Discutii libere L29 (Spam)

DeletedUser23722

Tu fetita sau baiat,ce dracu esti, iti stiu numele cred ca de 3 ani de zile , pe aici..Daca in astia 3 ani, atata ai reusit sa faci in viata, felicitari =)
se pare ca,pe lumea pe care joci,nu te-au invatat sa vorbesti civilizat:)
ia fii baiat silitor si ridica-mi tu o statuie pe aici,ca eu nu am resusit sa fac nimic in astia 3 ani:(

adrian mama,se pare ca suntem niste genii neintelese:D:cool:
 

DeletedUser

se pare ca,pe lumea pe care joci,nu te-au invatat sa vorbesti civilizat:)
ia fii baiat silitor si ridica-mi tu o statuie pe aici,ca eu nu am resusit sa fac nimic in astia 3 ani:(

adrian mama,se pare ca suntem niste genii neintelese:D:cool:

Neintelesilor care esteti neintelesi...mie deja imi e frica si plec pe 30 ca-mi zic 2 anonimi in ale externului sa plec pe 30...

NU VREAU BAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!

Fetito sau baietelule ce esti tu...du-te tuuu de te uita la meciuri cu real impreuna cu gaby ca nu esti in stare de nimic =)))[p.s. el de acasa tu din piata pe ecranul ala mare :))]
 

DeletedUser

se pare ca,pe lumea pe care joci,nu te-au invatat sa vorbesti civilizat:)
ia fii baiat silitor si ridica-mi tu o statuie pe aici,ca eu nu am resusit sa fac nimic in astia 3 ani:(

adrian mama,se pare ca suntem niste genii neintelese:D:cool:

Iti ridic si statuie ma capsunoareaso, numai sa nu ne mai stresezi.
 

DeletedUser

se pare ca,pe lumea pe care joci,nu te-au invatat sa vorbesti civilizat:)
ia fii baiat silitor si ridica-mi tu o statuie pe aici,ca eu nu am resusit sa fac nimic in astia 3 ani:(

adrian mama,se pare ca suntem niste genii neintelese:D:cool:

sunteti niste genii ce posteaza asa ca nu au ce face.
uitati-va in ce hal e forumul asta si voi pledati pentru libera exprimare.datorita astora care ocupa spatiul aiurea nu vedem jucatori care sunt activi si care ar fi interesanti de auzit.
faceti-va loc aparte,puteti o face chiar de azi.imi permit sa va sugerez si titlu:
"am jucat pe 29,ne este draga,vrem sa postam aici" si vorbiti despre ce doriti.
Nimeni nu va opreste!
doar ca eliberati locul asta si lasati oameni care chiar joaca sa vina sa spameze,nu jucatori ca adrian care se prezinta cu un stil dubios.
Nu e nevoie de maica teresa aici,chiar nu e nevoie
 

DeletedUser32745

Cine-i opreste sa spameze aici? Cu cat sunt sunt mai multi, cu atat mai bine. Eu, de exemplu si joc pe lumea asta si nu vad sa ma opreasca cineva... si nici nu ma deranjeaza discutiile altor persoane... pt ca de aceea se numesc dicutii Libere:)
P.S.: Nu-mi place acel titlu... tie-ti place baietel?:)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30341

pentru ci care scriu pe acest forum, neintelesii din realitate, numiti si oameni cu idei pe care si le pot exprima liber :)) poate invatati sa puneti o intrebare...

Pentru a obţine o construcţie interogativă, limba română utilizează trei procedee.
1. Interogaţia fără element interogativ.

· În acest caz, tonul este mai ridicat la sfârşitul propoziţiei, indiferent de ordinea cuvintelor:



Tata ştie? = Ştie tata?



Este absolut obişnuită marcarea interogaţiei prin simpla ridicare a tonului. Este vorba de interogaţia „totală”, adică cea la care se răspunde prin da sau nu. Chiar dacă fraza este mai lungă, dacă există o singură interogaţie „totală”, tonul este mai ridicat la sfârşitul întregii fraze:



Nu e destul că m-ai minţit de atâtea ori până acum?



Diferenţa dintre fraza enunţiativă şi cea interogativă fără element interogativ este dată exclusiv de intonaţia ascendentă.



· Plasarea subiectului înainte sau după verb, depinde de cuvântul pe care vrem să-l punem în evidenţă. Deşi româna are o topică destul de liberă, în principiu, cuvântul care ocupă primul loc în frază este reliefat. De exemplu, diferenţa dintre:

Răsare luna? şi Luna răsare?



este subtilă. În primul caz, sensul este „răsare sau nu luna?”, iar în al doilea caz este „luna sau soarele răsare?” Uneori, între cele două propoziţii cu ordinea inversată nu este nici o diferenţă:



Când pleacă trenul? = Trenul când pleacă?

E gata masa? = Masa e gata?



Inversiunea subiectului este posibilă şi în alte enunţuri, când vorbitorul vrea să pună în evidenţă primul cuvânt al frazei:



Ştii tu cât efort am depus pentru asta?



Pentru a insista asupra întrebării, se utilizează frecvent adverbul oare (vezi acest cuvânt).

Inversiunea subiectului, dublată de adverbul oare sau vreodată se întâlneşte şi în cazul interogativelor cu sens dubitativ, în care vorbitorul se întreabă, se îndoieşte de ce spune:



Ştie el oare care este situaţia?

S-a gândit ea vreodată la consecinţe?



Exprimarea subiectului prin pronume personal nu este obligatorie, mai ales atunci când acesta este cunoscut interlocutorilor.



2. Interogaţia cu element interogativ.



Se mai numeşte şi interogaţie „parţială”.

În limba literară, elementul interogativ (care, cine, ce, unde, când, cum, cât) este plasat la începutul propoziţiei, care de obicei, este scurtă:



Cine a venit? Ce faci acolo?



În acest caz, intonaţia nu urcă spre sfârşitul propoziţiei ci este descendentă. Cuvântul interogativ se află în vârful curbei melodice şi el este suficient pentru a da frazei un caracter interogativ.



· [util.] Plasarea elementului interogativ la sfârşitul frazei nu este imposibilă. Ea poate apărea în limbajul familiar colocativ:



Şi asta se va întâmpla când?

Şedinţa are loc unde?



Această exprimare nu este recomandabilă.



3. Interogaţia cu element disjunctiv (sau, ori).

Elementul disjunctiv se află întotdeauna în vârful curbei melodice:



Tu vorbeşti serios sau glumeşti?

4. Interogaţia este uneori utilizată pentru a exprima o îndoială cu valoare negativă:

Cine ar fi crezut asta despre el? (= nimeni n-ar fi crezut).

Cine ar fi afirmat altceva? (= nimeni n-ar fi afirmat altceva).



5. Combinaţia dintre o interogaţie şi o negaţie în aceeaşi propoziţie (interogativ-negativă) echivalează adesea cu o afirmaţie întărită:



Nu ţi-am spus eu? (= ţi-am spus, nu-i aşa?)

Cine nu ştie că totul e o minciună? (= oricine, toată lumea ştie…)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
smileyvault-popcorn.gif


Bun filmul asta....cate episoade mai are ?
 

DeletedUser

Cine-i opreste sa spameze aici? Cu cat sunt sunt mai multi, cu atat mai bine. Eu, de exemplu si joc pe lumea asta si nu vad sa ma opreasca cineva... si nici nu ma deranjeaza discutiile altor persoane... pt ca de aceea se numesc dicutii Libere:)
P.S.: Nu-mi place acel titlu... tie-ti place baietel?:)))

"Baietoiule",Doar 2 lucruri trebuie sa faci cand ai de citit ceva pentru a intelege mesajul :
1.sa citesti.
2.sa si intelegi.

2 sigur nu,deja incep sa cred ca nici pe prima nu o faci.
si atunci,cu ce scop mai postezi?
te complaci in postura de aparatorul poporului?
justitiarul democratiei?????
lasa-te,sincer,fara nici o ofensa.
nu ai tu treaba cu polemicile.
 

DeletedUser

smileyvault-popcorn.gif


Bun filmul asta....cate episoade mai are ?

daca vrei sa mai dureze vezi ca ai niste negri pe care ii ti pe bara...da-le drumu din cusca sa vezi film SF, de actiune, aventura si dragoste daca ii dai drumu si Pinkai :D

Cat despre lectiile de gramatica/fonetica sau ce era pe acolo...ar putea intra la categoria spam excesiv..parca asa si-a luat-o Gicu...sau aiurez raka?
 

DeletedUser32745

Vrajitorule vad ca-ntelegi cam multe gresit... nu pe tine te intrebam, nu esti tu baietelul.
Nu-s aparatorul nimanui, doar ca din cati oameni activeaza pe lumea asta, doar voi, care nu sunteti nici macar o mana de oameni, v-ati gasit sa comentati ceva fara sens, adica despre dreptul tututot de a "discuta" la sectiunea "Discutii libere".
Si sa stii ca daca pui un semn de intrebare sau 10 tot aceeasi chestie e... doar ocupa mai mult spatiu si nimic mai mult... eventual daca te si miri, pune un semnul exclamarii( sau 5) pe undeva.

Este admirabila initiativa ta issac, felicitari:)
Cand apare urmatorul episod? Sau asta era doar episodul-pilot, pt a vedea daca prinde la public?
 

DeletedUser

Vrajitorule vad ca-ntelegi cam multe gresit... nu pe tine te intrebam, nu esti tu baietelul.
Nu-s aparatorul nimanui, doar ca din cati oameni activeaza pe lumea asta, doar voi, care nu sunteti nici macar o mana de oameni, v-ati gasit sa comentati ceva fara sens, adica despre dreptul tututot de a "discuta" la sectiunea "Discutii libere".
Si sa stii ca daca pui un semn de intrebare sau 10 tot aceeasi chestie e... doar ocupa mai mult spatiu si nimic mai mult... eventual daca te si miri, pune un semnul exclamarii( sau 5) pe undeva.

Este admirabila initiativa ta issac, felicitari:)
Cand apare urmatorul episod? Sau asta era doar episodul-pilot, pt a vedea daca prinde la public?

Esti tu sigur ca suntem doar cativa? Cred ca scarba de voie e foarte mare :).Cel putin din tribul meu, am auzit foarte multe pareri contra voastra, au mai postat si altii din alte triburi..
Chiar vreti sa postam 50 sa intelegeti ca nu ne intereseaza pe noi, astia care jucam acest joc, discutiile voastre sterile, si saluturile voastre, si micile cafelute virtuale, si textele copy-paste ?
 

DeletedUser32745

Ai mai pus si tu un 0 p-acolo ca sa pareti grup mai mare? Luati o lamaie sa va treaca greata.
Fiecare cu treaba lui, asta-i rostul topic-ului, sa poata vorbi si cei ce nu mai joaca sau n-au jucat pe aceasta lume, tocmai pt a nu fi acuzati de spam pe alte topic-uri.
Si scrii cu atat patos de noi astia care jucam, de parca cine stie ce inginerie facem.
 

DeletedUser

Ma opteron,lasa-i ma pe astia in plata lor.Parca ai fi Don Quijote si ei morile de vant.
Le zici odata,le zici de doua ori si tot nu inteleg,nu ai ce sa le faci,lasa-i in pace,ca daca nu ii bagi in seama nu o sa mai posteze atata.
Din moment ce moderatorii nu au nimic impotriva posturilor ce le au ei pe aici,cum crezi ca o sa schimbi tu situatia.

Mai bine treci pe joc si mai baga pe unu la interne ca nu mai am ce sate sa iau maine:D
 

DeletedUser41217

Cat despre lectiile de gramatica/fonetica sau ce era pe acolo...ar putea intra la categoria spam excesiv..parca asa si-a luat-o Gicu...sau aiurez raka?

exista si regula pt 'spam excesiv'? :)))
regulile evolueaza, sau noi involuam
dar tare :))
 

DeletedUser

exista si regula pt 'spam excesiv'? :)))
regulile evolueaza, sau noi involuam
dar tare :))

pai exista...cel putin in cazul lui Gicu Mentosan exista...prea mult spam i-a cauzat un ban =)))
vezi..de cand numai esti mod incepi sa ramai in urma :p
 

DeletedUser

Normal..aici nu se pune problema de vreo neclaritate in privinta ban-ului...doar o invatam pe maru nole reguli...ca nu pra mai citeste regulamentul de cand numai e in team :)))
 

DeletedUser23722

Cine-i opreste sa spameze aici? Cu cat sunt sunt mai multi, cu atat mai bine. Eu, de exemplu si joc pe lumea asta si nu vad sa ma opreasca cineva... si nici nu ma deranjeaza discutiile altor persoane... pt ca de aceea se numesc dicutii Libere:)
P.S.: Nu-mi place acel titlu... tie-ti place baietel?:)))

fetita,ce alt nume sa ne alegem?
 

DeletedUser41217

Normal..aici nu se pune problema de vreo neclaritate in privinta ban-ului...doar o invatam pe maru nole reguli...ca nu pra mai citeste regulamentul de cand numai e in team :)))

da văd că mă cam depăşeşte tehnologia :)) ... am rămas în urmă dacă nu am mai intrat şi nu m-a mai interesat...naşpa, îmi vine deja si plâng :)))
 
Sus