Discutii libere L59

Crystallis

member
Scor reacție
0
ce am patit am prins un jucator care nu avea limita la PP-uri, ti se pare ca m-am simtit umilit? Cand ai ferma full dupa nici 2 saptamani
 
Scor reacție
0
Se pare ca setarea cu 200 gap a fost pusa si ascunsa intentionat sa se prelungeasca decursul lumii pentru ca acum lumile se termina prea rapid, sa fie ajutati si noobii sa reziste mai mult. Si pentru ca daca se arata la inceputul lumii nu intrau asa multi playeri. Nici nu mai conteaza pararea jucatorilor acum, oricum mai mult de 2 ani nu va mai supravetuieste jocul pe serverul romanesc dupa cate s-au intamplat. Va puteti da seama si singuri de ce se lasa lumea, nu pot sa zic mai multe ca nu mi se permite.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Da, stim de ce se lasa lumea in mare parte, din pacate (inca) nu putem sa ii prindem pe vinovati...
Si nu, nu a fost ascunsa intentionat.
Si nu cred ca gapul de 200 este problema arzatoare a acestui joc, nu esti deacord cu mine ? Nici eu nu vreau sa spun mai multe, ca nu mi se permite.
 
Ultima editare:

DeletedUser48449

E destul de usor Sa faci split cu 100ms imagineazati cu 200ms boss :)

Adica e mult mai greu Sa iei sate cu aceasta setare, Cine o avut ideia asta stralucita o fost neinspirat total.. Sigur nu joaca jocu ca Sa poate intzelege diferenta dintre 100ms si 200ms :)
 
Scor reacție
0
Da, stim de ce se lasa lumea in mare parte, din pacate (inca) nu putem sa ii prindem pe vinovati...
Si nu, nu a fost ascunsa intentionat.
Si nu cred ca gapul de 200 este problema arzatoare a acestui joc, nu esti deacord cu mine ? Nici eu nu vreau sa spun mai multe, ca nu mi se permite.

Nu sunt de acord cu dumneavostra decat pe jumatate, daca luam separat ca si setare nu ar avea un impact chiar asa de mare ca si viteza serverului de exemplu. Dar prisma din care privem lucrurile este diferita, sa va dau un exemplu sa intelegeti.

Ganditi-va ca viteza unitatilor tot mai scazuta (de la 2/1 la 2/0.5 maxim, acum lumile care erau normale devin lumi speciale, cum a fost cazul specialei 9), depozitul premiu, turnul de veghe, si alte setari care dezechilibreaza jocul au tot umplut paharul pana aproape de umplere, iar acum cu "supriza" aceasta pentru unii ati umplut paharul de tot. "Ce mai conteaza o picatura in plus la cat este in pahar", ar putea avea logica dar pentru unii chiar picatura aia da peste. Ati mai pierdut oameni din cauza asta, eu cel putin si o parte buna din prieteni, asta e ultima lume pentru noi, nu mai asteptam alte "surprize".

Ati spus de problema arzatoare a acestui joc. Va spun eu care este. Ca majoritatea companiilor de gaming actuale, innogames are ca si scop facerea de bani si nici decum experienta "in game" a utilizatorului. Dovezi nu mai are rost sa le zic, depozit, injumatatiri si alte facilitati premiu, nici nu m-as mira sa se scoata tot mai multe facilitati care sa avantajeze oamenii care aduc profit cat mai mult companiei. O sa se ajunga pana intr-acolo cand sa se deschida o lume sa fie doar un buton in care bagi pp-uri si cine baga cele mai multe pp-uri sa castige lumea, daca oamenii nu s-ar lasa de joc pana atunci.

O alta problema arzatoare este una despre care nu pot sa vorbesc deoarece voi lua ban, voi dai doar un exemplu de jucator care a scapat nepedepsit dupa ce nu s-a luat nici o masura impotriva lui.

Asta se intampla odata la 2 saptamani, pe vreo 50 de sate:
http://imgur.com/a/sMEqc


Sincer nu inteleg ce vinovati vreti sa prindeti, dar v-as sfatui sa ii prindeti pana nu ramane serverul gol de tot.
 

Black Prince

member
Scor reacție
11
Ma cotzane, vezi cum e cand faci alegeri proaste? Ai ales SUA, frate! Cand ti-am zis sa te muti in China, ai strambat din nas. Pai ma, acolo e raiu pe pamant: orezu orez, sushi-ul sushi, pc-ul de 5000 de dolari pc de 5000 de dolari, netu blana net blana, scripturile chinezesti scripturi chinezesti. Puii mei, tu visai la statuia libertatii, verzisori si alte porcarii. Pe jocu asta, daca n-ai un chinez, nu existi...
Referitor la gap, parca pe 47 n-a fost 100 si s-a anuntat setarea.
 

DeletedUser44124

frustratii contraataca:))
ba cotane, uita-te tata in ograda ta ca te mananca balaurii:))
nu de alta, dar cu toate ca am memoria slaba, imi auc aminte ca tocmai ai fost banat pentru scripturi ilegale.iar tu cristinica, las-o mai moare, nu te mai oftica atat, n-a fost sa fie.


Nici cand nu joaca cel mai bun trib de pe .ro nu puteti sa nu ii pomeniti? dimineata, la pranz si seara, doar la asta va ganditi? am ramas profund impresionat, nici mama nu se gandeste atat de mult la mine.va multumesc pentru grija purtata dragilor, dar nu este necesar.
 

DeletedUser47559

asa spuneai si cand va rupeam capu din toate pozitiiile pe orice linie a hartii?
te-ai gasit si tu ma pripasule sa vorbesti cand nimeni nu mai joaca,atunci da te consideri cel mai bun:)))
cat de patetic,cand jucau toti din revo nu ziceai nimic,saracu de tine nu mai cu miloaga umblai,ne-am distrat cu voi,v-am capacit bine cat am jucat majoritatea
 

Black Prince

member
Scor reacție
11
frustratii contraataca:))
ba cotane, uita-te tata in ograda ta ca te mananca balaurii:))
nu de alta, dar cu toate ca am memoria slaba, imi auc aminte ca tocmai ai fost banat pentru scripturi ilegale.iar tu cristinica, las-o mai moare, nu te mai oftica atat, n-a fost sa fie.


Nici cand nu joaca cel mai bun trib de pe .ro nu puteti sa nu ii pomeniti? dimineata, la pranz si seara, doar la asta va ganditi? am ramas profund impresionat, nici mama nu se gandeste atat de mult la mine.va multumesc pentru grija purtata dragilor, dar nu este necesar.
da ma vezi pe mine ofticata? fii serios, ma uitam pe olx dupa un pechinez. sunt multi, ieftini, nu mananca nici mult, le arunci din cand in cand un os si aia e.
 

DeletedUser17245

Tocmai pe olx?:)))) pai e sub nasu tau...coplayer ...ce mai pierzi vremea pe olx:)))
 

DeletedUser17245

Of of. ..mai mai...:)) cata frustrarea tre sa fi fost si acolo si oftica :) tulai duamnii :))
 
Scor reacție
0
Mda, ce sa povestim acum!?! Ne ați bătut de va ustura fundul, in locul vostru as baga capul in pământ precum struțul și nu l as mai scoate până ar mai uita lumea de isprava voastră. Niste lași . Acum sunteți viteji, nu? Și lăsați scuzele:"avem jucători plecați în vacanță" , sunteți penibili. Pe L59 jucați aceiași ...Și sunteți prezenți zi de zi...Dar pe 54 sunteți în vacanță .
 

DeletedUser17245

le-am primit si pe alea 400 :)) daca asta era oftica :)) da nah.. ce sa ii faci :)) calu moare de drum lung..:)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus