Discutii libere L41

  • Autor subiect DeletedUser29124
  • Data de început

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Gata si distractia :D
O cafea de dimineatza? :D

DSC_3969.jpg
 

DeletedUser44862

Ma aflu de ceva vreme pe acest joc,despre care as minti daca as spune ca nu-mi place
i-am indragit lumile pe unde am jucat
de pe fiecare lume jucata am amintiri:unele mai frumoase altele mai putin frumoase
am stat ani in sir pe joc si am citit acest forum tot timpul
am vazut pareri,am vazut reactii...unele frumoase altele mai putin frumoase
nu am indraznit sa postez ceva pe aici deoarece niciodata nu m-am considerat asa jucator sa am curajul sa-mi dau eu cu parerea pe aici
am considerat tot timpul ca acest forum e destinat jucatorilor vechi care au ani multi in spate petrecuti pe acest joc
Iar dupa ce am reusit si eu sa inteleg cu ce se papa acest joc si dupa cite mi de pp am bagat in conturi premium..am zis sa incerc si eu intrarea pe acest forum ..sa -mi spun si eu parerea mea
I-mi cer mi de scuze fata de toti de pe acest forum ca nu prea am scoala si multi dintre dumneavoastra ma considera un prostovan ...dupa cum postez
dar asa prostovan cum sunt am depistat o neregula ca juc. ala pacalea jucatori cu pp
Ma intreb voi cei vechi de e nu l-ati putut depista pina acum ,va intreb asta deoarece am aflat ca tipul respectiv facea de ceva timp magaria asta
de ce a-ti asteptat ca un nestiutor in a scrie pe forum,un copil ,un prostalau asa cum am fost catalogat de multi dintre dumneavoastra sa iasa sa-l dea in vileag pe hotul ala care pacalea jucatori
 

DeletedUser

Simplu,jucatorii care au cat de cat ceva in cap..isi cumpara pp singuri,nu cumpara de la diversi anonimi..
Nu zic ca tu nu ai avea cap,doar ca poate primind o oferta mai avantajoasa..ai incercat sa ii dai crezare acelui jucator
Sfatul meu este sa nu te mai lasi pacalit,sa te duci singur sa iti cumperi pp,asa nu vor mai exista chestii de genul!
 

DeletedUser44862

Memo14 ...prietenul meu care stiu ca citesti pe aici si-ti e rusinica sa spui motivul concedieri mele din academia ta
nu stiu de ce
fi prietene om cu coloana vertebrala si spunele tuturor ca ala de pacalea jucatori cu pp are cont si in conducerea acedemiei unde ma aflam si eu si ca sa se razbune si el cu ceva pe mine ...ma concediat din acea academie
daca recunosti acest lucru ...i-mi dau jos palaria in fata ta si ca om si ca jucator pe unde te intilnesc
inseamna ca si tu ti cu dreptatea pe acest joc si-ti e mila si tie de cei care au fost pacaliti de acel japcar cu pp
daca-l ascunzi in continuare si nu iesi la rampa sa spui lucrurilor pe nume...indiferent cum sunt ele..poate eu sunt prost si copil si mai gresesc...esti la fel ca el din punctul meu de vedere prietene[asta e parerea mea

Simplu,jucatorii care au cat de cat ceva in cap..isi cumpara pp singuri,nu cumpara de la diversi anonimi..
Nu zic ca tu nu ai avea cap,doar ca poate primind o oferta mai avantajoasa..ai incercat sa ii dai crezare acelui jucator
Sfatul meu este sa nu te mai lasi pacalit,sa te duci singur sa iti cumperi pp,asa nu vor mai exista chestii de genul!
da ai postat cind scriam eu mesajul de mai jos...din mesajul tau doar atit subliniez
Nu zic ca tu nu ai avea cap
eu nu am luat teapa colegule si nici nu o sa iau vre-o data
eu doar prin iesirea mea pe acest forum am vrut sa previn jucatorii sa nu mai ia teapa
tu in loc sa ma sustii ca eram la tine in trib si asa era normal si firesc...era vorba de juc pacaliti cu pp de cineva care nu era cu noi in trib..m-ai dat afara...conducatorule care ai cap si ti cu dreptatea pe acest joc.asa cum ar trebui sa fie un conducator adevarat


si nea asta face parte din conducerea acedemiei unde eram eu
:)
corneldyabolycu astăzi la ora 18:00
Voi...care...?
Dc bagi oe toti in acceasi oala?
Si tiam zis.... vorbeste cu ovidiu...el tea dat afara..si a avut ceva banuieli in privinta ta
te rog memo sa traduci tu...eu nu am scoala:D
despre ce banuieli e vorba?
aici puneti acele banuieli
daca se constata ca eu jan sunt nesimtit pe acest joc sa mor de nu dau stergere si nu mai intru pe el in viata mea cit oi mai trai...ma jur
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
209
dar asa prostovan cum sunt am depistat o neregula ca juc. ala pacalea jucatori cu pp
Ma intreb voi cei vechi de e nu l-ati putut depista pina acum ,va intreb asta deoarece am aflat ca tipul respectiv facea de ceva timp magaria asta

L-am depistat, cum sa nu-l depistam. Pe el si pe altii.

Uite aici exemple de tepari :

http://forum.triburile.ro/showthread.php?5371-Moderatorii-va-raspund-%28discutii-libere%29&p=1089088&viewfull=1#post1089088

http://forum.triburile.ro/showthread.php?5371-Moderatorii-va-raspund-%28discutii-libere%29&p=1094858&viewfull=1#post1094858

http://forum.triburile.ro/showthread.php?5371-Moderatorii-va-raspund-%28discutii-libere%29&p=1096996&viewfull=1#post1096996

Si jucatorii au fost avertizati http://forum.triburile.ro/showthread.php?38599-Aten%C5%A3ie!&p=1089063&viewfull=1#post1089063.

Poate ar trebui avertizati mai des, in-game. Multi habar n-au de forumul extern.
 

DeletedUser44862

Va multumesc din suflet pt acest lucru in numele tuturor jucatorilor corecti de pe acest joc care doar intra si citesc aici pe forum si nu au curajul sa si posteze parerea lor
uite de aia i-mi place mie acest joc si bag pp regulamentar aici
jocul e frumos, i-mi place
si cind vad ca se iau si masuri cu cei care fac magarii pe acest joc
parca i-mi vine sa mai joc si sa mai bag pp

si acum asa ca sa ne mai si amuzam putin
Memo 14 te rog frumos ne mai traduci si noua putin ce vrea sa spuna conducatorul asta al tau din academia de unde am fost concediat?
corneldyabolycu astăzi la ora 19:13
Poi el mia zis ca esti bun prieten cu unu ce la concediat el...si ca dupa ce a fost dat afara ** cu el (gabitu)...parca era..
Mia zis ca esti un posibil tradator...la care lam sfatuit sai lasi sitter permanent (cerere..numai)..si el sa intre cand vrea..

Dupa care a 2 a zii team vazut concediat..si el si retras drepturile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser45873

S-a gandit omul ca mai bine te concediaza acum, decat sa-l tradezi mai tarziu in numele dreptatii..
 

DeletedUser44862

corneldyabolycu sa nu pleci in afara ca e munca grea si ajungi doamne fereste ca astia doi la cum conduci acel trib:D

S-a gandit omul ca mai bine te concediaza acum, decat sa-l tradezi mai tarziu in numele dreptatii..
daca ma cunosteai ca om si ca jucator nu cred ca ai fi afirmat asa ceva
ai postat ceva fara sa cunosti omul respectiv
asa ca nu e frumos din partea ta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser45873

Tocmai pt ca te cunosc (REMEMBER L34), as zice sa lasi gura mai moale si sa nu mai pozezi in jucatorul corect, integru si batut de soarta. Culegi ce-ai semanat pe lumile anterioare, nu prea te mai vrea lumea ca si coleg. Asta e, Jenele :(
 

DeletedUser44862

aaaa ..l34..si ce vina am eu ca s-au certat in conducere ca orbi intre ei si au ales jucatorii tabara care au crezut ei ca a avut dreptate
eu acolo am ales cu cei mai slabi...asa am vrut eu...eu aia am crezut ca au avut dreptate
cristina si unguru bagase-ra in comf skype cu noi pe cei cu care ne bateam si aia faceau caterinca de uni de la noi din tribacolo ...cum drac sa bagi dusmani cu care te bubuiai in comf skype a tribului si sa mai faca si biza de juc din trib
la citiva juc li sa pus pata ca ei chiar se bubuisera in granita cu juc respectivi si au parasit tribul...pe buna dreptate consider eu stiind despre ce a fost ** acolo
asa ca nu vad care e pb ta cu semanatu si cu culesu si cu dreptatea
uite eu acolo pe l34 am mers tot cu dreptatea ...chiar daca stiam din start ca o sa pierd...
 

DeletedUser

Prietene ti-am mai zis,daca tu faci acuzatii de genul...trebuie sa le si dovedesti...ori la mine in trib...nu stiu pe nimeni sa vand pp...cum vorbesti tu pe aici
Sincer...altceva m-ai bun nu ai de facut,decat sa vorbesti pe aici pe extern..si sa-mi dai mie copy\paste ce ai vorbit tu cu cornel?
Nici macar nu ma intereseaza parerea ta despre mine,eu imi cumpara punctele premium singur,nu caut jucatori care vand pp mai ieftinica :)
 

DeletedUser44200

Bună dimineața, colegi de lume! Dacă mergeți careva la biserică, rugați-vă și pentru noi, cei care am căzut în păcat farmului!
 

DeletedUser

Mai sunt si jucatori care vand pp-uri cu un pret mai avantajos si sunt si corecti :) Dar trebuie sa il si cunosti ;)

Daca eu as da un MASS PM la toti jucatorii de pe l41 , ca vreau sa cumpar pp-uri multe si am nevoie de 4-5 insi sa cumparam toti ultimul pachet, cu siguranta gasesc cel putin 20 de tolomaci, care imi trimit banii fara sa vorbeasca la telefon cu mine, fara sa vorbim pe skype video , fara a vedea cu cine vorbesc defapt (chit ca el e in Siret si eu Giurgiu) :)

Ca sa poti avea incredere in altcineva trebuie sa il cunosti sau sa ti-l recomande cineva pe care-l cunosti!


Cel mai preferabil e sa iei de pe site, dar nu s-ar supara nimeni sa iei putin mai ieftin din alta parte, ca pp-urile acelea ori sunt cumparate, ori sunt luate din resurse de la alt cumparator :) Ceva de genu :))
 
Sus