Discutii libere L41

Discuție în 'Politică şi propagandă Lumea 41' creată de evoluti0n, 29. Aug 2014.

Distribuie această pagină

1. haba12

haba12 member

Neah :)) Eu o vreau pe ea. :))

Vreau să țin cartea aia în mână și s-o citesc. Magazinul ăla e online și presupun că livrează doar pe teritoriul României. :))

Sper să cercetezi catapultele până la nivelul 3, că altfel, nu are rost. :))

2. podolsky24

podolsky24 member

www.libris.net
    www.ligrarie.net
    carturesti
    librariabucuresti
    librariaonline
    elefant
    okazii
    chiar si cel.ro si emag.ro au carti

Le poti da un e-mail sa ii intrebi daca livreaza si in rep. moldova ;) Daca esti dispus sa platesti in plus pt ea, poti preciza.

Dar voi nu aveti biblioteca? Sau macar anticariate?

"Eu ucid" sau "...sa ucizi o pasare cantatoare" sunt carti bune prin care ar trebui sa treci inainte de tacerea mieilor :p
    Esti cam tanar pentru cartea asta..dar daca iti place sa citesti descrierea aproape exacta cum o femeie este jupuita .,si alte lucruri groaznice, trebuie sa fii pregatit mental putin. O sa te bucuri cand vei intoarce ultima pagina oricum :)

3. haba12

haba12 member

Am căutat pe un site al unei librării din Moldova acea carte și nu am primit rezultate. :))
    Am luat decizia de a obține această carte din cauza trilogiei ecranizate despre Lecter. Cică cartea e mai bună decât filmul.

Referitor la cărțile enumerate de tine, nu vreau să citesc cartea din cauza temei(crime, omoruri) care o poartă, ci din cauza personajului principal, Lecter. Jocul actoricesc al lui Hopkins mi-a creat un interes către Lecter. :))

4. tzepes

tzepes member

Simona Halep-Radwanska 6-2 6-2
    Simona e in Finala!!! Bv Simona!!!

5. Simona va castiga si restul ai sa vezi....

6. Sper sa castige si finala pt ca a aratat ca e cea mai buna din cele 8. Faptul ca a pierdut un joc, pe care la controlat, dar in prisma rezultatului avand posibilitatea sa mai joace inca o data cu nr. 1 mondial, inseamna ca are incredere ca o v-a mai invinge odata pe americanca, chiar daca acum nu o sa-i mai fie chiar atat de simplu ca data trecuta...

7. tzepes

tzepes member

cine bate acum: real sau barca?
    eu tin cu real

8. rakanishu

rakanishu admin Forum Team

Deocamdata a venit iarna...sa ia Simona trofeul si restul nu mai conteaza :)

9. Daredevil MephistO

Daredevil MephistO member

Stiti vorba aia : pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti. Sper sa nu pateasca si Simona la fel cu Serena.

Cum cine bate, mai tzepes? Real Madrid ca era si cazul sa se mai intoarca roata ;).

10. tzepes

tzepes member

Hala Madrid!!!

11. quz0r

quz0r member

aproape rezolvat.
    -au trecut 2 minute, eu încă număr.

-240, -241..
    Să dea dracii să dureze mult și să-i ajungă sprijinul între timp..:))
    Sau să ne ajungă atacurile pe bonus, din motivele astea..

Sunt atacuri ajunse de 34 de minute, în "așteptare". Nu știm dacă putem trimite sprijin sau nu, dacă s-a cucerit sau..ba.
    Voi dormiți?

Ultima editare: 26. Oct 2014
  12. baD rullz

baD rullz member

A fost odata ca niciodata,ca daca n-ar fi nu s-ar mai povesti, o organizata a tribului Ibidem.
    Si a mai fost ,tot odata ca niciodata, un mare bug al jocului care a stricat tot farmecul jocului.

Oameni buni,este nevoie de mai mult de un bug ca sa opriti Ibidem.Oricat de mult va tine noi voi fi treji pentru a termina aceasta poveste !

P.s. : Rezolvati odata bugu' asta ca mai am putin si fac catei.

13. quz0r

quz0r member

Ce faci mă? :)))))

Căței?

E mișto că trupele încă se mișcă. Oare își vor păstra cursul și prioritatea din lansare, sau.. ?

14. mythra

mythra SuperModerator GameSuport Forum Team

Am anuntat tehnicul, sper sa se remedieze cat mai curand posibil.

15. Zoom13

Zoom13 member

Problema este ca ar trebui sa-si pastreze si setarile normale pentru ca altfel,bonusul de noapte ar face ravagii iar asta nu face bine moralului jucatorilor.

16. baD rullz

baD rullz member

La ora asta doarme si mama lui de tehnician..

Am o intrebare,totusi : Daca trupele se afla in astepare,ele au atacat satul respectiv sau inca se bat,cum se calculeaza asta.Pentru ca daca aparatorului ii intra sprijinul cu 2 minute dupa atac iar noua ne da asteptare,avem ocazia sa-i prindem sprijinul in sat? :D

17. quz0r

quz0r member

etc, etc.

E culmea că am atac în sosire, încă în mișcare. Sprijinul l-am trimis înapoi înainte să fiu atacat (pentru că nu mai aveam atacuri), dar nu-l pot întoarce pentru că trupele au rămas în fața porții. Nu vor să intre în sat ca să dea colega mea comanda de întoarcere.
    Deci, nu pot fi sprijinit din scurt...dar putem număra secundele până la atacul inamicului pe mine.
    Nici n-am fost demolat de 20 de ori pe lumea asta, nici n-am luat (ba l-am luat) apărătorul ieri. Sau cel puțin, eram în frunte când a înghețat serverul. Măcar ăla să mi-l dați, pentru consolare. :))

Ultima editare: 26. Oct 2014
  18. Zoom13

Zoom13 member

Ar fi chiar culmea sa dau in trupele mele.Sprijinul ajunge ok.Ostenii de atac s-au imbatat si s-au ratacit.
    spr2.JPG

19. quz0r

quz0r member

Dacă ajung pe la 3, când ar trebui să se schimbe ora și ajung pe bonus..să vedeți pagube. Eu mi-am umplut buzunarele cu pietre, direcție -> Nemția. :)))

20. MADMAX04

MADMAX04 member

:)))) se va schimba si ora.... si tot asa vor ramane pana spre ziua.E noapte si nu mai vad trupele nici sa vina acasa:)))