Discutii diverse

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Bună asta fragzor ... nu mă crede pe mine, cercetează :p, mi-a plăcut ... îţi dai seama că nu vorbeam degeaba, am făcut lucrul ăsta (nu pe 15 desigur, căci nu poţi) şi a crescut zidul, spre exemplu, sau fierărie ... am precizat că poate o fi fost coincidenţă la tine, nu trebuie generalizat.
 

DeletedUser

Din ce ştiu dezvoltarea satelor de barbari este aleatorie şi nu se poate controla. Orice experienţe personale ţin de speculaţii. Doar ritmul este programat, clădirile nu. Desigur, poţi încerca o modelare a lor prin distrugerea sistematică a zidului, fapt care îi va scadea şi punctajul devenind neinteresant pentru eventualii războinici care cuceresc astfel de sate.

Apropo, ţin minte că a fost o discuţie pe .net mai astă primăvară despre propunerea ca satele de barbari să nu mai poată fi înobilate, acestea urmând să
aparţină celor mai apropiaţi de ele (un sistem destul de elaborat de scădere a adeziunii şi împărţire în zonă, nobilii fiind excluşi). Părerea mea că ar fi o mare problemă pe .ro :p, nu credeţi :confused::confused:

Ar fi mai interesant ca:
- satele de barbari sa se dezvolte la fel ca orice jucator (in timp sa creasca ca experienta si inteligenta)
- sa produca trupe si sa atace jucatorii
- sa formeze imperii de barbari

Parca vad (pardon ... aud): "Ajutor ... ma ataca barbarii ... sariti ... barbarii mi-au luat ... x sate" sau "Nu doriti sa faceti o alianta cu noi contra Imperiului Barbar?"

Sincer ... as fi primul care s-ar inscrie pe o asemenea lume :p
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Doamne, nu pot să nu râd ... cel mai tare POST:)




@Iskafel - Felicitări pentru clip :)
 
Ultima editare:

DeletedUser

Doamne, nu pot să nu râd ... cel mai tare post :)

In loc de post am citi PROST si voiam sa iti zic de ce ca admin iti permiti sa ** asa, dar greseala mea. Ar fi o ideie bestiala asta cu imperiile de barbari, cum e pe travian cu satele de natari. O alta ideie misto ar fi ca pe lumile germane cu limita de populatie (si o sa spuneti ca si la noi e limita de populatie). Nu la asta ma refer. E ** de cat sprijin maxim poti primi ca trupele sa functioneze la capacitate maxima. Adik dupa ce in sat se aduna mai mult de XXX trupe (XXX fiind limita maxima) deja eficienta lor incepe sa scade, ajungand ca la un moment dat un nr de 999999 trupe intr-un sat sa insemne doar vreo 9999. E cam aceeasi chestie ca la biserica dar mai misto si mai frumos de utilizat de catre playeriii cu experienta (ADIK EU :D)
 

DeletedUser4010

Un jucator foarte doritor sa intre in B-Sea a dat azi un adevarat recital pentru a trece probele de initiere . Dezarhivati fisierul , bagati tot in playlist la winamp si ascultati .

Enjoy!
 

DeletedUser

Ar fi mai interesant ca:
- satele de barbari sa se dezvolte la fel ca orice jucator (in timp sa creasca ca experienta si inteligenta)
- sa produca trupe si sa atace jucatorii
- sa formeze imperii de barbari

Parca vad (pardon ... aud): "Ajutor ... ma ataca barbarii ... sariti ... barbarii mi-au luat ... x sate" sau "Nu doriti sa faceti o alianta cu noi contra Imperiului Barbar?"

Sincer ... as fi primul care s-ar inscrie pe o asemenea lume :p

Asta e la travian cand baga natarii.Ar fi super interesant.
 

DeletedUser26681

sunt nou in joc si am o intrebare :
ce ar fi bine sa fac mai intii : sabii sa ma pot apara sau lanci sa pot aduna resurse?
 
Sus