Discutii Libere L47 !

DeletedUser46255

8 I Am!! 4.514.048 4.688.333 50 93.767 597 7.866
O sa las asta aici... :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44057

Vreau sa il felicit personal pe obitoo pentru pasul pe care l-a facut pe aceasta lume!
 

DeletedUser44057

Restul sunt doar oameni fara coloana sau minte care se iau dupa el , deci irelevanti
 

DeletedUser46255

In ritmul asta...lumea se poate sfarsi mai repede decat ar fi frumos sa se intample :)
 

DeletedUser40238

nu chiar! pana la dominanta mai e cale lunga rau!!
si sunt curios care va fi solutia pentru a atinge acea dominanta daca continuam asa!!
 

DeletedUser44057

Facusem un prognostic ca in formula de start omerta si nw vor ramane ultimii pe lume, dar probabil ca fame si nw vor ramane, oricum asta e una din lumile acelea jegoase unde caracterul il gasesti doar daca il cauti cu lumanarea, asta si lumile care se joaca pe timpul vacantei de vara unde toti copiii sunt zmei.
 

DeletedUser40036

aatrox,desi am avut divergentele noastre pe extern,uneori este bine sa stii cand sa te retragi...
nu vreau sa iti repet aceleasi lucruri.tot arunci in fata aceleasi argumente cum ca x si y nu au caracter,coloana vertebrala etc.nu stiu la cine faci referire si nici nu ma intereseaza.important e sa stii sa si pierzi,mai ales pe un amarat de joc.indiferent de ce probleme ai tu cu unii,sa nu uitam ca tu ai ales sa iti cedezi satele,si implicit sa parasesti l47.nu prea mai are rost sa ** despre o lume unde nu prea joci si despre care nu stii prea multe...esti doar un simplu spectator pe l47.nimeni nu te poate opri sa iti dai cu parerea,dar uneori o cam dai in penibil.fara suparare.un sfat:lasa l47,intra pe l49 sau asteapta pe l50.e mai bine decat sa tot iti dai cu presupusul despre l47.lumea s-a terminat pentru tine.macar paraseste-o cu demnitate fara sa arunci cu noroi in altii
 

DeletedUser44057

Tie iti raspund ca parca mai ai cate ceva prin cap.Razboiul pe harta nu l-am pierdut niciodata, faptul ca spui ca nu stii la cine ma refer arata ca eu stiu mai multe ca tine despre lumea 47 chiar si asa fiind un simplu spectator, nu am ce le reprosa celor din NW (mai putin unor oameni care se cunosc ca au umblat cu miselii), in schimb am ce reprosa celui care a distrus orice sansa de reusita a mpv's, ca apoi sa recruteze oamenii pe care spunea ca nu ii vrea ...ca sa fie mai specific chiar si pentru tine un necunoscator, podam si cu mine am hotarat de comun acord sa cedam satele , el a vrut sa le cedeze lui obitoo findca stia ca whiskers a cerut azil in NW la un momentdat(nestiind ca si obitoo a facut asta de la bun inceput). Obitoo hotaraste sa se imparta satele lui si tribului sau ca mai apoi sa isi faca propria academie in NW...acum te intreb eu pe tine om normal, cum sa ai un caracter asa de mizer incat sa te bati cu pumnul in piept ca tu stergi pe jos cu NW, sa zici ca mai bine te lasi de joc decat sa joci in NW si mai apoi nu doar ca nu joci acolo ci devi o academie a lor:))))))))! .Sunt curios ce parere aveai tu daca ai fi fost in situatia asta, hai sa te mai intreb ceva ca sunteti multi aici cu "e doar un joc", intradevar , este, dar atata timp cat iti pierzi X timp pe "un joc" cu gandul ca vei reusi ceva si dupa sa se termine totul brusc doar din simplul fapt ca unii nu au pic de rabdare moral sau experienta ce parere ai avea de timpul ala pierdut?ai zice "eh e doar un joc" si ai merge mai departe?da , era doar un joc atunci cand NW-ul distrugea mpv'sul pe harta, atunci si daca pierdeam fiecare sat ieseam multumit si va felicitam, dar avand in vedere ca totul s-a rupt din interior ce ai vrea sa aplaud ?Felicitari noobster si nu numai pentru faptul ca a stiut cum sa modeleze mintile fradege ale unora bagandu-i in sperieti fara sa le ia vreun sat.
 

DeletedUser40036

cate ceva?nu ai idee cate am eu in cap:)))
Din ce am citit,inteleg ca marea ta problema e cu fostii tai colegi...nu ma intereseaza ce aveti voi de impartit.doar daca e vreo femeie sau bani,atunci ma bag eu si va scap de problema:)))(trebuie sa indepartez tentatia).daca aveti vreo problema care se rezuma la cearta,atacuri etc,atunci imi iau un popcorn si devin spectator.e mult mai amuzant:)))
In dragoste si razboi,totul e permis...nu vreau sa detaliez mai mult.tu stii varianta ta a lucrurilor,eu o stiu pe a mea.adevarul e undeva la mijloc.si cu asta am terminat discutia.
PS:astept sa raspunda cei vizati de tine...atunci o sa imi iau popcornul:)))
 

DeletedUser40036

n00bSt3R feb 28, 22:23
Raspunde-i tu lui aatrox pe extern pt mine ca am ban :)))

Zi asa te rog:

Mersi pentru felicitari, dar din pacate nu ma pot mandri cu ceva ce n-am facut, intr-adevar am gestionat niste lucruri si am facut niste alegeri. Acum ca in principal s-a cam terminat cu MVP, IMMO sau cum s-o mai numi, pot raspunde la niste intrebari mai vechi. Spuneati ca mergem miseleste si nu jucam pe harta, ca dam mesaje(cuka, dormm), asa a fost...mesajele s-au dat, ele au avut scopul de a manipula mintile fragede, nicidecum eu. Intr-adevar, eu le-am permis, dar le-am permis cu simplul motiv ca eram convins in proportie de 90% ca asa se va intampla. Nu poti face treaba in 5 triburi cu cate 5 conducatori pe trib. Faci treaba daca il lasi pe 1. Nici macar 2 nu pot face treaba. In fine, deviez, idea este ca am permis acele mesaje din cauza faptului ca stiam ca va imprima o idee in mintea unora, o idee care va fi accentuata de organizatele NW pe alte triburi, bineinteles, am mers pe ideea ca acele organizate vor fi reusite - a fost un pariu al meu -, ca altfel, daca nu erau reusite ideea imprimata in mintile lor ar fi fost degeaba. Ceea ce a urmat dupa aceea, a fost numai spre bine, au aparut certuri in MVP acolo unde nu ma asteptam(Akats, TTS si ce triburi au mai fost), certuri care m-au ajutat, dar nu ma astaptam la asa ceva. Ma asteptam ca 1-2 oameni sa tradeze, nicidecum atatia - aici a fost norocul meu ca in MVP nu totul a fost facut pe baza de egalitate, nu s-a ridicat nimeni la asteptarile alotra si ce este mai important, nimeni nu a castigat respectul celor din jur sa fie urmati de ceilalti, orice s-ar intampla.

Drept dovada, azi am avut atat pe contul meu, cat si pe sitterele din academii nenumarate mesaje de recrutare, mesaje ce le-am refuzat. Am invitat doar acolo unde mi-am dat cuvantul. Am invitat doar pe cei ce le-am promis ca ii voi invita. De ei depinde acum daca vor juca alaturi de noi sau nu. O sansa au primit-o ca dovada a faptului ca imi tin cuvantul, atat timp cat il tin si ei, in rest, depinde doar de ei.
 

DeletedUser47430

Tie iti raspund ca parca mai ai cate ceva prin cap.Razboiul pe harta nu l-am pierdut niciodata, faptul ca spui ca nu stii la cine ma refer arata ca eu stiu mai multe ca tine despre lumea 47 chiar si asa fiind un simplu spectator, nu am ce le reprosa celor din NW (mai putin unor oameni care se cunosc ca au umblat cu miselii), in schimb am ce reprosa celui care a distrus orice sansa de reusita a mpv's, ca apoi sa recruteze oamenii pe care spunea ca nu ii vrea ...ca sa fie mai specific chiar si pentru tine un necunoscator, podam si cu mine am hotarat de comun acord sa cedam satele , el a vrut sa le cedeze lui obitoo findca stia ca whiskers a cerut azil in NW la un momentdat(nestiind ca si obitoo a facut asta de la bun inceput). Obitoo hotaraste sa se imparta satele lui si tribului sau ca mai apoi sa isi faca propria academie in NW...acum te intreb eu pe tine om normal, cum sa ai un caracter asa de mizer incat sa te bati cu pumnul in piept ca tu stergi pe jos cu NW, sa zici ca mai bine te lasi de joc decat sa joci in NW si mai apoi nu doar ca nu joci acolo ci devi o academie a lor:))))))))! .Sunt curios ce parere aveai tu daca ai fi fost in situatia asta, hai sa te mai intreb ceva ca sunteti multi aici cu "e doar un joc", intradevar , este, dar atata timp cat iti pierzi X timp pe "un joc" cu gandul ca vei reusi ceva si dupa sa se termine totul brusc doar din simplul fapt ca unii nu au pic de rabdare moral sau experienta ce parere ai avea de timpul ala pierdut?ai zice "eh e doar un joc" si ai merge mai departe?da , era doar un joc atunci cand NW-ul distrugea mpv'sul pe harta, atunci si daca pierdeam fiecare sat ieseam multumit si va felicitam, dar avand in vedere ca totul s-a rupt din interior ce ai vrea sa aplaud ?Felicitari noobster si nu numai pentru faptul ca a stiut cum sa modeleze mintile fradege ale unora bagandu-i in sperieti fara sa le ia vreun sat.

Desi am vrut sa ascund adevarul , si fiecare sa creada ce vrea , ma obligi sa o fac ... Bidam , ia-ti popcornul :))

Spui ca eu am distrus sansele mvp ok ? Pai hai sa vedem : 3 saptamani am zis sa pregatim organizat , sa refaca lumea trupele (desi in 13 zile iese fullul de atac) .. Au trecut 3 saptamani , organizatul a fost anulat pe o perioada nedeterminata (pana la urma n-a mai fost niciun organizat) ... Ce mi-ai spus prietene ? Podam a anulat organizatul intentionat ! Ups , pai cum asa ? Apoi podam imi da mesaj ca tu iti pregatesti plecarea in nw , ups iar ... Am ales sa plec sa joc singur , am refuzat sa aduc pe altii la mn dar pana la urma m-au convins (nu am dat din akats nici macar un mesaj de recrutare , dar tu n-ai de unde sa stii ce inseamna sa fi un conducator respectat , pentru ca nu ai fost niciodata in mvp (probabil asta te-a facut sa te si lasi) ... Sa continui , am scos un pna cu nw pentru ca toti ne doream o pauza (ma refer la akats) , pna de care immo nu a aflat multe zile , iar eu stiam tot ce misca la ei . Intre timp multi jucatori din immo cereau invitatie in nw , refuzati desigur (inclusiv liderii - nu-mi place sa dau nume , imi cer scuze lui podam pentru mai sus) asa ca am incercat si eu (decat sa fiu tradat , mai bine "tradez" tradatorul) ... Si mai sunt multe la mijloc , dar ce rost mai are acum ?
 

DeletedUser44057

Atatea neconcordante aici..wow.Deci, toata lumea stie ca tu ai distrus tribul cu plecarea ta, motivul invocat e ca nu s-a realizat un organizat?pe cine minti aici?pe aia ce sunt cu tine in trib?ca altii nu te vor crede, in stanga si in dreapta te plangeai ca ti s-a umplut paharul din cauza organizatului anulat de podam (iar eu cand ti-am zis de ce l-a anulat ti-am explicat si de ce : si anume ca nu erau destule fulluri) , dar de fapt tu ti-ai dat seama ca NW nu mai au razboi cu ** , nu mai au razboi cu Q si ce te-ai gandit "aa sigur astia ne cotropesc, mai bine sa ma salvez cat mai pot".Daca la un momentdat ai zis ca "da il inteleg pe podam", referitor la anularea organizatului de ce nu te-ai reintors?ca tu aveai tratative pe la spate cu NW in timp ce eu incercam sa vorbesc cu noobster sa nu te atace cu speranta ca fricosului de tine ii revine mintea la cap, da bravo ma:))
Whiskers si-a pus increderea in tine in timp ce lua cat de multe interne putea, e si normal ca tu aveai "respectul" membrilor cand doar tu vorbeai cu ei, whiskers era ocupat cu internele , podam nu avea timp sau nu voia sa se ocupe si eu nu ma bagam findca stiam ca vorbesc de unul singur cat timp tu erai acolo (avand increderea membrilor).Ti-ai facut manevrele cum ai vrut, ca pana la urma sa ajungi intr-o academie, deci sincer, preferam sa fiu innobilat intern decat sa conduc ultima academie a dusmanilor, dar fiecare cu principiile lui:))
Sa nu crezi ca o sa inchizi tu lumea vreodata, la un momentdat, cand o sa mearga lucrurile mai rau o s-o bagi iar pe aia cu "da m-am plictisit, da m-am saturat , nu mai joc" si pana la urma o sa fugi iar cu coada intre picioare intre albastru la caldurica.
P.S: in ultimul timp te plangeai ca "da are noobster dreptate, i-am atacat fara sa anuntam, suntem rai QQ" pai ba ipocritule ,nu si tu ti-ai dat acordul cand am facut miscarea asta? sau o fi vina lui andrei valentin ca i-am atacat noi pe ei, ce oameni au ajuns pe jocul asta, joci cu whiskers 4 luni impreuna si acum ii iei satele :)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47430

Nu stau sa ma mai tiganesc cu tine aici , chiar n-am cu cine , atatea aberatii inventate de mintea ta seaca mai rar ...
Dar te intreb ceva doar , un trib atat de mare cum il numesti tu , daca a stat intr-un jucator cum ma descri tu , ce trib e ? Oo da , pleaca obitoo , s-a dus tribul ... Si nu jucatorii sunt de vina , ci conducerea , de aia am si plecat , pe toti va durea in c u r , whiskers la fiecare organizat al nostru avea treaba , tu ai nici nu stiu daca ai facut ceva pe atac vreodata , de organizare nici nu mai zic ... Hai ca ma ia valul si ti-am zis ca nu-mi place sa ma tiganesc ... Raspunde la prima parte si da-i drumu de aici
 

DeletedUser44057

Nu ai ce sa raspunzi, sunt dovezi clare ca am dreptate.
Tocmai ai descris de ce tribul statea intr-un membru, macar realizezi ce scrii, nu tu ziceai ca te ocupi mereu?mai putin ultima oara cand a vrut podam?dar tu de raspuns raspunzi la faptul ca ii iei satele lui whiskers:))?...in fine, bafta pe lumea asta cat mai ramai, nu uita, tu nu o sa ai niciodata prioritate la interne in NW:))
Si ca sa iti raspund: e tribul unde ai fost conducator 4 luni, daca nu l-ai facut mare inseamna ca ai fost inutil
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46009

Aatrox acest joc se numeste triburile,un singur jucator nu poate sa traga un trib dupa el.

Sa stii ca nu Obitoo e responsabil de destramarea Mvp's,ci ruperea PNA cu NW cu care ati crezut ca puteti sa castigati acest razboi.
 
Sus