Discutii despre harti

  • Autor subiect DeletedUser5168
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser35377

patriotii si cei ce cred in reinvierea neamului si traditilor romanesti
 

DeletedUser

traditiile : se uita pentru ca lumea avanseaza dpdv tehnologic non stop si nu sufera un regres , acum nu mai mergem la hore ci mergem in club , nu mai trimitem scrisori ci sms-uri sau mailuri + multe altele
reinvierea neamului ... cum vine asta ? ca nu inteleg . am murit toti romanii si se incearca recreeea adn-ului nostru in laborator ?
vorbim la anul
la multi ani
 

DeletedUser35377

a murit caracterul si modul de gandire romanesc...sau cel putin e pe moarte.

Nu zice nimeni sa nu avansam,poate avansam tehnologic dar moral regresam inzecit in fiecare zi.

Daca nu ai tara,si traditie ,atunci nu ai nimic sfant,si asta duce la dezumanizare
 

DeletedUser

mult spam pe aici

cam urat ar arata harta pentru deo daca woc s-ar plictisi de actualele razboaie

35medyo.png

vrabia malai viseaza


Ar fi fost frumos...dar slabe sanse cred:)
cine jinduieste la groapa altuia ... primeste una cadou ... gratis
 

DeletedUser

In sfarsit se face lumina pe harta: WoC + DEO vs. INQ + RPT (nu stiu daca e cazul sa ii mai trec tinand cont ca conducatorii au migrat in INQ).
Ramane de vazut ce se va alege de RPT: aliat sau academie INQ sau se va destrama si toti or sa fuga unde or putea.
TGL si-a ales calea (s-au transferat in familia WoC, la fel ca fosta familie Mason), decizie foarte buna tinand cont ca au numai de castigat (suport si sprijin asigurat)
RPT au avut si ei sansa sa fie alaturi de noi dar au dat cu piciorul din mandrie probabil (MonteCount a motivat ca doreste sa continue "momentan" pe cont propriu).
Desi la prima vedere decizia optima ar fi declararea razboiului contra DEO care ar fi fost prins pe picior gresit nu numai cu satele fara aparare in zona noastra dar si prins ca intr-un cleste intre WoC, RPT, Trage, INQ, noi am ales varianta "cea mai optima" in ciuda indemnurilor si promisiunilor celor din INQ.
Cred ca nu mai e cazul sa argumentez de ce am ales aceasta varianta care era previzibila pentru majoritatea jucatorilor.
Nu stiu de ce unii s-au amagit ca vom urma alta cale.
Iar din aceasta ecuatie Trage este dor un pion care nu va influenta situatia pe harta.
In rest nu mai am ce sa "prezic", lucrurile sunt clare ca lumina zilei, singura necunoscuta este timpul ... cat va rezista INQ + RPT ... poate o luna ... poate un an ... "maxim am zis". :p
 

DeletedUser

TGL si-a ales calea (s-au transferat in familia WoC, la fel ca fosta familie Mason), decizie foarte buna tinand cont ca au numai de castigat (suport si sprijin asigurat)

mai rook , cum naiba toti care vin la voi iau decizia cea buna si cei ce merg la altii o iau pe aia proasta ? chiar curge lapte si miere pe harta intre voi ? daca ati fi restaurant as rezerva si eu o masa de 2 persoane ;) dar nu sunteti si nici n-as veni doar ca sa am 'suport si sprijin asigurat' chiar daca harta mi-ar permite-o , la voi sunt playeri ce ii cunosc doar de pe forum iar in inq sunt playeri cu care am jucat ani de zile , de aia am si intrat aici de fapt .
as putea incerca sa iti dau un citat de la un coleg al tau , aproximativ asa zicea inainte de stergere : eu sunt mason nu woc ! uite ca nu toti vad totul in roz ci unii au venit la voi pentru ca nu aveau alta solutie pe harta .
sa lasam gluma deoparte , am o intrebare catre tine : cand crezi ca vor incepe sa se plictiseasca membrii woc sau deo neavand activitate acolo in nord ? pentru ca nu ii veti putea muta pe toti pe granita cu inq asta e clar si nu pentru toti internele si apararea continua a altor jucatori reprezinta un mod de a juca . sincer ma bucura sa vad relatia asta intre conducerile deo si woc , e ceva ce nu vezi pe fiecare lumea insa ... aceleasi sentimente le impart toti membrii woc - deo ? pe bune ? wow . sa-mi fie cu iertare dar nu cred in dragostea vesnica , daca gresesc sau nu sau daca ce spui tu sau nu va fi real vom vedea in timp cu totii . stii cum se zice , niciodata sa nu zici niciodata .
oricum pentru moment meritati felicitari pentru modul actual de colaborare , ce ne rezerva ( tuturor ) viitorul ramane de vazut
e un joc , hai sa ne 'dixtram' :p
sper sa nu apara vreunul care sa se considere atacat de cele de mai sus
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

Chevyx scuza-ma dar sa fim seriosi :)

Am cativa jucatori care au facut performante pe mai multe lumi, sunt mult mai experimentati decat cei din inq ( pentru ca nu am auzit de NICIUNUL de acolo) si mult mai activi, cel putin asa cred eu :)

Cat despre mutatul playerilor lasa-ma pe mine si conducerea woc sa ne facem griji :) . uita-te cati playeri au venit pe granita la rpt si te lamuresti !

Si va mai explic odata ca la noi decizile conducerii sunt lege tocmai pentru faptul ca ele ne-au permis sa fim si sa ramanem locul 1 si pentru ca avem conducatori care se implica enorm si sunt respectati de catre membrii si da, la noi succesul tribului e considerat succesul fiecarui jucator in parte! Jucatorii se identifica cu tribul!
 

DeletedUser

chevyx, observ ca pui mare accent pe relatia deo-woc si anume ca ea se poate "strica" cu timpul...granita cu inq e f mare asa ca au unde veni majoritatea jucatorilor, cu timpul...unii poate nu au timp si prefera sa stea in interiorul tribului...ptr oricine vrea sa se mute pe granita se va gasi o cale sa fie adusi...nu uita ca nu exista nu pot, ci nu vreau...asa ca slabe sanse sa fie "revolutionari" din motivul asta:)

imi dai impresia ca din punctul tau vedere, singura cale de a iesi cu bine din acest razboi WoC+DEO vs INQ+RPT+Trage, este un razboi intre deo si woc...nici tu nu ai incredere ca in situatia actuala puteti castiga:))
 

DeletedUser

@ michele : poate ai razi dar nici eu nu am auzit de multi din inq :) insa ii stiu pe altii foarte bine si stiu ce le poate pielea asa cum si tu iti stii colegii tai .
@ dr haos : nici nu ma intereseaza in acest moment cine si cand va castiga , e devreme sa ma gandesc la asta si mai ales sa ma tem . intrebarile mai sus legate de plictiseala de a freca duda mi le pun si vis a vis de inq , sansele ca unul dintre triburi ( inq - woc - deo ) sa se rupa din motivele de mai sus sunt = . cred .
 

DeletedUser

cei care se plictisesc(nu mai au ce face pe harta) ori se muta pe granita, chiar si pe un sat, ori in cel mai rau caz dau stergere cont...dar nu se revolta din lucrul acesta caci ar fi singurii in momentul acela, iar singuri nu au sanse de izbanda...
INQ are unde sa mute...in afara de margine nu are nici un aliat...deci sanse minime de a se intampla ceva
 

DeletedUser

cine vrea sa joace se muta pe granita chiar daca e greu , cine nu vrea sa joace ... se muta si ei dar pe alta lume ;)
 

DeletedUser

deci pana la urma ai ajuns si tu la ce am spus mai sus...si anume ca sunt slabe sanse sa existe vreo destramare din cauza asta...mereu se va gasi o cale ptr cine vrea sa se mute pe granita:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus