Discuții - nouă facilitate în joc!

DeletedUser35377

mda aceasta facilitate,duce inevitabil la jucatori care isi vor crea f multe conturi doar pt a face bisnita cu resurse pt pp uri.E bine si nu e bine,in special fiinda acest jucatori nu vor juca decat pt a face resurse si a le vinde,asta in prima luna ca dupa deja nu mai merge treaba
 

DeletedUser

mai oamnei buni...nu va mai agitati atat...nu va obliga nimeni sa scoateti bani din buzunar sa cumparati pp-uri...asa cum nu va obliga nimeni nici sa jucati jocul...vreti un joc unde sa aveti propriile reguli? creati unul si jucati pana nu mai puteti :)

interesul inno e sa faca bani...si ei asta fac...fiti siguri ca daca nu este profitabila treaba,v-a fi scoasa in curand...ca drept dovada...lumea 38 nu mai are acea facilitate activa :)

m-ati prins ...am facut si eu ceva ppuri pe lumile astea doua ...cat sa joc probabil pana se inchide jocul =)))=))

incercati sa priviti partea buna a lucrurilor ;) nu doar pe cea rea...eu unul joc de placere...si cand pierdeam un sat,doua...zece imi parea rau ca investeam si eu 10 euro pentru pp odata la o luna doua...acum nu ma mai stresez...ca sunt banii altora...doar timpul pierdut e al meu...si l-am pierdut acolo pentru ca asa am vrut,nu pentru ca m-a obligat cineva ;)

la mai mare inno!!!...si la cat mai multe lumi cu vanzare de resurse :D:D:D,sa mai jucam si noi astia mai prapaditi :))))
 

DeletedUser45166

Uneori cine are bani de bagat...activeaza tot nu numai un cont premium.Si nu are nevoie sa-si cumpere resurse la targ. Dar nu cred ca ar trebui sa se faca o tragedie din asta si poate mai degraba o delimitare...Lumi simple si lumi de lux sau ma rog alta denumire convenabila. Asa s-ar evita conflictele de genu':- " Eu am jucat corect nu ca altii sa ma ridic cu banii!"..Este doar o parere tratati-o ca atare.
 

DeletedUser45117

Asta este,noi cei care nu bagam bani in PP,vindem si strangem,si dupa le cheltuim pe toate pe o lume:)))
 

DeletedUser5168

Stati sa vedeti facilitati noi pe beta :
50pp - bate toti talerii necesari pana la urmatorul nobil, mie mi-a luat si 100pp pentru al 4-lea deci nu stiu exact cum scaleaza, ce-i drept am dat pentru 4 nobili 250pp
50pp - schimbare nick
 

DeletedUser16239

Buna sau rea ,solutia de comert PP contra resurse,este acolo sa o folosim ! Problema este ca ,la incercarea de a cumpara resurse apare mesajul "Nu ai destule puncte premium, în afara perioadei de stornare." Asta este o problema care te forteaza sa cumperi PP cu mult timp inainte ca sa poti sa le folosesti in acest tip de comert.Nu scrie nicaieri in prezentarea acestei facilitati ca nu ai voie sa cumperi resurse decat cu puncte premiu carec au mai mult de o luna de la cumparare !
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Nu, este vorba de o restrictie pusa pentru a se preveni "spalarea" punctelor obtinute prin frauda (card, sau alte metode online ). Se pot folosi puncte luate cu sms, telefon sau transfer bancar fara restrictii.
 

DeletedUser16239

Adica vreti sa spuneti ca eu sau altii ca mine am puncte premiu obtinute prin frauda? Pai daca am banii pe card de ce sa trimit sms?!si daca stau o luna la mine nu mai sunt obtinute prin frauda?Nu cumva sunt acuzat de furt de PP ?!Este o problema foarte grava ! Voi vedeti tot ce facem noi pe trib,mesaje,orice daca va uitati...cumpar PP prin sistemul vostru cu plata cu cardul prin paypal,Care este problema,admin?
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Adica vreti sa spuneti ca eu sau altii ca mine am puncte premiu obtinute prin frauda? Pai daca am banii pe card de ce sa trimit sms?!si daca stau o luna la mine nu mai sunt obtinute prin frauda?Nu cumva sunt acuzat de furt de PP ?!Este o problema foarte grava ! Voi vedeti tot ce facem noi pe trib,mesaje,orice daca va uitati...cumpar PP prin sistemul vostru cu plata cu cardul prin paypal,Care este problema,admin?

Nu. Dar exista indivizi care folosesc carduri false sau conturi paypal sparte si obtin pp prin aceste metode. Este impusa limita respectiva pentru ca aceea este limita in care o tranzactie poate fi anulata.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Exact, si daca acel individ anuleaza tranzactia dupa ce "imprastie" punctele, automat ar trage dupa el si alti jucatori care accepta oferte din targ. Si nu, nu stim ce faceti voi prin triburi si mesaje decat daca le raporteaza cineva, una ca nu ne intereseaza, doi, nu este permis.

Si da, cei care fac fraude reprezinta o problema grava, nu majoritatea jucatorilor care sunt corecti.
 

DeletedUser16239

nu am cumparat asa ceva dar am sa caut...alea is bune,cu ele pot cumpara resurse...daca stiti pe careva care vinde va rog sa-mi spuneti si mie !:cool:
 
Sus