Discutii Clasic 2 !

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Salutari, am deschis mai devreme acest thread in principal pentru a lamuri eventuale intrebari legate de setarile acestei lumi.

Succes
 

OkWhatEver

member
Scor reacție
0
Mi se pare interesant un inceput cu mai multe sate, ma bucur sa vad si pe .ro setari asa si nu doar pe .net, succes celor care intra, setari foarte distractive :D
 

marele bunic

member
Scor reacție
0
De ce nu i-ati zis direct lumea 90 daca poti sa cumperi resurse din targ? :))
subscriu. dragi admini, daca aveti un cuvant de spus in planificarea lumilor, va rog sa taiati macaroana la resurse pe viitoarea lume clasica. altfel, numele de "clasica" nu are nici o justificare. poate sunt eu talamb, dar prin clasic inteleg fara pay4win. asa se juca odata si mi-ar place sa mai gust putin din parfumul ala, chiar daca unii zic ca e demodat. va multumesc!
 

marele bunic

member
Scor reacție
0
Ghid: cum sa castigi pe "Treburile"

Pumnii mei carte nu stie!

am 2-3 tovarasi, ma stiu cu ei de la pacanele
facem un trib, "BMW"; ca masina lu vericu'
avem PP-uri, avem valoare,
tribu' nostru-i cel mai tare
saltam in clasament, si facem o academie: BMW 1.
daca unii nu vrea, le dam la doi in bot si restu' vine de frica.
si mai facem una: BMW 2.

2. Razboiu' zihologic
dam mesaje pe la alte triburi:
"Ba voi astia de la OPEL, hai la BMW ca-i mai tare!
la noi aveti voie la barbare, fara numar!"
"Sa vina intai tradatorii, ca e si ei oameni!"
(p-orma vine si turma!)
si mai desfiintam niste triburi...
si mai facem niste academii...
BMW 5, BMW 6...

3. Na fraierilor!
incepem internele.
intai luam satele la aia care face pa desteptii,
ca aia e jigodii.
mai intai, le bagam o contra; ca javrele intotdeauna latra.
merge orice: ca are nume urat sau ca n-a raspuns la mesajul lui Isus.
daca comenteaza ceva, poc!
nu le dam noi in cap, ca dupa aia ne auzim vorbe!
punem pe aia care tace ca e destul fraieri
(crede ca daca tace, ramane in gasca. vise!)
vine si la ei randu'!

4. Organezatele
aici e partea cand te simti ca Dumnezeu.
fraierii imi blindeaza satele ca Eu sunt la granita si granita-i acolo unde zic Eu.
pun pe fraieri sa atace pe aia de la AUDI ca ne-a injurat de mama
(i-am auzit eu cand a zis: "Vorsprung durch Technik").
Eu, la pescuiala cu nobilii: daca pica, pica! daca nu, nu!
(daca nu, bag la barbare ca si alea e bune).

5. Dujmanii mor!
finka suntem jmekeri castigam si lumea asta.
cum adica: CUM castigam?
ne descurcam,
facem fuziune cu AUDI!
ce dusmani, care dusmani?
mucles toti ca va ia mama dracu'!
AUDI e boschetari de-ai nostri,
aia cu dujmanii a fost la vrajeala!

6. Veni, Vidi, Vici!
gata, am castigat lumea asta si trecem la urmatoarea.
ce-ai zis? ca nu mai e jucatori?
ca s-a plans unii ca i-am luat cu japca?
ca s-a lasat de joc?
ca n-are PP-uri?
pai fir-ar mama lor de jigariti!
ce-i aici? caritas?
las' ca gasim noi alti fraieri.

PS: e o gluma, tratati-o ca atare
 
Ultima editare:

marele bunic

member
Scor reacție
0
am incercat un split si mi-a iesit din prima. dar cand sa dau intreruperea comenzii dupa 9 minute si-un pic, imi spune "comanda nevalabila". stiam ca 10 minute e intervalul in care poti intrerupe o comanda de atac/sprijin. stie cineva cat e pe clasica 2? multumesc.
 

Deleted User - 743756583

O lume bine găndită, unde chiar se joaca pe harta si nu pe forum!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Realizarea de victorie din pacate nu se va acorda, fiind o lume clasica nu exista aceasta optiune/setare in configuratie.
Atunci cand a fost lansata aceasta lume nu s-a stiut exact daca va fi arhivata ( ca o lume normala ) sau va fi restartata ( cum e speciala ) si de aici si lipsa realizarii de victorie.
 

ionut barbaru

member
Scor reacție
0
Răspunsul acesta e reflexia la aceasta tara corupta și plina de mincinoși,. Nu noi jucătorii am venit cu ideea de realizare la win, voi ați făcut-o. Asa și politicienii ies în fata cu idei, promisiuni și pe urma fug de ele. Cu comportament de acest tip demonstrați cât de corecți sunteți voi și cata grija aveți de aceasta comunitate numită joc. Mai bine ați închide Triburile pe ro ca și asa nu faceți nimic pentru acest joc.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Din pacate pentru convigerile dvs, va contrazic.
Acum cateva zile am aflat si noi ca realizarile zilnice sunt una iar realizarea de win este altceva.
In fine, fiecare cu parerea lui.
Nu pot decat sa imi cer scuze in numele InnoGames pentru confuzie.
Acelasi respect.
 

ionut barbaru

member
Scor reacție
0
Nu-i părerea mea, când la anumite tikete sau primit răspunsuri concrete precum realizările sunt active. Scuzele dumneavoastră sunt ca și atunci când dai în cap cuiva și pe urma mergi și îți ceri scuze familiei
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Repet pentru ultima oara :
realizari zilnice - o setare
realizari de win - alta setare

Pe clasica/special ( tot ce incepe prescurtat cu roc ) sunt incompatibile cele 2.

Eu mi-am cerut scuze in numele Inno, nu v-am dat in cap ca sa imi cer scuze dupa aceea, e o mica mare diferenta.

Daca doriti strict parerea mea ca jucator ( fost ), sa jucati pentru o medalie la gat este putin penibil...meritele unora sau altora nu se rezuma la o medalie atarnata de piept ( ca la generalii sovietici ), repet, parere strict personala ca fost jucator.
 
Scor reacție
98
Repet pentru ultima oara :
realizari zilnice - o setare
realizari de win - alta setare

Pe clasica/special ( tot ce incepe prescurtat cu roc ) sunt incompatibile cele 2.

Eu mi-am cerut scuze in numele Inno, nu v-am dat in cap ca sa imi cer scuze dupa aceea, e o mica mare diferenta.

Daca doriti strict parerea mea ca jucator ( fost ), sa jucati pentru o medalie la gat este putin penibil...meritele unora sau altora nu se rezuma la o medalie atarnata de piept ( ca la generalii sovietici ), repet, parere strict personala ca fost jucator.

Unii fac orgasm atunci cand au medalia de final, mai ales la trofeele de top 3, pe multe lumi in top 3 sunt defapt jucatorii care au luat pomana la final, nu cei care au tras greul(cei care au tras greul s-au oprit din jucat atunci cand nu au mai avut dusmani)

Ce conteaza ce inveti in facultate, diploma e baza :)) aceeasi marie cu alta palarie
 

Dash

member
Scor reacție
0
Buna ziua domnule Rakanishu(fost jucator),
Cand s-a deschis Lumea Clasica 2 si au "aparut din neant punctele premium"(care nu aveau ce cauta pe lume clasica) ne-ati promis si salvarea realizarilor(trebuie sa postez conversatiile pt reimprospatarea meroiei ??? )
De aceea toti care am terminat lumea Clasica 2 v-am tot facut acele tichete.Nu este corect sa va bateti pp-urile(peste 100k) si timpul investit in acest joc atat de mine cat si de ceilalti playeri.
Acum vad ca se pune problema ca am fi penibili sau expresii gen 'fac orgasm' ... expresiile aceastea ne jignesc pe toti care jucam Triburile !!!
Noi nu cerem mila sau vreun cadou,doar sa se respecte promisiunile facute la inceputul lumii de respectabilii domnii admini !!!!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Nu s-a promis nicaieri realizarea de victorie ( medalia de sfarsit de lume ), s-a spus ca sunt realizarile active si atat.
 

Dash

member
Scor reacție
0
O sa dam toti mailuri la Inno cu toate tichetele si discutiile de la inceputul lumii,sa-si spuna si ei cum se poate intampla "MINUNEA"
 

Dash

member
Scor reacție
0

Tu2022-12-30 21:57:19​

Bună seara,
Lumea Clasică 2 este închisă de ceva timp.Ni s au promis realizările, dar nu am primit nimic in afară de promisiuni.
Mai așteaptăm sau ne putem lua gândul de la ele ???

Triburile - Suport Clienți2022-12-31 14:27:55​

Bună Dash,

Se vor primi, nici noi nu stim de ce nu s-a arhivat.
Probabil din motive de sarbatori.

O zi bună,
rakanishu
Community Manager
Forum | Grupa Facebook

Domnule Rakanishu ... va contraziceti singur ,din pacate pacate pe banii si timpul jucatorilor !!!
 
Sus