Discuții - Evenimentul negustorilor!

DeletedUser42349

deci se merita sa bagam resurse acolo ? L41 Immortal ce spui ? :)
 

DeletedUser

1 Mercenar = 1 lancie
1 Straja = 1 spada

asta am vazut ca sunt in simulator dupa un atac pe casual


Si nu, nu se merita sa bagi resurse in Tabara de negustori. Am crezut ca era faza ca la 1000 resurse sa poti da SPIN , nu sa bagi 10.000 resurse (pe l42) si sa nu te mai dezvolti deloc! Un eveniment facut cam degeaba, zic eu.
 

DeletedUser44200

Mie mi-ar plăcea să fie scalate oleacă eventurile astea în raport cu lumile jucate. Sunt exact aceleași condiții pe L36 unde toți au sute de magazii full ca pe L42 unde ne... pe noi pentru 2000 de argilă, să suim zidul la 18. Astfel sunt prea ușoare pentru unii și prea grele pentru alții. Și care-i farmecul? Să dea average Joe 100 de PP/uri pe un spin, să scoată INNO bani de porc de crăciun?
 

DeletedUser35561

Apărător: ---
Ţel(direcţie): Tabără de negustori (384|513) K53
Număr: 200 200
Pierderi: 0 0
 

DeletedUser

am trimis 800.000 pt 80.00 de pietre si pentru o rotire am nevoie de 1 milion de pietre adika trebe sa trimit 10.000.000 de resurse pt o rotire, e cam aiurea... :( si sa primesc ceva ce tin doar o zi.
Si sa il atac nare rost are cate 40.000 cu 40.000 de trupe si zid nivel 10 care nu se distruge. cate fuluri spart eu acolo pt nimic...
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Esti norocos...mie mi-ar trebui aproape 70 milioane de resurse trimise pentru o rotire... :)
 

DeletedUser26763

daca sparg " camp-urile" astea ce se intampla pot jefuii cat vreau?:D
 

DeletedUser40428

Mie mi-ar plăcea să fie scalate oleacă eventurile astea în raport cu lumile jucate. Sunt exact aceleași condiții pe L36 unde toți au sute de magazii full ca pe L42 unde ne... pe noi pentru 2000 de argilă, să suim zidul la 18. Astfel sunt prea ușoare pentru unii și prea grele pentru alții. Și care-i farmecul? Să dea average Joe 100 de PP/uri pe un spin, să scoată INNO bani de porc de crăciun?

Esti sigur? Eu pe Ro42 am dat 3k resurse pt spin si pe Ro40 am dat 4mil

Mie unul mi se pare ca se merita, chiar daca nu spargi satele sa-ti recuperezi resursele, daca castigi macar +10% resurse ti-ai refacut pagubele, iar daca castigi un +25% atac... ce sa mai zic, pazea :D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
1 Mercenar = 1 lancie
1 Straja = 1 spada

asta am vazut ca sunt in simulator dupa un atac pe casual


Si nu, nu se merita sa bagi resurse in Tabara de negustori. Am crezut ca era faza ca la 1000 resurse sa poti da SPIN , nu sa bagi 10.000 resurse (pe l42) si sa nu te mai dezvolti deloc! Un eveniment facut cam degeaba, zic eu.

Este random. Unitatile denumite "mercenar" sau "straja" pot fi de oricare ( lance, spada, arc, cavalerie usoara/arc/grea, topor ). Mecanizate, paladin si nobil nu sunt.
Acum de exemplu ma uitam la un sat de pe 41 si avea in el 5000 lanci si 5000 usori, pe 42 era unul cu 1000 de topoare, etc.
 

DeletedUser44200

Esti sigur? Eu pe Ro42 am dat 3k resurse pt spin si pe Ro40 am dat 4mil

Mie unul mi se pare ca se merita, chiar daca nu spargi satele sa-ti recuperezi resursele, daca castigi macar +10% resurse ti-ai refacut pagubele, iar daca castigi un +25% atac... ce sa mai zic, pazea :D

Da, scuze... m-am grăbit eu oleacă cu judecata. Eventul este scalat pentru fiecare lume în parte dar de exemplu pe L42 nu merită să bagi 10k resurse într-un spin pentru un bonus amărât.
 

DeletedUser23469

Este random. Unitatile denumite "mercenar" sau "straja" pot fi de oricare ( lance, spada, arc, cavalerie usoara/arc/grea, topor ). Mecanizate, paladin si nobil nu sunt.
Acum de exemplu ma uitam la un sat de pe 41 si avea in el 5000 lanci si 5000 usori, pe 42 era unul cu 1000 de topoare, etc.


Si noi cum ne dam seama de asta? Sau mergem pe noroc, ce-o fi o fi?
 

DeletedUser29124

Cea mai mare teapa data jucatorilor.Va intrebati de ce nu mai joaca lumea? E satula de tepele voatre asa cum s-au saturat de tepele lui ponta.
 

DeletedUser42487

E un eveniment optional, nu va obliga nimeni nici sa atacati nici sa trimiteti resurse.
In schimb aveti o gramada de rotiri gratis, bonusuri de resurse sau recrutare.
Deci unde e teapa?
 
Sus