Discutii despre jucatori si triburi

  • Autor subiect DeletedUser24244
  • Data de început

DeletedUser32745

Cu un mic amendament: pt a fi "preluate", trebuie sa apara in DEX si cum avem si noi acele cuvinte, slabe sanse... stiu ca e "old-fashion" limba noastra:)

RS= au rezistat ei ce-au rezistat, dar din pacate pt ei, au avut cateva fetite care au fugit pt a-si pastra satele.
300= intr-o masura mai mica sau mai mare au aceeasi poveste ca si RS.
Pici= inca n-au avut un razboi adevarat, pt a vedea cu adevarat de ce sunt in stare.
Mod= desi multi i-au vazut la margine, au rezistat. Problema e ca au acceptat niste Bravi Luptatori care fac orice pt a-si salva satele.

Despre jucatori nu poti spune multe, sunt cam toti la fel... majoritatea alora "buni" se muta dintr-un trib in altul, o fac putin pe durii, apoi asteapta sa vada unde trebuie sa ceara invitatie.
 

DeletedUser

Cu un mic amendament: pt a fi "preluate", trebuie sa apara in DEX si cum avem si noi acele cuvinte, slabe sanse... stiu ca e "old-fashion" limba noastra:)

RS= au rezistat ei ce-au rezistat, dar din pacate pt ei, au avut cateva fetite care au fugit pt a-si pastra satele.
300= intr-o masura mai mica sau mai mare au aceeasi poveste ca si RS.
Pici= inca n-au avut un razboi adevarat, pt a vedea cu adevarat de ce sunt in stare.
Mod= desi multi i-au vazut la margine, au rezistat. Problema e ca au acceptat niste Bravi Luptatori care fac orice pt a-si salva satele.

Despre jucatori nu poti spune multe, sunt cam toti la fel... majoritatea alora "buni" se muta dintr-un trib in altul, o fac putin pe durii, apoi asteapta sa vada unde trebuie sa ceara invitatie.

mare dreptate ai, adevarat 90% ce spui, doar cateva precizari am sa-ti spun...

1. in 300 vor ramane maxim 50 membri...ma abtin din greu sa nu las acest trib in 30 membri...mie unul nu-mi place sa joc cu membri peste 50..n-ai ce face cu ei, 30 jucatori sunt mai mult decat suficienti daca chiar joaca si cunosc tainele acestui joc...restul sunt umpluturi...primesc mesaje " pt. mine razboiul asta-i prea mare" si fuge la dusmani, parca acolo n-ar avea razboi ;))...n-am nimic cu cei din MoD care recruteaza de pe unde apuca, au limita la 120, limita este aproape atinsa...probabil vor cere invitatie si altii mai mari, cei mici ii vor da afara ? Poate sunt jucatori mici care-au fost in MoD de la inceput...ii elimina pe respectivii pt. a face loc noilor veniti " iepurasii" ??? Recrutari de la dusmani eu n-am facut NICIODATA si nici nu o sa fac, respectivii care cer invitatie la adversar sunt niste jucatori slabi...daca respectivul trib se dizolva, chiar daca-ti sunt dusmani, atunci mai merge, dar in plin razboi sa fugi dincolo ca-s aia mai multi ??? Habar nu au "iepurasii" ca o data intrati acolo sunt ferme interne sigure ;)), atat sunt de fraieri conducerea lor sa-si elimine proprii jucatori pt. astia venetici...

2. PICI au avut razboi cu wizz...uite cum arata wizz acum, desi era un trib destul de mare...PICI chiar stiu joaca...

3. RS ....la ei nu intra nimeni...saracii au recruta si ei din 300 sau oricare alt trib, dar " iepurasii" cer invitatie unde-i gramada mare, parca acolo daca-s multi sunt si buni...iepurii au dormit in fostul trib, v-or dormii s-acolo...dar aia-i mananca intern...

4. Mod are trecut la statut ceva de genul " Acest trib semnifică calitate! Nu cantitate! " ...DEGEABA, este exact invers recrutand de pe unde-au vazut cu ochii ... jalnic !


trebuia sa bagi definitia de la tine nu de pe google.asa ne puteam duce si noi..se cunoaste foarte bine ca tu ai scris fara diacritice iar definitia e cu diacritice..:rolleyes:..dar daca foloseai un dicionar englez roman si scriai cuvantul rank ,ti-l traducea ca fiind rang....multe cuvinte au fost preluate din engleza deci nu e ceva nepbisnuit...split,fake,etc;)

Prietene, i-am aratat definitia exacta, puteam foarte bine sa si tst ca-mi lua cateva secunde...dar am vrut doar sa arat ca-n lb romana nu exista cuvantul rank...dupa cum bine stii la regulamentul tribuburi.ro scrie foarte clar folosirea NUMAI a limbii romane...rank poti folosii pe alte servere, dar aici nexam, ma rog poti folosi cum vrei, dar nu-i corect ca-ntr-o fraza sa folosesti 30 cuvinte-n romana si sa arunci unu-n engleza...nu-si are sensul...
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
"atat sunt de fraieri conducerea lor sa-si elimine proprii jucatori pt. astia venetici..."

Cred ca ne confunzi cu sefii tai :)
Oricum imi pierd timpul cu toti indivizii care vor sa-si faca nume latrand pe aici. Succes in ce faci :)
 

DeletedUser

"atat sunt de fraieri conducerea lor sa-si elimine proprii jucatori pt. astia venetici..."

Cred ca ne confunzi cu sefii tai :)
Oricum imi pierd timpul cu toti indivizii care vor sa-si faca nume latrand pe aici. Succes in ce faci :)

Amice, de latrat probabil tu esti respectivul...in alta ordine de idei, eu n-am sefi...nu esti la curent cu ce se-ntampla pe la noi...intreaba-ti iepurasii cine conduce 300, apoi latrii cum trebuie, acum doar marai, ca spui numai prostii
 

DeletedUser30856

Cu un mic amendament: pt a fi "preluate", trebuie sa apara in DEX si cum avem si noi acele cuvinte, slabe sanse... stiu ca e "old-fashion" limba noastra:)

RS= au rezistat ei ce-au rezistat, dar din pacate pt ei, au avut cateva fetite care au fugit pt a-si pastra satele.
300= intr-o masura mai mica sau mai mare au aceeasi poveste ca si RS.
Pici= inca n-au avut un razboi adevarat, pt a vedea cu adevarat de ce sunt in stare.
Mod= desi multi i-au vazut la margine, au rezistat. Problema e ca au acceptat niste Bravi Luptatori care fac orice pt a-si salva satele.

Despre jucatori nu poti spune multe, sunt cam toti la fel... majoritatea alora "buni" se muta dintr-un trib in altul, o fac putin pe durii, apoi asteapta sa vada unde trebuie sa ceara invitatie.

esti amabil spunand ca cei care au plecat sunt fetite, eu le-as fi zis in alt mod...in R.S a ramas in afara echipei vechi si cativa jucatori care s-au integrat si-au inteles stilul de joc al tribului...nu cred ca vreun trib dusman/aliat/neutru nu este multumit de relatiile pe care le-a avut cu r.s si ca nu a fost tratat cu respect...ca mai sunt si unii jucatori care au alte opinii, asta e alta treaba.

in alta ordine de idei, vedem pe harta exact ce se intampla...300-le a inceput sa scada
 

DeletedUser40047

esti amabil spunand ca cei care au plecat sunt fetite, eu le-as fi zis in alt mod...in R.S a ramas in afara echipei vechi si cativa jucatori care s-au integrat si-au inteles stilul de joc al tribului...nu cred ca vreun trib dusman/aliat/neutru nu este multumit de relatiile pe care le-a avut cu r.s si ca nu a fost tratat cu respect...ca mai sunt si unii jucatori care au alte opinii, asta e alta treaba.

in alta ordine de idei, vedem pe harta exact ce se intampla...300-le a inceput sa scada

Se vede ca esti foarte frustrat si asta nu poate decat sa ma bucure, imi face placere sa vad ca cei care au plecat in mod, in frumnte cu mine, panzeru si halo au devenit pentru tine o adevarata obsesie care te chinuie si se pare ca nu vei avea liniste prea curand :)))

In alta ordine de idei cat timp cei pe care voi acum ii fluierati au condus R.S, desigur cat au fost lasiti in pace si cat timp nu s-au facut acte de caritate(cei din r.s stiu la ce ma refer) si au facut-o destul de bine, toate razboaiele erau pe plus, tribul avea liniste si totul mergea bine spre foarte bine, dar na cand incepi sa sa protejezi jucatori care intra de 2-3-4..10 ori pe galben pe motiv ca sunt oameni de treaba, recrutezi aiurea, faci diplomatii doar de dragul de a-ti ocupa timpul treburile nu pot sa mearga bine, vine un moment in care trebuie sa te bazezi pe acei oameni care i-ai ales sa-ti fie alaturi si asta a fost o mare problema, si totul a mers pana intr-un punct cand s-au adunat "fetitele" si au ajuns la concluzia ca numai au pentru ce sa mai lupte sub sigla r.s si asta a fost, papagali gen penny. sau nenea adi sunt pe toate gardurile, stati linistiti ;)
 

DeletedUser30856

incet sa nu papi tastatura...enumerarea ta se potriveste ca raspuns pentru mascaricii lumii 24...chiar merge foarte bine...spor la joc:rolleyes:
 

DeletedUser

Cu un mic amendament: pt a fi "preluate", trebuie sa apara in DEX si cum avem si noi acele cuvinte, slabe sanse... stiu ca e "old-fashion" limba noastra:)

RS= au rezistat ei ce-au rezistat, dar din pacate pt ei, au avut cateva fetite care au fugit pt a-si pastra satele.
300= intr-o masura mai mica sau mai mare au aceeasi poveste ca si RS.
Pici= inca n-au avut un razboi adevarat, pt a vedea cu adevarat de ce sunt in stare.
Mod= desi multi i-au vazut la margine, au rezistat. Problema e ca au acceptat niste Bravi Luptatori care fac orice pt a-si salva satele.

Despre jucatori nu poti spune multe, sunt cam toti la fel... majoritatea alora "buni" se muta dintr-un trib in altul, o fac putin pe durii, apoi asteapta sa vada unde trebuie sa ceara invitatie.

daca esti destul de amabil... lasa si un nume pe joc... poate poate candva o sa te bag in seama :)
 

DeletedUser32745

daca esti destul de amabil... lasa si un nume pe joc... poate poate candva o sa te bag in seama :)

:)))))))))
Amnezicule, vezi ca am purtat ceva discutii si pe joc, cand cautai "prietenie" si acolo ai aflat numele de pe extern.

Adinamo, ce sa le spun multora dintre ei, ca de multe ori nici nu se prind ca-s insultati. Am mai spus de multe ori ca majoritatea astora cu gura mare( din diferite motive) fug primii.

Dr. Love: Stiu foarte bine de razboiul Picilor cu WWizz-ul si n-am spus o clipa ca nu stiu joaca( mai ales ca tot ce-au facut pana acum, au facut-o calculat), dar ... si aici ma voi opri, pt ca ceea ce as spune n-ar fi tocmai in termeni laudativi despre CNSN, WWIZZ, Maghi Principianti, Royal Blood si mai nou, Getica( scuze daca le-am uitat vreo denumire:))

Acum nici nu mai trebuie sa astept replica lui Requiem, pt ca deja o stiu... probabil ca s-a stricat caseta.
 

DeletedUser

:)))))))))
Amnezicule, vezi ca am purtat ceva discutii si pe joc, cand cautai "prietenie" si acolo ai aflat numele de pe extern.

Adinamo, ce sa le spun multora dintre ei, ca de multe ori nici nu se prind ca-s insultati. Am mai spus de multe ori ca majoritatea astora cu gura mare( din diferite motive) fug primii.

Dr. Love: Stiu foarte bine de razboiul Picilor cu WWizz-ul si n-am spus o clipa ca nu stiu joaca( mai ales ca tot ce-au facut pana acum, au facut-o calculat), dar ... si aici ma voi opri, pt ca ceea ce as spune n-ar fi tocmai in termeni laudativi despre CNSN, WWIZZ, Maghi Principianti, Royal Blood si mai nou, Getica( scuze daca le-am uitat vreo denumire:))

Acum nici nu mai trebuie sa astept replica lui Requiem, pt ca deja o stiu... probabil ca s-a stricat caseta.

Se pare ca nai fost prea memorabil daca tu zici ca neam conversat :) oricum daca aveai macar bunavointa de ati da numele tias fi dat si un reply politicos in ce priveste frica noastra de a ne pierde satele (din cate se pare nu cunosti situatia diplomatica ale celor doua triburi, R.S si MoD) dar asa aleg sa nu ma mai obosesc inteleganduva... dava in plata cui vreti voi ca daca e sa va cer mai mult deatat o sa explodati
 

DeletedUser32745

Se pare ca nici nu pricepi ceea ce citesti, asa ca mai baga o fisa si mai incearca sa citesti inco data partea referitoare la tine si poate o sa-ti aduci aminte de ce te-ai si suparat.
Nu-ti mai da importanta, n-am nimic personal cu tine sau cu ceilalti, dar ati demonstrat deja pe joc ceea ce stiti( dupa cum ii place lui Requiem sa zica).
 

DeletedUser17004

incet sa nu papi tastatura...enumerarea ta se potriveste ca raspuns pentru mascaricii lumii 24...chiar merge foarte bine...spor la joc:rolleyes:

Da-mi voie sa imi iau o mustrare pentru insulte, ca de off-topic n-o sa fie vorba. :)
ON-topic deci:

Esti un prost. Jucator prost, scuze. Ma refer doar la joc. Si cand zic ca esti idiot tot la joc ma refer, sa nu creada domnii moderatori ca zic ceva despre persoana domnului citat mai sus.
Revenind, am uitat sa aduc aminte de cuvantul tampit. Esti jucatorul care da un cu totul ALT sens expresiei "coeficient scazut de inteligienta". Doar Mircea, care coboara multe zeci de metri in mina sub pamant, ar ajunge la nivelul coeficientului tau de inteligenta. Ca jucator, sa nu uitam.

Ai venit pe L24, ai condus R.S, ai dat-o in bara. Dar nu, nu era de ajuns. Trebuia ca orgoliul tau sa fie pe deplin satisfacut (apropo, mi-am amintit, nu imi place moaca ta,schimbi si tu avatarul la skype putin? Mersi) asa ca ai rupt frumusel partea ta de trib cautand sa faci revolutie. Tot nu ti-a iesit. Dupa ce-ai facut? Te-ai pus pe discutii cu Kenji. Iar tzeapa!
Vrei conducere in R.S? Sa fim seriosi, jumatate de trib crede ce am scris eu mai sus despre tine dar nu ti-o spune in fata. Tribul ala era un trib bun si nu pleca nimeni din el daca iti tineai tu fundul pudrat cu talc afar de pe L24.

Vii pe extern cu atitudinile astea de intelectual? E un joc, mirobolanta creatura. Acum te dai repede dupa degete si te mandresti cu razboiul cu 300.? Curva tribala ce esti :D N-am mai folosit limbaj de asta pe extern, dar pt tine merita sa-l folosesc.
Spor la joc, zeule :)
 

DeletedUser

pwahahahahha stau cu maria la tel si radem de 5 minute intruna... iam facut print sa mil pun la profil =))))))))
 

DeletedUser30856

Da-mi voie sa imi iau o mustrare pentru insulte, ca de off-topic n-o sa fie vorba. :)
ON-topic deci:

Esti un prost. Jucator prost, scuze. Ma refer doar la joc. Si cand zic ca esti idiot tot la joc ma refer, sa nu creada domnii moderatori ca zic ceva despre persoana domnului citat mai sus.
Revenind, am uitat sa aduc aminte de cuvantul tampit. Esti jucatorul care da un cu totul ALT sens expresiei "coeficient scazut de inteligienta". Doar Mircea, care coboara multe zeci de metri in mina sub pamant, ar ajunge la nivelul coeficientului tau de inteligenta. Ca jucator, sa nu uitam.

Ai venit pe L24, ai condus R.S, ai dat-o in bara. Dar nu, nu era de ajuns. Trebuia ca orgoliul tau sa fie pe deplin satisfacut (apropo, mi-am amintit, nu imi place moaca ta,schimbi si tu avatarul la skype putin? Mersi) asa ca ai rupt frumusel partea ta de trib cautand sa faci revolutie. Tot nu ti-a iesit. Dupa ce-ai facut? Te-ai pus pe discutii cu Kenji. Iar tzeapa!
Vrei conducere in R.S? Sa fim seriosi, jumatate de trib crede ce am scris eu mai sus despre tine dar nu ti-o spune in fata. Tribul ala era un trib bun si nu pleca nimeni din el daca iti tineai tu fundul pudrat cu talc afar de pe L24.

Vii pe extern cu atitudinile astea de intelectual? E un joc, mirobolanta creatura. Acum te dai repede dupa degete si te mandresti cu razboiul cu 300.? Curva tribala ce esti :D N-am mai folosit limbaj de asta pe extern, dar pt tine merita sa-l folosesc.
Spor la joc, zeule :)

Daca-mi faci si-o ...poezie sa mor de nu te apreciez si-ti rezerv un loc in ... inima mea:rolleyes:
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
dark are dreptate, mi se pare cel putin idiot, cretin, prost etc ... cel care pierde jucatori precum cei veniti in mod. sincer, am sa propun inno sa ma avertizeze cand am de-a face cu unu ca asta, sa nu ma deranjez sa mai joc ... multumim adinamo, ne-ai facut cadou niste colegi pe cinste :)
 

DeletedUser17004

Daca-mi faci si-o ...poezie sa mor de nu te apreciez si-ti rezerv un loc in ... inima mea:rolleyes:

Iti fac si poezie. De adio.
Jucatorii ca tine strica o lume sau o zona de harta. N-ai observat ca nimeni nu vrea sa-ti fie prieten? nu? Ai timp.

Sa te invat ceva scumpulle. Conteaza si caracterul, conteaza si sa stii sa joci. Cei din MoD au fost de respectat ca dusmani. Tu nici macar ca si coleg de trib. Vai, daca ar fi pus mana cineva sa iti faca un ticket la inceput, cand goleai satele colegilor pe sitter, unde erai acum? :eek:
Ramai acolo pe harta si da din aripioare cat ti se mai permite. Nu mai veni cu teoria chibritului si cu prefacatorii. Respecta-te pe tine macar.
 
Sus