Discutii despre harti

  • Autor subiect DeletedUser5168
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Asa cum am anticipat razboiul dintre DEO si INQ a inceput.
Nu este greu de prevazut sfarsitul ... as spune eu mai multe dar nu ma lasa inima sa va spun finalul telenovelei :D ... va las sa va perpeliti in presupuneri.
Cine asteapta ieftinirea talerilor, asteapta degeaba.
Tinand cont ca lumea a implinit 1 an (mai exact 358 zile) ... eu va spun sa nu va faceti sperante ca o sa mai apucati urmatorul revelion pe acceasta lume :cool:
 

DeletedUser

e complicat de prevazut ce se va intampla pentru ca vor interveni alti factori care pot influenta viitorul L23 cum ar fi :
*deschiderea unor lumi noi si migrarea unor jucatori catre acele lumi si renuntarea sau reducerea activitatii pe aceasta lume ;
*interventia monotonismului si a plictiselii . eu unul cred ca va ( Woc ) veti plictisi sa atacati ~INQ~ de la 7-8 zile distanta si nu m-ar mira sa schimbati macazul , cu toate ca relatiile dintre conducerile ~INQ~ si Woc sunt acum tensionate ;) .in viitor se poate infiripa lejer o colaborare care ar fi avantajoasa ambelor familii datorita pozitionarii ;)
*inchiderea lumii L11 si aducerea catorva jucatori experimentati de acolo . calitatea si activitatea jucatorilor din granita e foarte importanta . cei din DEO au vazut ce s-a intamplat cand cineva experimentat a preluat contul mihaela66 (locul 1 OD si ODD )
*cel mai important factor din punctul meu de vedere : RPT+Trage . va fi foarte importanta acea parte a hartii si ceea ce se va intampla acolo . in ianuarie cred ca se va lamuri situatia si in acea zona .
*cum ai subliniat si tu in trecut , talerii sunt marea problema a acestei lumi. oricat ati vrea sa innobilati sate inamice va veti lovi de aceasta problema . abia va vor ajunge sa luati conturile ce trebuiesc innobilate intern :rolleyes:
ca o concluzie ...lumea asta va mai dura cel putin doi ani indiferent ce se va intampla pe harta :D
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Mă voi referi strict la punctul cu mihaela.Nu consider că locul 1 la ODD, că a avut sprijin din greu și a făcut inamici învinși..mă uit că la ODA...stă groaznic de prost și văd că în ultima perioadă a avut o creștere de 1mil la oda ceea ce este foarte, foarte slab având în vedere nr sate, din punctul meu de vedere
 

DeletedUser15222

nu te mai uita nicaieri ..
uitate ca pierdeti sate pe scara rulanta .. surplusul vostru luat de la de la tigerlyly s-a dus pe apa simbetei .. si efectiv fara ala suntem pe plus cu virf si indesat ..

recunosteti si voi odata ca sunteti slabi ..
ce dracu nu-i asa de greu ..
 

DeletedUser35216

;)
*inchiderea lumii L11 si aducerea catorva jucatori experimentati de acolo .

nu au nevoie de "jucatori"... un singur jucator trebuie sa vine de acolo e 23... si va spun ca se schimba harta in maxim 2-3 luni de la venirea lui... asta asa... ca sa mai ziceti ca nu poate face diferenta un singur jucator... si nu vorbesc de activitate... agresivitate... vorbesc de modul in care stie de faca o diplomatie si sa faca strategia de dezvoltate a unui trib! :D
 

DeletedUser

nu au nevoie de "jucatori"... un singur jucator trebuie sa vine de acolo e 23... si va spun ca se schimba harta in maxim 2-3 luni de la venirea lui... asta asa... ca sa mai ziceti ca nu poate face diferenta un singur jucator... si nu vorbesc de activitate... agresivitate... vorbesc de modul in care stie de faca o diplomatie si sa faca strategia de dezvoltate a unui trib! :D

nu mai prostiti lumea cu asemenea baliverne
un jucator nu poate schimba lumea, insa un grup de 3-4 jucatori care sa se ocupe exclusiv de organizare poate ... cu conditia sa aibe pe cine/cu cine organiza
 

DeletedUser2821

Nu vad prea multe miscari, diplomatia e importanta pana in punctul asta si fiecare trib care e inca pe harta a avut diplomatie buna pana acuma, altfel disparea ! :)

Cat despre relatiile tensionate dintre woc si inq, nu exista, pentru ca nu s-a discutat niciodata oficial cu ei.
 

DeletedUser

Nu vad prea multe miscari, diplomatia e importanta pana in punctul asta si fiecare trib care e inca pe harta a avut diplomatie buna pana acuma, altfel disparea ! :)

Cat despre relatiile tensionate dintre woc si inq, nu exista, pentru ca nu s-a discutat niciodata oficial cu ei.

da sunt foarte tensionate dar ... lipsesc cu desavarsire :D
daca au fost niste contre/pareri diferite pe forum asta nu inseamna ca trebuie sa generalizam la nivelul jocului/tribului
 

DeletedUser15222

da sunt foarte tensionate dar ... lipsesc cu desavarsire :D
daca au fost niste contre/pareri diferite pe forum asta nu inseamna ca trebuie sa generalizam la nivelul jocului/tribului

hai mai rock .. ca doar nu suntem copii .
la ora asta woc-ul este blocat de deo ..
deo este blocat de woc si de inq ... deci o decizie se va lua mai devreme sau mai tirziu ........
noi vrem ca woc-ul sa dea in deo ..
deo vrea ca woc-ul sa dea in inq ...

oricum daca nu acum ... un razboi deo woc o sa existe .. ca vor unii sau nu vor .. insa cineva ca tebuii sa inchida lumea asta .

asta insa depinde de strategia fiecarui conducator de trib ..


p.s. asta iti spune unul care joaca in diablo pe lumea 7 .. unde se innobileaxa chiar playerii proprii.. care au cite o parere personala ... si voi vorbiti aici de cai verzi pe pereti ? hmmmmmm
 

DeletedUser

hai mai rock .. ca doar nu suntem copii .
la ora asta woc-ul este blocat de deo ..
deo este blocat de woc si de inq ... deci o decizie se va lua mai devreme sau mai tirziu ........
noi vrem ca woc-ul sa dea in deo ..
deo vrea ca woc-ul sa dea in inq ...

oricum daca nu acum ... un razboi deo woc o sa existe .. ca vor unii sau nu vor .. insa cineva ca tebuii sa inchida lumea asta .

asta insa depinde de strategia fiecarui conducator de trib ..


p.s. asta iti spune unul care joaca in diablo pe lumea 7 .. unde se innobileaxa chiar playerii proprii.. care au cite o parere personala ... si voi vorbiti aici de cai verzi pe pereti ? hmmmmmm


rook ... nu rock ... imi datorezi un miel (dar mai astept pana la Paste)
fiecare vrea cate ceva ... dar pe noi nu ne intreaba nimeni ce vrem :eek:
incurcate si intunecate sunt caile pe harta ... incercam sa le deslusim
cand o sa reusim o sa va anuntam
deocamdata o sa petrecem pana la anu in liniste

Fie ca Noul An sa ne aduca o revelatie :D
 

DeletedUser39475

hai mai rock .. ca doar nu suntem copii .
la ora asta woc-ul este blocat de deo ..
deo este blocat de woc si de inq ... deci o decizie se va lua mai devreme sau mai tirziu ........
noi vrem ca woc-ul sa dea in deo ..
deo vrea ca woc-ul sa dea in inq ...

oricum daca nu acum ... un razboi deo woc o sa existe .. ca vor unii sau nu vor .. insa cineva ca tebuii sa inchida lumea asta .

asta insa depinde de strategia fiecarui conducator de trib ..


p.s. asta iti spune unul care joaca in diablo pe lumea 7 .. unde se innobileaxa chiar playerii proprii.. care au cite o parere personala ... si voi vorbiti aici de cai verzi pe pereti ? hmmmmmm

Woc poate sa faca si fuziune cu DEO dupa ce dispare INQ ( daca se va inampla asta ), sa innobileze inactivii si sa inchida lumea. La asta nu te-ai gandit ?! :cool:
 

DeletedUser

Woc poate sa faca si fuziune cu DEO dupa ce dispare INQ ( daca se va inampla asta ), sa innobileze inactivii si sa inchida lumea. La asta nu te-ai gandit ?! :cool:

nu DACA o sa dispara INQ ci ... CAND ... asta e singura variabila care nu o vad (deocamdata) in globul meu de cristal :D
"In the end, there can be only one."
 

DeletedUser39475

Nu-i cunos pe cei din INQ, dar par mai organizati decat oricare din triburile cu care a avut DEO razboi ( si DEO a avut razboaie multe ) :D
 

DeletedUser

Totusi Deo pierde sate chiar daca sunt sprijiniti si de WOC ,asta cred ca spune multe despre DEO :)
 

DeletedUser39475

Unde pierde ? Nu mai bagati supozitii fara argumente concrete.
 

DeletedUser2821

E sprijinit de putin timp, nici nu cred ca a ajuns :) . Deci nu cred ca se " pune ".

Oricum la ce declaratii am vazut de la niste membrii din INQ la adresa woc, pe joc, ma indoiesc ca e cale de intoarcere, incat eu ii tin minte pe astia guralivi :)
 

DeletedUser39475

Stim ca esti rau Michelle. Cred ca e clara soarta lumii 23 . Degeaba unii se bat cu pumnii in piept ca niste vietuitoare apropiate noua . :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus