc dupa un an in tara, intr-o saptamana au spart toti banii pe lautari si alte tampenii :)))
Dar poate nu e problema ca mai pleaca un an afara sa recupereze ce au chletuit in putinele zile de stat acasa ..
Sau, intr-unul dintre cele mai bune cazuri, taranul cordit isi cumpara o masina, in conditiile in care casa lui sta sa ii pice in cap .. :)

La adevarati din astia ma reffer :cool:
 

DeletedUser

adevarat graiesti !!!!!!!!!!!!!!!!!
tipul care era mareata gazda era venit din italia parca ( a doua zi i-am dat eu doua milioane ca sa aiba sa ii cumpere ceva baiatului lui .... ).......cateodata imi vine sa o bat rau de tot pe mama si sa nu mai respect amintirea tatalui meu ( Dumnezeu sa il odihneasca ) .... de ce naiba nu au putut si ei sa se abtina in a ma procrea in rahatul asta de tara ???????????... de ce suparare nu pot fi si eu ca si ceilati romani " cu durerea la 2 metrii in fata organului ) ... neeeehhhhhhhh , eu trebuie sa le trimit mail-uri lui basescu si lui boc ( pentru cei ce cunosc limba turca , stiti foarte bine de ce distinsu' nostru prim ministru nu va avea in viata lui vreo vizita in turcia :) :) ) ...... eu trebuie sa ii injur , trebuie sa imi verifice frumusertile astea cu ochii albastrii viata .. etc , etc ........nu pot sa tac nici de-al dracu.... nu pot si pace ... imi pare rau ca mi s-a belit scannerul ca va aratam raspunsul demn de un cabinet prezidential la o problema ce tine de soarta a 800 de romani ... ceva in genul " d-le b...... va multumim pentru promtitudinea de care ati dat dovada si va asiguram ca presedintele tarii va face tot ce ii este posibil pentru ca aceasta problema sa fie rezolvata in termenul cel mai scurt "

credeti ca s-a intamplat ceva de 1 an si 5 luni ???????????
nimic , absolut nimic ..... acum am sa ii mai trimit inca un mail sa ii spun ca nu mai e nevoie ... din cei 800 , au mai ramas doar 712 ... asa ca peste 1 an cand va binevoio sa dea atentie , daca vom considera progresia aritmetica ... nu mai are cui sa se adreseze ... plus ca ce conteaza 712 votanti ,cand s-au inventat camioanele de furat voturi ??????????
 

DeletedUser

@ rhadookoo


Eu tin sa cred ca acei oameni care merg sa ''munceasca de ii ia dracu'' sau de ''dorm pe oriunde'' prin strainatate nu sunt genul de oameni care vor sparge bani facuti prin sudoare...pe lautari si alte chesti fara sens moral...pentru ca banu muncit din greu...tie cam greu sa-l dai asa usor ( cel putin asa tin sa cred )....aceea care vor face ce ai zis tu mai sus....sunt singur ca si-au facut bani din suste si smecheri...doar aia pot decurge la altfel de ''desmat'' :)
 

DeletedUser7039

Eu sunt apolitic :) Dar Basescu nostru e tare prost .. Si fiesa ii seamana .. Decat locul 10, saraca :))

Un presedinte nu trebuie sa faca mare lucru .. Sa fie diplomat, sa aiba prestanta ..
Numai noi romanii avem un balbait chior ca sa ne reprezinte!

Degeaba Romania este stat democratic, daca minim 51% din populatia cu drept de vot e proasta .. ;)

@ rhadookoo


Eu tin sa cred ca acei oameni care merg sa ''munceasca de ii ia dracu'' sau de ''dorm pe oriunde'' prin strainatate nu sunt genul de oameni care vor sparge bani facuti prin sudoare...pe lautari si alte chesti fara sens moral...pentru ca banu muncit din greu...tie cam greu sa-l dai asa usor ( cel putin asa tin sa cred )....aceea care vor face ce ai zis tu mai sus....sunt singur ca si-au facut bani din suste si smecheri...doar aia pot decurge la altfel de ''desmat'' :)

Snobii asa fac .. :))) Sunt multe exemple .. Muncesc un an ca sa se dea in spectacol o saptamana ..
 
Ultima editare de un moderator:
Sus