Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

se discuta si acolo si a ramas doar la stadiul de discutie intre jucatori...

Si in continuare nu va puteti loga?

Intradevar, rusine pentru mine ca cer ca serverele sa functioneze.
Nu te pune in locul meu atata timp cat esti recompensat pentru ceea ce faci cu puncte premium si nu te afecteaza cu nimic aceste modificari.Renunta la functie, continua sa cumperi PP si apoi mai discutam.
Nu a zis nimeni ca sunt intetionate acele probleme, insa cand ele existe de foarte multe luni trebuie sa te intrebi.
Dar atata timp cat vor exista naivi care sa plateasca pentru asa ceva, cui ii pasa?
Celor de la Inno in niciun caz.
Nervos nu sunt, nu am motive.Prost cu atat mai putin sau nu suficient de prost incat sa dau bani pe asa ceva.
Serverele nu au picat o data la nu stiu cate luni, ci pica zilnic, iar de cele mai multe ori functioneaza foarte greu.
Ei sunt mai interesati sa deschida lumi noi, decat sa asigure buna functionare a celor deja existente.Lucru care poate fi observat chiar si de tine.Fa-i un pas inapoi, scoate capul de unde il ai si gandeste ;).


Capul mi-e pe gat,acolo unde ii este locul.In aer liber deoarece mai trebuie si sa respir si sa vad,sa aud.Nu-l pot tine intr-o cutie.
Nemultumirea voastra fata de functionarea serverelor e o chestie si cea cu noul sistem de premium este alta chestie.
Asta incerc eu sa scot in evidenta.

Cum aleg cei de la innogames sa rezolve problemele de server nu e de competenta mea sa discut,dar tema aceasta este pentru discutii si lamuriri privind noul sistem de premium,incercati sa reveniti la subiect.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

iti bati joc de noi sau chiar esti in afara subiectului legat de modul in care functioneaza servarele de ceva vreme?

Eu vorbeam strict de problema lui Say Yes Smoke care ieri zicea ca browserul i-a dat o eroare.Ma gandesc ca de atunci a reusit sa acceseze jocul.Asta nu cumva inseamna ca totusi se lucreaza sa se rezolve problemele?
Nu inseamna ca se stie de existenta lor si se face ceva ca sa se revina la normal?
 

DeletedUser9828

si atunci de ce dureaza atat???
de ce nu se vine cu o explicatie???

zici ca nemultumirea legata de cp nu are legatura cu cea legata de servar dar te inseli
s-a mai discutat asta, nu imi poti cere mai multi bani pe un produs care merge tot mai rau de la o zi la alta
 

DeletedUser

si atunci de ce dureaza atat???
de ce nu se vine cu o explicatie???

zici ca nemultumirea legata de cp nu are legatura cu cea legata de servar dar te inseli
s-a mai discutat asta, nu imi poti cere mai multi bani pe un produs care merge tot mai rau de la o zi la alta

Ce explicatie doresti?Tehnica?De ce nu merg serverele si ce s-a intamplat totul in termeni tehnici?
Tu ai impresia ca asta depinde de noi?Ai zis ca se discuta problema aceasta in temele corespunzatoare si ca voi jucatorii vorbiti singuri.Daca ar fi fost asa nu s-ar fi lucrat la rezolvarea problemei deoarece cei in masura sa le rezolve nu ar fi stiut de existenta lor.Adminii acestui joc din Romania si-au facut datoria si au anuntat mai departe la echipa ce e in masura sa rezolve astfel de probleme.

Parerea mea de simplu jucator este ca e doar o coincidenta ghinionista pentru inno games.Deoarece tocmai cand si-au anuntat scumpirea premiumului serverele au luat-o razna,ceea ce mareste si mai tare nemultumirea jucatorilor.
Dar ceea ce ma deranjeaza la voi este faptul ca aveti impresia ca nu se ia nici o masura si toata lumea doarme.
Rabdare si intelegere....
 

DeletedUser9828

de ce tot timpul se cere rabdare si intelegere doar din partea noastra, a jucatorilor?

da, unii dintre noi dorim o explicatie tehnica astfel tragem concluzia ca nu se face nimic...
 

DeletedUser

de ce tot timpul se cere rabdare si intelegere doar din partea noastra, a jucatorilor?

da, unii dintre noi dorim o explicatie tehnica astfel tragem concluzia ca nu se face nimic...

1.Pentru ca si noi avem rabdare cu voi,de exemplu eu acum nu ma apuc sa fac scandal pe forum ca la unii dintre voi va lipseste cu desavarsire rabdarea,ci incerc sa va explic frumos si cu calm parerile mele.

2.Sunt concluzii gresite si ilogice.Am mai explicat si sus in posturi anterioare,citeste te rog.
 

DeletedUser9828

hai sa privim altfel de ce unii dintre noi nu au rabdare
ai cont pe lumea X, faci un sacrificiu sa ai CP(stiu nu ii obligatoriu) si de ceva vreme cand vrei sa dai o serie de atacuri iti cade servarul,
sau ai atacuri si trebuie sa eviti dar iar, servarul ii in pauza
repeta asta in fiecare zi
pe urma te trezesti cu o palma peste ceafa de INNO...

rabdare, rabdare, rabdare,
 

DeletedUser

Nemultumirea voastra fata de functionarea serverelor e o chestie si cea cu noul sistem de premium este alta chestie.
Asta incerc eu sa scot in evidenta.

Aici gresesti. Majorarea costului punctelor premium nu are acoperire in realitate, avand in vedere cum functioneaza serverele. Deci, dupa cum vezi, au legatura una cu alta.
Nu poti cere un pret mai mare pe ceva ce merge tot mai prost, nu e logic?
Trecand cu vederea faptul ca e vorba de o dublare a preturilor si nu o crestere cu un oarecare procent.

Cum aleg cei de la innogames sa rezolve problemele de server nu e de competenta mea sa discut

Si totusi te bagi in seama pe subiectul asta :).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am o intrebare, de ce nu ati pus un tarif pe luna? Adica sa poti sa incarci direct pe o luna, nu cate 7 zile! Sau macar 14 zile, ca asa era exact in prima zi de la schimbarea sistemului. Nu am incercat noul sistem in detaliu, dar la ala vechi scria : CP te costa 5 puncte premium pe luna! Acu de ce nu scrieti cate puncte costa pe luna? Nu se poate incarca direct pe o luna?Doar cate 7 zile?
 

DeletedUser

Am o intrebare, de ce nu ati pus un tarif pe luna? Adica sa poti sa incarci direct pe o luna, nu cate 7 zile! Sau macar 14 zile, ca asa era exact in prima zi de la schimbarea sistemului. Nu am incercat noul sistem in detaliu, dar la ala vechi scria : CP te costa 5 puncte premium pe luna! Acu de ce nu scrieti cate puncte costa pe luna? Nu se poate incarca direct pe o luna?Doar cate 7 zile?

» Cont-Premium pentru 14 zile (100 puncte)

» Cont-Premium pentru 7 zile (60 puncte)

» Cont-Premium pentru 3 zile (30 puncte)
 

DeletedUser

Pentru ca au gandit in amanunt.
Sunt genul de oameni care stau intre 4 pereti si fac bani, acei colegii din liceu de care te rugai o ora intreaga sa chiuleasca si tot de neclintit erau, sunt genii.
Nu le-am descoperit inca locatia unde au aterizat dar o sa demonstrez eu ca omuletii astia sunt verzi :eek:
 

DeletedUser16195

Ce nu intelegeti oameni buni ?

Tigarile , bautura , Conturile premium sunt nishte vecii , deci drept urmare si CP'ul intra in hotararea de Guvern "taxa pe viciu"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca s-ar lasa lumea de cumparat cont premium atunci ar mai scadea preturile. Dar cum sunt prea multi obsedati care si-ar vinde si pastilele de inima ale mamelor lor doar sa cumpere cont premium atunci sunt sanse mici ca aceste preturi sa scada !
 

DeletedUser

Daca s-ar lasa lumea de cumparat cont premium atunci ar mai scadea preturile. Dar cum sunt prea multi obsedati care si-ar vinde si pastilele de inima ale mamelor lor doar sa cumpere cont premium atunci sunt sanse mici ca aceste preturi sa scada !

Hahaha ,asa e ,am citit si la forumul lumii 3 au incercat sa faca un PNA de 2 zile pe perioada sarbatorilor de paste, dar a cazut pt ca unii sunt pur si simplu obsedati de sate, au atacat si in noaptea de inviere ,practic cand altii au dormit sau au mers la biserica altii au stat si au trimis atacuri in noaptea de inviere ,nu cred ca se poate realiza din cauza ca sunt prea dezbinati jucatorii intre ei ,era o vorba la romani dezbina-i pt a-i cuceri , in cazul nostru nici nu trebuie sa faca nimic nemtii ca sa ne dezbine pt ca jucatorii sunt dezbinati din cauza intereselor opuse dintre ei si cum ai spus si-ar vinde si pastilele pt inima pt a-si achizitiona puncte premium ,cum a zis cineva mai in urma cu cateva pagini unii merita sa fie scumpit contul premium ba chiar sa-l faca dublu astia .
Nu disperati oricum, chiar si renuntarile individuale la a cumpara cont premium vor duce la acest lucru ,adica contul premium se va scumpi continuu ,este usor de inteles mecanismul ,sa presupunem ca exista 100.000 de mii de platitori de cont premium daca din ei renunta 10.000 sa-si achizitioneze cont premium vor ramane numai 90.000 de mii de jucatori care trebuie sa plateasca costurile pe care le presupune acest joc ,costuri pe care inainte le sustineau 100.000 de mii de jucatori ,cu salarii si tot ce mai consuma bani pt functionarea jocului plus profitul proprietarilor ,in momentul in care acest joc nu la va mai aduce profit il vor inchide ei .
 

DeletedUser33563

1.Pentru ca si noi avem rabdare cu voi,de exemplu eu acum nu ma apuc sa fac scandal pe forum ca la unii dintre voi va lipseste cu desavarsire rabdarea,ci incerc sa va explic frumos si cu calm parerile mele.

2.Sunt concluzii gresite si ilogice.Am mai explicat si sus in posturi anterioare,citeste te rog.

Am impresia ca pe voi va indoctrineaza precum bivolaru pe ai sai adepti ... Va duce la training in "buseldorf" si va face sa priviti tot inainte fara a va da posibilitatea sa intoarceti capul...Incearca 2-3-5 oameni sa iti explice ca scumpirea premiumului nu se justifica datorita calitatii serviciilor oferite (deci are legatura una cu alta) si tu o ti pe a ta...Batman , Batman..

Pai vorba colegului : normal ca nu te intereseaza atata timp cat tu nu dai un leu pe CP.."daca merge serverul bine daca nu iarasi bine ca oricum e moca"
Spui ca voi aveti rabdare cu noi insa nu va raspundem in acelasi mod...Pai cum pot eu sa port o discutie calma si fara sa ma enervez cu oricare dintre voi cand dati raspunsuri numai pe langa subiect ?? cand la orice post atrageti atentia ca nu suntem in tema ?? mai aveti putin si deschideti topic pentru fiecare cuvant... : "Aici aveti voie sa spuneti struguri " si noi toti postam dedesubt cuvantul....daca unul zice strugure ii dati ban ca nu e ontopic sau ii stergeti postul....
 

pirates406

member
Scor reacție
0
de ce va certati fratilor atata?
nu mai cumparati CP si gata; ce tot atata va ciondaniti si aglomerati forumul?

(scuze de off, daca am facut)
 

DeletedUser

Dar daca nu aveti bani sa luati CP faceti-va conturi si aduceti-le la 300 de pct. si primiti 1 saptamana CP :D (Si daca sunteti cu putine sate,le si cuceriti.)
Totusi este plictisitoare aceasta metoda...eu nu am incercat dar ma bate gandul ! :p
 

DeletedUser33563

de ce va certati fratilor atata?
nu mai cumparati CP si gata; ce tot atata va ciondaniti si aglomerati forumul?

(scuze de off, daca am facut)

Aglomeram forumul ?? dar ce ai vrea tu sa gasesti aici povesti despre capra cu 3 iezi ??

Nu stiu daca e ** de punctaj...e la fel de greu sa joci fara cp si pe un cont de 5 mil si pe unul de 200.000 pt ca pe cel din urma trebuie sa dezvolti 30 sate simultan ( asta pe la inceputul lumii desigur ) lucru care nu iti ia putin timp fara ...Nu stau sa ma uit la istoricul lui ca jucators pentru ca nu merita efortul ... Usurinta cu care a pus problema spune totul
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus