Discutii Libere L53 !

DeletedUser22307

Tribul este acum în război cu WINTER Is Coming!

Nume război: Revendicare imobiliara

Declaraţie:
Prin prezenta , va aducem la cunostinta ca ocupati abuziv satele de pe L54 , atasam extras CF L54 in care se vede clar ca , partea de nord a lumii apartine Winter , care , in calitate de reclamant demareaza de astazi procedurile de executare silita a paratului Enigma si fratii lui .
Solutia pe scurt:
In urma studierii actelor atasate la dosar , in temeiul legii , instanta decide :
Winter are dreptate , drept urmare toate satele Enigma vor trece in proprietarea Winter cat de curand posibil.
Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 21 noiembrie 2016.
le spune cineva pe ce lume joaca ei inca nu stiu
 

DeletedUser48145

Ce mult a scazut nivelul de joc si ce sau rarit jucatorii pe acest joc. Harta sa micsorat extrem de considerabil .

De exemplu aici pe lumea 53 , suntem un trib la marginea harti, asteptand sa mai intre jucatori sa ne populam tribul, dar....de unde jucatori ca abia, abia a mai aparut un continent.
O sa se ajunga sa se joace decat pe un singur continent de la inceput pana la sfarsitul lumi :)
Si asta datorita faptului cu noul comert , cumperi resurse pe puncte premium. Multi sau lasat din cauza asta si multi fiind jucatori buni cu vechime.

Dc nu faceti o lume fara noul comert ?! Sa preluati exemplul de pe tribalwars.net ....
Cred ca daca s-ar deschide din cand in cand cate o lume de acest gen, s-ar repopula acest joc.
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
tu nu vezi ca ai prieteni si colegi de baza in trib si merg la dusmani si ataca colegii,
nu de ppuri e problema aici,
de caracterul de kkt care il au oamenii de pe acest joc.
sireti. nesimtiti. foame dupa sate si fara pic de caracter.
 

DeletedUser48145

Ai dreptate aici varufashion , dar pe timpul meu/nostru , nu era asta ....
Prea foamea asta dupa sate
 

DeletedUser48145

Eu totusi, sunt de parere ca ar trebui deschisa o lume cu o viteza decenta ,DAR fara noul comert , doar cont premium cu setarile vechi .
Pun pariu ca se va popula harta si vor fi muult mai multe continente . Nu ca si acum .
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Dar cum o fi oare sa ai tupeu de gunoier?! Eu nu stiu cum isi permit unii sa vorbeasca, cu asa caractere negre.
Fiecare ajunge in functie de caracterul sau unde merita, de aceea unii nu-si vor depasi niciodata conditia de capra a vecinului :)

Cat despre lume fara premium eu sunt pro, dar nu face INNO bani asa ca n-ai sa vezi :)
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Dar cum o fi oare sa ai tupeu de gunoier?! Eu nu stiu cum isi permit unii sa vorbeasca, cu asa caractere negre.
Fiecare ajunge in functie de caracterul sau unde merita, de aceea unii nu-si vor depasi niciodata conditia de capra a vecinului :)

Cat despre lume fara premium eu sunt pro, dar nu face INNO bani asa ca n-ai sa vezi :)
dupa ce esti vai de steaua ta mastercardule, mai si semnalizezi,
dupa ce a ras green de tine ai intrat la ei si ai atacat coegii,
asa tupeu de gunoier, vorbe de 2 lei ce esti,
caracter auzi la mister. al tau e in santuri unde e si realizarea ta, tot acolo
pro lume fara premium si tu rupi targu mai ceva ca halep la nationala. :)
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Unii au, altii inca umbla in santuri cautandu-si tineretea pierduta sau inecandu-si amarul, nu stiu exact, se pare ca altii se cunosc mai bine cu domeniul.
Adevarul este ca am jucat pe 2 lumi fara premium, una am pierdut-o dar cu cel mai mare scor OD la vremea respectiva, probabil inca actual. Iar pe cealalta am castigat-o. Altii inchid mai multe conturi decat lumi, dar asta e alta treaba :)
Vezi cum te inchizi si aici, spor la joc. :)
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
ce discurs impresionant,
totusi aici nu e OTV
ai vrea tu sa fiu inchis sa inteleg,
tu ai impresia ca, toti jucatorii sunt asa ca tine? la primul atac schimba tribul ca asa e trendul?
foame de sate ce esti :)
saracie cu pp te mai si lauzi cu realizarile tale de somer
 

DeletedUser29124

Tu nu ai plecat pe 54 varule? Colegul nostru alex02dsa si a dat seama de caracterele unora din tribul vostru si si-a mai dat seama ca locul lui nu e acolo ci in green...care e problema? Avea contract cu voi pe termen nelimitat? Nu va mai smiorcaiti pe extern ci jucati pe harta sau mergeti pe 54 cum v-am sfatuit la inceputul acelei lumi ...Pa!
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Bai nu stiu cum sunt altii, dar eu stiu ca tu te-ai blocat in plin razboi, si ai disparut in ceata nu eu, ba din contra.
Eu nu ma laud, sincer deloc, argumentam doar de ce mie mi-ar placea o lume fara premium.
Nu stiu cum e sa fii somer, n-am fost dar tu poate ne poti impartasi mai multe din experienta ta, desi nu prea empatizez cu necazurile oamenilor in general.

PS: Ca sa mai lamurim o treaba, eu am refuzat initial oferta green, dar vraja marii ca o sa se alinieze planetele si Gentle o sa treburi si Winter o sa treburi si nu mai stiu cine chiar mi-a pus capac.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Ce-ar fi sa lasati voi jignirile, asta ca sa nu ajungem la sanctiuni. Daca aveti ceva de impartit intre voi, faceti-o pe harta sau in privat, nu in public.
Vreti lume fara premium ? Se deschide Sp11 in curand.
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
speciala este egala cu 0
viteza mare labareala multa,
cat despre evo cu lumea 54, toata lumea stie ca jucam pentru puncte premium. tu insa nu stiai, macar sa arunci cu vorbe sa stii :D
cat despre alex, mult succes baietas, sper sa castigi lumea ( la margine ) sau poate o sa fi inchis si tu cine stie. :)
spor voua mancatori de iarba si mult succes la Tradatori :D mancavar barbarii
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Cu siguranta, ma vor cuceri barbarele sau la tine era invers mi se pare :) Si eu iti urez succes pentru la iarna.
Noi nu mancam iarba, ca nu suntem someri, eventual altceva.

Te invit candva, undeva intr-un univers paralel la un coq au vin :)
 

DeletedUser48145

Ce-ar fi sa lasati voi jignirile, asta ca sa nu ajungem la sanctiuni. Daca aveti ceva de impartit intre voi, faceti-o pe harta sau in privat, nu in public.
Vreti lume fara premium ? Se deschide Sp11 in curand.

Rakanishu...nu ma refer la o lume speciala cu viteza extrem de mare unde necesita timp invesrit, practic in fiecare zi.

Ma refeream ca atunci cand se deschide 55 cu tiate setarile+ noul comert de puncte premium, concomitemt sa se deschida si o lume fara noul comert .

Si astfel , nu pierde nici inno bagi multi dupa urma investitiilor de pubcte premium si jucatorii or sa fie mai multi ,se va REPOPULA triburile :)
 
Sus