Discutii Libere 2011

DeletedUser33745

Normal ca ii terminati, daca Ramoluad are conturi si prin armada :)))
ehhh relatiile astea :)
 

DeletedUser

Te rog sa dovedesti aceasta afirmatie !

Nu e genul meu sa joc asa,cu toate ca sunt mai castigati cei care pot juca astfel :)
 

DeletedUser

Pentru ce mi-ar trebui conturi in Armada cand asa stiti voi sa atacati ?

Agresor: cucoasa
Origine: ATLANTIDA (380|187) K13

Număr: 0 0 10490 0 422 2249 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 10490 0 422 2249 0 0 0 0 0 0
 

DeletedUser33745

de ce ii bagi pe toti intr-o oala!!

sunt si robotzi destui !!!

si cat cu contul...sunteti multi-cont cu totii ! :)))

plus alte manarii care nu am dovezi, dar se vad cu ochiul liber !!

daca castigati lumea, sa nu va bucurati, nu are rost :))))
 

DeletedUser

haide emy...fi serios, se vor da la cyyupanezu ca-l iubesc destul de mult...insa ala-i mai hot decat ei toti la un loc, are si ala conturi asigurate pentru inca un an de aici inainte ;))
Cine sa se mai bata ? Moderatorii de pe extern cu adminii ? Trebuie sa fi batut in cap sa nu observi ce se-ntampla pe L8...
De ce crezi ca baietii inteligenti au renuntat la L8 ?

Ramoluad, tu esti nevinovata ca de obicei, hai las-o moarta ca stie lumea ce poti si ce nu...ti-ai demonstrat calitatile de luptatoare in fata altora si-s rapoarte active mult mai jalnice decat arati tu ceva mai sus...

Daca vreti sa vedeti cine joaca pe L8 ma contactati ca sa va arat din dedesupturile acelei lumi atat de mult contestata...jucatori inchisi de-un admin si apoi bine merci acel jucator fara pedepse deschis de catre altul, sau cu pedepse de tot rasul, 1 sat...altii la aceeasi greseala primeau 25% din sate... ( dovezi cu tiket, in care adminul spune ca acel cont a fost inchis definitiv si n-o s amai revina p-acel cont, apoi jucatorul respectiv la nici 12 ore, era activ si cu pedeapsa ioc...la o saptamana alt tiket, alt jucator incuiat pe definitiv si acelasi lucru...deschis si pedeapsa 200 sate, la jucator de 2k sate +...ce-s 200 sate la acel lvl si taleri redusi ? )

Lumea 8 este o lume compromisa, nu stiu de ce mai joaca cei 10 membri din armada...pierd vremea de pomana...sa-i lase pe smekeri sa se lupte cu barbarele, la fel cum au facut 300, i-au lasat cu ochi-n soare ;))

LEGION si TNA n-au castigat nimic pe L8, degeaba au ramas singurile triburi care mai bazaie precum bondarii pe langa stup...doar au falsificat acea lume de joc prin relatiile lor, si-au batut joc de acest joc...jucatorii adevarati au renuntat cu mult timp in urma, incepand cu mafia009 ( se pare c-a revenit), stavros304, m@ny@x, eduard88 si terminand cu LEONIDA, implicit membri 300, putini mai sunt de calitate si-i numeri pe degete...
 

DeletedUser

Tylicaru,inainte sa ma acuzi de multicont mai bine ai anunta membrii Armadei ca eu nu mai fac recrutari,degaba imi trimit mesajele voastre sa ma convinga ca sunt de partea TNA-ului ;)

Dr Love,nu incerc sa demonstrez nimic pe acest joc. Iar daca alti jucatori si-au facut vreo parere despre cum joc eu este dreptul lor,nu ma deranjeaza. Nu am afirmat niciodata ca as fi un jucator bun sau rau,sunt doar jucator si inca sunt pe lumea pe care am inceput sa joc Triburile.Atat si nimic mai mult!
Cat despre cei care au dat stergere cont nu ma pot eu pronunta(am dat si eu stergere pe alte lumi) ,nu le cunosc motivele si nici nu cred ca tu sau altcineva le stie pe toate. A fost alegerea lor!

Emy - este posibil sa "ne batem intre noi" dupa ce terminam cu Armada...dar nu asta e farmecul jocului ?

Prea multi oameni si-au antrenat toata ambitia in acest joc si au uitat de ce au inceput...
 

DeletedUser

tu de ce ai inceput?

iti dau id lui leonida sa vezi de ce o dat stergere cont?

dr. love motivele de mai sus sunt reale toti pe care i`am intrebat mio zis acelasi lucru

si de furt nu am uitat inca cand jucam eu pe l8,cum poti cu 20 de full sa eliberezi un sat cu 15 ferme de aparare plus un sat full de catapulte cu flama:)))?

ps.cand am intrat de dimineata nici rapoartele nu le mai aveam,erau sterse=))
 

DeletedUser

Eu am inceput pt disractie si inca ma distrez :)

Dar stii care e diferenta intre mine si jucatorii care dau stergere cont in plin razboi? Eu cand am avut razboi am ramas pe cont pana la ultimul sat! Am pierdut fiind pe cont,nu am fugit din varii motive.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu am inceput pt disractie si inca ma distrez :)

Dar stii care e diferenta intre mine si jucatorii care dau stergere cont in plin razboi? Eu cand am avut razboi am ramas pe cont pana la ultimul sat! Am pierdut fiind pe cont,nu am fugit din varii motive.

doamna, sau domnisoara, esti intr-o eroare foarte grava...este de plans sincer...

Daca ai putin timp sa urmaresti TwStat te convingi cate sate au pierdut membri 300 contra voastra, sau contra LEGION, o improspatare de memorie nu strica nimanui, scazi cele 5 zile cand conturile se stiau ca-s in stergere si care-ati atacat in haina sa luati satele, un calcul simplu data de stergere - 5 zile si pana-n momentul respectiv cate erau luate...sa-ti spun eu cate pe fiecare membru in parte c-am twstats in parte ???
uita-te la Gerulaboy - 20 sate, el v-a luat mai bine de 100...TatalLor = pierdute 70, castigate 250, sa pomenesc de LEONIDA, sincer va umileste, 28 pierdute 580 castigate......nu se pun satele luate de la ei cand erau deja-n stergere conturile si nici asa nu sunteti peste ei...
Cine-a fugit in plin razboi ? Ei ? Te inseli don`soara amarnic, daca nu erau "lucrati", membri 300 erau s-acum pe harta si mult superiori voua...sa ne uitam la inamici invinsi la LEONIDA ? Nici acum nu l-ati ajuns, nici la anul probabil...5 triburi contra unui singur jucator si-a pierdut 17 sate...Iti aduci aminte de organizarea asupra lui timp de 3 saptmani non-stop ??? te-ai implicat si tu si ce-ai luat ? Ma uit pe twstats si nu te vad nici pe tine, nici pe altii...uita-te ca dupa atacul vostru asupra lui, la o simpla riposta v-a luat 80 de sate ;))
Pana la urma razboiul era castigat oricum de voi pentru ca i-ati lucrat...altfel 1 la 1 va dominau...cauta-l pe LEONIDA pe L clasica ca-i pe podium si aoclo sub alt nick...pe L21 la fel ca doar ai cunostiinte...cauta-l pe GerulaBoy pe L11 unde-i pe podium...acolo inca n-au ajuns manariile...

Jalnici la puterea N din punct de vedere al jocului, 300 v-au dominat fiind 10-20 membri ! Here nr.1 la inceputul L8 !
 

DeletedUser

Salut!
Eu as zice sa nu va mai certati inutil, intrucat nu isi are rostul. In momentul in care jumatate din playerii din mijlocul hartii s-au lasat de joc, au aparut si ceilalti de la extremitati la "lumina". Asta e evolutia. Daca n-ar fi un proces atat de surprinzator si de indelungat, poate ca omenirea nu mai exista astazi.
Insa, atata timp cat inca rezista cei care au ramas, desi la peste 1000 de sate, timpul pe care il petreci pe joc este foarte mare, lumea inca nu este moarta. Dar privind mai indeaproape la anumiti playeri care au ramas, as indrazni totusi sa adaug ca, chiar daca lumea 8 nu a murit, e paralizata de la gat in jos. Fara coloana.
 

DeletedUser

Eduard,nu cred ca ne certam. Este doar o discutie,sau cel putin eu asa o consider. Nu sunt aici sa ma cert cu nimeni.

Dr Love,cred ca m-ai inteles gresit. Eu nu am spus nimic legat de tribul 300 sau de jucatorul x sau y. Mi-am spus parerea la general,dar probabil esti prea inversunat sa observi asta. Statistic ne-au fost superiori,nu contest acest aspect,dar ei nu mai sunt pe harta,noi suntem. Ai pierdut undeva pe drum scopul jocului,ca trib sa fi pe primul loc la sfarsitul lumii,in rest sunt doar pareri personale despre jucatori in parte si despre triburi.

te-ai implicat si tu si ce-ai luat ?

Eu atunci cand atac cu tribul nu atac sa iau eu sate neaparat,am atacat impreuna cu cei din trib,pt ca asa e normal.

Dintre cei enumerati de tine Leonida este singurul despre care pot avea o parere,dar nu o voi expune public. Cu ceilalti nu am interactionat in nici un fel.

Jalnici la puterea N din punct de vedere al jocului, 300 v-au dominat fiind 10-20 membri ! Here nr.1 la inceputul L8 !

Jalnici sau nu ,suntem o echipa si am demonstrat-o. Cei enumerati de tine au fost!

O ultima rugaminte,incearca sa nu mai caracterizezi folosind astfel de apelative.Nu te avantajeaza deloc sa folosesti asfel de jigniri.
 

DeletedUser

Eu am inceput pt disractie si inca ma distrez :)

Dar stii care e diferenta intre mine si jucatorii care dau stergere cont in plin razboi? Eu cand am avut razboi am ramas pe cont pana la ultimul sat! Am pierdut fiind pe cont,nu am fugit din varii motive.

te contrazici singura my lady;)

cand joci pentru distractie doar te distrezi,cand ramai pana la ultimul sat nu se mai numeste distractie
 

DeletedUser

Eu atunci cand atac cu tribul nu atac sa iau eu sate neaparat,am atacat impreuna cu cei din trib,pt ca asa e normal.

Dintre cei enumerati de tine Leonida este singurul despre care pot avea o parere,dar nu o voi expune public. Cu ceilalti nu am interactionat in nici un fel.

O ultima rugaminte,incearca sa nu mai caracterizezi folosind astfel de apelative.Nu te avantajeaza deloc sa folosesti asfel de jigniri.

1. Te-ai referit ca jucatorul x nu stie sa joace din cauza asta nu pierdeti sate, ai postat raportul......este nitel mai sus
2. Lasa-l pe Leonida, ca n-a jucat singur, ca fara el 300 n-ai fi existat este altceva, dar a avut echipa nu de unul singur...
3. Imi pare rau daca te-ai simtit jignita, n-am vrut nici o secunda sa te simti jignita sau lezata de cele spuse de mine, dar ti-am dat exemple la posturile tale, in care sub o forma sau alta mai subtil incerci sa atingi un punct in care " doar voi sunteti aia buni, c-ati ramas pe harta pana acum", iar restul care mai sunt dusmani, nu stiu sa atace, cei care-au fost, au fost ...

Jucatorii respectivi nu s-au lasat de triburi, s-au lasat de L8 pentru c-au fost furati...asta-i singura deosebire intre te-a lasa de frica razboiului ( cum ai precizat mai sus ), care nici pe departe nu era pierdut de catre ei...si te-a lasa pentru ca nu te poti lupta si cu cei care au butoanele ( motivul adevarat ).....

P.S Revin pentru ca uitasem...la stergerea conturilor s-au format peste 20k sate de barbari...daca respectivii continuau jocul se inchidea L8 si nu-i puteati innobila, nici acum nu s-au terminat satele de barbari, inca nu exista nobili suficienti de-a lua satele parasite, dar sa fi fost jucatorii prezenti ...si inca un aspect...dar ca o informatie din culise..." intreaba-n LEGION cine-l ataca pe Leonida in zona K41-K42-43-51-52-53...ii cerusera PNA personal pentru ca deja matura printre ei...voi urcasera-ti in K44-55, el matura harta cu legion in acele zona, nu vorbesc eu, vorbeste TwStat si pot confirma jucatorii Legion din zona respectiva...acolo domina el harta cu masaita, Gerulaboy, TalalLor,michaelbird,bogdansalk...sa ne uitam la ultima luna pana nu s-au sterge ? Peste 500 sate cucerite de la dusmani au adunat...cand ii puteati voi innobila cand aveau peste 20.000 sate lipite si erau printre cei mai activi jucatori de pe L8...NICIODATA este raspunsul !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33745

Adevarul e ca atunci cand esti furat, de multe ori la rand, nu mai suporti!!!

Cand jocul nu mai este cinstit asa cum este pe L8, o iei razna!!

In fine, lumea 8 va fi o lume castigata de admini, nu de jucatori !!
 

DeletedUser

Da,m-am referit la jucatorul acela,nu la membrii tribului 300. Si am pus acel raport dupa acuzatia de multicont. Nu avea nici o legatura cu 300 sau harta de acum 4-5 luni.

Despre Leonida discutam inutil,cei care au jucat impreuna sau impotriva lui stiu ce fel de jucator este. Fiecare are parerea lui. Este firesc sa aiba o echipa,nu e un joc de 1 la 1,fara echipa nu faci nimic in acest joc.

Totusi,de ce dezbatem trecutul? Fiecare trib si-a facut jocurile(inclusiv cele de culise - la asta trebuie sa recunosc cat este de bun Leonida). Eu am comentat prezentul,trecutul e istorie si nu mai poate schimba cu nimic ce se intampla acum pe L8.

te contrazici singura my lady

cand joci pentru distractie doar te distrezi,cand ramai pana la ultimul sat nu se mai numeste distractie

Asta era acum mult timp,si chiar m-am distrat si atunci,conferinte voice pe skype cu prietenii toata ziua care intotdeauna incepeau pt joc si se terminau cand picam de somn, discutiile despre joc erau uitate dupa 10-15 minute si ajungeau unde nu ne imaginam noi. Oameni cu care am ramas prietena,cu care organizam inca iesiri de cateva zile prin tara.Oameni cu care discut cu placere oricand,chiar daca nu mai jucam impreuna de mai bine de un an si jumatate.

Intr-un cuvant,da inca ma distrez! Si daca contul meu va fi inobilat de adversari intr-un razboi nu voi fi deloc afectata eu,mi-am facut prieteni printre colegi si adversari si mi-am petrecut placut o parte din timpul liber.
 

DeletedUser

Intr-un cuvant,da inca ma distrez! Si daca contul meu va fi inobilat de adversari intr-un razboi nu voi fi deloc afectata eu,mi-am facut prieteni printre colegi si adversari si mi-am petrecut placut o parte din timpul liber.

Si crezi ca cei care nu mai joaca pe L8 n-au prieteni ? crezi ca nu si-au facut amici timp de 2 ani de zile chiar si la dusmani ? Iti aduci aminte de Moratu ? ce poti spune de el ? Tocmai tribul lui l-a tradat...om de o calitate deosebita ce rar gasesti pe acest joc...
Noi ne-am referit la faptul ca L8 este o lume murdara, ca va distrati voi cu satele de barbari sau conturile din armada eliberandu-va altii satele este altceva..placerea jocului pe l8 a disparut de mult, acum este monotonie 99%, numai tu spui ca te distrezi, dar daca-i intrebi pe restul spun ca-i plictiseala maxima...

P.S. Mai bine decat mine nu-l cunoaste nimeni pe Leonida...probabil gerulaboy si dorss..probabil...afla ca n-a facut nici un joc de culise...putea la un moment dat sa va lucreze si el direct din staff, dar cum pe L5 am fost si noi la fel de " jegmaniti" s-a abtinut sa aplice anumite strategii...avea relatii destule si inca are...cunosti probabil situatia adminilor de pe l5, fosti admini mai bine zis si cazul jimera...n-are rost sa rascolesc acum amintirile, dar ca fapt divers mi-am spus si eu parerea aici si se pare Ramoluad ca esti singura care incearca sa spuna ca ce-am spus eu nu-i adevarat, cei care intra pe extern , fosti sau actuali jucatori de pe L8 sunt de-a dreptul scarbiti de aceasta lume murdara de-a dreptul.
 

DeletedUser

" intreaba-n LEGION cine-l ataca pe Leonida in zona K41-K42-43-51-52-53...ii cerusera PNA personal pentru ca deja matura printre ei...

te rog nu modifica realitatea, leonida intradevar "matura" in casa lui,deoarece intraseram in ea,nu era sub nici o forma in expansiune ci in defensiva ;)...Gerulaboy, TalalLor,michaelbird n-au facut mare brinza in 52-51,...in 53-63 leonida se afla in spatele lui bcrangasi,care a rezitat mult mai mult ca el....la ultimul atac organizat de armada,apasii si SLK,eu am fost tinta,au participat toti pe care i-ai enumerat plus inca cativa,si tot ce au reusit-a reusit leonida a fost sa speculeze 4 h in care n-am fost pe joc si 3 sate,pe margine,goale.Dupa o hoarda de nobili trimisi degeaba,a renuntat imediat ce am ripostat cu atacuri care erau fake-uri....
 

DeletedUser

te rog nu modifica realitatea, leonida intradevar "matura" in casa lui,deoarece intraseram in ea,nu era sub nici o forma in expansiune ci in defensiva ;)

a reusit leonida a fost sa speculeze 4 h in care n-am fost pe joc si 3 sate,pe margine,goale.Dupa o hoarda de nobili trimisi degeaba,a renuntat imediat ce am ripostat cu atacuri care erau fake-uri....


Amice, texte din astea-m mai vazut pe o gramada de lumi...voi cand pierdeti, ori nu sunteti voi ci sitteri, ori nu sunteti acasa, ori nspe mii de motive...voi sunteti cei mai buni de pe triburile...cand luati sate insa din armada, din 300 sau din oricare alt trib, sunteti campioni...nu vezi ca prin afirmatiile tale faci si mai mult ca lumea sa va desconsidere ? daca ai tupeul necesar, probabil rapoartele exista...vrei s aintru pe twstats sa vedem satele pe care le-ai pierdut chiar tu impotriva lui si-al altor jucatori sa vedem daca trupele erau in alta parte sau iti erau distruse ??? Nu mai aberati mai oameni buni,ca asta este, erati inferiori ca jucatori celor din 300, ca erati mai multi este una, dar ca jucatori membri 300 erau calitativ peste voi...4 triburi contra unuia...jalnic...si tot nu aveti ce le face...
Bcrangasi sa revenim, lasa-ne...lasa-ne...avea pna-uri personale cu jumatate din LEGION...uite ia legatura cu Leonida, joaca pe L1 cu mine...lumea este inchisa si e ca si castigata, il gasesti in primii 10...intrii si-l cunosc jucatorii, daca chiar vreti sa stati de vorba cu el, dar nu mai intra aici ca citez " sa nu mai aud de lumea 8, imi este scarba cand aud, cu magariile si manevrele lor ", tocmai acum mi-a zis pe mess despre Bcrangasi...nu-l ataca pe frunte lata, iar ala din cauza lui a luat sate in K43...apoi cand ala a avut suficiente sate acolo normal ca s-a pus pe Bcrangasi botanistu...a pus botu la cei de la voi ca nu-l atacati...intreaba-l de la cine avea trupele de-a rezistat ??? %50% din apararea lui leonida era la el in sate, de la Ground Zero la fel 30% din aparare...leonida a fost jucator defensiv...acum imi spune ca avea doar 750 sate de atac, din 2800 ...la 2k ferme aparare se poate tine granita linistit...+ ca Legion nu l-a mai atacat o luna si jumatate nici macar unul de la voi...au incercat, avea granitele cu 50k fiecare si-au renuntat ( a incercat GUSTAVIS, dar tot el pierdea satele )...+ sa nu uitam activitatea...asa ca lasa-ma cu rezistatul lui bcrangasi care-l atacau 5 membri din 50...

P.S.
O sa intre Leonida aici sa posteze tiketele toate ;)) cica ia ban pe extern si-l doare-n basca ;)) dar afiseaza toate tiketele de pe contul Leonida si sa vada toata lumea cine joaca pe L8 ( admini ), manariile facute de marii luptatori...citez " confirmare de conturi inchise de adminul "x", iar "y" l-a deschis, sau alte situatii in care adminul "0" inchide la fel pe definitiv un jucator de doua ori la rand, nu o singura data si-l deschide tot de atatea ori...numele se v-or vedea in tikete...sate pline de trupe-n granite si golite subit, nici rapoarte, nici nimik despre acest lucru, iar raspunsul adminului fiind " nu suntem in masura sa va dam aceste detalii si nu putem stii daca intr-adevar ati avut acele trupe-n satul respectiv", cand raportul de atac asupra satului cu ceva ore-n urma se vede ca satul respectiv avea 150k trupe de caciula...de toata jena, de tot rasul...sa vedem atunci mari si bravi luptatori din LEGION si TNA cu cine s-au luptat 300 si ARMADA, cu voi, sau cu adminii si moderatorii ?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus