Discutii Interviuri Ro 22

  • Autor subiect DeletedUser4920
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Lady Godiva , Lady Godiva , Lady Godiva , Lady Godiva , Lady Godiva , vreau sa stiu ce gandeste Lady Godiva , Lady Godiva , Lady Godiva ,Lady Godiva
 

DeletedUser20120

Cred ca se gandeste sa ii spuna lui plesuv sa il intervieveze pe Stephen Hawking :D


Deci eu il propun pe Stephen Hawking.
 

DeletedUser

In regula. Maine incep interviul.
Daca aveti intrebari care doriti sa-i fie puse, va rog sa postati aici sau sa imi trimiteti mesaj personal(pentru a ramane anonimi). :)
 

DeletedUser39696

pentru Stephen Hawking am o intrebare : Ce teorie considera el ca este cea mai relevanta despre crearea universului ( eu stiam ca Stephen Hawking e om de stinta )
 

DeletedUser

Ai pus intrebarea la persoana a III-a, iar eu direct sunt persoana I. Parerea mea personala este ca Universul a fost creat de Dumnezeu. Fizicianul spune ca nu fost creat de Dumnezeu.
Sunt multe teorii, depinde din ce punct de vedere "vezi" problema. Eu am vazut-o din postura de crestin.
 

DeletedUser39696

da e o teorie interesanta .... dar nu asa de interesanta ca teoria bing-bang-ului ; teoriei M;teoria Multiuniversului etc....

inca o intrebare: cam care e situatia cu SH?
 

DeletedUser

Sunt nenumarate versiuni...eu cred doar in "versiunea Dumnezeu". Teoria "Big Bang" este o idee, nu "momentul 0" al exploziei...cum cred multi . Cred si in existenta extraterestrilor. De ce? Cum noi putem exista, asa pot exista si alte fiinte, dat fiind ca universul se presupune a fi infinit, intr-un colt anume trebuie sa existe si "altceva".

Situatia cu SH este una foarte buna pentru noi. Ii conducem detasat, una din academii s-a dizolvat...au mai ramas 4 SH-uri.

Ps: E "Big Bang", nu "Bing Bang"...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39696

Sunt nenumarate versiuni...eu cred doar in "versiunea Dumnezeu". Teoria "Big Bang" este o idee, nu "momentul 0" al exploziei...cum cred multi . Cred si in existenta extraterestrilor. De ce? Cum noi putem exista, asa pot exista si alte fiinte, dat fiind ca universul se presupune a fi infinit, intr-un colt anume trebuie sa existe si "altceva".

Situatia cu SH este una foarte buna pentru noi. Ii conducem detasat, una din academii s-a dizolvat...au mai ramas 4 SH-uri.

Ps: E "Big Bang", nu "Bing Bang"...

stiu ca e big bang dar am tastat gresit :D

ps: este aproape imposibil ca viata sa nu existe si in alte locuri ale universului ,( cum ai spus si tu .... universul este un spatiu imens care este in continua extindere , nu infinit ..... ) , insa sa intalnim forme de viata , chiar si ele in forma bacteriana ... este aproape imposibil ... deoarece cea mai apropiata stea (inafara de Soare) se afla la 2 ani lumina{Alpha Centauri) parca .....
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus