Discuţii libere

DeletedUser

am si alt exemplu ..... un baiat super destept , programator in java si oracle de te durea mintea ...... apartament cu vedere la tamisa .. etc , etc .. coleg de liceu cu mine .... a venit omul din anglia cu o avere considerabila ( juca si la bursa si era chiar norocos ) ... o avere cu care putea linistit sa isi cumpere vreo 15 blocuri intr-un orasel mijlociu .......... din pacate pentru el , a dat peste o rapandula aici in tara , o "frumusete " ce avea patima webak-urilor ( aparate mecanice gen poker ) ............anul trecut cand am ajuns si eu pe la mine pe acasa , in valenii de munte , prahova ... ma intalnesc cu asta ... ruinat , terminat , distrus complet .......acum este plecat iar ... din fericire pentru el a reusit sa o ia de la capat .. sper ca a inteles ceva din acest gen de viata !!!!!
 

DeletedUser

e bine ca a putut merge mai departe....de asi continua viata ( sunt multi ca el care n-au avut puterea sa o faca)
 

DeletedUser

Eu sunt apolitic :) Dar Basescu nostru e tare prost .. Si fiesa ii seamana .. Decat locul 10, saraca :))

Un presedinte nu trebuie sa faca mare lucru .. Sa fie diplomat, sa aiba prestanta ..
Numai noi romanii avem un balbait chior ca sa ne reprezinte!

Degeaba Romania este stat democratic, daca minim 51% din populatia cu drept de vot e proasta .. ;)


noi am trimis in europa ceea ce ne-a reprezentat ... un circar , un nebun , o analfabeta , un licurici, un sarlatan ... doua curve , etc ......in comparatie cu noi si aici ma refer la statul vecin , ungaria ... astia si-au trimis ... 3 dr cu studii la standford... 2 politicieni angrenati in campania lui bush ... etc , etc ........
deci ?????????? vorba lui badea .... traim in romania ( completez eu , comuna romania ) si asta ne ocupa tot timpul :D
 

DeletedUser7039

am si alt exemplu ..... un baiat super destept , programator in java si oracle de te durea mintea ...... apartament cu vedere la tamisa .. etc , etc .. coleg de liceu cu mine .... a venit omul din anglia cu o avere considerabila ( juca si la bursa si era chiar norocos ) ... o avere cu care putea linistit sa isi cumpere vreo 15 blocuri intr-un orasel mijlociu .......... din pacate pentru el , a dat peste o rapandula aici in tara , o "frumusete " ce avea patima webak-urilor ( aparate mecanice gen poker ) ............anul trecut cand am ajuns si eu pe la mine pe acasa , in valenii de munte , prahova ... ma intalnesc cu asta ... ruinat , terminat , distrus complet .......acum este plecat iar ... din fericire pentru el a reusit sa o ia de la capat .. sper ca a inteles ceva din acest gen de viata !!!!!

Daca intri in jocurile de noroc, te-ai ras ca person ..
Aveam si eu boala asta pana am avut cateva experiente neplacute .. dar cu vointa, m-am lecuit :D Nu ajunsesem in stadiul in care sa ma imprumut ca sa bag la godine .. bagam doar banii mei :)))

noi am trimis in europa ceea ce ne-a reprezentat ... un circar , un nebun , o analfabeta , un licurici, un sarlatan ... doua curve , etc ......in comparatie cu noi si aici ma refer la statul vecin , ungaria ... astia si-au trimis ... 3 dr cu studii la standford... 2 politicieni angrenati in campania lui bush ... etc , etc ........
deci ?????????? vorba lui badea .... traim in romania ( completez eu , comuna romania ) si asta ne ocupa tot timpul

Pai nici aici nu puteam lipsi de pe lista PENIBILOR .. BECALI FRATE EUROPARLAMENTAR! Si Elena care e vai de mama ei de cretina ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

si mai pune-l si pe vadim si pe alelate doua rapandule ........una de la pnl si una de la psd ... care habar nu au sa parleasca in " nem tzo do romano " :D:D:D....... ala cred ca si a luat o caruta de prozac cu el

stiti cumva unde gasesc un kalashnikov si un incarcator ???? :( :( :(


ups ... dar eu vorbesc cu voi pe aici si mareata adunatura isi face de cap ........ cica vor sa ia inapoi un sat proaspat cucerit .....ce gluma buna si de efect .... mai tarziu , cand copchilu asta va fi dus la marginea hartii..( chestie de zile ) va voi arata mesajele .. acum imi e tare drag de el ca sa il fac de ras , nu neaparat pe el cat pe mareata familie :) :) :) mareata si inexpugnabila familie ..........ce naiba sa fac eu daca soarta mi-a dat sa fiu alaturi de ala de locul 1 la atacanti si eu vreau sa il intrec :)))))))))))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

De obicei prefer doar sa citesc si sa ma amuz, fara sa ma implic, dar aici subscriu alaturi de micuta sirena si raducu... este adevarat ca suntem condusi de oameni care nu au habar de cei care i au votat si care, mai departe nu fac decat sa promoveze cumetria la toate nivelele.
Am si un exemplu recent, dar nu vreau sa va ocup timpul!
Asta si problema tiganilor vor roade Romania!
Iar smecheria cu uninominalul a fost data tot sa ii ajute nu sa i impiedice!
Ca tot cei care sunt primii pe lista sunt pusi in fata ta, nu poti... sa spunem sa il alegi pe cel de al 7 lea, pt ca il cunosti si sti ca e om, deoarece nu are girul partidului!
De aceea pe cele 4 locuri sau cate au si isi permit sunt pusi tot cei care erau pe liste!
Bataie de joc
 

DeletedUser

De obicei prefer doar sa citesc si sa ma amuz, fara sa ma implic, dar aici subscriu alaturi de micuta sirena si raducu... este adevarat ca suntem condusi de oameni care nu au habar de cei care i au votat si care, mai departe nu fac decat sa promoveze cumetria la toate nivelele.
Am si un exemplu recent, dar nu vreau sa va ocup timpul!
Asta si problema tiganilor vor roade Romania!
Iar smecheria cu uninominalul a fost data tot sa ii ajute nu sa i impiedice!
Ca tot cei care sunt primii pe lista sunt pusi in fata ta, nu poti... sa spunem sa il alegi pe cel de al 7 lea, pt ca il cunosti si sti ca e om, deoarece nu are girul partidului!
De aceea pe cele 4 locuri sau cate au si isi permit sunt pusi tot cei care erau pe liste!
Bataie de joc

nuuuuuuuuuuuuuuuu, nu mai spune tigani ........... eu era sa imi pierd toate satele pe lumea 3 pe aceasta tema !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

toata lumea cunoaste problema etniei asteia , toata lumea a patit-o macar odata in viata din cauza exemplarelor astora ......... dar trebuie sa ii acceptam .. sunt cu buletin de romania , nu avem ce face !!!!!!


am un prieten ( am foarte multi ca doar asta a fost meseria mea de jurnalist pana acum 3 ani cand m-a infrant sistemul ) prieten bun .. grigore oprita il cheama ......intrati pe ggogle si vedeti .... daca asta este dreptate in romania atunci chiar pot sa spun ca mi se rupe in 4 de aceasta tara ...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! are copii, are familie , are o firma ...... chiar trebuie sa pedepsesti asa pe cineva pentru ca si-a pus numele firmei asa ???????
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

exista cuvantul atat in DEX cat si in vocabularul limbii romane!
Eu cand am invatat prima data la istorie de tiganii robi, eliberati de Cuza, nu scria rromi eliberati de Cuza!
Asta ar insemna ca ne renegam istoria si liderii.
Cat timp in UE sunt numiti tigani, in romania de ce nu pot fi numiti? Sau asta nu mai e tara noastra? Sau nu ne mai putem exprima liberi?
Daca ma duc la Primarie si AJVPS si cer o autorizatie pentru a trage in ciorile care imi prapadesc recolta de pe camp, trebuie sa fiu arestat?
 

DeletedUser

toata lumea cunoaste problema etniei asteia , toata lumea a patit-o macar odata in viata din cauza exemplarelor astora ......... dar trebuie sa ii acceptam .. sunt cu buletin de romania , nu avem ce face !!!!!!

si daca ii zic unui roman din Iasi moldovean, sau unui roman din Cluj ardelean ori cum mi se zice mie ca sunt oltean, trebuie sa fac ce?
Sa le cer scuze ca astea erau cele 3 provincii din timpul unirii?

Asocierea intre cuvinte nu produce xenofobie!
Iar daca cineva poate sa mi spuna de unde provine acest termen de rrom si care este milenara traditie intre asocierea cu cuvantul tigan, promit sa il folosesc si eu!

De pe acuma imi cer scuze extraterestrilor pentru ca nu le spun, cum doresc altii!
 

DeletedUser

deja te iubesc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hai sa arat o chestie ce mie mi-a placut si imi place pana la moarte ........e profilul unui membru de-al nostru


Cum să faci o manea de succes în 10 paşi simpli:
PASUL 1
Nume de baştan (Elvis, Florin Fermecătoru', Englezu', etc.).
PASUL 2
Incultură generală obligatorie.
PASUL 3
IQ mai mic decît numărul de la pantofi. Cîştigarea unui loc în categoria proşti, dar mulţi.
PASUL 4
Posesie (sau achiziţionare pe parcurs) limuzină, castel, faraoancă şi boraci (puradei).
PASUL 5
Rude-n puşcărie.
PASUL 6
Imagine
I. Bijuterii - lanţ, ghiul şi brăţară de aur - mai mult de jumătate din greutatea corporală.
II. Freza - 2 părţi gel, o parte păr.
III. Hainele - cît mai strălucitoare şi de prost gust.
a. Cămaşă (albă sau neagră).
b. Pantaloni (preferabil negri).
c. Pantofi de lac.
d. Vestă, manta sau capă.
PASUL 7
I. Versuri
Vocabular obligatoriu: bani, duşmani, ţigani, golani, femei, fetiţe, prinţesă, băutură, dolari, aur, parai, lovele, milionar, Mercedes, celular, inimă, suflet, Dumnezeu, viaţă, valoare.
Interjecţii : oooooooof, ah, sha-la-la, cicalaca-cichicha, etc.
II. Sînt admise:
a. greşeli gramaticale;
b. verbe - conjugare şi acord;
c. substantive - plural la alegere;
d. greşeli de tipul "la toţi", "lu' copilu' meu" şi din seria "casă" - "aş vrea ca să te regăsesc";
e. versuri albe;
f. rime cu acelaşi cuvînt;
g. metafore duse la extrem ("floarea florilor", "sugativă-n portofel");
h. cuvinte străine ("bambina", "ragazza", etc.).
PASUL 8
Subiecte
I. iubirea
a. relaţiile
1. cu mai multe femei
2. reuşite
3. nereuşite (vezi părăsire)
b. părăsire
1. pentru altul/alta (merge şi homo)
2. pentru bani
3. pentru ambele
4. moarte
II. familia
a. copiii
b. nevasta
c. fratele
d. bunăstare, părăsire sau laudă
III. banii
a. deţinerea lor în cantităţi exagerate
b. risipă firească
c. invidia celorlalţi
IV. laudă proprie (bogăţie, bunăstare, performanţe sexuale, sex-appeal, performanţe muzicale)
PASUL 9
Melodia
I. instrumente consacrate
a. acordeon
b. orgă proastă
c. instrument de suflat
d. tobe de sintetizator cu generozitate
II. voce
a. opţională şi/sau chinuită
b. ecou
c. accent obligatoriu
d. rap inclus
III. originalitate facultativă
PASUL 10
Videoclip
I. mişcări necesare (pentru manelist)
a. stînga-dreapta (maxim doi paşi)
b. pocnire din degete
c. zîmbet cuceritor
II. 15-20 de fete dotate care să-şi agite echipamentul
III. decor prost (sau inexistent)
IV. lumini cît mai colorate
V. cîteva maşini decapotabile în care să cînte barosanu'.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26290

cunosc si eu genu asta de oameni care merg si muncesc dincolo, am chiar prieteni care au renuntat la facultate si merg la munca in italia si vin de acolo cu bani o saptamana sunt tot intrun chef, sau vin si stau vreo 2 sapt prin spitale cu hernie sau alte boli. Sunt chiar curios cat se vor realiza ei si daca merita sati pierzi tineretea pe dincolo pt bani de o masina sau haine de firma...iar cand se vor intoarce daca nu sunt chibzuiti sa investeasca in ceva bani castigati se vor angaja si iar vor munci....
Radule la ultimele alegeri nu cred ca au mers mai mult de 30% din populatie la vot...si la prezidentialele astea cred ca vor fi mai putin si de 25% pt ca oameni sau saturat de promisiuni aiurea si nimic nu se face in tara asta...Deci presendintele va avea 51% din 25% din populatia tari cea ce inseamna vreo....2 mil de romani au votat pentru presedinte
destul de tragic parerea mea...
 

DeletedUser

Asocierea intre cuvinte nu produce xenofobie!
Iar daca cineva poate sa mi spuna de unde provine acest termen de rrom si care este milenara traditie intre asocierea cu cuvantul tigan, promit sa il folosesc si eu!


http://http://www.youtube.com/watch?v=0Ku9jV_wMXs

aici gasesti explicatia, venita din partea lui Tudor Ionescu, un tip istet foc, dar se bate cu morile de vant


in plus dragii mei, ca va lamentati de lideri, cine i-o fi votat?! daca nu sunteti multumiti prezentati-va la vot si daca intr-adevar nu aveti de unde alege, votati nul :cool:
 

DeletedUser

Le am mai citit pe un site (nu fac reclama) si sunt la curent cu aceste informatii!
Ceea ce doresc eu sa las sa se inteleaga este altceva:
Tratam ca de obicei (in necunostinta de cauza) lucruri care ne depasesc!
Astfel: miscari cum au fost nazismul, KKK, Alqaeda (tr. Baza) sunt momentan catalogate ca fiind curente indreptate impotriva societatii civilizate!
Atata vreme cat ni se poate impune noua celor care respectam legile si ordinea sociala un anumit tip de conduita, consider imperios necesar a se impune si acestei etnii (chiar daca se va face uneori silit) sa respecte pe cei care incearca sa-i inteleaga!
Asa cum o teorie din criminalistica (celebra de altfel) sustine ca un lucru este considerat gresit daca autoritatile din acel moment considera acest lucru, sunt ferm convins ca va veni si un moment in timp in care se vor condamna actiunile acestor cetateni, iar acest lucru nu va mai fi considerat ofensa!
Sper sa apuc acea zi, pentru a imi exprima toata dragostea si recunostinta fata de cei incriminati!
 

DeletedUser

restul de 8 milioane de voturi vor merge acolo unde vor trebui ... adica la cel care ne va termina total inca 5 ani ........ cinste voua , romanii mei !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1............... incerc sa imi duc fata cat mai departe de tara asta , macar ea sa traiasca intr-o lume in care minciuna , promiscuitatea si jigodismul nu au ce cauta !!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser

nu e vorba de reclama, ci de informatie...pentru detalii site-ul afisat sub profilul celui care a postat filmul

@mica sirena: depinde cat de departeo duci, ca in europa suntem considerati tigani toti
crede-ma ca la un moment dat ajunsesem sa spun ca sunt unguroaicapentru a nu fi penalizata de natia unde eram...in momentul de fata nu mai am 'jene' ca sunt romanca, pentru ca mi-am creat un statut si mi se cam rupe :p
 

DeletedUser

Le am mai citit pe un site (nu fac reclama) si sunt la curent cu aceste informatii!
Ceea ce doresc eu sa las sa se inteleaga este altceva:
Tratam ca de obicei (in necunostinta de cauza) lucruri care ne depasesc!
Astfel: miscari cum au fost nazismul, KKK, Alqaeda (tr. Baza) sunt momentan catalogate ca fiind curente indreptate impotriva societatii civilizate!
Atata vreme cat ni se poate impune noua celor care respectam legile si ordinea sociala un anumit tip de conduita, consider imperios necesar a se impune si acestei etnii (chiar daca se va face uneori silit) sa respecte pe cei care incearca sa-i inteleaga!
Asa cum o teorie din criminalistica (celebra de altfel) sustine ca un lucru este considerat gresit daca autoritatile din acel moment considera acest lucru, sunt ferm convins ca va veni si un moment in timp in care se vor condamna actiunile acestor cetateni, iar acest lucru nu va mai fi considerat ofensa!
Sper sa apuc acea zi, pentru a imi exprima toata dragostea si recunostinta fata de cei incriminati!

as posta aici cateva lucruri care v-ar pune un pic pe ganduri ... sunt studiile mele din ultimii 10 ani asupra a tot ce se intampla in tara asta si nu numai ....... dar cred ca e mai bine sa tac acum .... deja vad ca au inceput baietii sa imi bage socketii in urma calc ........asta este , cand ma apuca ma apuca si doar voi " frumuseii cu ochii albastrii ) stiti asta ........ cum se spune doar si cum am mai spus ....... " pana cand moartea ne va desparti , asa ??? " .... sau pana cand ma luati ca pe oprita

bineinteles ... suntem crestini si trebuie sa dam dovada de clementa .. sa intoarcem si celalalt odraz si celalalt si celalalt si celalalt ... pana cand obrajii nostrii vor fi rosii .. DAR NU DE PALME ,CI DE RUSINEA DE A NE PRIVI PROPII COPII IN OCHII ... DE A LE SPUNE CA NU SUNTEM BUNI DE NIMIC DECAT DOAR DE A ASCULTA DE NISTE IMBECILI CE SE CRED MARI STAPANI AI TARII ASTEIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu e vorba de reclama, ci de informatie...pentru detalii site-ul afisat sub profilul celui care a postat filmul

@mica sirena: depinde cat de departeo duci, ca in europa suntem considerati tigani toti
crede-ma ca la un moment dat ajunsesem sa spun ca sunt unguroaicapentru a nu fi penalizata de natia unde eram...in momentul de fata nu mai am 'jene' ca sunt romanca, pentru ca mi-am creat un statut si mi se cam rupe :p


ma duc dupa kempes in australia .... :))))))) .... daca cea mai buna voce a romaniei din toate timpurile .. kempes-cargo .. a ajuns sa fie zugrav in australia , eu de ce nu as putea sa fac asta ..... mi se falfaiei de toti cei 21 de ani de scoala pe care ii am ..........
 

DeletedUser26290

sper ca glumesti cand zici ca ti se falfaie de cei 21 de ani de scoala...esti medic de ai 21 de ani de scoala?
 

DeletedUser7039

sunt studiile mele din ultimii 10 ani asupra a tot ce se intampla in tara asta si nu numai ....... dar cred ca e mai bine sa tac acum .... deja vad ca au inceput baietii sa imi bage socketii in urma calc ........asta este , cand ma apuca ma apuca si doar voi " frumuseii cu ochii albastrii ) stiti asta ........ cum se spune doar si cum am mai spus ....... " pana cand moartea ne va desparti , asa ??? " .... sau pana cand ma luati ca pe oprita


Nici viitorul - si aici ma refer si la cel indepartat - nu suna bine ..

Eu sunt student la Facultatea de Stiinte Politice din cadrul Universitatii Bucuresti .. Noi astia de aici, ar trebui sa fim o speta de lideri, dar aproximativ suntem: 60% EMO , 20% tocilari, 10 % retarzi, 5% minoritati si 5% prietenii mei care viseaza sa isi deschida un bar ..

Mai pe inteles, e greu sa scoti oameni din noi .. :)) Pentru ca suntem chiar o generatie de depravati, iar generatiile mai mici nu stiu decat DOTA si WOW .. Cam asa ..
 

DeletedUser21260

Nici viitorul - si aici ma refer si la cel indepartat - nu suna bine ..

Eu sunt student la Facultatea de Stiinte Politice din cadrul Universitatii Bucuresti .. Noi astia de aici, ar trebui sa fim o speta de lideri, dar aproximativ suntem: 60% EMO , 20% tocilari, 10 % retarzi, 5% minoritati si 5% prietenii mei care viseaza sa isi deschida un bar ..

Mai pe inteles, e greu sa scoti oameni din noi .. :)) Pentru ca suntem chiar o generatie de depravati, iar generatiile mai mici nu stiu decat DOTA si WOW .. Cam asa ..

aici are dreptate radookoo....eu sunt student la universitatea maritima din constanta si la noi e mai rau....50% cocalari(aici includem si retardatii)....30% copii de bani gata...si 20% cei care chair le place meseria de ofitzer de marina.....dar sunt de parere ca in romania nu este necesar ca totzi sa fie licentiati sau cu diferite diplome etc....mai trebuiesc si masa de oameni "prosti si inculti" care sa faca si munca de jos, chair daca aia strica reputatzia tarii si ne fac de ras oriunde ar merge....
 
Sus