Discuții - nouă facilitate în joc!

DeletedUser38023

nu cred ca vor face prea multi bani aici inno


Maruntis.. Noi, jucatorii, facem mai multi de pe urma INNO decat ei de pe urma noastra.. Ganditi-va numai la consistenta premiilor pe care le castigam la inchiderea unei lumi sau la concursurile de creatie.. Este? Sigur ca este!
 

DeletedUser44200

Maruntis.. Noi, jucatorii, facem mai multi de pe urma INNO decat ei de pe urma noastra.. Ganditi-va numai la consistenta premiilor pe care le castigam la inchiderea unei lumi sau la concursurile de creatie.. Este? Sigur ca este!

Eu zic ca mai multi bani face Inno - daca compari toate punctele premium cumparate pe toate lumile intr-o luna cu toate punctele oferite ca premii intr-o luna eu zic ca ai o diferenta enorma. Doar eu am cumparat in ultimele cateva luni o gramada de puncte. Si eu sunt unul. Inca doi sau trei ca mine si poti plati premiile pentru inchiderea unei lumi. Inca 60 ca mine si platesti inchiderea pentru toate lumile. Si sunt zeci de mii de jucatori din care cateva sute pe putin joaca cu cont premium si altele facilitati contra-cost.
 

DeletedUser

Devine din ce in ce mai greu sa te compari cu cei care baga bani in joc:)) Am acceptat reducerea de costuri la cladiri , injumatatirea timpului, 20% resurse +....dar nu si asta...App cu pp poti sa obtii triplu resurselor pe care le produci in mine +farm . Ce sansa poti sa mai ai in fata unui astfel de vecin:))
 

DeletedUser

recent am reinceput jocul, pe 36.
am beneficiat de posibilitatea de schimb pp-resurse, consider ca aduce un plus insemnat si jucatorilor care nu cumpara pp. un beneficiu major. mai ales pentru jucatori activi care cumpara putin pp sau deloc.
totusi, atrag atentia asupra pervertirii acestui joc: activitatea si priceperea in multe circumstante pierd in greutate.
un efect negativ foarte periculos este jocul pentru puncte premium de catre jucatori dezinteresati de performantele de pe lumea 36. comertul pentru pp este o ruda perversa a contului de sustinere: in loc sa isi vada de jocul propriu zis, testoasele cauta beneficiul unei alte lumi.
poate fi o ipoteza ca punctele premium castigate pe o lume sa fie transferabile doar intr-o proportie pe alta lume. fie ca ele au fost cheltuite ori reschimbate pe resurse poate este necesar un algoritm de echilibrare a beneficiului cu dauna.
ideea de schimb pp-resurse este benefica si pt INNO si pentru multi jucatori, dar cu strangularea efectelor perverse.
 

DeletedUser

daca ati sti voi cati joaca acolo pentru a aduna pp pentru alte lumi ...
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
da, eu sunt unul dintre ei :D
doar ca nu adun pt nici o lume...le tin asa in cont degeaba :)) sunt curios cate pot sa fac :)
 

DeletedUser

eu zic ca ar fi CEL MAI BINE , daca punctele premiu castigate din astfel de "tranzactii" s-ar putea folosi doar pe acea lume . adica pe lumea unde dai resursele si primesti PP .. si am evita astfel de probleme .. nu ar mai veni enszpe mii de jucatori sa vanda resurse pt pp .. sa le foloseasca pe alte lumi .. mie nu mi se pare coresc care bag BANI Lichizi pt a performa pe o lume de asta , sa vina unu sa ia pp de aici si sa poate juca bine mersi pe alta lume , cu pepeurile castigate din comertul facut pe L36 .. ala nu investeste bani deloc .. doar 2 minute pe zi sa faca oferte noi la targ .. atat ..
 

DeletedUser

eu unu nu am dat .. dar cunosc personal jucator care a bagat 7.000 pp in 1 saptamana si un pic ..

DAR TOT NU E CORECT .
 

DeletedUser

ca sa bagi atata pp trebuie ori sa il ai cumparat pe naspa ori sa nu ai nimic la mansarda in afara de cateva cuiburi de vrabii si niste bani in cont
 

DeletedUser

nup .. omu e chiar om de rand , care joaca se se distreze , dar e constient ca fara bani pe jocul asta nu te mai poti distra ..
 

liana

member
Scor reacție
35
nup .. omu e chiar om de rand , care joaca se se distreze , dar e constient ca fara bani pe jocul asta nu te mai poti distra ..

Sa se distreze...de 7mii pp...
Si om de rand...hmm.
Pai eu daca injumatatesc o biserica de doua ori,deja ma zgarii...
Daca vrea distractie si baga 7mii pp.uri,poate vrea sa vina coplayer :))
si serios ca e mare distractia :D
 

DeletedUser

i-am zis si eu .. asta e .. ti se par multe ? 7000 ? :)) mai stiu unu care baga astazi 600 si pan' diseara nu mai are nici unu macar :)):))
 

liana

member
Scor reacție
35
i-am zis si eu .. asta e .. ti se par multe ? 7000 ? :)) mai stiu unu care baga astazi 600 si pan' diseara nu mai are nici unu macar :)):))

Da,mie una imi par mult 7mii:)
Mai ales sa fie consumate pe o lume recent inceputa.
Nu ca n.am vazut pp.uri bagate in zid,la greu,ca ceasul de taxi...:p dar tot prostie imi pare.
Imi plac facilitatile oferite de cp,nici n.as juca fara...dar atat..Eu cel mult daca injumatatesc o biserica,daca arde..
Dar< fiecare,dupa posibilitati:)
 

DeletedUser

da asa e si mie mi se par multe 7.000 pp sincer cred ca asi juca o lume cap-coada :)) cu pp'urile astea .. dar da fiecare dupa posibilitati .. si omu chiar e om de rand face interioare , pune gresie , faianta , parchet .. chestii de astea . nu e bancher :)
 

DeletedUser44075

de ce nu priviti si partea buna a lucrurilor, si anume modul in care puteti sa faceti rost de pp`uri pt alte lumi unde jucati prin simpla vanzare de resurse. nu vreau sa ma laud dar eu ma apropii de 2000 de pp`uri facute in 7-10 zile... deci se pot amortiza investitiile noastre din alte lumi de jok prin simpla vanzare de resurse.
pana acum se putea injumatatii , cumpara steaguri , etc , dar pt asta trebuia sa cumperi pp.., acum il poti procura in alt mod .

daca sunt jucatori dispusi sa isi cheltuie banii in acest mod de ce sa nu profitam de asta ???
 

DeletedUser44075

eu zic ca ar fi CEL MAI BINE , daca punctele premiu castigate din astfel de "tranzactii" s-ar putea folosi doar pe acea lume . adica pe lumea unde dai resursele si primesti PP .. si am evita astfel de probleme .. nu ar mai veni enszpe mii de jucatori sa vanda resurse pt pp .. sa le foloseasca pe alte lumi .. mie nu mi se pare coresc care bag BANI Lichizi pt a performa pe o lume de asta , sa vina unu sa ia pp de aici si sa poate juca bine mersi pe alta lume , cu pepeurile castigate din comertul facut pe L36 .. ala nu investeste bani deloc .. doar 2 minute pe zi sa faca oferte noi la targ .. atat ..

te dai de gol singur....
cel care nu investes-te pp , isi ocupa timpul prin farm pe lumea 36 si vanzarea de resurse . daca tot este online si activ pe alta lume , de ce sa nu mai aiba deschisa o pagina si cu lumea 36.

cine a bagat 7000 de pp este un risipitor , sau unul care pur si simplu nu are prea mult timp sa isi cheltuie banii , ii place jokul si vrea sa compenseze cu bani faptul ca el nu farmeaza :D

cine e acel jucator?? , ca ii fac oferta ca la Selgros !!!
 

DeletedUser45117

Sincer aceasta noua ''facilitate'' nu imi place.In primul rand cei care au banii la discretie isi cumpara resurse de la cei mai ''saraci''.Am unul langa mine care tot cu oferte il vad la targ,se si dezvolta foarte tare si nu mi-ar placea sa ma cucereasca doar pentru ca el are mai multi bani ca si mine.Trebuie neaparat sa bag bani sa ajung ceva si eu pe jocul asta?De cativa ani Triburile promoveaza aceasta idee,cu tot felul de ''facilitati,reduceri,ridicarea minelor cu 20%'' etc.
 

DeletedUser40036

in aceasta situatie,nu poti face decat un singur lucru.vinde-ti resursele tale respectivului.oricum el va cumpara resurse si va creste mai repede ca tine,pentru ca mai tarziu sa iti ia satul.de aceea,daca tot vei pierde satul,fa-i si tu o paguba.pana iti ia satul,tu ii iei PP-urile.astfel,el castiga un sat,tu PP-uri.astfel, toata lumea castiga:)))
 
Sus