Discutii libere L41

  • Autor subiect DeletedUser29124
  • Data de început

DeletedUser44398

Pai e si normal sa fie provocari, trebuie sa fie scandal ca sa ai un scop in joc... uite.. pako are de gand sa ma scoata pe mine...

dar raman vise :))
 

DeletedUser41812

Atata timp cat provocarile raman strict ingame nu este nicio problema. Idea este ca voi de multe ori va jucati pe limita foarte labila intre ce este permis si ce nu.
 

DeletedUser39777

Doamne, ce baieti rai sunt pe aici.. Da-v-ar Domnu' cu paru-n cap!

Padre, fii si tu mai indulgent!
 

DeletedUser41812

cum e limita aia :D :D

E o limita ce o stiu toti si de obicei nu este pedepsita. Totusi cand conflictele escaladeaza trebuiesc luate masuri pentru a avea un forum extern curat si nu un maidan virtual pentru cei ce se simt cei mai tari in curtea scolii. Tu ca fost moderator ar trebui sa cunosti foarte bine fenomenul.
 

DeletedUser41812

Doamne, ce baieti rai sunt pe aici.. Da-v-ar Domnu' cu paru-n cap!

Padre, fii si tu mai indulgent!

Eu am fost indulgent initial si am vrut sa aplanez conflictele in mod pasnic; am citit foarte atent definitia furnizata de Lilith al cuvantului "moderator" sau "a modera" (nu am rabdare la ora asta sa caut postarea), dar din pacate nu am avut cu cine in seara asta. Sper ca dupa vacante lumea sa fie mai disponibila unui dialog civilizat.
 

DeletedUser

cum e limita aia :D :D

LABÍL, -Ă, labili, -e, adj. Nestatornic, schimbător, instabil. ♦ (Despre un sistem fizic) Care se află în stare de echilibru instabil. – Din fr. labile, lat. labilis.

limita labila intre ce este permis si ce nu- limita schimbatoare intre ce e permis si ce nu .In functie probabil de viteza vantului
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Eu am fost indulgent initial si am vrut sa aplanez conflictele in mod pasnic; am citit foarte atent definitia furnizata de Lilith al cuvantului "moderator" sau "a modera" (nu am rabdare la ora asta sa caut postarea), dar din pacate nu am avut cu cine in seara asta. Sper ca dupa vacante lumea sa fie mai disponibila unui dialog civilizat.

Multumesc pentru explicatii, eu iti remarcam doar limbajul, eu pe persoana fizica ca fost moderator(si altele) n-as fi folosit acel limbaj :)
Cred ca esti fix a doua persoana care imi da lectii despre regulile forumului.
 

DeletedUser41812

Folosirea termenului "labil" nu este cazuala. Regulile in general, pe joc, la fel ca si in viata reala, sunt interpretabile, nu este nimic nou sub soare, oricine face sau a facut putin drept stie asta. Totul depinde de interpretarea lor. Aceasta interpretare nu este una cazuala sau dupa ureche, ci urmeaza principiile ce sunt la baza intregului regulament si sunt in cea mai mare parte deducibile din celelalte articole in cazul unor dubii.
Cat despre lectii, nu asta era intentia mea, dar am crezut ca era cazul sa dau un minim de explicatii in acest sens.

Eu ma bag la somn, va urez noapte buna!
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Cum s-ar zice "in litera si in spirit" ? Nu cred ca trebuie sa faci drept ca sa postezi pe un amarat de forum, regulile trebuie sa fie cat mai clare si cat mai putin interpretabile si mie mi se pare ca sunt (cu cateva mici exceptii).

Eu cred ca te-ai "jucat" folosind formularea respectiva, acum fiecare cum considera.
 

DeletedUser

Folosirea termenului "labil" nu este cazuala. Regulile in general, pe joc, la fel ca si in viata reala, sunt interpretabile, nu este nimic nou sub soare, oricine face sau a facut putin drept stie asta. Totul depinde de interpretarea lor. Aceasta interpretare nu este una cazuala sau dupa ureche, ci urmeaza principiile ce sunt la baza intregului regulament si sunt in cea mai mare parte deducibile din celelalte articole in cazul unor dubii.

E recomandabil cand sunt dubii sa fie folosit ca argument de interpretare
argumentul reducerii la absurd (reductio ad absurdum): se demonstrează că o anumită soluţie, care se desprinde prin interpretare, este singura posibilă şi că adoptarea alteia ar duce la consecinţe absurde şi inadmisibile. Acest argument este folosit în rezolvarea unor probleme controversate din literatura juridică, pentru a combate argumentele invocate în sprijinul opiniilor contrare.
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
O dau toti in lectura, si pe joc sunt muratura.
Noi pe forum suntem tari, Si mergem la lautari.
Si manele ascultam, in grup satul sa til luam,
ca asa am invatzat, Sa fiu jucator adevarat.
cu 3 triburi stau in spate, sa te fac ca la Karate
hai la hora tribului, si la gustul micului.

Sanatate ( cu dedicatie pentru jucatorii adevarati ) :D
 
Ultima editare:

DeletedUser

O dau toti in lectura, si pe joc sunt muratura.
Noi pe forum suntem tari, Si mergem la lautari.
Si manele ascultam, in grup satul sa til luam,
ca asa am invatzat, Sa fiu jucator adevarat.
cu 3 triburi stau in spate, pe tine sa te pot scoate.
hai la hora tribului, si la gustul micului.

Te antrenezi sa mergi cu sorcova?
 

DeletedUser42349

Incepe Champions League , ahahha :D , pariori , microbisti pe aici ? :p
 
Sus