Discutii despre interviuri

DeletedUser5970

Diplomat, in lumea lui si atat. Il sfatuiesc sa mai ia o gura dintr-o savarina, sa se uite la statisticile Master - Armada si pe urma sa vorbeasca de dulcii de noi, Master, uh... o prajiturica!

Vorbesti de jocuri de culise impotriva voastra iar tu te agati si de un interviu incercand sa bagi strambe intre Master - GTC .. hihihihi..
 

DeletedUser

Hihihihi, iar sunt oaia neagra de pe L4 :D. Artificial umflat a fost si Armada si s-a cam dezumflat in ultima vreme, nu conteaza cum iti aduni punctele daca ai o conducere suficient de stabila si organizata ca sa ii tina uniti. Iar aici dupa parerea mea Master este peste Armada cu mult. Daca in decurs de 6-12luni oamenii aia recrutati dupa mii de atacuri intra in sistemul tribului, isi fac prieteni si incep sa se integreze nu-i mai rupi niciodata de acolo. Puteati si voi sa faceti asta si nu ati facut-o, de ce doar voi stiti. Nu poti acuza oamenii aia ca au schimbat tabara cand ei primeau peste 5000 de atacuri de la Master si 2-3 sate sprijin de la trib, unii dintre ei nu sunt buni insa din cei multi care au schimbat tabara sunt cativa care chiar conteaza si fac treaba pe granita aia, pe aia 3-4 o sa-i regretati mult si bine.

PS: las ca vine mosu la voi cu surprize noi :)) da nu prea se potrivesc cu ce zice Marius :p
 

DeletedUser

Interviu Vangx

Ramoluad, felicitari pentru modul in care incerci sa readuci la viata forumul L4. Interesanta si ideea cu interviurile.
Parerea mea este ca discutiile despre un anume interviu sa aiba loc imediat dupa. Multi citesc un interviu si trag anumite concluzii eronate, mai ales cand se fac niste afirmatii hazardate, sa nu le spun altfel. Prea putini ajung sa mai citeasca si comentariile la acele interviuri.

Bine ai revenit, Vangx. Cu intarziere, dar scuzabila. :)
Dupa ce am citit interviul tau mi-am dat seama ca ai masti la purtator. Oare ce urmeaza?
Stau si ma intreb, de ce nu se vede nici macar o umbra de modestie din partea ta? Cu ce te ajuta daca te autodeclari intemeietorul fostului DEF? Ai uitat cu cine ai discutat ? Oare unde era Mariusa34? Dar El Bubic? Dar Keiraknightley? N-ai auzit de ei, nu? Sau ei sunt buni doar ca imagine? ...pentru ca vad ca incepi sa-l perii pe Marius. Sau, am uitat, ei sunt cei ce au dus de rapa DEF-ul, nu?

Consideri ca DEF a disparut atunci de pe harta datorita lipsei unui bun diplomat?
Absolut,un mediator cu putere de decizie in trib e tot ce lipsea din ecuatie.

De ce nu pomenesti nimic despre teague? Fostii jucatori din DEF stiu cine a distrus DEF-ul, stiu cine a fugit cu toate conturile controlate prin sitting sau cu parola in RAFLO iar mai tarziu in Armada. La fel, toata lumea stie cum teague posta mesaje in numele ei, in numele tau si in numele tuturor conturilor controlate de ea. Ajunsese la un nivel atat de "inalt" incat detinea chiar si ID-ul de mess al unor jucatori. Ca dovada iata ce scria de pe ID-ul de mess al unui jucator:

ANA-MARIA 1996 = Alexa

[12/10/2009 6:46:38 PM] The patriot / Viorel: Ti-ai ales prost prietenii, au inceput sa sparga conturi
[12/10/2009 6:46:51 PM] Alexa: ba pe draq:))
[12/10/2009 6:46:59 PM] Alexa: sparg conturi la nobi :)
[12/10/2009 6:47:12 PM] Alexa: SI nu i-am ales gresit..ci foarte bine
[12/10/2009 6:47:13 PM] Alexa: :)
[12/10/2009 6:47:24 PM] Alexa: Ce bine era daca nu mai apareai tu

Normal, acum o sa invite acel jucator sa spuna ca nu-i adevarat, insa va asigur ca ANA-MARIA 1996 era o pustoaica cu bun simt si foarte respectuoasa.

Discutie cu teague:

patriot_2007_ro (12/10/2009 2:29:09 AM): Ai inceput sa spargi si conturi? Esti singura care imi cunostea parola si avea interes sa-mi faca rau.
teagutz (12/10/2009 2:29:54 AM): Buna seara
patriot_2007_ro (12/10/2009 2:30:11 AM): E buna pentru tine,nu?
teagutz (12/10/2009 2:30:24 AM): aproape :)
patriot_2007_ro (12/10/2009 2:31:02 AM): Astept IP-ul cu care te-ai logat la mine si altfel discutam.
teagutz (12/10/2009 2:31:23 AM): nu eu am intrat la tine pe cont
patriot_2007_ro (12/10/2009 2:31:35 AM): Tu cunosteai parolele
patriot_2007_ro (12/10/2009 2:31:54 AM): Nu uit cand ti le-am dat sa intri pe L9.
patriot_2007_ro (12/10/2009 2:32:30 AM): Oricum, esti bolnava la cap,fetita
teagutz (12/10/2009 2:32:37 AM): eu?
patriot_2007_ro (12/10/2009 2:32:43 AM): Da, tu.
teagutz (12/10/2009 2:32:53 AM): tu suferi din cauza triburilor
teagutz (12/10/2009 2:32:57 AM): si te legi aiurea de oameni
patriot_2007_ro (12/10/2009 2:33:37 AM): Asa este. Eu mi-am spart contul, eu mi-am blocat contul, si tot eu aveam interes s-o fac.
patriot_2007_ro (12/10/2009 2:40:36 AM): Cred ca dezvaluirile din profilul meu te-au facut sa faci greseli.
teagutz (12/10/2009 2:40:54 AM): nici acum nu-ti ceri iertare?

discutie cu stamina, fost jucator in DiViN, a fost innobilat intern.

vladivostok_drakula (12/10/2009 4:38:46 PM): salut
vladivostok_drakula (12/10/2009 4:39:16 PM): stiu cine ti-o spart contul
vladivostok_drakula (12/10/2009 4:39:40 PM): daca doresti informatii te rog sa am contactezi
........................................................................................

Vangx, vorbesti de incredere, vorbesti de onoare si respect, lucruri placute, insa de ce te faci ca nu vezi ce reprezinta teague? Este o infractoare! Abuzul de incredere si complicitatea la furt se pedepsesc oriunde in lume. Tu de ce acoperi/protejezi astfel de specimene?
Spui tu ca: O parere f simpla .Am incredere in ea.Sunt convins ca a facut greseli dar e greu sa faci fata cand 10 insi se grabesc sa te acuze. (sincer, fara pic de ironie, aici chiar nu am inteles ce ai vrut sa spui; ce legatura o avea 10 insi grabiti sa acuze -cu toate ca nu s-a grabit nimeni- cu vinovatia ei -recunoscuta chiar de vangx!-)

10 insi? :) Dar de ce nu spui ca peste 45 de jucatori din 3 triburi diferite au votat sa scape de acest personaj sinistru?
De ce nu spui ca fara rusine chiar si acum a votat pentru ea de pe conturile detinute in sitting? Un om de caracter n-ar fi facut asa ceva!

PS. Daca intentionezi sa-mi raspunzi la acest mesaj incearca s-o faci la obiect, nu ne mai aburi schimband subiectul. Esti expert in manipulare, recunosc. Cand am discutat cu tine despre fuziunea dintre RE si DiViN mi-am dat seama de acest lucru. :)
 

DeletedUser

Interesante interviurile. Speram sa vad asa ceva si pe alte lumi.
Felicitari Ramona .

Cu toate astea nu pot sa nu observ ca inca exista personaje ce isi dau cu firma in cap (enumeram aici atacurile la persoana ale catorva din cei intervievati )

Cat despre discutiile recente ....o rog pe Ramona sa il sara din schema pe The Patriot ... omul este clar obsedat de spargeri de conturi si se pare ca a facut un fetish pentru Teague.
 

DeletedUser5970

Nu-i mai multumiti atat pentru interviuri lui Ramo, ideea i-am dat o eu :p:cool:
 

Deleted User - 213220

Interesant interviul, mai aveam putin si plangeam cand am vazut ca s-a terminat cu unitatea noastra, o sa fim istorie :D.Cristi sa ii lasam sa spere si ei ca o sa intoarca Vangx armele impotriva noastra, Shh noi nu stim ca ei au forum ascuns pe care discuta strategia de distrugere a noastra :D:D:D. E bun si spionul nostru in armada nu? :p
 

DeletedUser

Interesante interviurile. Speram sa vad asa ceva si pe alte lumi.
Felicitari Ramona .

Cu toate astea nu pot sa nu observ ca inca exista personaje ce isi dau cu firma in cap (enumeram aici atacurile la persoana ale catorva din cei intervievati )

Cat despre discutiile recente ....o rog pe Ramona sa il sara din schema pe The Patriot ... omul este clar obsedat de spargeri de conturi si se pare ca a facut un fetish pentru Teague.

MamaZmeilor, daca nu ma inseala memoria esti admin pe joc sau ai fost. Aici sunt discutii despre interviuri, nu despre cei ce comenteaza. Incearca sa te abtii altfel devii penibil. La interviuri condamni atacurile la persoana iar in acest comentariu tu chiar asta faci. Cine esti tu? Ma cunosti tu pe mine? Cunosti tu toate necazurile ce ni le-a facut acest jucator teague? Ai urmarit si tu twstats sa vezi cum acest teague "plimba" satele de pe un cont pe altul ca in final sa ajunga la ea? Ati avut aceasta curiozitate? Nu, n-ati avut! Noi, jucatorii, nu suntem organ de ancheta, nu avem posibilitatea de a face anumite cercetari, noi avem doar twstats si mesajele din joc. Insa voi aveti alte posibilitati si totusi n-ati facut nimic.

Fetis = ♦ La propriu: obiect considerat ca fiind inzestrat cu o forta magica, supranaturala, capabil sa dea ajutor celui care il poseda, il poarta (amuleta, talisman) ♦ La figurat: idee, principiu etc. care constituie obiectul unei adoratii oarbe, nejustificate.

In general, cand vorbim de fetis in sens erotic, sexual, ne referim la sensul propriu al cuvantului, mai precis la un obiect care ne da un feeling sexual, de exemplu un articol de imbracaminte al unei persoane de sex opus (sau de acelasi sex in cazurile gay), un obiect-amintire sau unul care are o forma sau semnificatie excitanta, obiect pentru care facem un adevarat cult, chestie un pic deplasata, exagerata...

Cred ca n-are rost sa mai comentez altceva despre afirmatia ta cu fetish-ul.
Oricum, incearca sa fii mai civilizat si nu te mai lua de oameni din senin.

PS. MamaZmeilor, nu este permis spam-ul! Aici se fac comentarii la interviuri, nu comentarii la comentarii. Pentru spam m-ati banat 2 saptamani, odata!!! Macar aici sa se aplice regulamentul pentru toata lumea, indiferent de functia (efemera si virtuala, normal) pe care o are.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5970

Nu inteleg ce atatea dezbateri pentru o epava a l4. Nu faceti decat sa o hraniti cu aceste discutii despre ea (teague).
Imi amintesc de un episod... am rugat-o sa dea circulara in tribul ei, era vorba despre un anunt umanitar, un baietel avea nevoie de ajutor, ajutor care putea pica de oriunde, nu o costa nimic sa dea acea circulara, m-a refuzat, doar pentru simplul fapt ca eram dusmani intr-un joc ?

O persoana care nu vede decat inainte precum calul - cont,parola,cont,parola - nu merita atentie... merita impuscata :D
 

DeletedUser

@the patriot -- eu zic sa mai iesi pe afara, mai respiri aer curat , se mai aeriseste neuronu .

Ai dreptate aici sunt discutii despre interviuri . Ghici ce ? in nici unu din interviuri nu am vazut macar mentionat fie si trecator numele teague :) Sa ne uitam la comentariile tale ? Pai marea ta problema e ca nu esti miez..... asta si deja obsesia pentru teague. Atat aici cat si pe forumul comun ai incercat sa creezi discutii / comentarii / discordie intre triburi ce sunt aliate si au un tel comun.

Cat despre fetisul tau pentru teague ... imi mentin afirmatia. Mai mult de atat pariez pe ce vrei tu ca si peste o luna sau doua sau de cate ori va veni vorba de personaj de atatea ori o sa iti clocoteasca sangele. Sfatul meu pentru tine sunt dusurile lungi cu apa rece de cate ori iti vine .Din nefericire nu a reusit toata propaganda Armada sa bage atata zanzanie pe cat ai reusit tu

Cine am fost eu ? :) ia ghici :) toate tiketele alea multe pe care le depuneati in grup o data pe saptamana ia ghici cine le verifica ? sa iti zic ceva interesant ? la cate tikete ati facut iti garantez ca tot ce sa gasit aiurea pe contu /ip-ul ala a fost penalizat.

Cine sunt eu acum ? nu e greu de gasit daca te chinui un pic.

Asa ca raspunsul la intrebarea ta este : da stiu in ce belele v-ati bagat singuri cand ati avut ideea creata de a va ceda parolele. Imi pare sincer rau ca nu am gasit apraope nimic de cate ori am verificat. Iti garantez ca nu mai jucai cu id-ul asta daca as fi gasit atunci mesajele in care iti cedai parola atat tu cat si restul.

Ce om normal la cap si fara obsesii paranoice deschide o discutie cu fraza : "Ai inceput sa spargi si conturi?" .. e o intrebare retorica . Te rog nu imi confima banuielile cu un raspuns.

@Gabby ... sa sti ca nici eu nu as fi dat circulara aia daca as fi fost pus sa aleg. Imi ajunge spamul pe care il primesc pe mail-urile de serviciu referitoare la diverse. In cazul in care nu ai reusit sa dormi pentru ca tribul ala nu a primit circulara ta puteai sa o dai linistit cu mana ta ( vezi optiuniile contului premium)

Si acum revenim la comentarii in speranta ca moderatorii vor fi blanzi cu patinajele de mai sus.

Repet cea ce deja am mai spus: Frumoasa initiativa. As fi vrut sa vad astfel de topicuri si pe alte lumi. Topicurile similare de pe alte lumi din pacate nu au aceasi calitate si profesionalism.

Din pacate am observat si ma repet .. unii isi mai dau si cu firma in cap aratand cu degetul in curtea altora sau prin jignirea partenerior de joc (fie ei si dusmani)

Tin pe aceasta cale sa il felicit pe Vangx pentru perseverenta si determinarea sa. Multa bafta in continuare in atingerea obiectivelor propuse la revenirea pe L4.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Gasti tata, mai exerseaza cu punctele cardinale. Si cu lucru la harta, ca acolo aveti probleme. Mai daca Armada/GTC ar fi impreuna, desigur, ipotetic, nu ar fi nici o lupta nord contra sud, cum scri matale,...pe la clasa a IV-a se preda elevilor Roza Vanturilor, unde pot invata si despre orientarea pe harta.
 

DeletedUser

De la MamaZmeilor citire:
@the patriot -- eu zic sa mai iesi pe afara, mai respiri aer curat , se mai aeriseste neuronu .

Si-atunci? Tu esti mai catolic decat Papa? La tine se termina regulamentul? Ori, unii dintre voi daca ati prins o functie-repet, virtuala si efemera- va considerati buricul pamantului? Cand primeai tickete pentru unele abuzuri facute de un moderator de forum (pardon, acum a ajuns supermoderator :) ) nu le rezolvai iar acum iti permiti sa faci si tu spam si sa incalci si alte puncte din regulament. Pentru ce faci tu acum eu am fost banat abuziv de nu stiu cate ori. Cum s-o numi asta la ce faci tu?
Daca nu stii, "taci si rabda", pe forumul comun am si specificat, nu implic tribul, ci persoana mea. Acest jucator teague a facut rau multor jucatori, nu doar mie. Datorita ei (a manevrelor sale, nu de altceva) au disparut jucatori buni, altii au renuntat scarbiti. Recent, din cauza aceluiasi jucator, o doamna, in adevaratul inteles al cuvantului, si ma refer la colega mea keiraknightley, intentioneaza sa renunte la joc. De ce? Pentru o jucatoare nedorita de nimeni, cu exceptia dumitale, dupa cum se vede, sa renunte inca un jucator bun? Nu as fi pomenit de acest lucru daca nu ai fi continuat sa aberezi cu fetisul. Eu stiam ca a revenit si teague, am si intrebat pe cineva, insa am lasat-o in plata Domnului, cum bine spunea si colegul GabbY-Ghost, o asemenea epava nu merita s-o bagi in seama. Asa ca mai inceteaza cu bazaconiile tale.
Sangele imi clocoteste in alte situatii ... :) nu pentru toate.... epavele. :)
Cred ca faci afirmatii fara acoperire, sau este un obicei capatat de cand esti admin? Daca un singur lider din alianta formata de Master afirma ca eu as fi bagat zanzanie intre ei in secunda doi (vorba lui vangx) imi dau stergere cont. Nu mai vorbi prostii auzite la usa AltDEF-ului.


Cine am fost eu ? :) ia ghici :) toate tiketele alea multe pe care le depuneati in grup o data pe saptamana ia ghici cine le verifica ? sa iti zic ceva interesant ? la cate tikete ati facut iti garantez ca tot ce sa gasit aiurea pe contu /ip-ul ala a fost penalizat.

Nu ma intereseaza cine esti si ce faci, cat despre activitatea ta sau a altora m-am convins din experientele mele sau ale altor colegi dar si din cate se spun pe alte forumuri, marturii ale unor fosti sau actuali jucatori. Deci te stiu bine.

Cine sunt eu acum ? nu e greu de gasit daca te chinui un pic.

La fel, nu ma intereseaza, nu esti reprezentativ pentru triburile.ro, parerea mea.

Asa ca raspunsul la intrebarea ta este : da stiu in ce belele v-ati bagat singuri cand ati avut ideea creata de a va ceda parolele. Imi pare sincer rau ca nu am gasit apraope nimic de cate ori am verificat. Iti garantez ca nu mai jucai cu id-ul asta daca as fi gasit atunci mesajele in care iti cedai parola atat tu cat si restul.

Nu sunt eu un deschizator de drumuri, stai bland, se practica de cand exista triburile.

Ce om normal la cap si fara obsesii paranoice deschide o discutie cu fraza : "Ai inceput sa spargi si conturi?" .. e o intrebare retorica . Te rog nu imi confima banuielile cu un raspuns.

Nu ti se pare ca tocmai tu te consideri buricul pamantului? Dar cu ce drept iti permiti tu sa faci astfel de afirmatii? Nu-ti este un pic rusine obrazului? Ma cunosti tu pe mine? Stii cine sunt de afirmi asa ceva? De unde atata tupeu si nesimtire? Dupa ce ca te bagi in seama singur si intervii intr-o problema ce nu te priveste, mai ai si tupeul sa jignesti oameni pe care nici nu-i cunosti!

Si acum revenim la comentarii in speranta ca moderatorii vor fi blanzi cu patinajele de mai sus.

Sigur vor fi cu tine, deh!, tu esti spaima zmeilor. :) Eu ma astept sa mi se stearga postul si sa fiu banat. Daca nu se va intampla asta inseamna ca L4 chiar are un moderator echidistant. :)

Din pacate am observat si ma repet .. unii isi mai dau si cu firma in cap aratand cu degetul in curtea altora sau prin jignirea partenerior de joc (fie ei si dusmani)

Exact asta faci si dumneata, deci nu mai arata cu degetul!

PS. Daca vrei sa mai spui ceva fa-o pe privat, nu mai abuza de functia pe care o ai sau ai avut-o.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5970

@Gabby ... sa sti ca nici eu nu as fi dat circulara aia daca as fi fost pus sa aleg. Imi ajunge spamul pe care il primesc pe mail-urile de serviciu referitoare la diverse. In cazul in care nu ai reusit sa dormi pentru ca tribul ala nu a primit circulara ta puteai sa o dai linistit cu mana ta ( vezi optiuniile contului premium)

Si totusi eu n-am inteles ceva, cine esti tu ?
Crezi ca imi pasa mie de mail-urile tale diverse sau de faptul ca te "arde" grija somnului meu dulce si lin ? Nu ti se pare ca te bagi aiurea in seama cu mine ?
Si mai lasa aerul asta de superioritate acasa, nu impresionezi pe nimeni cu faptul ca esti/ai fost admin, tipic voua, crezi ca le stii pe toate... mai faci si propaganda contului premium, vai ce dragut (ai uitat sa mentionezi ca-i la oferta)
Era vorba de un baiat bolnav bai prietene, ceva cu mult mai important decat mailurile cu care te mandresti, nu ma mira ca-i iei apararea lui teague dar va anunt ca in afara de bitii ce tin in viata triburile.ro mai exista multe lucruri in exterior de care sunt convins ca o sa fiti uimiti de frumusetea lor.

Evita sa-mi raspunzi, consulta-te cu stimabila admin congres, vezi ce a patit ultima data cand a avut tupeul sa se contreze cu mine pe o cauza in care gresise clar si si-a mentinut premiza "eu le stiu pe toate"...



Citand un clasic in viata, incercati sa va lasati cuprinsi de magia sarbatorilor
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@MamaZmeilor - adminii de pe L4 nu-s in stare sa faca curat cum trebuie pe joc pentru ca regulamentul este facut in asa mod in cat iti permite jocul pe proxy-uri, password sharing, vinderea contului, etc. Nu e nici un secret ca se practica toate chestiile astea, orice trib cu un razboi serios o face atunci cand dintr-un motiv sau altul pierde un "om" in granita. Voi spuneti ca verificati da nu gasiti nimic necurat ... normal ca nu gasiti ca doar nu va uitati dupa loginuri logouturi, sesiuni expirate pentru cei cei folosesc rds sau romtelecom, nu vedeti ca azi la ora 10 are login de bucuresti si la ora 15 are login de miami (zboara puiule zboara cu viteza luminii pana la Miami daca poti), etc. Personal cred ca poti imbunatati grafica la joc cat vrei tu de mult daca insa nu umblii la regulament sa promovezi oamenii si nu conturile nu vei rezolva nimica nici in urmatoarele 10 versiuni de joc. Ia twstats si vei vedea ca mai mult de 200 de oameni pe L4 nu sunt. Si atunci ne miram de ce apar oameni ca Teague. Singura ei vina e ca nu a fost capabila sa le gestioneze, daca le gestiona cum trebuie (impreuna cu colegii si nu singura) nu-i mai sarea nimeni in cap la ora asta ;).
 

DeletedUser8266

Se uita da trebuie sa le atragi atentia .. ca am patito eu si leam spus "voi sunteti nebuni cum sa fiu la 10 la dortmund si la 12 in iasi" si sau uitat si ei la ip-uri ca scria clar :))))))
 

DeletedUser

Sunt prea obosita acum sa fac ordine pe aici dar maine ma revansez,pana atunci....mutati-va la spam,ati deviat de tot de la discutiile despre interviuri!
 

DeletedUser

Ai bagat spaima in toti, zici ca-s la SC, nu se mai aude nici musca bazaind. :)
Ori musca a inghetat iar aparentele ne inseala?
 

DeletedUser5970

Multumim Claudiu, multumim Ramo.
Acelasi Mary Lou, plin de eleganta
 

Deleted User - 213220

Gabby daca iti ia si tie interviu dureaza 2 luni pana se termina la cat ai de zis :))
 
Sus