Discuţii libere

DeletedUser18570

te-ai pupa in fund ca sa fii ca el

Nu era vorba de jocul asta prietene,asta este problema voastra,nu cunosti persoana dar o clasezi imediat ca fiind inferioara...iar pentru domnul borgora:nu ma intereseaza performantele lui in acest joc,recunosc ca este un jucator bun al acestui joc,eu am criticat parerile lui despre anumite persoane care sunt mult mai sus`puse ca el,cel care are probleme este el nu eu,nu eu am facut prosti/proaste anumite persoane cu mult mai importante ca el.
Ce sa ceri de la un jucator care are 8 luni experienta?daca este cineva care dupa 8 luni a fost mai sus de locul 30 atunci pot spune jos palaria:D ,cum am facut cum n`am facut am fost printre primii 100.
 

DeletedUser

Nu era vorba de jocul asta prietene,asta este problema voastra,nu cunosti persoana dar o clasezi imediat ca fiind inferioara...iar pentru domnul borgora:nu ma intereseaza performantele lui in acest joc,recunosc ca este un jucator bun al acestui joc,eu am criticat parerile lui despre anumite persoane care sunt mult mai sus`puse ca el


pai te cam contrazici: ai zis mai devreme ca e vorba de cum conduce aici...in plus tu de unde il cunosti pe radu ca sa il clasezi??

"Eu sunt student la Facultatea de Stiinte Politice din cadrul Universitatii Bucuresti .. Noi astia de aici, ar trebui sa fim o speta de lideri" daca o sa conduci tara asta asa cum o faci si aici stiu sigur ca vom avea un viitor sumbru

nu trebuie sa fie vor unanim....cred ca pana sa intervii tu, discutia avea o linie amicala, chiar daca era puratata intre reprezentanti de triburi rivale

asa ca lasa frustrarile si nu mai veni cu atacuri la persoana, incercam sa petrecem timpul intr-un mod placut :)

PS. ma intorc mai tarziu, ma duc sa-mi verific sexul ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18570

cand o sa scoti nasul din fundul lui atunci o sa`ti dai seama ca am dreptate,pana atunci multa sanatate iti doresc!:)
 

DeletedUser

gelos ca nu ai si tu o pupincurista ca mine? :))

daca n-ai valoare...asta e, n-ai fun club :D
 

DeletedUser

Nu era vorba de jocul asta prietene,asta este problema voastra,nu cunosti persoana dar o clasezi imediat ca fiind inferioara...iar pentru domnul borgora:nu ma intereseaza performantele lui in acest joc,recunosc ca este un jucator bun al acestui joc,eu am criticat parerile lui despre anumite persoane care sunt mult mai sus`puse ca el,cel care are probleme este el nu eu,nu eu am facut prosti/proaste anumite persoane cu mult mai importante ca el.
Ce sa ceri de la un jucator care are 8 luni experienta?daca este cineva care dupa 8 luni a fost mai sus de locul 30 atunci pot spune jos palaria:D ,cum am facut cum n`am facut am fost printre primii 100.


aici te incadrezi tu, Il cunostii tu asa de b.n pe raducu ca sa-l clasezi inferior tie?sau sa il critici asa mult?cand o sa ajungi si tu la performantele lui ,si cand o sa datii dovada de caracter ca si radu atunci aveti voie voie sa-l criticatii ,pana atunci Ciocu mic Va rog
 

DeletedUser18570

Mr. Unknown se pare ca esti pe langa subiect dar tot comentezi,incep sa ma minunez pe zi ce trece:)
 

DeletedUser

as ruga un moderator sa inchida si aceasta tema .....s-a deviat cu mult de la discutia initiala
 

DeletedUser

Cum credeti ca e mai eficient de condus un trib ? Sau cum procedati voi ( sau la voi ) ?
- dictatura ( autoritarism)
- democratie / vot

:confused:
 

DeletedUser

- autoritarism :D , e cel mai eficient, dar un autoritarism moderat, in care sa stii sa iti apropii colegii, sa le demonstrezi ca merita sa te urmeze in tot ceea ce va urma ( acest ultim aspect e obligatoriu )...democratia e greoaie si de f multe ori ineficienta
 

DeletedUser22378

- autoritarism :D , e cel mai eficient, dar un autoritarism moderat, in care sa stii sa iti apropii colegii, sa le demonstrezi ca merita sa te urmeze in tot ceea ce va urma ( acest ultim aspect e obligatoriu )...democratia e greoaie si de f multe ori ineficienta

+1:rolleyes:
 

DeletedUser15142

+1? prea putin.

Un trib poate fi condus bine si daca esti ..hm gen martian , (conducatorul noobs) sa spunem , dar si daca se supune la vot.
 

DeletedUser

din proprie experienta, democratia nu functioneaza.


dictatura da cele mai bune rezultate, daca e degrevata de incarcatura emotionala si afectiva careia ii cad victime multi conducatori de triburi: dictatura de dragul dictaturii sau dictatura pentru ca un oarecare are ceva de demonstrat.

dictatura "moderata" este o contradictie in termeni. dictatura este un cuvant extremist. singurul compromis acceptabil intr-o dictatura este gasirea celui mai bun echilibru intre interesele tribului si modul in care sunt motivati jucatorii sa accepte "dependenta autoimpusa" absolut necesara asigurarii loialitatii jucatorilor. atentie, insa, a nu se confunda echilibru cu moderat!


in opinia mea, exista o triada de aur care face ca un trib sa functioneze, in regim de dictatura: reguli clare, concise si, implicit, o strategie generala simpla, capacitatea de a executa pedepsele aplicate incalcarii regulilor si evitarea precedentelor periculoase, capacitatea conducerii tribului de a motiva jucatorii, dandu-le de treaba.
 

DeletedUser26897

vedeti sa nu va inecati in termeni :D

Aici totul consta in timpul alocat jocului...e un joc usor...o strategie usoara.
Daca joci mult esti tare....daca nu...nu.

Cea mai buna strategie e sa fi on daca ai chef si timp :D

Majoritatea cu puncte multe sunteti sitter la 1-5 playeri din trib.
 

DeletedUser

Daca nu poti digera astfel de termeni ...foloseste cu incredere DEX.
Triburile nu este un joc usor si nici nu are o strategie usoara ...dar tu nu ai cum sa iti dai seama de asta .
Si unde este problema daca stam sitteri?....conturile din trib trebuie supravegreate tot timpul...altfel dispar sate:)))
 

DeletedUser26897

Daca nu poti digera astfel de termeni ...foloseste cu incredere DEX.
Triburile nu este un joc usor si nici nu are o strategie usoara ...dar tu nu ai cum sa iti dai seama de asta .
Si unde este problema daca stam sitteri?....conturile din trib trebuie supravegreate tot timpul...altfel dispar sate:)))

Inteleg termenii dar nu se potrivesc locului in care sunt plasati.
Triburile este un joc usor....este jucat si de copii de clasa 4 ... si chiar se descurca. (Desigur...poate ai un barem diferit fata de al mau si imi dau seama ca e chiar foarte usor)
Daca sunt multi sitteri si tu de exemplu esti conducator "dictator" in trib....ajungi sa te comanzi singuri...sa-ti incalci regulile...si poate sa te si pedepsesti la un moment dat.

O vorba transformata poate spune in felul urmator.
Lasa jocului ce este al jocului.
 
Sus