Discuții - nouă facilitate în joc!

DeletedUser44200

:)) Ideea este oarecum proasta pentru ca din nou, Innogames ne arata ca Triburile este un pay-to-win ceva mai subtil. Si abia astept sa vad in prima zi de joc oferta de genul 500 argila pentru 10 PP sau invers... dar ma rog.
 

DeletedUser1198

urmeaza:

* in schimbul a ??? PP, recruteaza instant 20.000 locuri in ferma, la alegere :)
* in schimbul a ??? PP, primesti 100% din capacitatea magaziei, intr-un sat la alegere
si asa mai departe

Din pacate jocul se apropie din ce in ce mai mult de The West si Forge of Empires, jocuri in care daca nu ai premium, nu contezi pe harta. Cred ca in momentul de fata, The West are maxim 15% din numarul de jucatori care erau inainte de a se implementa magazinul ala virtual unde cumperi in schimbul PP-urilor, tot ce doresti.
 

DeletedUser44297

Noua facilitate ma dezamageste profund si as dori sa le dau multa dreptate jucatorilor care au postat parerea lor mai sus deoarece eu am aceeasi parere si nu imi inchipuiam ca se va ajunge la acest stadiu sa cumperi resurse cu pp-uri si invers nu vreau sa zic mai multe deoarece cei de mai sus au zis adevarul pur.
Pe viitor va rog sa scoateti aceasta facilitate deoarece nu-si merita cuvantul de facilitate atata timp cat trebuie sa bagi bani reali in joc facuti de mana ta nu de tata nici de mama asta depinde de jucator.Si inca ceva,sa se tina cont de parerile jucatorilor intotdeauna deoarece asta conteaza.

O zi buna elevilor care au intrat in noul an scolar.
 

DeletedUser39777

Baga bani, baga bani...!
Deja s-a ajuns intr-un stadiu in care nu-ti mai vine sa joci, sincer ma asteptam la asta de cand au inceput facilitatile de +20%, steaguri s.a.m.d, dar sa cumperi resurse? Pe bune?
Mare dreptate ai Stormrage, in curand o sa dai PP sa iti trimita managerul singur atacuri la 1 ms, sa trimita nobilii la 100 si sa iti farmeze.

Good job Inno! Momentan castigati bani, dar in timp o sa mai castigati experienta si o sa ajungeti la vorba "ce-am avut, si ce-am pierdut".
 

zekmes

Game Suport
Scor reacție
7
Scenariu:
Am 2 conturi X si Y.
Cu X joc pe L34, cu Y joc pe L36.
Vreau sa cumpar PP pentru L34, dar in loc sa fac asta, cumpar pe contrul Y pe L36. Iau 4 prieteni care si au facut cate un cont pe L36, bag PP-uri in ei pentru resurse la greu, cresc bine de tot pe L36, si apoi ei imi transfera PP-urile pe contul X, sa le folosesc cum vroiam initial pe L34.
Ce-am facut de fapt: mi-am ingrasat contul pe L36, legal, si n-am pierdut absolut nimic.
Aceasta optiune este echivalenta cu comertul liber de resurse, de cand incepe lumea si pana la final. Adica conturi de push la greu.
Felicitari!
 

DeletedUser

Nu am inteles io bine sau chestia asta se face intre jucatori, adica nu cumperi resursele de la server ?
Acum ca unii se gandesc la manevre, e normal...ca asa suntem noi ca natie, numa dupa mismasuri :D
 

DeletedUser

sa curga pepeuriliii :D

acum astia de arunca cu bani pe fereastra , vor avea inca o posibilitate de-asi cheltui un pic mai repede pepeurile respectiv banii de buzunar ..
nu era deajuns , Injumatatire costului , injumatatirea timpului , Cresterea productiei , si restu etc , etc .. . mai trebuia ceva :)) :)) deci aveti grija la astai de arunca cu banii ca or sa creasca de 2 ori mai repede acum :)):)) or sa cumpere si resurse .. ar trebui sa ne lasam noi astia cu venituri mai modeste ..
 

DeletedUser44140

Scenariu:
Am 2 conturi X si Y.
Cu X joc pe L34, cu Y joc pe L36.
Vreau sa cumpar PP pentru L34, dar in loc sa fac asta, cumpar pe contrul Y pe L36. Iau 4 prieteni care si au facut cate un cont pe L36, bag PP-uri in ei pentru resurse la greu, cresc bine de tot pe L36, si apoi ei imi transfera PP-urile pe contul X, sa le folosesc cum vroiam initial pe L34.
Ce-am facut de fapt: mi-am ingrasat contul pe L36, legal, si n-am pierdut absolut nimic.
Aceasta optiune este echivalenta cu comertul liber de resurse, de cand incepe lumea si pana la final. Adica conturi de push la greu.
Felicitari!

Ar trebui sa se implementeze un nou sistem de transfer al pp-urilor astfel incat cele dobandite prin schimb la targ sa nu poata fi transferate pe alt cont.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Eu cred totusi ca ar trebui sa va rezumati strict la parerile legate de facilitatea in sine, si sa nu mai deviem de la subiect. Daca a fost deschis acest thread, inseamna ca exista si un motiv bine intemeiat, nu doar sa aveti voi un loc de hulit.

Mersi.
 

DeletedUser44200

Probabil asta-i fetishul celor de la Inno. Sa implementeze chestii de genul si apoi sa ne auda pe noi cum nu suntem multumiti. Oare le face placere sa dezamageasca (iar!) o comunitate atat de loiala? Ma rog... or sa ramana sa joace ei intre ei si o sa fie 1$ pp-ul, sa isi poata plati salariile reciproc.
 

DeletedUser43579

daca vor conta atat de mult pp`urile astea sper sa faca si ei cumva de a face rost de pp`uri fara sa platim,pur si simplu sa le castigam,gen pronosticuri
 

DeletedUser44123

Dar se poate tine cont de parerea majoritatii?
Daca nu suntem de acord cu aceasta "facilitate", se poate spune PAS activarii? Altfel degeaba ne dam noi cu parerea... " ca la fotbal" "Ai mingea ,n-ai mingea: tragi la poarta" :eek:
 

DeletedUser

ca tot apar chestii contra pp nu este nici o problema atata timp cat nu esti fortat sa bagi pp ca sa poti evolua . in alte jocuri daca nu cumperi 'pp' nu poti face nimic zile intregi , nimic nu e non comercial in ziua de astazi . nu stiu cat succes va avea optiunea asta dar sunt convins ca cine are capul unde trebuie nu va plati pp pentru resurse . folosirea ei nu e obligatorie ci optionala .

nu e prost cel ce cere pp contra resurse ci cel ce plateste pentru ele .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser43329

Lumea asta, 36 va fi ca un Casual, dar nu cu steaguri, ci cu PP.

Pentru cine nu intelege de ce: Multi joaca pe Casual ca sa faca steaguri pentru lumi curente sau viitoare..

Parerea mea e ca, atata timp cat nu dau X pp sa se umple magazia, e totusi bine..
 

DeletedUser44123

O fost un alba,una neagra.
Dupa echilibararea,cat de cat, a jocului prin implementarea limita farm, s-a aruncat bomba. :D
O sa se ajunga (exact cum zicea si colegul: ca pe Casual), sa se joace doar la PP.:p
Curios va fi 37-le ,unde cei ce vor strange pp-uri din 36, vor crea un dezechilibru radical in joc.

( si nu e vorba de obligatie. Evident este optionala decizia de a vinde sau a cumpara pp) dar e vorba de cei ce vor sa joace. Iti mai vine sa joci cand vezi ca vecinu' face antijoc ?

"Caut pepeuri si nu gasesc,toate pepeurile sa apeleze la mine." :D

Noi sa fim sanatosi...ca restul e can-can.
 

zekmes

Game Suport
Scor reacție
7
Adevarat. Cred ca va fi cea mai populara lume din ultimele 15-20. Toata lumea va intra pentru a creste putin si a pune oferte de resuse pentru PP.Macar 50-100 daca strange...Tot e bine... Pentru un minim de efort.
 

DeletedUser43329

Cand o vei inchide tu, oricum nu prea te afecteaza updateul asta..
Cred ca o sa fie full de oferte gen resurse pe pp, dar nu le accepta nici naiba :)) Poate alea 5k lemn-1pp :))
 

DeletedUser

Probabil marea majoritate n-ati observat ca comertul este posibil doar in cadrul tribului schimband practic tot ce s-a scris mai sus prin reducerea proportiilor , nu cred ca vor face prea multi bani aici inno si pe 37 vor deschide o lume cu aceeasi facilitate dar cu comert liber
 
Sus