Discutii libere L36 !

DeletedUser

Si din nou se dovedeste ca degeaba ai o adunatura de jucatori buni, daca nu ai un trib...
Pacat, pacat ca unii s-au umilit mai rau ca ultimii oameni pe aici incercand sa arate cat de cu mot sunt si dupa au disparut cand au vazut ca de fapt ceea ce spuneau era 100% ipocrizie si vise...
Da, o lectie de invatat, BUTURUGA MICA RASTOARNA CARUL MARE! :)
 

DeletedUser34930

Bine Spus aici ... Noi ne-am vazut de joc pe harta si asta sa vazut clar din toate punctele de vedere . Cat despre Ibidem nu am ce sa mai zic , stim cu totii ca erau prea increzuti si se bateau cu pumnul in piept .

Greseala a fost a conducerii Ibidemului , nu au stiut sau mai bine zis nu au avut rabdarea necesara sa organizeze granita .

Aici sa pierdut mult.
 

DeletedUser44302

sper sa nu se aleaga praful nu este nici o satisfactie in a castiga un war cand dusmani se autodistrug.
vreau sa avem 2 tabere tari care sa duca un war (jucat pe harta nu la spalat rufele in public )de care sa se vorbeasca multe lumi de acum incolo indifirent de castigator.

oricum in statistici ibidem se tinea bine nu pierdea sate multe in medie pe zi...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44302

pr 09
20:11 Tribul Ibidem a intrat în război.
apr 09
19:23 Tribul C-D a declarat război împotriva tribului.

nu este clipa sa fie lasata garda jos.....cand un trib inamic este incoltit si nu mai are nimic de pierdut atunci este cel mai periculos inamic posibil
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44302

consideri ca nu mai aveti sanse de a intoarce situatia si de a pune united si t-j intr-o situatie nasoala?
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
209
Pe ce lume? Aveau acele triburi atatia adormiti cat are Ibidem?

Sa-ti dau un exemplu. Din ianuarie avem razboi cu TJ. Cum e posibil ca multi jucatori sa aiba acelasi ODA pe care il aveau atunci? Daca au mai crescut cu 50-100k e pentru ca au aparut interne si trebuiau sa si le curete.

Imi spuneti si mie de cate ori a atacat mangotaru United sau TJ? Dar sorin1212, jojo90, alexmaho, daczone6, kasai, florentina26, dana vali, guspitzsef, tanz, acab. si multi altii? Multe conturi mari mai mult au facut umbra hartii decat au jucat. Spad, ilici69, tYsOnFlR si care or mai fi prin partea aia sunt jucatori care puteau ataca -W- odata cu ceilalti dar sunt doar niste adormiti. Cum sa castigi razboaie cu jucatori care nici nu ataca, nici nu isi fac tot contul defensiv, sa trimita sprijin macar?

Ghici de cand se chinuie tanti mangotaru sa faca un organizat pe United si nici ca l-a mai facut

mangotaru feb 22, 00:15
Raspundeti la mesaj strict cu numarul de fulluri pe care le aveti la dispozitie pentru un organizat.

Daredevil MephistO feb 22, 00:55
6

Dar o inteleg. E ocupata sa-i faca splituri lui alexutzu28 pe satele de la interne. Pentru asa ceva are timp.

Poate din exterior Ibidem parea un trib bun, cel mai bun din istoria triburilor cica dar erau doar vorbe in vant.
 

DeletedUser44302

ouch. man e nasoala rau ..nu ma asteptam sa fie asa haos cum ai descris .pacat de jucatori care chiar vor sa joace :(..

(cei drept nu pe servarul nostru,si nu era atat de naspa cum ai descris)
 
Scor reacție
209
Lasa ca nici pe la straini nu mai e ce a fost. Acelasi lucru l-am patit si pe w66 acum un an. Ne-am luat-o de la un trib de pe locul 18. Erau de 3 ori mai putini ca noi si nu am fost in stare sa ducem un razboi ce parea ca si castigat la inceput pana la capat. Si la fel, al nostru intemeietor visa ca tribul nostru o sa castige lumea, la fel membrii isi dadeau in cap de la interne, la fel conturile mari nu atacau. Doar astia mici ne zbateam, stagnam ca numar de sate dar trimiteam fullurile de cum le refaceam de la 15-20, chiar 24 de ore ca aia de pe granita dormeau in papuci.

http://forum.tribalwars.net/showthread.php?262535-David-VS-Goliad&highlight=daredevil+mephisto

Si la fel, ne bucuram la inceput ca ii demolam de ii lua naiba, cum se bucurau cei din Ibidem ca demoleaza TJ. Dar nu ne-au folosit la nimic demolarile.
 

DeletedUser

Dupa cum spuneam, degeaba ai jucatori daca n-ai echipa.
A fost demoralizant la inceput, mai ales ca multi dispareau din T-J, pentru ca le era frica sa ridice un deget. Totusi, tin sa felicit conducerea, pentru ca au facut tot ce era posibil, toate metodele existente, poate au creat si ei altele, de asta merita respectul fiecarui membru!
Au fost si la noi inactivi, dar din moment ce noi avem o echipa, ne cunoastem, am primit jucatori noi care s-au integrat si care au devenit si ei parte din echipa T-J, atunci e normal ca am recuperat. Din nou, ipocrizia si aroganta nu duce la nimic. Noi am tacut si am incercat, daca era sa pierdem o faceam cu zambetul pe buze, pentru ca jucam intre prieteni si incepeam fara probleme pe alta lume, in timp ce Ibidem se batea cu pumnul in piept ridiculizand toata harta, miscare gresita, dupa cum s-a vazut. Cand joci impotriva unor oameni ar trebui cel putin sa arati respect, sau vei fi pus la zid, si uita-ne aici!
Razboiul va mai dura, nu se stie ce se va intampla, insa eu voi juca pana la final, fie al meu, fie al lumii, bucuros.
 

DeletedUser14250

Parte 1:
Triburi: S-T
Parte 2:
Triburi: T-J

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 21
Tabăra 2: 46
Diferență: 25

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 139,809
Tabăra 2: 296,414
Diferență: 156,605

chart
 

DeletedUser45170

Bine Spus aici ... Noi ne-am vazut de joc pe harta si asta sa vazut clar din toate punctele de vedere . Cat despre Ibidem nu am ce sa mai zic , stim cu totii ca erau prea increzuti si se bateau cu pumnul in piept .

Greseala a fost a conducerii Ibidemului , nu au stiut sau mai bine zis nu au avut rabdarea necesara sa organizeze granita .

Aici sa pierdut mult.
mai nou asa se zice ... cand tradezi un aliat declarand razboi ti-ai vazut de joc pe harta =))
dupa lupta multi viteji se arata.
:))
 

DeletedUser

Doamne, cata activitate, 2 luni si ceva de absenta :))
tribul UNITED.. mai existati ?:D
 
Sus