Discutii Libere L31 !

DeletedUser

mi se pare mie sau se intoarce roata =)) ??? incep sa apara probleme in paradisul celor ce vedeau lumea inchisa inca de la inceputul anului ?

tot timpul se intampla asa .. cand subestimezi pe altu si te dai "tu" prea in barci , cazi de dai cu ,' curu de pamant si abea dupa iti dai seama :)))
 

DeletedUser40238

nu mai pune nimeni statistici ??? ar fi interesant ;)))
sunt curios ce se mai intampla pe aici !!! a inchis oldul lumea?
 

DeletedUser4863

Parte 1:
Triburi: M.T
Parte 2:
Triburi: OLD, OLD-A, Old-B, OLD-C, OLD-E

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 7,156
Tabăra 2: 13,107
Diferență: 5,951

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 622
Tabăra 2: 538
Diferență: 84


Cele 538 sunt luate doar prin recrutarea unor jucatori din M.T. , care au crezut ca in old o sa zboare porcul :)


Parte 1:
Triburi: M.T
Parte 2:
Triburi: OLD, OLD-A, Old-B, OLD-C, OLD-E

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 316
Tabăra 2: 278
Diferență: 38

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 64
Tabăra 2: 12
Diferență: 52


Parte 1:
Triburi: M.T
Parte 2:
Triburi: OLD, OLD-A, Old-B, OLD-C, OLD-E

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 89
Tabăra 2: 102
Diferență: 13

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 6
Tabăra 2: 2
Diferență: 4
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40238

asa cum spuneam !!! ultima lor arma: incercarea de a recruta toata harta... !! efectul acelei bombe a trecut ;balanta sa echilibrat la un moment dat acum .... tot astept un reprezentant old sa imi spuna cand vor inchide lumea.... (a se vedea pregatirea echipei Dinamo de Champions league)
 

DeletedUser4863

:)))

Vor inchide lumea cand vor incepe si sefii sa ia si altceva in afara de interne :rolleyes:.


Ai punctat bine aici , pentru asta cred ca o sa intri la interne.

Dar mai sunt vro 2 lucruri de punctat.

1- Sefi au in inima tribului langa barbare doar sate de cav u , ca sa poata farma linistiti .

2- Te intrebi de ce nu este sprijin pe granita , pentru ca Sefi stau cu cate 50-60 k pe sate =)) ,

Intr-o academineAm otyla sef de trib sprijin doar pe el si victor70 , restu sunt in POM si POMUL in AER :) , daca te uiti pe statistica conducatorului OTYLA , nu cred ca are sat luat de la M.T , doar recuperat.

Mari jucatori astia din old , in 2 luni o sa vina potopul peste ei , sa vdm de unde cere sprijin , de la NOFA :))
 

DeletedUser40238

se pare sa scufundat si prapastia nu numai corabia=))))

eram contrazis mai sus intr-un post in care spuneam ca la ei sunt maxim 5 ce incearca sa joace si doar unul reuseste restu interne (din zona ce am cunoscut-o eu)!! si acm incepe sa se vada acest lucru!!!
 

DeletedUser40238

nu mai ai cu cine;))) cei mandri si falosi din old au ajuns ca niste batranei fara pensie ... mai cersesc si ei pt asi asigura traiul...NU VII SI TU LA NOI?=))) arma lor principala ... si unica lor realizare de 4 luni incoace !! recrutarea a 3 jucatori MT !! din care 1 sa si barbarizat !Ceilalti o iau cu stil pe coaja!!


Daca doreste cineva sa mentioneze ceva de nofa..... eu nu am considerat necesar =))))
 

DeletedUser4863

Anybody here?
Unde-s certurile alea clasice?


Nu cred ca au fost certuri pe lumea 31 , spre suprinderea mea.
Dupa cum se observa totul se discuta pe harta , vorba multa saracia omului .

Mai sunt si imi permit sa spun 3 triburi care lupta pentru inchiderea lumi.
1- Worms
2-M.T
3-Old

Primele 2 sunt aliate si domina de moment zonele NORD si SUD .

Sa nu uitam si celelate 2 triburi mai micute care stau si incaseaza de vro 1-2 luni , Nofa si Cav-ul .


Posibile miscari pe harta , Nofa sa fuzioneze cu ceva jucatori in OLD , iar Cav-ul sa beneficieze de 500-1000 ferme de la Old pentru incetinirea Worms-ului si Mt.


In rest , o lume foarte grea de jucat din pricina Nobilimi , o viteza cat de cat acceptabila .
Cu triburi cat de cat bunicele .
 

DeletedUser40238

incerc sa citesc inca o data !! Posibil sa am probleme cu vederea!! de unde atatea ferme?

Am totusi o curiozitate !!Care ar fi reactia MT-ului daca pelsag ar cere invitatie? >:)))
 

DeletedUser

Posibile miscari pe harta , Nofa sa fuzioneze cu ceva jucatori in OLD , iar Cav-ul sa beneficieze de 500-1000 ferme de la Old pentru incetinirea Worms-ului si Mt.

Cu triburi cat de cat bunicele .


fermele alea ar fi bine sa le tine aproape de trib:), si sa nu fim rai, au fost certuri intre tj si nofa, tj si eoel, vi-l mai amintiti pe florinel lord of war ? , am inceput sa-i duc lipsa :)) ,,pana maine numai ai nici un sat'', au fost vremuri frumoase, si dupa cum spuneai si tu, greu cu nobilimea :) in rest toate bune si frumoase sunt curios cum va arata harta pana de craciun :)
 
Sus