Discutii despre harti

  • Autor subiect DeletedUser5168
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser24440

Sa nu uitam ca si cei din WoC au stat in spatele monstruoasei coalitii care isi propunea eliminarea "Sconcs"-ului de pe harta la momentul acela,cu tradarea celor din Online si toate cele :)

Vorbesti fara sa stii. WoC (H/G la vremea aceea) erau in razboi cu Sconcs (actualul DEO), dar 'marea alianta' (monstruoasa pentru tine poate :)) ) a luat nastere dupa ce eu am invitat conducerile triburilor din zona intr-o conferinta pe Messenger. Si am fost nevoit sa fac asta deoarece Sconcs recrutasera toata granita de sud a tribului OnLine, desi au fost mai intai rugati si apoi somati sa nu o faca. Totul era albastru in jurul nostru, era un loz ce trebuia tras daca vroiam ca tribul sa aiba loc de dezvoltare. Nu e nici vorba de vreo tradare a OnLine-ului, asa ca nu mai dezgropa mortii si nu mai arunca cu noroi in acel trib, si automat in multi actuali colegi de-ai tai!


Nu stiu de ce,dar ceva imi spune ca DEO o sa se implice in razboiul dintre Mason si WoC,si sunt 90% sigur ca nu va lua partea celor din WoC.Si mi se pare si logic ca DEO sa nu ia partea celor din WoC.

In conducerea DEO exista o serie de oameni de caracter. Lasa-i pe ei sa sa judece strategia si diplomatia. In plus, din cate stiu eu multi jucatori DEO au migrat mai intai spre granita cu fostul trib CIRCUS, iar apoi spre fostul trib TheEnd. Nu ca ar fi imposibil, dar e mai complicata o reorientare. Mai mult, academia ~DEO~ parca avea razboi cu triburile din sud-vest. Acolo cu siguranta e o paine de mancat si acei colegi trebuie ajutati.


Referitor la previziunile vehiculate in cadrul acestei teme, consider ca rookmaster e foarte posibil sa aiba dreptate, asta daca nu intervin surprize. Timpul le va rezolva pe toate...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ssilviu19,am rugamintea cand faci unele afirmatii sa specifici ca sunt personale si ca nu au nimic in comun cu gandirea conducatorilor din DEO.
Ori diplomatia DEO,o stim noi conducatorii,ptr. viitor..
Te vad activ aici pe forum,ai face bine daca ai fi la fel de activ si in trib..
De Online,nu poti pomeni tu,eu sunt in masura sa dau explicatii oricui ptr. mutarea facuta.

Intr-adevar,opiniile si previziunile mele sunt strict personale si nu au nimic de-a face cu strategia de viitor a tribului DEO,pe care personal nu o cunosc.
Tradarea Online se refera la momentul in care Online a intors armele impotriva Sconcs-ului,la o zi dupa ce incheiasera alianta(de mentionat e faptul ca cele 2 triburi se mai razboisera in trecut) cu acest trib si nicidecum la fuziunea dintre Sconcs si Online,din care a rezultat DEO de astazi.
p.s.:georgeta,stai linistita ca nu te judecam,si sunt la fel de activ si pe joc,cum sunt pe forum ;)
 

DeletedUser24440

Tradarea Online se refera la momentul in care Online a intors armele impotriva Sconcs-ului,la o zi dupa ce incheiasera alianta(de mentionat e faptul ca cele 2 triburi se mai razboisera in trecut) cu acest trib si nicidecum la fuziunea dintre Sconcs si Online,din care a rezultat DEO de astazi.

Daca citeai ce am scris mai sus poate si pricepeai ceva.... Sconcs a invitat granita de sud cu care OnLine avea razboi! Deci Sconcs a tradat OnLine dupa o zi de alianta, nu invers!
 

DeletedUser30525

Intr-adevar,opiniile si previziunile mele sunt strict personale si nu au nimic de-a face cu strategia de viitor a tribului DEO,pe care personal nu o cunosc.
Tradarea Online se refera la momentul in care Online a intors armele impotriva Sconcs-ului,la o zi dupa ce incheiasera alianta(de mentionat e faptul ca cele 2 triburi se mai razboisera in trecut) cu acest trib si nicidecum la fuziunea dintre Sconcs si Online,din care a rezultat DEO de astazi.
p.s.:georgeta,stai linistita ca nu te judecam,si sunt la fel de activ si pe joc,cum sunt pe forum ;)

cred ca toate "previziunile" date de cei de aici sunt personale
daca se vor adeveri sau nu asta ramane de vazut
ce vor face mai departe deocamdata stiu (sau nu) doar conducerile triburilor care sunt implicate aici (doar cele care sunt deocamdata in top 4, ca de altele nu prea am vazut sa se vorbeasca)
in rest totul e pur teoretic (daca pot spune asa) ceea ce postam noi pe aici
timpul le va rezolva pe toate si vom vedea pana la urma care si cum incotro o ia, cine cu cine va fi aliat, care va fi urmatorul razboi si tot asa
cu respect si spor la joc tuturor
 

DeletedUser16966

Ce a fost, a fost. Conteaza ce va urama. Asa ca nu mai cautati ce a ingropat pisica. :D
Nu mai conteaza acum cine pe cine a tradat sau care au fost problemele de atunci. Momentul a fost depasit.
 

DeletedUser

Daca citeai ce am scris mai sus poate si pricepeai ceva.... Sconcs a invitat granita de sud cu care OnLine avea razboi! Deci Sconcs a tradat OnLine dupa o zi de alianta, nu invers!

Prin granita de sud,te referi la tribul AKI si ce-a mai ramas dupa dizolvarea EZ-K44?Din punctul meu de vedere Sconcs a facut cea mai inteligenta mutare reecrutand jucatorii respoectivi.Fapt dovedit mai apoi de evolutia lucrurilor pentru tribul Sconcs,care in conditiile in care avea razboi cu CIRCUS,Online si H/G a reusit sa fie pe plus in statistici fata de toate celelalte 3 triburi.
 

DeletedUser24440

pentru Sconcs miscarea a fost inteligenta, dar nu corecta fata de proaspetii aliati de la acea vreme (OnLine). In fine, ce a fost a fost... sa o lasam asa. :)
 

DeletedUser15222

mwhahaha...iar iti dau altii lectii de joc Doru...of of of...crede-i ...au mai multa "experienta" :p:p:p

E .. lasa Ionele .. eu sunt destul de receptiv de felul meu .. asa ca nu am de ce sa ma supar .. :p

oricum timpul ne va da dreptate unora sau altora ..

si pentru curiosi .. da joc pe acesta lume .. altfel nu mi-as fi permis sa postez aici ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dupa cum am spus , si eu garantez pentru ei :D
rook , poate problemele cu "tribuletele" din jur sunt doar de fatada , iar de fapt contextul ar fi un razboi de anduranta din care sa sorteze cei mai buni jucatori in vederea unei eventuale fuziuni :rolleyes: .jucatorii buni de la ei nu vor pierde niciodata sate in fata noastra.nu avem niciun interes sa scoatem de pe harta jucatorii respectivi care pe viitor ne pot fi colegi.noi doar ii scapam de balast , de jucatorii inactivi , slabi , care in cazul unui razboi adevarat ar trada imediat sau ar da stergere chiar.
atat timp cat nu exista nicio familie puternica in apropriere care sa le puna probleme , ei vor creste incet dar sigur , nebagati in seama de nimeni , si vor ajunge sa domine tot sud-estul hartii ;) . e o familie cu traditie care are viitorul asigurat pe L23.daca intradevar se mentine strategia de acum ,si jucatorii lor de baza nu se lasa , cu siguranta ii veti vedea si la sfaritul lumii

o luna si cateva zile au trecut doar ... e foarte clara situatia acum : WOC + DEO vs Mason + INQ :rolleyes:
 

DeletedUser2821

Eu inca nu sunt atat de sigur ca Mason si INQ o sa fie mult timp aliate sunt valori diferite :) INQ e mult peste Mason d.p.m.d.v. .
 

DeletedUser

urata harta, un trib mare va cadea in 3-4 luni care o fi ala ?

Nu neaparat.Deocamdata e WOC vs Mason si o sa fie probabil DEO vs INQ.

silviule, nu te agita
EDITAT ala de raduturcu asta voia, razboi mason - deo, de-asta a fuzionat cu EDITAT INQ
am vorbit cu alci 2, nu se pune problema unui razboi intre ei, m-am inselat eu
alci 2 e jucator serios, asa il stiu si sigur nu ma insel
va fi inj mod cert WoC - Mason
DEO-INQ

1.1. Trataţi-i pe ceilalţi membri cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ. Este indicat să tineţi cont că pe forum sunt membri de vârste diferite şi a căror experienţă de joc diferă de la caz la caz, motiv pentru care vă rugăm să fiţi răbdători dacă uneori apar întrebări care pot părea "stupide" sau "infantile".

2.11. Mesajele consecutive care aduc doar completări sunt considerate "post hunting" şi sunt interzise.
În cazul în care doriți să corectați sau să aduceți completări mesajului dumneavoastră vă rugăm folosiți opțiunea "editare".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

se vede ca joci sau ai jucat in DEO avand in vedere frustrarea ta :) + ca nu cunosti multe detalii ale acestei lumi ;)
stiu foarte bine ce jucatori exista in Mason ( ma refer aici la sisisi , italianul1983 , muchi se intoarce , violatorul de sate , dicaniho , romanticul. , lucassyo , crenguta chiar si bric -care mie personal nu imi inspira incredere cu toate ca a facut acum vreo luna acea declaratie cum ca daca DEO declara razboi INQ , atunci tot Masonul va declara razboi DEO ) , jucatori care sunt in relatii bune cu DEO :rolleyes:
daca aveam ceva de adaugat l-as fi contrazis pe ssilviu19 , dar de vreme ce nu i-am replicat e clar ca i-am dat dreptate ;)

te stiu si de pe l18 , unde ai jucat in DiViN ...esti un jucator care de obicei nu prinde anul pe orice lume ai juca , deci te rog mai usor cu jignirile , avand in vedere ca nu esti deloc informat.
 

DeletedUser

ma bucur ca esti sincer si recunosti adevarul
eu nu zic ca o sa castigam 100% razboiul
dar in conditiile actuale nu aveti nici o sansa
desigur ca daca apare o schimbare majora situatia se poate schimba
dar sincer nu vad ce?
in privinta jucatorilor slabe sperante: aveti prea putini jucatori buni ca sa faceti fata
iar in privinta triburilor nu mai exista decat 2 triburi mari care v-ar putea ajuta: DEO (care nu se vor amesteca in acest razboi) si ~INQ~ (care e prea departe si au si ei problemele lor)

asa ca rezultatul razboiului e previzibil ... dar ramane sa vedem peste cateva luni cum vor evolua lucrurile

Se pare ca "TATA OMIDA" iar a avut dreptate si Masonul a picat ... intr-un mod neasteptat.
Refacerea lui sub un alt nume este greu de realizat in aceeasi proportie.
Practic acest incident va genera tulburari si in celelalte triburi si rand pe rand jucatorii se vor muta in alte triburi: DEO, INQ sau chiar WoC.
Practic acum au mai ramas doar 3 triburi cu sanse la suprematie.
Vor urma cateva luni de acalmie sau chiar se va declansa un alt razboi major avand la baza chiar motivul recrutarilor.
Notati si luati aminte ca sa nu aveti surprize :D
 

DeletedUser

bun venit in infern:)) =))

rookmaster parca ai fi sebica-noobz dupa lumea 13 :) si el avea unele calitatii si vedea harta cum multi nu o vedeau si l-am apreciat pentru asta:)

Sunt peste el :)))
Nu vezi ca am avut dreptate la tot ce am spus pana acum.
Iar din ultimele preziceri se pare ca Masonul a picat si WoC si DEO a recrutat din uniunea destramata.
Asa cum am zis au mai ramas 3 triburi cu pretentii la suprematie.
Cine o sa pice acum?
Tinand cont ca WoC si DEO au alianta nu e greu de spus :D
 

DeletedUser

Deci inseamna ca il cunosti:D daca ai spus ca esti peste el.
o sa cada cine nu se tine bine:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus