Discutii Libere L48 !

DeletedUser3366

Domnu” Lucifer aș dori să aflu și eu pe ce anume te bazezi când afirmi că șansele ca DT să câștige această lume sunt infime,deoarece în afară de vorbe goale și insistențe la o așa zisă jucărie nu văd nimic concret;și dacă cumva vrei să îmi dovedești contrariul prin statistici,atunci mă simt constrâns să îți reamintesc faptul că toți jucătorii din tribul tău și aliații care pierdeau sate pe bandă rulantă au fost imediat concediați.
Și dacă nici asta nu te lămurește atunci ar mai varianta 2 în care e destul să privești harta și vei observa cum echipa ta pierde teren fie prin înnobilare fie prin recrutarea unor anumiți jucători și dacă vei dori să punctezi faptul că DT a recrutat jucători din rîndurile inamice și nu ți se pare a fi asta determinant pentru o victorie atunci vreau doar să îți reamintesc o zicală:
"Totul e permis în dragoste și război."
 
Scor reacție
0
Domnu” Lucifer aș dori să aflu și eu pe ce anume te bazezi când afirmi că șansele ca DT să câștige această lume sunt infime,deoarece în afară de vorbe goale și insistențe la o așa zisă jucărie nu văd nimic concret;și dacă cumva vrei să îmi dovedești contrariul prin statistici,atunci mă simt constrâns să îți reamintesc faptul că toți jucătorii din tribul tău și aliații care pierdeau sate pe bandă rulantă au fost imediat concediați.
Și dacă nici asta nu te lămurește atunci ar mai varianta 2 în care e destul să privești harta și vei observa cum echipa ta pierde teren fie prin înnobilare fie prin recrutarea unor anumiți jucători și dacă vei dori să punctezi faptul că DT a recrutat jucători din rîndurile inamice și nu ți se pare a fi asta determinant pentru o victorie atunci vreau doar să îți reamintesc o zicală:
"Totul e permis în dragoste și război."

Hai pe masters la o runda =))=))=)). In alta ordine de idei e bine sa visezi si sa vezi dublu puncteleor albastre pe harta din perspectiva DT-ului, asta nu schimba cu nimica faptul ca "pierdutul" de teren in fata tribului "minune" a scazut considerabil in cursul zilei de ieri, vezi ca poate v-a intrecem si o sa fie nevoie sa mai recrutati ceva, cauta la profil pe aia de 16 ani ca poate gasesti, mintiile tinere si "hodinite" sunt usor de manipulat ca duc lipsa de experienta, sti tu la ce ma refer ;)

Imi place ca te adresezi cu "domnu" sa inteleg ca ai cei 7 ani de acasa, ceva rar in "minunea minuniilor".
 

DeletedUser47690

am zis să rămân neutru la discuţiile voastre, dar văzând ce se intamplă pe mapa nu m-am putut abţine, mare jucător alexuth28, pe care nu da nimeni doi bani a ajuns sa bage frica in niste jucători mai slabi de ingeri, ca acuma tot dt-ul să vină să se laude cu statistica pe care o fac pe baza haosului creat, eu nu o să inţeleg cu ce poate să vă mintă alexuth să vă da-ţi backstab la colegi, cu ce aberaţii poate să vină omul acela, cât de proşti puteţi să fiţi unii, aţi ajuns carne de tun pentru foşti colegi, v-aţi bucurat o zii de back stab si dt o lume intreaga se v-a bucura pentru prostia voastră, alexuth in afară de servere hostate de chinezeu să dai şi tu nişte atacuri calumea, că fără ele iţi araşi limitele şi lipsa de rabdare, nu ai demonstrat nimic pe mapă, mă mir că la ce conversaţii s-au purtat aici nu s-au luat măsuri, un server.ro sţie cât de parşiv puteţi juca si totuşi admini işi arată carenţele limitele voi trebuia să fiţi demult excluşi de pe joc să nu dau nume cei care se cunosc ştiu despre ce vorbesc, în rest supriza plăcut e "T I T A N U L", care a demonstrat valoare şi caracter şi a zis pas la mizerile voastre, o să vedeţi intr-un final că o să pierdeţi şi când vă începe epoca aceea, fără backstaburi o să inceapă backstaburile la voi! Asta vă garantez eu!

1. Serbane, ai pus in balanta 2 jucatori cu numele de alex, ma rog alex al tau pentru tine este "TITANUL", unul dintre ei joaca in permanenta pe cont, ajuta orice coleg la nevoie, altul doar intra ca sef de trib indiferent pe ce lume joaca, niciodata nu se bate pe harta cu nimeni, sa imi arati si mie o dovada cat de bun jucator de triburile este,
2. Serbane, apreciez faptul ca ti-ai imbogatit vocabularul de cand joci triburile, acum folosesti cuvinte ca: backstab, servere hostate, v-a, pot spune ca jocul acesta te-a erudit si ai o bila alba din partea mea;
3. Serbane, "un server.ro sţie cât de parşiv puteţi juca", server.ro l-am cautat pe harta si nu l-am gasit,
4. Serbane, tu pe lume mai joci activ triburile, eu joc pe 48, tu?
5. Serbane, eu mi-am cumparat singur pepsi la 0,5L, am inteles ca adversarii primesc gratis, au si ei o bila alba din partea mea,"Mâna întinsă care nu spune o poveste nu primeşte pomană!" Filntropica
 
Scor reacție
0
1. Serbane, ai pus in balanta 2 jucatori cu numele de alex, ma rog alex al tau pentru tine este "TITANUL", unul dintre ei joaca in permanenta pe cont, ajuta orice coleg la nevoie, altul doar intra ca sef de trib indiferent pe ce lume joaca, niciodata nu se bate pe harta cu nimeni, sa imi arati si mie o dovada cat de bun jucator de triburile este,
2. Serbane, apreciez faptul ca ti-ai imbogatit vocabularul de cand joci triburile, acum folosesti cuvinte ca: backstab, servere hostate, v-a, pot spune ca jocul acesta te-a erudit si ai o bila alba din partea mea;
3. Serbane, "un server.ro sţie cât de parşiv puteţi juca", server.ro l-am cautat pe harta si nu l-am gasit,
4. Serbane, tu pe lume mai joci activ triburile, eu joc pe 48, tu?
5. Serbane, eu mi-am cumparat singur pepsi la 0,5L, am inteles ca adversarii primesc gratis, au si ei o bila alba din partea mea,"Mâna întinsă care nu spune o poveste nu primeşte pomană!" Filntropica

Te-ai bagat si tu in seama cu pepsi-ul ?, baga mare ca poate iti vine vreo idee mai buna, gluma asta a voastra e veche si uzata (probabil un pardox dar na siti ce inseamna ca v-am ascultat la lb romana), esti prost informat(a) in privinta lui alex zis TITANUL v-a da lecti pe harta pe orice cont unde a ajutat cu sittere, te-a spalat si pe tine pe creier bufonel ? Iar in privinta jucatului pe ro48 intreaba-l pe jupanul chisby cum e sa dea rateuri jucarie cand il ataci pe serban =)))))))
 

Deleted User - 1621757

Buna ziua dragii mei ,am observat ca se discuta mult despre locul 1, marele trib won,trib care se vedea castigator cand l-au facut si ca au nu stiu cate mii de sate peste noi ,nu stiu cu cine ati facut matematica dar cred ca aveti o problema foarte grava sa nu mai punem fatul ca acel trib este format in urma a mai multor fuziuni ceea ce poate ei il considera un avantaj,ma rog un avantaj doar un jucator precum lucifer care nu sta la primire pe conturile ,gen codrut96,shaolin33,jupanuwox,dezz lista este mai lunga dar ,iar nu mai conteaza pot spune ca fostul trib wow pur si simplu este carne de tun din momentul in care ne-au tradat ,iar cei din vechiul nw stiu asta inca de inainte ca tribul wow sa puna botul la vrajeala unora din nord :D ,acum au alta parere ,mai apare cate 1 oricum pe extern care nu stie ce vorbeste ori e noob ,lucifer zice ca statistica lor e pe plus ,mai jos aveti un print cu razboiul care il avem,o statsitica din care, cand au inceput sa piarda sate urmatorii jucatori au fost dati afara si dupa ce au trecut atacurile au fost invitati in academii : yaphets,costa007,nexie,simena,baxxutz,schindler,sa nu uitam de tribul wow care a fost dizolvat de unde iar s-au luat vreo 100 de sate doar in prima zi ,astia sunt doar o parte din cei care au fost dati afara in momentul in care au pierdut sate ,nu asta este problema noastra ,poate asa incercati sa mai ridicati moralul la vre-un noob precum lucifer care probabil pune botul la vre-o statistica falsa ,dar asta este deja alta poveste si asta este treaba voastra nu a noastra ,mai exista si tw stats unde puteti sa verificati si singuri situatia razboiului care nu este prea roz pt cei care se considerau deja castigatorii lumii48 acum o luna :D ,va doresc in continuare o dumnica placuta .
P.S. nu uitati va pupa Luti :*

http://prntscr.com/bl7s20
 

DeletedUser26763

Cătăline, iară incepi cu prostiile sau faci iară pe prostu, faci mişto la adevărul meu, crede-mă că eu cunosc totul despre voi. Cel mai bine cunosc că ai speranţa chiar dacă nu câştigi lumea ca alex (pedrihno sau Titanul) cum vrei să îi zici să primească backstab de la noi (vezi cunosc si ce gândeşti) si cred că mă iei la mişto e pentru că tie nu ţi-au dat acces la serverul lor şi multă lume (colegi cu tine încă) te consideră fără valoare (păi logic că te-au distrus pe l40 cu servere facute de chinezeu)
 
Scor reacție
0
Buna ziua dragii mei ,am observat ca se discuta mult despre locul 1, marele trib won,trib care se vedea castigator cand l-au facut si ca au nu stiu cate mii de sate peste noi ,nu stiu cu cine ati facut matematica dar cred ca aveti o problema foarte grava sa nu mai punem fatul ca acel trib este format in urma a mai multor fuziuni ceea ce poate ei il considera un avantaj,ma rog un avantaj doar un jucator precum lucifer care nu sta la primire pe conturile ,gen codrut96,shaolin33,jupanuwox,dezz lista este mai lunga dar ,iar nu mai conteaza pot spune ca fostul trib wow pur si simplu este carne de tun din momentul in care ne-au tradat ,iar cei din vechiul nw stiu asta inca de inainte ca tribul wow sa puna botul la vrajeala unora din nord :D ,acum au alta parere ,mai apare cate 1 oricum pe extern care nu stie ce vorbeste ori e noob ,lucifer zice statistica lor e pe plus ,mai jos aveti un print cu razboiul care il avem,o statsitica din care, cand au inceput sa piarda sate urmatorii jucatori au fost dati afara si dupa ce au trecut atacurile au fost invitati in academii : yaphets,costa007,nexie,simena,baxxutz,schindler,sa nu uitam de tribul wow care a fost dizolvat de unde iar s-au luat vreo 100 de sate doar in prima zi ,astia sunt doar o parte din cei care au fost dati afara in momentul in care au pierdut sate ,nu asta este problema noastra ,poate asa incercati sa mai ridicati moralul la vre-un noob precum lucifer care probabil pune botul la vre-o statistica falsa ,dar asta este deja alta poveste si asta este treaba voastra nu a noastra ,mai exista si tw stats unde puteti sa verificati si singuri situatia razboiului care nu este prea roz pt cei care se considerau deja castigatorii lumii48 acum o luna :D ,va doresc in continuare o dumnica placuta .
P.S. nu uitati va pupa Luti :*

http://prntscr.com/bl7s20

Folosesti bine cuvantul noob, domnul goly, v-a stau bine ochelari gucci ?, cred ca nu v-ati dat seama ca eu v-a provoc si voi puneti botul, voi chiar aveti impresia ca daca luati niste sate amarate aveti dreptul la un premiu nobel ? Iar eu n-am zis ca suntem pe plus am zis ca tot scade diferenta momentan aveti cateva sate in plus (felicitari :D), in fine citeste mai atent ce scriu dragul meu ...
 

Deleted User - 1621757

Multumesc lucy pt respectul cuvenit mie,cu domnul trebuie sa mi te adresezi ,ochielarii sunt de la Cartier ;) si probabil ti-ai dori si tu asa ceva,tu esti prea noob ca sa poti sa provoci pe cineva din DT asa ca nu te mai umfla in pene degeaba ,cred ca tu esti cel care trebuie sa fie mai atent la ce scri pe viitor ,te pupa Luti .
 
Scor reacție
0
Multumesc lucy pt respectul cuvenit mie,cu domnul trebuie sa mi te adresezi ,ochielarii sunt de la Cartier ;) si probabil ti-ai dori si tu asa ceva,tu esti prea noob ca sa poti sa provoci pe cineva din DT asa ca nu te mai umfla in pene degeaba ,cred ca tu esti cel care trebuie sa fie mai atent la ce scri pe viitor ,te pupa Luti .

Sunte prea noob, o sa ma retrag in inferioriteat mea stiind ca sunt alti mai noobi de cat mine stransi toti la un loc sub acelasi acoperis de vise de echipa sau echipa de vis cum vrei tu s-o numesti, faza cu domnu f-ai print sa te poti lauda domnu goly, iar faptul ca mi-ai raspuns la mesajul anterior dovedeste exact ce-am scris eu in legatura cu provocatul =))

PS: de ochelari ce sa mai vorbim ....
 

Deleted User - 1621757

Vad ca te cam incurca ,cratima aia :D ,nu mai bine nu mai scri aici decat sa ne areti ceea ce tu crezi ca faci ?
mare atentie doar crezi ,hai ca te pupa luti ca eu cu noobi ca tine imi pierd vremea degeaba si in loc sa scri aici mult si degeaba,mai bine ai prelua un siter atacat din tribul tau si sa ne si spui pe care ca sa vedem ce sti sa faci pe harta ca ,din astia care latra la luna ca tine am vazut multi ;).


P.S. da stiu ,nu iti permiti asa ceva ....
 
Scor reacție
0
Vad ca te cam incurca ,cratima aia :D ,nu mai bine nu mai scri aici decat sa ne areti ceea ce tu crezi ca faci ?
mare atentie doar crezi ,hai ca te pupa luti ca eu cu noobi ca tine imi pierd vremea degeaba si in loc sa scri aici mult si degeaba,mai bine ai prelua un siter atacat din tribul tau si sa ne si spui pe care ca sa vedem ce sti sa faci pe harta ca ,din astia care latra la luna ca tine am vazut multi ;).


P.S. da stiu ,nu iti permiti asa ceva ....

Si daca imi zici sa sar cu capul in fantana trebuie sa sar nu ? Mai nou imi zici tu ce sa fac ? Iar de sitter intreab-l pe ionel cum e sa dai atacuri pe YaphetS si sa ai split facut la fiecare nobil din trenulet, sau sorin ala de la voi care imparte trupele degeaba ca nu duce de nas pe lucifer =))
 

DeletedUser47690

Cătăline, iară incepi cu prostiile sau faci iară pe prostu, faci mişto la adevărul meu, crede-mă că eu cunosc totul despre voi. Cel mai bine cunosc că ai speranţa chiar dacă nu câştigi lumea ca alex (pedrihno sau Titanul) cum vrei să îi zici să primească backstab de la noi (vezi cunosc si ce gândeşti) si cred că mă iei la mişto e pentru că tie nu ţi-au dat acces la serverul lor şi multă lume (colegi cu tine încă) te consideră fără valoare (păi logic că te-au distrus pe l40 cu servere facute de chinezeu)

Serbane, am apreciat faptul ca mi-ai scris numele meu cu litera mare iar pe al lui alex "titanul" cu litera mica, asta imi demonstreaza ca oricat ai spune tu pe forum despre mine, tu in sinea ta ma apreciezi mai mult decat pe el.
O remarca personala, daca acum 2 saptamani in momentul in care tribul wow ne-a tradat si a trecut la voi toti de acolo erau activi pe forum si se laudau cu realizarile lor, de ceva timp nu i-am mai vazut pe forum. Oare de ce? ce li s-a intamplat?
 
Sus