Discutii in contradictoriu

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Discutiile se pare ca au deviat si asta datorita temei propuse, aflata la limita regulamentului. Va rog sa nu mai faceti excese si sa reveniti la polemici mai interesante.

Asadar, alegeti o alta tema in continuare.
 

DeletedUser


Desi cunosc raspunsul, vreau sa va vad! Poti sa ai sprijin pe sat dintr-un sat de barbari?
Va rog, doar cei care stiu! Fara presupuneri de la ``nubi``!
 

DeletedUser6558


Desi cunosc raspunsul, vreau sa va vad! Poti sa ai sprijin pe sat dintr-un sat de barbari?
Va rog, doar cei care stiu! Fara presupuneri de la ``nubi``!

Da.

dupa restart, trupele isi continua drumul. trupele ajung in satul tau, si ai sprijin dintr-un sat de barbari.

nu stiu sigur, dar stiu ca asa e la atacuri, si presupun ca asa e si la sprijin.
 

DeletedUser6558

Presupunerea e mama esecului, fratele meu!!!
Altul!!!

Nu există alt răspuns. Un sat de barbari nu trimite nimic, pentru că nu are cine să trimită. Singurul fel în care poate trimite e să fi fost un sat al unui jucător care a dat restart sau căruia i s-a şters contul.

Dovada.

f_q2qm_bf6a41c.jpg




f_vmfm_205d5a6.jpg


sursa

Având în vedere că e acelaşi joc, şi diferenţele între .net, .de, .ro , sunt doar cosmetice, presupun că asta e valabil şi pe varianta .ro.
 

DeletedUser28078

Recunosc , uneori mai gresesc si cumpar "reviste pentru femei". In urma cu vreo 2 ani intr-o luna le-am cumparat pe toate si in toate vreme de 2 paginii se vobea despre deschiderea unei anumite ceainarii in Bucuresti .... stire "bomba" ! ? Atunci m-am hotarit ca nu merita sa-mi cheltuiesc banii aflind totul despre nimic. Dar am gresit si luna aceasta si am cumparat o revista "Elle" in care am gasit un articol cu "10 branduri romanesti care ne plac la nebunie. M-am gindit sa vi-le fac cunoscute si voua.... ca mie jumatate imi sunt straine:
1. www. metropotam
2. Gerovital
3. Lactatele Napolact
4. La strada music
5. Radio Guerrilla
6. Librariile Carturesti
7. Lenjeria I.D. Sarrieri
8. Tiff
9 Pisica Patrata ????!!!????
10. Ceaiurile Fares
Citind aceste minunatii ...., o groaza de ideii infloreau in capul meu.... cum ca Napolact are fabrica in Bucuresti , ca radio Guerrilla nu se aude mai departe de sectorul agricol Ilfov, ca doar femeile din Capitala folosesc "Gerovital", ca doar bucurestenii pot alcatui astfel de topurii , confiscind si branduri care nu se afla pe teritoriul lor, ca in ultimii ani eu parca as fi trait la New York nu in Constanta atit de habarnista fiind in privinta preferintelor romanilor..... in final m-am gindit ca revista "Elle" o fi vreo publicatie locala destinata exclusiv bucurestencelor care pot frecventa librariile Carturesti.
M-am hotarit, o dau dracului de Argentina..... nu mai vreau nici tango, nici friptura de vaca ...nici ghetari ...nici Tara de foc ..... stiu ce fac in urmatorul concediu... dupa ce ma scald in creme Gerovital imi pun lenjerie I.D Sarrieri, dau o fuga pina la "La strada music" ca sa zic buna ziua, dupa care cu urechile inundate de Guerrilla ,cu un iaurt Napolact intr-o mina , un ceai Fares in alta , cu laptopul la purtator poate gasesc pe undeva niste wireless ca sa consult www metropotam fara de care nu pot respira ,ma asez in fata librariei Carturesti si nu intru decit daca au cititor de VISA ca eu nu am buzunare atit de mari cit sa pot tine in ele bani cit costa o carte. La Tiff nu ma duc ....ca o sa vina el in Bucuresti:))) iar de "pisica patrata" ce sa zic... o las pe soacra-mea sa patrunda conceptul drept incurajare ca notiunile "push" si "pull" si le-a insusit in totalitate .
Minunatul articol din "Elle" a rezultat in urma unui brainstorming facut in redactie de o echipa de oligofreni as zice eu .
Hai sa ne gindim si noi care ar fi primele 5 lucruri, branduri pe care le iubim noi romanii. Va astept ......! :)
 

DeletedUser

1. vin
2. palinca
3. mai nou vischi jac deniels
4. pantofi (de fapt as pune pantofii pe primul loc)
5. gratarul
 

DeletedUser

thomas... da-mi te rog o adresa de email pe privat sau de mesS:D vreau sa-ti trimit o melodie si nu cred ca o gasesc pe youtube...:D ;;)
 
Sus