Discuții concurs saptămânal de semnături

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Aici puteţi dezbate subiectul, mult succes!

De asemenea, puteți veni cu propuneri cu privire la teme ce le-ați dori pentru viitoarele ediții.
 
Ultima editare:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Ambele teme sunt interesante si se vor regasi cu siguranta in editiile viitoare. Lista ramane in continuare deschisa pentru cei ce vor sa vina cu propuneri.

Editia 5 va urma dupa un alt concurs ce l-am pregatit pentru zilele urmatoare.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Ok, o trec pe lista si va fi cu siguranta intr-una din editiile ce vor urma :)
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
cred ca mai degraba as pune un nume general, e.g.: "Sporturi" :) si isi alege fiecare ce prefera
 

DeletedUser

Propun o tema de gen sa facem un steag ( flag ) medieval, ca pe vremuri.
 

DeletedUser44354

Foarte interesanta tema propusa. De pe aceasta idee se pot realiza creatii uimitoare. Astept sa vad cu ce ne vor uimii concurentii :).
 

DeletedUser44354

Eu nu propun nicio tema. Pana acum, temele propuse m-au surprins de la o editie la alta.
 

DeletedUser6843

Dear mythra ,

Chiar nu se poate sa ne clatim ochiu' si pe alte tipuri de concursuri ? Mno ...o poza "reala" cu "imaginea" sau mentalitatea din capatana fiecaruia despre triburile , daca e o poza interesanta si sunt vreo minim 5 concurenti(nu poze luate de pe net) cred ca nu sunt singuru care poate adauga la premiere inca 200 pp. (asta daca nu aberez la ora asta )
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
In ciuda faptului ca titlul este 'concurs saptamanal de semnaturi' acesta nu este desfasurat, cum probabil s-a observat, in fiecare saptamana.

Concursuri de fotografii am mai organizat, iar din multitudinea de fotografii primite, eliminand tot ce era luat de pe net sau cu un continut total neadecvat, ramasesera peste 40 de participanti (un exemplu din arhiva - https://forum.triburile.ro/showthread.php?45746-Vot-Concurs-Fotografie). In plus, totusi, am mai organizat si alte tipuri de concursuri: intrebari legate de joc, profil trib, promovare trib, cautare informatii/poze pe forum si altele legate preponderent de realizarea unor imagini (gasesti exemple in arhiva: https://forum.triburile.ro/forumdisplay.php?171-Arhiva).

Acum, ca sa raspund punctual:

- "Chiar nu se poate sa ne clatim ochiu' si pe alte tipuri de concursuri ?" -> intotdeauna am zis sa veniti cu idei de concursuri, dar in majoritatea cazurilor nu am mai primit vreun feedback in acest sens; fara sa va exprimati punctul de vedere nu prea am cum sa ghicesc ce ati vrea sa organizam sau nu.
- "
Mno ...o poza "reala" cu "imaginea" sau mentalitatea din capatana fiecaruia despre triburile , daca e o poza interesanta" -> poza reala? la ce te referi? Daca te gandesti la organizarea unui concurs in cadrul caruia concurentii sa trimita poze cu ei insisi, eventual facute in timp ce jucau triburile, asa ceva nu vom organiza (sau cel putin eu nu o sa cer niciodata cuiva sa se inscrie cu ceva "personal"). Daca te refereai la realizarea unei imagini/fotografii cu elemente legate de joc sau cu altceva prin care sa isi exprime cumva parerea despre acesta (bineinteles respectand regulamentul, bunul simt etc etc), da, ma pot gandi la o formulare a unui concurs de acest gen.

 
Ultima editare:

DeletedUser6843

Multumesc pentru raspunsul punctual . Eu nu mai am rabdare sa scriu N randuri , stiu ca te poti gandi la formularea unui concurs de gen , dar sunt 90% convins ca asa cum ai spus si tu poate nu vor participa multe persoane , eu doar ma gandeam ca sa il facem mai interesant , avand in vedere ca mai sunt si alte "fantome" pe forum sa puna si ei cate 200-300 de pp-uri si sa ne gandim la un concurs mai interesant .

Din punctul meu de vedere cred ca esueaza si acest lucru , dar totusi sa vedem cine ar mai dori sa premieze peste "mythra" la un concurs pe care il vom stabili...de ce nu...de comun acord sau ce idee este mai buna sau fiecare sa aive idee si sa fie votata de membrii care vor participa sau vor dori sa participe sau sunt apti sa se incadreze in barem.

+300 de pp fata de mythra , cine mai baga?:)) mare chestie...(cat s-o strange?)(am impresia ca "pica si ideea asta)


p.s. mythra , am observat ca te ocupi ( nu am de ce te "peria" ca nu mai ma joc :)) )
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Maestre, nu cred ca fondul de premiere este problema slabei participari la concursuri, ci mai degraba tema acestuia. Eu as premia insasi ideea unui concurs interesant, ce va fi fost pusa in practica evident.

PS : prin absurd, in cazul unei participari in numar mare (ma uitam pe cel de fotografii de anul trecut) cred ca alegerea in finala a 2-3 fotografii si apoi alegerea castigatorului ar fi fost mai corecta
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
@Stranutelu

Sper ca nu crezi ca dau eu premiile ... efectiv de la mine.

Idei de concursuri, idei privind procedura de selectare a castigatorilor etc - sunt bine primite.

Adaugarea de premii din partea unor jucatori (facand abstractie de faptul ca ma indoiesc ca ar fi prea multi doritori pentru ceea ce ai zis tu, nu ca as vrea sa fiu rautacioasa) la concursurile organizate de noi (eu ma refer la echipa TT) nu se poate, deci da, pica, asa cum bine ai anticipat.

Legat de "ps" - raspund aproape oricui atata timp cat e ceva de care ma ocup, am timp/rabdare si/sau nu sunt implicate jigniri etc; n-am nevoie de 'periat' si nici nu ti-am considerat postarea ca avand un astfel de scop.

@Lord Adex

Banuiesc ca te referi la realizarea unui concurs care sa conste tocmai in elaborarea unor propuneri privind noi concursuri pe care sa le organizam (ma rog, cel putin pe cele castigatoare). Cred ca a mai fost asa ceva in trecut, dar daca va place ideea o sa vad daca putem organiza din nou ceva de genul.

Legat de concursul respectiv, da, puteam selecta castigatorii in doua sau mai multe etape reducand lista celor ce s-au inscris.
 
Ultima editare:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Pai asta era si ideea, un concurs de propuneri:) - din care, teoretic, tu castigi cateva idei pt. concursuri de organizat. hmmm, daca ma gandesc bine, chiar si propunerea mea trebuie premiata ;)
 

DeletedUser6843

Ti-o votez eu . Este aiurea ca nu mai "merge" forumul ca inainte , sa fie si oameni seriosi si dornici de caterinca . Din cate observ jocul si forumul de asemenea s-a cam asfixiat este vorba numai de "nubi" , "ti-o trag" , "ti-o indes" nu mai este vorba de o analiza la harta (spre exemplu "lumea 41" o "urmaresc de pe profilul lui "Valar the Conqueror"(nu trebuie sa citesc externu' :)) ) . Asa cum am spus membrii nu mai sunt cei ce au fost odata acum sunt numai frustrati si "campioni."
In prisma faptului ca stau de ceva vreme intr-o zona rurala pot sa fac o comparatie , nici adultii de aici nu mai sunt ce au fost odata asa cum nu mai e nici forumul , se vorbeste (intre adulti numai de vaci , porci , iarba , cosit :)))) nu de gagici , tehnologie sau bla ) :))
Probabil ca este o alta generatie mai "inchisa" sau am innebunit eu :)) (ce probleme existentiale am eu )

@ mythra , stiu ca nu oferi din pepeniera proprie , dar presupun ca putem adauga daca vrem , eu as oferi chiar si 1.000 de pp-uri pentru un filmulet gen caterinca cand te joci triburile (Ceva ce nu am mai vazut sau observat , sa fie ceva amuzant NU penibil ) .
Consider ca sunt multi care vor ceva NOU , as vrea sa citesc si ceva NOU si INTERESANT pe forum , iar cu ideea aceasta ii pot face si concurenta lui Lord Adex , dar oha' lumea nu pune o poza , dapai sa faca un filmulet (asa ca nu o sa fie nimic NOU ci doar monotonie constanta)

Apai LordAdex (nu mai stiu pe ce lume , ai observat foarte bine , datorita spiritului tau (eu nici nu observasem ) ca un membru avea cont de 6-7 ani pe forum si nu a postat niciodata si dintr-o data a rabufnit("datorita unei parsivenii") , sa rabufneasca si altii .

@ mythra inainte mai se puneau poze pe forum cu staff-ul triburile , de la intalniri (mai impingeti si voi lumea de la spate) sau va e frica deoarece lumea o sa rada ca ala e gras , ala e slab , ala e urat , ala e bla , aia e.....sa dati si voi un imbold.bla
 

DeletedUser26181

Slaba participare la concurs se datoreaza faptului ca te inscrii cu o lucrare buna si te trezesti ca iese pe locul 1 un individ care are lucrarea in paint, la care a lucrat 3 minute. Mai sunt cei care transforma o parte din video intr-un gif si aia e lucrarea. Echipa de admini nu are cum afla ca acesti indivizi se roaga pe skype de colegi sa obtina voturi si uite asa iese castigator tot individul cu cea mai slaba lucrare.
 
Sus