Discuții - Evenimentul de iarnă 2013!

Scor reacție
209

DeletedUser

E un avantaj daca ii pandesti pe aia care si-au rupt trupele, multi s-au ars , dar la 170 de puncte ale mele nici ala nu e bun .

Oleaca frustrant pentru o lume noua ca 37 taberele astea , mai bune se puneau niste globuri prin sate ori sa culegem ghiocei cu gandul la primavara .
 

DeletedUser44123

Care trei saptamani? Scade din ele timpul de refacere a trupelor tale si a adversarului! Mai pune si riscul ca altcineva sa se aleaga cu resursele, mai ales la granite! Mai pune la socoteala si faptul ca cineva mai destept te-ar putea ataca, iar tu nu ai cu ce riposta. Gandestete la toate variabilele.
Am uitat de intervalul de 2 ore in care trebuie sa furi resursele total insuficient!


Ei bine dragule... se pare ca citesti printre randuri. Si da, ai dreptare! Tre' sa fii destept pt a profita de evenimentul asta.
Concluzie; Daca vine unu mai destept si iti ia resursele, inseamna CE ?
Inseamna ca el a fost destept si a stiut cand sa profite ==> ce rezulta din asta? Rezulta ca merita (un baiat destept care a stiut cand sa merite,nu?) ,dar merita atunci cand stii cum si cand sa faci sa merite. Restul devine can-can si ne rezumam la : Nu pot,nu stiu - Nu merita.

PS: is 4 saptamani de valabilitate a otelului.




O dimineata faina.
 

DeletedUser6558

nici macar 2 cai n-am. ce tabere. in ce scop? si adica peste o luna cind oi avea cinspe sute de cai, ce rost o sa aiba si atunci? mi se pare perfect inutil sa bagi asa ceva linga niste jucatori care au inceput sa joace de 5 zile si se gindesc daca sa faca lancieri, sau mai bine mina de argila sau mai stiu eu ce.

e ca si in toate jocurile in care te uiti in vitrine la tot felu de sabii, dar iti trebe nivelu 184 sa le poti cumpara. +1244 stamina, required level 75. si tu esti level 6. ce sa zic...
 

DeletedUser489

Referitor la bonusul -20% timp de construcție.
1. In cazul cladirilor care au timp de constructie peste 10 ore, cum se aplica?
2. Bonusul se aplica doar pentru cladirea in curs de constructie sau pentru toate cele aflate in circuitul de constructie?
Multumesc
 

DeletedUser42487

Se refera doar la comenzile date dupa ce ai activat bonusul, adica daca ai dat 5 comenzi de constructie ce totalizeaza 30 de ore, de exemplu, bonusul se aplica pentru toate, sau poti da 10 comenzi daca vrei, important era sa le dai in timp ce bonusul era activat.
Cel putin asa a fost la evenimentele trecute, opream tot la recrutare sau constructie si dadeam cat de multe comenzi puteam cat era bonusul activ.
Sper ca a ramas la fel.
 

DeletedUser44123

Nu mi se pare deloc ok interdictia de folosire 1/zi a unor bonusuri precum abundenta I sau II .
Pe langa faptul ca otelul se obtine (si asa) cu mari sacrificii, se mai adauga inca un nivel de dificultate . Restrictia practic ma obliga sa bag mana in buzunar pt o rotire => ? De ce nu se echilibreaza balanta si la nr de trupe aflate in satul negustorilor daca tot se poate modifica la nivel individual/tara. ? Aia care au stat noptile studiind acest "eveniment" nu au pus degeaba abundebta I si II ,ci le-au calculat pt a fi echilibrete indiferent de nr de sate pe care-l detii (echilibrul fiind raportat intre puterea de aparare vis-a-vis de nr de puncte.). Practic s-a creat un dezechilibru (tot in defavoarea noastra) Dupa ce ca este greu (si nu ma plang), s-a decis sa fie si mai greu....asta ca detriment al buzunarului. (al cui?)
Deci eu unu personal nu-s de acord.... cat de cat,achilibarat ar fi sa se mai reduca si din forta de aparare, nu doar sa ne anunte "atentie,acest sat are aparare f mare...bla,bla,bla" ca nu ne incalzeste cu nimic asta.... Eu unu simt ca si cum as inchide ochii acceptand umilinta.. :(

Daca s-a limitat la o activare/zi , se poate o rotire moka/zi? (nu suna bine, nu?) stiu ca nu suna bine.:(
Dezamagit, din ce in ce mai dezamagit.... Romania....
 

DeletedUser44123

Atunci retrag cuvintele indreptate catre Romania. (totusi era frumos sa se anunte ca decizia a fost luata la nivel global) asta ca sa stim catre cine ne indreptam frustrarile.

Rusinica inno....
 

DeletedUser

doar nu ti-ai inchipuit ca e ceva dedicat noua :p orice modificare adusa in joc se face la nivel global .
 

DeletedUser44123

ba,da, chiar asta mi-am inchipuit. Eh si nu mi-e rusine sa recunosc. De asteptat ma astept la orice din partea .ro
 

DeletedUser

Team-Triburile dec 21,2013 22:33
Dragi jucători,

Vă mulțumim pentru feedback-ul dumneavoastră în legatura cu Evenimentul de iarnă. Unul dintre punctele de critică a fost că startul acestui eveniment nu a fost corect cu privire la lumile mai recente. Unele bonusuri nu au avut efectul aşteptat. Ne scuzăm pentru neplăcerile produse.

Pentru a fi siguri că fiecare jucător poate participa la acest eveniment şi se poate bucura de bonusuri, am acordat tuturor jucătorilor oțel îndeajuns pentru aproximativ 3 rotiri de tombolă.

Vă dorim tuturor Sărbători Fericite!

Echipa Triburile


Fiecare a primit aceleasi bonusuri?
 

DeletedUser43894

Nu, fiecare a primit otel indeajuns pentru aproximativ 3 rotiri la tombola, bonusurile le vei primii tu cand rotesti de tombola si probabil tine de noroc :)
 

DeletedUser

Imi rotise sitter-ul tombola, si eu m-am trezit cu bonusurile acolo :) abia acuma am realizat...
 

DeletedUser44123

A reusit cineva sa sparga un colonist? Nici granitele n-au fost atat de blindate precum satele alea. :D
vedem iarna viitoare ce ne propune evenimentul :p
 

DeletedUser45166

Ma multumesc cu trimisul resurselor acolo unde pot si spionez sperand la o minune...de spart nici gand...:)
 

DeletedUser40036

daca joci pe o lume mai veche si fara dusmani pe harta,poti sparge o tabara din-asta doar asa de plictiseala.cu 15-20 de fulluri ii spargi pe colonisti
 
Sus